Na topie

Koniec wsparcia dla Windows 10 (1511) i Office 2007

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Firma Microsoft uznała, że najwyższy czas pożegnać nieaktualne wersje swoich produktów: systemu Windows 10 (1511) i pakietu office 2007.

Koniec wsparcia dla Windows 10 (1511) i Office 2007

A A

10 października to dzień zakończenia oficjalnego wsparcia dla systemu Windows 10 w wersji 1511 (a więc po aktualizacji Threshold 2), jak również pakietu biurowego Microsoft Office 2007.

Windows 10 (1511) bez wsparcia – co robić?

Threshold 2 (1511) była pierwszą dużą aktualizacją systemu Windows 10. Została wydana w listopadzie 2015 roku i zgodnie z obecną polityką Microsoftu nadszedł już najwyższy czas na zakończenie wsparcia dla tej wersji. Użytkownicy, którzy nie zaktualizują „Dziesiątki” przynajmniej do Anniversary Update (1607), zostaną pominięci podczas udostępniania łatek. 

Warto jednak zdecydować się już na instalację kolejnej aktualizacji (Creators Update – 1703) – jest ona stabilna, a wsparcie dla niej nie wygaśnie jeszcze przez rok. 

Microsoft Office 2007 bez wsparcia – jak żyć?

Firma Microsoft zakończyła także wsparcie dla 10-letniego już pakietu biurowego. W przyszłości nie ukażą się już żadne aktualizacje bezpieczeństwa, co ma być jasnym sygnałem dla użytkowników, że czas na przesiadkę – albo na Office’a 2016, albo Office’a 365, albo (bo konkurencja nie śpi) oprogramowanie innego producenta (np. LibreOffice lub WPS Office).

Już od kilku lat Office 2007 był aktualizowany jedynie w ramach rozszerzonego wsparcia. Teraz przestał być wspierany w ogóle. Co więcej, od 31 października nie będzie można łączyć się z usługą Office 365 przez Outlooka 2007.

Nowa wersja ważna tylko 18 miesięcy

Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, jak i dostęp do najnowszych funkcji, firma Microsoft postanowiła niedawno, że system Windows 10 i pakiet Office będą otrzymywać po dwie duże aktualizacje rocznie, a każda z nich będzie miała 18-miesięczny żywot. Po tym czasie wsparcie jest wyłączane, a użytkownicy proszeni o dokonanie aktualizacji.

Źródło: Microsoft, inf. własna. Ilustracja: geralt/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4758 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. Silver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-10 11:56

    To teraz pytanie jak bez reinstalacji przenieść się na nowszą wersję systemu?

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-10 12:25

      A którą wersję systemu posiadasz?

      Skomentuj

    2. silvver
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-10 12:26

      zupdejtować przez windows update

      Skomentuj

    3. sambaverde
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-10 12:56

      Na razie nic nie przenoś, bo za chwilę będzie kolejna wersja Windows 10 ;)

      Skomentuj

  2. sabaru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-10 12:44

    Ale się na kombinują z tym systemem.

    Skomentuj

  3. Zef1r
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-10 12:55

    Ja mam Office 2007 Limited Anniversary Edition, 15 lat MS w Polsce z podpisem samego szefa MS. Nie będę się tego pozbywał za jakiś nowy kit 2016 bez autografu.

    Skomentuj

    1. Andriczek123
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-10 14:24

      oprawić, uklęknąć... nie przesadzam?

      Skomentuj

  4. interceptor
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-10 14:00

    Hm... jeju. Przecież spokojnie będzie działało dalej.

    Skomentuj

  5. Skaza
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-10 17:01


    Microsoft jest doskonałym przykładem korporacyjnej chciwości, ślepej i bezwględnej...

    Posiadając system Windows 7, nie mogę korzystać z procesorów Kaby Lake. Dlaczego? Nie dlatego, że system nie obsługuje tych procesorów. Nie dlatego, że pojawiają się jakieś błędy lub spadki wydajności. Przeciwnie - Wszystko działa doskonale. Jednak Microsoft uznał, że tak będzie lepiej i zmienił dwa wpisy w rejestrze, aby system sypał komunikatami o rzekomym braku kompatybilności.

    Zwyczajne kłamstwo i złodziejstwo.

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-10 17:25

      Ogólnie masz rację ale skoro już wiadomo o które wpisy chodzi to w czym problem? Większość producentów płyt "nieobsługujących" win7 bez problemu daje pod niego sterowniki.

      Skomentuj

      1. michalje
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-10 19:02

        problem jest w podejściu microsoftu. dla mnie przez takie zagrywki ta firma to dno i nie używan niczego z ich osranej stajni

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-10 19:58

          Ale tu chodzi o to że win 7 nie ma kilku funkcji które są dostępne tylko dla win 10 - probowales używać choćby optane na win7?

          Nie mylcie braku wsparcia z brakiem działania.
          Te komunikaty to dla ms furtka bezpieczeństwa żeby im nikt nie płakał że coś nie działa lub jest niestabilna (gdyby jakiś producent płyt głównych postarał się za bardzo)

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-10 20:16

            Na pudełku optane masz "tylko pod win10"? wiec kto ma płakać? Z reszta kto używa optane?

            Samoupgradujace sie do 10tki systemy to tez taka furtka, nie?

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-11 10:28

            dałem tylko przykład.
            I optane o dziwo użytkuje sporo ludzi.

            Skomentuj

    2. Fenio
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-10 19:57

      To akurat zagrywka zarówno ze strony MS jak i Intela któremu takie sztuczne problemy dla starszych generacji są bardzo na rękę. Najważniejsze to napędzać sprzedaż aktualnie dostępnego sprzętu.

      Skomentuj

  6. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-10 20:29

    Nie rozumiem o czym Panie redaktorze piszesz, mówiąc o przesiadce na wersję 2016, przecież jest jeszcze 2010, a nawet 2013, chyba, że i tych MS się pozbył...

    Skomentuj

    1. loctor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-10 21:00

      Pan redaktor jest tu po to aby napędzać sprzedaż nowych, drogich produktów a nie jakichś staroci i to jeszcze może z drugiej ręki bo taniej.

      Skomentuj

  7. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-10 22:41

    Koniec wsparcia dla Windows 10... pobożne życzenia. Ten klockowaty szajs jeszcze długo będzie spędzał sen z powiek.

    Skomentuj

  8. Virtus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-10 22:42

    Parę dni temu zainstalowałem Office 2016 i jestem pewien, że posiedzę na nim jakieś 15 latek, tak jak wcześniej na Office 2000.

    Skomentuj

  9. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-10 23:41

    Office 2007 jest zaje...sty. Nie zamierzam zmieniać.

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-11 09:26

      2016 lepszy, ale jak tam sobie wolisz.