Gry

Metro Exodus będzie naprawdę duże

z dnia 2018-02-15
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy obiecują, iż gra będzie większa niż Metro 2033 i Metro: Last Light razem wzięte. Jednocześnie ma być miej liniowa, a zatem zabawa zapowiada się niezwykle interesująco.

Nie tak dawno mieliście okazję rzucić okiem na kilka grafik przybliżających świat Metro Exodus. Towarzyszyły im wzmianki, iż świat gry nie będzie do końca otwarty, ale spodziewać można się lokacji zdecydowanie większych niż w poprzednich odsłonach serii. Temat właśnie powrócił.

Przedstawiciele 4A Games zapewniają bowiem, że Metro Exodus będzie naprawdę duże. I aby nieco to zobrazować dodają, iż gra będzie większa niż Metro 2033 i Metro: Last Light razem wzięte. Średnia wielkość lokacji to około dwa kilometry kwadratowe, każda gwarantować ma kilka godzin zabawy.

I chociaż jak zostało wspomniane, świat gry nie będzie do końca otwarty, ale swoboda poruszania się i działania i tak znacząco wzrośnie. Nieśmiało twierdzić można, że będzie to coś przypominające połącznie poprzednich odsłon Metro i Stalkera.


Metro Exodus zadebiutować ma w tym roku, ale dokładnej daty jeszcze nie znamy. Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4Xbox One.

Źródło: pcgamer, Game Informer

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Już nie mogę się doczekać :P
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja także czekam, poprzednie części były naprawdę bardzo dobre.
 • avatar
  Czekam. Mam nadzieję, że mój HD 7870 XT da sobie z nią radę.
  Zaloguj się
 • avatar
  Witam Ploty sa takie ze podobno trzeba bedzie miec windowsa 10 na 7 nie odpali :/ Wtedy mus trzeba bedzie sie przesiasc nie ma bata Pozdrawiam i zycze milego dzionka :]
  Zaloguj się
 • avatar
  Zwróciliście uwagę w filmiku, na nalepkę na monitorze w miejsce nazwy DELL? Nieźli kolesie :D
 • avatar
  To chyba będzie jedna z niewielu gier, które kupię "w ciemno" bez ogrywania "dema" z zatoki. A to dlatego, że wcześniejsze części były bardzo solidnie zrobione.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Nawet z mojego ulubionego FPS-a zrobili SANDOXA :/
 • avatar
  Bez Battlle Royle nie będą wstanie zawojować rynku i gra szybko zostanie zapomniana!
  Zaloguj się
  -17