Rejestratory samochodowe

Jeśli wideorejestrator to tylko z GPS

opublikowano przez w dniu 2019-02-19

Chociaż wideorejestrator ma przede wszystkim nagrywać trasę to posiadając moduł GPS zyskuje wiele cennych funkcji.

Większość kierowców od dłuższego czasu nie ma wątpliwości co do tego, jak przydanymi urządzeniami okazują się wideorejestratory. Jeśli zastanawiacie się nad tego typu urządzeniem to warto brać pod uwagę przede wszystkim te, które posiadają wbudowany moduł GPS. Niesie on za sobą szereg korzyści, o których przypomina MiTAC.

Chociaż wideorejestrator ma przede wszystkim nagrywać trasę to posiadając moduł GPS zyskuje wiele cennych funkcji. To nie tylko synchronizacja bieżącej daty i godziny z satelity, ale też funkcja pomiaru prędkości pojazdu, dzięki której można wybronić się od płacenia za dodatkową sesję zdjęciową z fotoradaru, który nie był prawidłowo skalibrowany. Warto również dodać, iż producent zapewnił kierowcom informację na temat bazy fotoradarów wraz z ich dożywotnią aktualizacją.

Wideorejestrator GPS

Według kodeksu postępowania cywilnego sąd może odrzucić nasze nagrania. Posiadając wideorejestrator z GPS możemy jednak dostarczyć dowód w postaci metadanych (współrzędnych geograficznych), które będą wskazywać, że faktycznie jechaliśmy akurat tą drogą. Powinno to pomóc w dopuszczeniu nagrania jako dowodu. Jeśli ktoś chce wykonać taką analizę samemu może skorzystać ze specjalnego oprogramowania dostarczanego przez producenta urządzenia.

W przypadku Mio jest to program MiVue Manager. Pozwala on skatalogować pliki z podziałem na dni, godziny ale również pozwala nanieść trasę na mapę co zdecydowanie ciekawiej wizualizuje trasę danego nagrania.

MiVue Manager

Źródło: MiTAC

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "ale też funkcja pomiaru prędkości pojazdu, dzięki której można wybronić się od płacenia za dodatkową sesję zdjęciową z fotoradaru, który nie było prawidłowo skalibrowany."
  Ktoś w ogóle czyta te brednie przed akceptacją ?
  Jeśli tak, to proszę o wskazanie chociaż jednego wideorejestratora który ma homologację na pomiar prędkości, choć jeden, bo zaznaczyliście że każdy.
  Nie ? To możecie sobie w D wsadzić to jako dowód w sądzie czy gdziekolwiek, albo co najwyżej możecie pokazać Grażynie.
  Dno, totalne DNO.
  Zaloguj się
 • avatar
  Gps w takim urządzeniu jedynie do czego może się przydać, to do wrzucenia na mapę swojej pozycji :D