Na topie

Microsoft szykuje tańszy wariant Lumii 830

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Smartfony Tematyka: Microsoft Lumia Nokia Lumia Producenci: Microsoft

Wspomniany producent powoli rozkręca się z premierami nowych smartfonów.

Lumia 830

AA

Microsoft powoli rozkręca się z premierami nowych smartfonów. Właśnie pojawiły się doniesienia na temat kolejnej propozycji tego producenta, ale może okazać się tak, że nie będzie ona dla nas dużym zaskoczeniem. Dlaczego?

Urządzenie określane kodową nazwą RM-1072 zdaje się być bowiem bardzo bliskim krewnym modelu Nokia Lumia 830. Jak być może pamiętacie miał być to pierwszy tani smartfon oferujący kamerę z technologią PureView. Ostatecznie jednak cena szczególnie niska nie była i być może dlatego nowa propozycja ma być tańszą wersją Lumii 830 właśnie.

Ujawnione informacje na temat specyfikacji sugerują, iż moce obliczeniowe zapewniać będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, który otrzyma do pomocy zapewne 1 GB pamięci RAM. Poza tym pojawić ma się 5" ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 8 GB przestrzeni na dane użytkowników, a także funkcja dual SIM. Kamera oferować ma natomiast rozdzielczość 8,7 Mpix i nie jest jasne czy i tym razem mówić będziemy o technologii PureView.

Więcej szczegółów poznamy w chwili oficjalnej premiery, na którą być może nie będziemy długo czekać. Smartfon kosztować ma około 270 dolarów.

Źródło: microsoft, gsmarena

Odsłon: 8998 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. R2rr0
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-27 20:23

    Mało różnic z tego co widać, ciekawe jak cena w Polsce. Swoją drogą mogliby w końcu pokusić się o coś z najwyższej półki.

    Skomentuj

    1. Dudzio993
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-01-27 22:16

      Nie palą się z wodowtryskami bo zwyczajnie WP radzi sobie na słabszych konfiguracjach i nie potrzebuje 8-rdzeniowych exynosów i 3gb ramu by chodzić w miare płynnie. WP na 512 ramu dwóch rdzeniach chodzi lepiej niż dzisiejsze flagowce z androidem :)

      Skomentuj

    2. kabat
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-01-27 22:27

      Przecież jest 1520 albo mniejsza 930. To są lumie o których marzę :) 2 Gb ram i 4 rdzeniowy procek do tego znakomity aparat.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-01-27 23:29

        A ja marzę, by producenci w końcu przestali tak oszczędzać na pamięci wewnętrznej - nawet w tanich telefonach te 16 GB powinno być standardem biorąc pod uwagę bardzo niski koszt pamięci.

        Skomentuj

        1. Dudzio993
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-28 19:24

          Mnie tam bardziej zależy na baterii, która wytrzyma kilka dni normalnego użytkowania i wieczne wsparcie producenta do każdego jego telefonu. Dzisiaj to flagowiec ma wsparcie 1-2 letnie potym leci w odstawkę bo przecież wyjdzie nowy flagowiec.... Marzenia ahhh...

          Skomentuj

  2. Hedrox
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-01-27 21:23

    Dzięki temu co zapowiadają i co aktualnie oferują wcale nie czuję potrzeby przesiadania się z Lumii 920. 4,5 cala HD IPS, 1 GB RAM, solidny dwurdzeniowy procek, 32 GB pamięci wbudowane, 8,7 mpix Zeiss, Pure View ze stabilizacją i podwójną lampą, NFC oraz LTE oraz ładowanie indukcyjne. Dostanę Windows 10... po co by to zmieniać? Tani i naprawdę dobry telefon.

    Skomentuj

    1. kabat
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-01-27 22:21

      Nie dziwię Ci się, też bym nie zmieniał.

      Skomentuj

  3. kabat
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-01-27 22:20

    Pytanie do właścicieli Lumii 535 lub ludzi w temacie tego telefonu, czy na dzień pisania tego posta wyjaśniła się sprawa z dotykiem w tym telefonie? Miała być jakaś aktualizacja. Pytam ponieważ chciałem nabyć ten aparaty dla żony, cena jest konkurencja, tylko trochę w necie było o tym głośno więc się wytrzymałem z zakupem. Z góry dziękuję.

    Skomentuj

  4. Progress87
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-28 00:56

    heh napisałem posta, że plakaty, które ma pan szanowny rudy grubas Nowaj mi się nie podobają, to spaślak sie o mało nie popłakał i zbanował mi konto ZA NIC :) dorosły chłop a się zachowuje jak dzieciak
    naprawdę świetna i dojrzała moderacja na forum benchmark
    DNO I WODOROSTY
    http://i.imgur.com/A5le1Ko.png

    Skomentuj

  5. Progress87
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-01-28 00:56

    heh napisałem posta, że plakaty, które ma pan szanowny rudy grubas Nowaj mi się nie podobają, to spaślak sie o mało nie popłakał i zbanował mi konto ZA NIC :) dorosły chłop a się zachowuje jak dzieciak
    naprawdę świetna i dojrzała moderacja na forum benchmark
    DNO I WODOROSTY
    http://i.imgur.com/A5le1Ko.png

    Skomentuj

  6. decorator12
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-01-28 06:43

    Przecież zrobią Lumie 730 tylko zamiast 4,7 cala będzie 5 i ciut lepszy aparat... Nie lepiej obniżyć cenę 830 do 1100zł?

    Skomentuj

  7. AlexPL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-28 08:42

    Ja bym chętnie kupił fona z dualem i LTE. Z tego co widzę to chyba nie będzie ten telefon.

    Skomentuj

  8. laaval
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-28 10:06

    Zaczyna się mnożenie modeli. Człek zaczyna się w tym gubić.