Na topie

Jeffries: „blockchain to największy wynalazek ostatnich 500 lat”

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Blockchain Na Topie

Wizjoner i ekspert Daniel Jeffries otworzył swoją prelekcją konferencję Blockchain Connect Warsaw 2018, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. Stwierdził podczas niej, że technologia blockchain jest „największym wynalazkiem ostatnich 500 lat”.

Jeffries: „blockchain to największy wynalazek ostatnich 500 lat”

A A

Wiele mówi się o tym, że nawet jeśli w przyszłości pożegnamy się z bitcoinami, to stojąca za nimi technologia blockchain pozostanie żywa. Mało tego – jej potencjał jest zdaniem wielu ekspertów tak duży, że w najbliższych latach zobaczymy wiele zastosowań dla łańcucha bloków. Wśród największych optymistów znajduje się wizjoner Daniel Jeffries.

Jeffries był gościem wydarzenia Blockchain Connect Warsaw 2018. Otworzył tę konferencję porównaniem technologii do druku i stwierdził, że w przyszłości może ona mieć równie istotny wpływ na rozwój świata, na którym przyszło nam żyć. 

„Druk okazał się fenomenem, ponieważ zdemokratyzował dostęp do informacji, co doprowadziło do transformacji w społeczeństwie. Dziś na naszych oczach rozwija się technologia, która niesie podobny potencjał. Nie koloryzuję mówiąc, że blockchain to największy wynalazek ostatnich 500 lat” – powiedział Jeffries.

Najważniejszą cechą łańcucha bloków jest decentralizacja danych, co według Jeffriesa jest kluczowe dla uzdrowienia gospodarki. To właśnie dzięki temu blockchain może zmienić zasady gry i odbetonować świat biznesu:

„Ludzie zawsze chcą dominować nad innymi i za każdym razem rezultat jest taki sam: chore społeczeństwo, gospodarka i biznes. Wszystkie złe rzeczy, które wydarzyły się w historii ludzkości miały miejsce dlatego, że jakiś człowiek lub grupa ludzi zaczęła dominować nad resztą. 

Zdecentralizowane technologie odwracają tę sytuację sprawiając, że wszyscy chcą grać do jednej bramki. Jeśli wszyscy podejmujemy decyzję, a nie wyłącznie osoby na czubku piramidy, to będziemy podejmować je w taki sposób, który przyniesie korzyść dla całej wspólnoty. To nie utopia, blockchain dostarcza takie mechanizmy”.

Blockchain ma potencjał, by zmienić nie tylko to, jak posługujemy się pieniędzmi, ale też zasady prowadzenia biznesu, zawieranie umów czy głosowanie w wyborach. Jego charakterystyka sprawia bowiem, że informacje w rejestrach są niemożliwe do usunięcia lub sfałszowania.

Równocześnie Jeffries zauważa, że niepokojące jest to, że coraz częściej mówi się o scentralizowanych cyfrowych walutach narodowych. Według wizjonera nie minie więcej niż 20 lat, a staną się one standardem. Jakie wiążą się z tym zagrożenia?

„Chiny i Izrael pracują nad własnymi, scentralizowanymi kryptowalutami i naiwnością jest wierzyć, że nie staną się one wartościowym środkiem płatniczym. Będą raczej funkcjonować obok zdecentralizowanych kryptowalut, będących swoistym zabezpieczeniem. 

Scentralizowane cyfrowe pieniądze będą miały sporo wad, takich jak śledzenie wszystkich transakcji przez państwo, co godzi w prywatność ich użytkowników. W takim systemie można po prostu skasować pieniądze z czyjegoś konta, a te znikną bez śladu” – ostrzegł Jeffries.

Źródło i foto: inPlus Media

Odsłon: 5448 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
 1. Q'bot
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-22 13:42

  Niedługo każdy obywatel będzie miał swoją własną wersję blockchain'u stworzoną ;P Giełdy staną się nowymi władcami świata

  Skomentuj

 2. xchaotic
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-22 15:53

  Ale pierdziele przeciez to jest zwykly plik/baza danych z wieloma kopiami - zadna nowosc i zaden przelom.

  Skomentuj

  1. zeniu
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-01-22 23:02

   Tzw. rozproszona baza danych. Innowacyjności w blockchainie praktycznie żadnej.

   Skomentuj

 3. musslik
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-01-22 16:02

  Trochę pan Daniel odleciał :)

  Skomentuj

 4. carbo888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-22 16:27

  szczególnie ciekawy jest ipfs

  Skomentuj

  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-01-22 18:17

   Zainteresuj się projektem Tribler.

   Skomentuj

 5. Fenio
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-22 18:15

  Po co tak się ogranicza w tej przemowie. Największy wynalazek od 5000 lat !
  Fantasta a nie wizjoner. Gdzie on był przez ostatnie 20 lat ? Pod lodem chyba przeleżał.

  Skomentuj

 6. Snack3rS7PL
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-01-22 19:02

  Panie Jeffries, a Pana to Pani Rotschild przysłała, bo gadka jest dokładnie ta sama, a na tamtym spotkaniu byli sami najwięksi i najbardziej wpływowi ludzie tego świata, więc Pana gadka również jest wielkiem kłamstwem. Już żeście wyniuchali konieczność kontroli kryptowaluty to i specjalna gadka o dobru ludzkości sie pojawiła Czekam aż w końcu odpowiecie za wszystko coście zrobili do tej pory. Mam nadzieję że nie uda się Wam wywołać III wojny światowej.

  Skomentuj

 7. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-01-22 19:18

  Ot, kolejny sprzedawca technologii...

  Skomentuj

 8. Daj chipsa
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-01-22 19:59

  Maszyna parowa, silnik spalinowy, komputery, lotnictwo, ale pewnie jakiś tam blockchain to wszystko przewyższa xD

  Skomentuj

 9. zeniu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-22 23:03

  zeniu: "bitcoin to największy przekręt ostatnich 500 lat"

  Skomentuj

 10. Snack3rS7PL
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-23 08:09

  Ten ciekawy projekt nosi nazwę Cicada, do której nawiązywała popularna ostatnio zagadka Cicada 3301, która okazała się czymś w rodzaju loży masońskiej, także polecam :P

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!