Na topie

Przeglądarka Mozilla Firefox w wersji dla Modern UI zadebiutuje w grudniu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Fundacja Mozilla wciąż pracuje nad wersją przeglądarki Firefox dla interfejsu Modern UI. Przeglądarka ma zadebiutować 10 grudnia.

mozilla firefox przeglądarka wersja interfejs modern ui

AA

Jeżeli korzystacie z systemu Windows 8 lub Windows RT i wypatrujecie wydania długo zapowiadanej przeglądarki Mozilla Firefox w wersji przystosowanej do dotykowego interfejsu Modern UI, to mamy dobre wiadomości.

Jak się okazuje, fundacja Mozilla ponad rok temu zapowiedziała rozpoczęcie prac nad specjalnie spreparowaną wersją przeglądarki Firefox, która miałaby pracować w środowisku Modern UI. Niestety prace nie przebiegałby tak, jakby sobie tego życzyli twórcy przeglądarki i ostatecznie wersja dla Modern UI zaliczyła spore opóźnienie.

Chociaż fundacja Mozilla skrytykowała politykę Microsoftu dotyczącą uniemożliwienia pracy wszystkim alternatywnych przeglądarkom w klasycznym trybie w systemie Windows RT, to jednak kontynuuje prace nad swoją wersją przeglądarki.

W październiku ubiegłego roku, mieliśmy już możliwość pobrania i przetestowania eksperymentalnego buildu przeglądarki Firefox w wersji Preview dla interfejsu Modern UI.

mozilla firefox wygląd przeglądarka interfejs moderm ui

Od dłuższego czasu jednak, o przeglądarce ucichło. Teraz jednak jak zdradził jeden z deweloperów Firefoxa, wersja dla Modern UI jest ciągle w przygotowywaniu i pojawi się jeszcze w bieżącym roku. Z planu wydawniczego wynika, że wersja przystosowana do interfejsu Modern UI zadebiutuje wraz z kompilacją Firefox 26, którą obecnie można pobrać z kanałów nocnych buildów.

Wspomniana wersja trafi do kanału wydawniczego Aurora 16 września, natomiast do wersji beta zostanie przesunięta 28 października. O ile pod drodze nie będzie większych opóźnień, premiera stabilnej wersji nastąpi 10 grudnia.

firefox elm komilacje ftp windows mac linux

Warto dodać, że już obecnie można testować wspomnianą wersję przeglądarki. Jest ona bowiem dostępna w kanale nocnych wydań, podpisanych jako kompilacja „elm”, która została przystosowana do interfejsu Modern UI i podobnych. Dodatkowo kompilacja „elm” jest dostępna także dla innych systemów i działa zarówno w systemie Windows 8, Windows 8.1, jak i Linux oraz Mac OS X.

Źródło: Wiki.Mozilla, HotHardware, NeoWin

Odsłon: 13241 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Pepec9124
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-08-20 13:35

  Jak dla mnie to marnowanie zasobów ludzkich.

  Skomentuj

 2. bialcus
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2013-08-20 13:41

  Macie swojego windowsa :) MS ma was w 4literach a wy nadal za niego płacicie. Classic Shell albo Linux... Wybór należy do was.

  Skomentuj

 3. TimeShadow
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-08-20 14:57

  Nie rozumiem hejtu na całego W8 ja w kafelkach spędzam jedynie 5 sekund codziennie korzystając z W8, poza tym system jest świetny, przesiadłem się z xp przez jakiś czas byłem zniesmaczony ale w końcu się przyzwyczaiłem na początku też rzygałem całą tą nową windą póki jej jeszcze nie miałem dopóki nie pobawiłem się nią u znajomego, to całkiem fajny system i przy tym wydajniejszy od W7.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!