Na topie

Odpal Macintosha w przeglądarce

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Internet Producenci: Apple

Wśród zbiorów Internet Archive pojawiła się ogromna kolekcja oprogramowania z komputerów Macintosh. Aplikacje można uruchamiać w przeglądarce.

Odpal Macintosha w przeglądarce

A A

Internet Archive, czyli cyfrowe muzeum, zawiera niezliczenie wiele kopii zapasowych stron internetowych, dokumentów, a także historycznego oprogramowania. Dzięki wbudowanym emulatorom możemy dowiedzieć się jak wyglądały lub przypomnieć sobie programy z Windows 3.1, Apple II czy Atari 2600. Zasoby poszerzyły się teraz o kolekcję oprogramowania z komputera Macintosh.

Nowa kolekcja to nie lada gratka dla osób, które wychowały się w latach 80. ubiegłego wieku, jak i tych, których fascynuje historia komputerów. To obszerny zbiór oprogramowania na komputery Macintosh, datowanego na lata od 1984 do 1989. 

Na kolekcję składają zarówno praktyczne aplikacje (włączając w to naturalnie MacWrite i MacPaint), jak i gry (między innymi Dark Castle, Space Invaders czy Lode Runner), które wyświetlane były na czarno-białych, 9-calowych ekranach.

Macintosh programy

Wszystkie programy można uruchomić bezpośrednio w przeglądarce internetowej i sprawdzić je tym samym w akcji. O każdym można też dowiedzieć się co nieco dzięki dołączonym opisom. Jeśli więc macie ochotę...

Sprawdźcie Software Library: Macintosh.

Źródło: TechSpot, The Verge

Odsłon: 3230 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!