Na topie

Logitech G413 - wreszcie zwykła klawiatura dla graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Klawiatury

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Klawiatury Tematyka: Klawiatura mechaniczna Producenci: Logitech

Zwykła, prosta klawiatura mechaniczna bez udziwnień. Oto Logitech G413 – najnowsza propozycja szwajcarskiego producenta.

  • Logitech G413 - wreszcie zwykła klawiatura dla graczy
A A

Producenci klawiatur dla graczy prześcigają się w coraz to dziwaczniejszych konstrukcjach, podczas gdy ogromna część użytkowników chce zwykłego, prostego urządzenia o wysokiej ergonomii i jakości wykonania. Wygląda na to, że Logitech to zrozumiał, bo właśnie na to postawił w swoim najnowszym modelu, G413.

Logitech G413 to klawiatura mechaniczna z przełącznikami Romer-G, które dotychczas w testach wypadały naprawdę dobrze. Cechuje je krótki czas reakcji oraz duża wytrzymałość (do 70 mln wciśnięć). Pozostając w temacie klawiszy, warto wspomnieć też o regulowanym podświetleniu, które zostało ponoć zaprojektowane tak, by zwiększać widoczność, ale nie ślepić i nie rozpraszać gracza.

Logitech G413 klawisze

Klawiatura ma klasyczny układ z częścią numeryczną. Producent powstrzymał się przed dodawaniem jakichkolwiek udziwnień, co spora część graczy oceni pewnie na plus. Jednocześnie postarał się o wysokiej jakości materiały, na czele ze szczotkowanym stopem aluminiowo-magnezowym 5052. Całości dopełnia wbudowane gniazdo USB.

Logitech G413 bok

„Włożyliśmy dużo czasu i energii w zaprojektowanie klawiatury, która zapewni użytkownikom wysoką wydajność i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie. Efektem naszych działań jest urządzenie wyposażone we wbudowany port USB, podświetlenie klawiszy i wykończenie z aluminium. Wierzymy, że w G413 osiągnęliśmy idealną równowagę pomiędzy funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem” – mówi Ujesh Desai z Logitech Gaming.

Logitech G413 cała

Skoro wspomniana została już cena, to dodajmy, że wyniesie ona 439 złotych. Rynkowy debiut urządzenia zaplanowany został zaś na początek przyszłego miesiąca. Klawiatura Logitech G413 dostępna będzie w dwóch wersjach: Carbon (ciemnoszara z czerwonym podświetleniem) i Silver (srebrna z białym podświetleniem).

Źródło: Logitech

Odsłon: 7212 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij
  1. leon-san
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-19 12:01

    Brakuje rolki do regulacji głośności. Nie obraziłbym się też za wersję bez bloku numerycznego

    Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-04-19 13:41

      Brak bloku numerycznego to właśnie udziwnienie...

      Skomentuj

        1. kokosnh
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-04-19 16:05

          a ja tam często korzystam z bloku numerycznego, co mi zrobisz, każdy jest inny, najlepiej aby była wersja z i bez.

          Skomentuj

          1. waldidu
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-19 17:26

            masz: http://www.coolermaster.com/peripheral/keyboards/rapid-i/

            Skomentuj

    2. leon-san
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-19 17:55

      w sumie to jest ciekawe
      https://www.amazon.com/Aorus-Tournament-Mechanical-GK-THUNDER-K3/dp/B00X5X24DK

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-21 10:33

      za 400+ PLN oczekiwałbym więcej użytecznych funkcji w takiej klawiaturze. czyli np. rolka do głośnika, ale też chcę by taka klawiatura była po prostu cicha. taaak wieeeem, mechaniki. ale czy na serio nie da się zrobić cichego mechanika?

      Skomentuj

  2. darioz
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-04-19 12:10

    Klawiatura bez udziwnień to klasyczna membranowa i nawet taka za 20 złotych wystarczy do wszelkich zastosowań w tym do gier!

    Skomentuj

  3. zakius
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-19 12:22

    ja bym poprosił o normalny układ klawiszy a nie chińskie iso i ansi

    Skomentuj

    1. MalFurion
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-19 12:30

      na głównym zdjęciu jest układ ANSI US. Fotki pewnie z paczki na wszystkie regiony, a i tak pewnie układów będzie więcej.

      Skomentuj

      1. krzysiek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-19 13:04

        przy czym wcale bym sie nie zdziwił gdyby do nas trafi jakiś poroniony układ w z krótkim shiftem (jak np w k800)

        Skomentuj

        1. cosby
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-04-19 15:02

          Od dawna nie ma oficjalnie u nas układu UK. Wszyskie logitechy mają US z krótkim shiftem i znakiem / obok z. Dlatego niestety ich nie kupuję bo ta duperela utrudnia życie przyzwyczjonym do klasyka...

          Skomentuj

          1. zakius
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-19 19:20

            układ "UK" to taki sam chińczyk jak US, tylko BAE

            Skomentuj

  4. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-19 13:14

    Logo z prawej strony kojarzy się Commodore :)

    Skomentuj

  5. anzeh
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-04-19 13:15

    "[...] wysoką wydajność i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie."

    "[...] wyniesie ona 439 złotych."

    Przepraszam, ale chyba nie zrozumiałem czyjegoś żartu.

    Skomentuj

    1. darioz
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-19 17:46

      No wiesz Wojtek z żoną zarabiają po 6000 zł na rękę więc dla nich to jest atrakcyjna cena!

      Skomentuj

      1. Wojciech Kulik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-20 07:09

        Ale zauważyłeś, że "atrakcyjną" tę cenę nazywa przedstawiciel Logitech?

        Skomentuj

  6. Olfen115
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-19 13:21

    Ja ostatnio dorwałem CMStorma Quickfire TK za 350zł i korzystając z niej jak pomyślałem o jej oryginalnej cenie i powiedziałem sobie, że więcej niż 400 zł nigdy nie dam za klawiature. Jedno podświetlenie i oryginalne Cherry Mx Red na Red'ach za 350 zł to powinno być max. ile można by było dać za mechanika. Mi by nawet szkoda było dać 400 zł za takiego Corsair k95 platinum...

    Skomentuj

  7. raffal81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-19 13:39

    Jak mnie jakaś klawiatura zainteresuje, to kurde ma mały enter ;///

    Skomentuj

    1. duzers
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-19 14:37

      To drugie zdjęcie z ciemniejszą wersją ma duży enter.

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-19 16:22

        A faktycznie, nie zwróciłem uwagi ;]

        Skomentuj

      2. zakius
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-19 21:58

        średni, mniej rakowy od tego małego ale to i tak nie to

        Skomentuj

  8. duzers
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-19 14:36

    Piękna klawia. Faktycznie przypomina Commodora 64.

    Skomentuj

  9. KoleC
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-19 17:47

    Bardzo fajna, aluminium wygląda super - będzie pierwsza mechaniczna klawiatura u mnie:)

    Skomentuj

    1. Kershav
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-21 06:28

      Tak wyszło, że 2 dni temu zakupiłem Motospeed ck 108. wygląda praktycznie tak samo, aluminium to samo, dodatkowa podkładka pod nadgarstki, Cherry MX blue i full konfigurowalne rgb. Z przesyłką 309 zł ale podobno można taniej.

      Skomentuj

  10. Vako778
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-20 02:21

    szkoda ze taka cena ...