Na topie

Klawiatura stworzona do efektywnej pracy - Logitech CRAFT

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Czy klawiatura może poprawić efektywność w pracy? Logitech jest przekonany, że tak i że Korona w urządzeniu CRAFT zda egzamin.

 • Klawiatura stworzona do efektywnej pracy - Logitech CRAFT
A A

Klawiatura, która podkręci efektywność w pracy i usprawni tworzenie grafik, prezentacji i dokumentów. Tak urządzenie o nazwie CRAFT opisuje jego producent, firma Logitech.

Logitech CRAFT to jedno z najciekawszych urządzeń, jakie producent prezentuje podczas targów IFA 2017 w Berlinie. Jest to konkretnie sprzęt do firmy, który na pozór nie różni się niczym od typowej, minimalistycznej klawiatury biurowej, ale w rzeczywistości ma do zaoferowania nieco więcej. To pokrętło w lewym górnym rogu nie służy bowiem do regulacji głośności.

Logitech CRAFT bok

Do czego więc służy? Korona – bo tak o tym elemencie mówi producent – jest dodatkiem, który ma przyspieszać pracę i zwiększać intuicyjność obsługi. To aluminiowe pokrętło daje dostęp do menu kontekstowego i licznych funkcji. Przykłady zastosowania podaje sam Logitech:

„Poprzez dotknięcie, stuknięcie lub przekręcenie, można dostosować jasność, kontrast i nasycenie barw w Adobe Photoshop. Natomiast w programie Microsoft Excel pokrętło może zostać użyte do tworzenia i dostosowywania wielkości tabeli. Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie również w Microsoft Word – za pomocą Korony można dokonać zwiększenia i zmniejszenia czcionki”.

Inne kompatybilne programy to PowePoint, Illustrator, Premiere czy InDesign, a klawiatura sama wykrywa, z jaką aplikacją ma do czynienia. Funkcjonalność pokrętła ma być jednak w gruncie rzeczy nieograniczona, ponieważ Koronę można zaprogramować, korzystając z narzędzia Logitech Options. Właściwie jest to coś jak zminimalizowana i zintegrowana wersja Surface Dial od Microsoftu.

Czym poza pokrętłem może pochwalić się CRAFT? Logitech wymienia między innymi: ergonomiczny układ klawiszy, wysoką jakość tych ostatnich oraz „inteligentne podświetlenie”. Jego spryt ma się objawiać aktywacją podświetlenia przy zbliżaniu dłoni oraz automatycznym dostosowywaniem jasności do warunków w pomieszczeniu.

Logitech CRAFT bok

Haczykiem jak zwykle jest cena. Za klawiaturę CRAFT firma Logitech życzy sobie bowiem 849 złotych. Jeśli mimo to jesteście zainteresowani, wiedzcie, że premiera odbędzie się w połowie września.

Źródło: Logitech, The Verge

Odsłon: 4698 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. sosite
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-08-31 13:54

  Skoro myśleli o efektywności to mogli również postarać się o trochę lepszą (bardziej ergonomiczną) klawiaturę zamiast designerskiej :/

  Skomentuj

  1. Bartek Żak
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-08-31 14:12

   Tak, ergonomia widzę leży i kwiczy. Jak zobaczyłem nagłówek to spodziewałem się godnej konkurencji dla Sculpt Ergonomic...

   Skomentuj

 2. leon-san
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-31 14:31

  jedyny plus tej klawiatury to wklęsłe klawisze. I nic innego. Te wszystkie dodatkowe funkcje to możena sobie przypisać tworząc makra.

  Skomentuj

 3. raffal81
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-08-31 15:13

  Mały entrer, do kosza!

  Skomentuj

 4. KENJI512
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-08-31 15:18

  Klawiatura do pracy... wait for it... niski profil klawiszy :D

  Skomentuj

 5. Mabiq
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-31 15:19

  czyli Logitech skopiował funkcje Surface Dial, który kosztuje 99$, a który współpracuje z dowolnym PC/lapkiem i na pewno ma lepsze wsparcie w natywnych apkach Microsoft niż Logitech kiedykolwiek zrobi.

  Skomentuj

 6. Zwis88
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-08-31 15:50

  Ta, niskie klawisze, mały niewygodny enter, tam brak jakiejkolwiek podpórki na ręce to już detal - do roboty Panie i Panowie XD ktoś kto to projektował to chyba w pracy był raz w życiu jak go tata zabrał do swojej. Pracuję w sklepie internetowym, dziennie odpisuję na 200 maili i robię kilkanaście ofert, i na serio wolałbym zwykłą klawe jakiegoś tracera coś a-la trk3 za 25zł.

  Skomentuj

 7. piotr.potulski
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-08-31 19:08

  Specjalne kółko do zmiany wielkości czcionki w wordzie. Ctrl+Shift + > też robi swoje, bez konieczności płacenia ekstra 700 zł za gałkę. Swoją drogą to ja bym nawet kupił klawiaturę do pracy (i gier) za taką kwotę, gdyby była naprawdę dobra, ergonomiczna i cicha, a na rynku widzę same dziadostwa po parę złotych, klawiatury mechaniczne, których skok i przede wszystkim głośność kompletnie mi nie odpowiadają, dziwactwa w stylu tej opisanej w artykule i ew. jakieś dizajnerskie bzdety. Najlepiej jak do tej pory sprawdzały mi się jakieś tanie A4tech za parę złotych(30?), bezprzewodowy Logitech za ~100, Apple wired (gdyby nie enter wielkości ... niewielkiej) - nie wiem ile kosztuje, ale klawisze "mechanicznie" najbardziej mi odpowiadają i do PC'a podpięta razer deathstalker - trochę za twarde i za głośnie klawisze do pisania ale dobry dla mnie skok i bardzo wygodne (i dla mnie przydatne) podświetlenie. Gdyby ktoś zrobił podświetlaną klawiaturę apple, z rozkładem PC + ew. wklęsłe klawisze to jak mówią "shut up and take my money" ale jeszcze nie znalazłem niestety.

  Skomentuj

 8. duzers
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-01 14:42

  850 zł !!! Żenada.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!