Konsole do gier

Microsoft zaprezentował nową wersję konsoli Xbox One i coś dla zwolenników PC

z dnia 2015-06-10
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Czego się po niej spodziewać?

Xbox One nowa wersja

Pisaliśmy ostatnio, iż Sony szykuje najprawdopodobniej dwie nowe wersje PlayStation 4. Oficjalnej zapowiedzi jeszcze się nie doczekaliśmy, ale zdecydował się na nią już Microsoft, który zaprezentował konsolę Xbox One w nieco odmienionych szatach.

Na pierwszy plan wysuwa się tutaj rzecz jasna informacja związana z dyskiem twardym. Producent zdecydował się bowiem zwiększyć jego pojemność do 1 TB, co z pewnością ocenić należy bardzo pozytywnie. Gabaryty konsoli pozostały bez zmian, ale błyszczące do tej pory elementy obudowy zostały zastąpione powierzchnią matową.

Korekty doczekał się także pad. Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami wyposażono go w złącze mini Jack 3.5 mm. Microsoft zapewnia jednocześnie, że poprawiona została ogólna jakość dźwięku, przygotowano więcej możliwości personalizacji jego ustawień i podniesiono maksymalny poziom głośności.

Zapowiedziano także Xbox Wireless Adapter. To już rozwiązanie dla właścicieli PC, którzy chcieliby korzystać z pada Xbox One bez przewodów. Adapter dostępny będzie za 24,99 dolarów lub 75,99 dolarów - w zestawie z padem.

Xbox Wireless Adapter

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Wracając natomiast do samej konsoli, jej cena wynosić ma 399 dolarów, a w pakiecie pojawi się też Halo: The Master Chief Collection. Premiera w USA zaplanowana została na 16 czerwca. Inne rynki poczekać będą musiały kilkanaście dni dłużej. Starsza wersja konsoli z mniej pojemnym dyskiem stanowić będzie wydatek rzędu 349 dolarów.


Źródło: majornelson, anandtech

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  25$ to będzie stówka u nas, trochę drogo jak za samego dongle'a 50-70 zł jeszcze rozumiem.
  Zaloguj się
  11
 • avatar
  25$ u nas będzie 130 zł
 • avatar
  No, 25$ za adapter bezprzewodowy to już przesada.
  Zaloguj się
 • avatar
  no to ciekawe. bo pad do xbox360 to ok. 150pln, to ten w zielonym pudelku. a w czerwonym razem z nadajnikiem usb, to zwykle ok. 200pln, ale mi sie udalo kupic za 150 :)
  co do pada do XO, nie widzę w nim nic lepszego poza tym co jest w staruszku 360.
  Zaloguj się
 • avatar
  25zł bym dał ale ponad 100zł nigdy
 • avatar
  Myślę, że akurat w tym przypadku problem polega na tym, że pad od PS4 przez samego producenta nie jest promowany jako pad do PC. Bo już na przykład pady od Logitech'a(choć im chyba bliżej do padów od PS3) F310 i F710 działają bez problemu, więc jak ktoś chce pada o ustawieniu podobnym do PS to kupuję np. Logitech'a
  Zaloguj się