Na topie

Zdjęcia autorskich kart MSI GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: Na Topie Nvidia GeForce Nvidia Turing Producenci: MSI

Firma MSI już przygotowana do premiery i od razu zaoferuje swoim klientom autorskie modele z potężnym chłodzeniem.

  • Zdjęcia autorskich kart MSI GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti [AKT.]
A A

Premiera kart graficznych Nvidia GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti zbliża się coraz większymi krokami. Wygląda na to, że firma MSI już jest gotowa na to wydarzenie i od razu zaoferuje swoim klientom autorskie konstrukcje – do sieci właśnie wyciekły zdjęcia modeli Gaming X Trio.

Dokładna specyfikacja nowych kart jeszcze nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że obydwie karty bazują na układach graficznych z nowej generacji Turing. GeForce RTX 2080 dysponuje 8 GB pamięci GDDR6 (256-bit?), a GeForce RTX 2080 Ti oferuje 11 GB pamięci GDDR6 (352-bit?).

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio

Na kartach zainstalowano potężne 3-slotowe chłodzenie, które wykorzystuje trzy duże wentylatory. Całość schowano pod efektowną obudową z podświetleniem RGB LED, a z tyłu zainstalowano szarą płytkę backplate.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio

Bardziej spostrzegawczy czytelnicy mogą jeszcze zauważyć obecność złącza USB typ C (pod VirtualLink), a także zastosowanie złącza NVLink (do łączenia dwóch takich kart w trybie SLI). Dodatkowe zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe wtyki.

MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio

Nieoficjalnie wiadomo, że karty GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti zostaną zaprezentowane w najbliższy poniedziałek podczas imprezy GeForce Gaming Celebration. Wtedy też podobno ruszą zamówienia przedsprzedażowe.

 

Aktualizacja 17.08.2018 18:40

MSI GeForce RTX 2080 Duke

MSI GeForce RTX 2080 Ti Duke

MSI GeForce RTX 2080 Duke

MSI GeForce RTX 2080 Duke

Na modelach Gaming X Trio się nie skończy. Serwis VideoCardz opublikował zdjęcia modeli z serii Duke - nadal mamy do czynienia z potężnym chłodzeniem z trzema wentylatorami, a dodatkowe zasilanie doprowadzają dwa 8-pinowe wtyki.

Źródło: VideoCardz

Odsłon: 7531 Skomentuj newsa
Komentarze

28

Udostępnij
  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-08-17 14:28

    Król jest tylko jeden, NVIDIA :D

    Skomentuj

    1. ZakiusForever
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-08-17 22:23

      I z czego Cieszyć michę, że więcej trzeba zapłacić, może Intel za parę lat może stanie się konkurentem NVIDIA, bo AMD może wylizać patelnie po Nvidi.

      Skomentuj

  2. ovalbee
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2018-08-17 14:35

    Nie wyglądają specjalnie "mocarnie".Jestem ciekaw co Zotac pokaże w tym segmencie...

    Skomentuj

    1. davidoff
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-08-17 14:39

      Miałem zotaca 970 w najwyższej wersji super wykonanie ale patrząc że MSI wsadza 3 wentylatowy.... to zotac wsadzi chyba 4 i będzie 4 SLOTOWY ;).... no MSI zawsze było małe skromne a tu taki kolos i do tego 3 -SLOTOWY

      sam nie wiem co myśleć czyżby takie były temperatury ?

      minusują Fanboje NV ? napisz coś złego o NV to już cię minusują ech Ci fanatycy ;)

      Skomentuj Historia edycji

      1. mesjan
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-08-17 15:40

        Piszesz głupoty to i minusują. Na przykład MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO oraz MSI GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z miał 3 wiatraki.

        Skomentuj

        1. davidoff
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-17 18:18

          Zobaczymy jak będzie po premierze autorskich wersji

          Skomentuj

          1. mesjan
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-08-17 18:42

            Po premierze autorskich wersji obydwie wymienione prze ze mnie karty nadal będą miały 3 wiatraki ;)

            Skomentuj

          2. davidoff
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-17 19:02

            czyli coś jest na rzeczy skoro dają 3 a normalnie było zawsze 2 poza specjalnymi wersjami.

            Wiec sorry jakie głupoty pisze? miałem od zawsze NV ale fanbojem nie jestem, co niemożna napisać o tych co minusują :)

            Skomentuj

          3. davidoff
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-17 19:29

            idź z kolegą i się dogadajcie czy będą 2 czy 3 , narazie jest 3 co u MSI nie jest normalne czyt. moim zdaniem musi CHIP się "grzać".... czas pokaże co będzie kolega upiera się że beda 3

            Skomentuj Historia edycji

          4. davidoff
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-17 21:29

            widzę że nie porozmawiamy na poziomie...

            czy zastanawiało Cię dlaczego MSI tak zrobiło ?

            Skomentuj

          5. davidoff
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-08-18 15:10

            no i wyszło TDP 285W dlatego jest 3 SLOTY i 3 wenytlatory ale jak zwykle Gimbaza nie zna praw fizyki

            Skomentuj Historia edycji

          6. mesjan
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-08-17 22:33

            Producenci kart graficznych nie robią dobrych chłodzeń z wieloma wiatrakami tylko dlatego że dana karta się grzeje bo referencyjne karty dalej robią z jednym odśrodkowym wiatrakiem, robią to po to by karta była cicha przy maksymalnym obciążeniu. Dobra karta z dobrym chłodzeniem przy np. oglądaniu stron internetowych posiada tryb pasywny gdzie żaden wiatrak się nie kręci a gdy grasz kręcą się przy nie wysokich obrotach by gracz nie musiał grać w słuchawkach bo karta wyje jak odkurzacz.

            Skomentuj

      2. Bartek111
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-08-17 20:56

        a napisz coś dobrego o nV to zaraz fanatycy amd zaczynają toczyć pianę i minusować

        Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-08-17 14:37

    Tak mnie ciekawiło że nie ma żadnych przecieków o 2070, Nvidia o kilku generacji zawsze pokazywała x80 i x70 a dopiero potem resztę.

    A to proszę, konkretne uderzenie w rynek. Pewnie cena też bedzie konkretna ale jeśli dostaniemy wzrost w wydajności podobny do 980Ti vs 1080Ti, 2080Ti będzie potworem zdolnym pociągnąć wszystko w 4K nawet na nowych ekranach w 144Hz*.

    Teraz tylko czekać na EVGA i jakiś ładny bloczek ;)

    Obojętnie co bedzie hype mam taki że przez weekend nie będę mógł zasnąć...

    Skomentuj Historia edycji

    1. davidoff
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-08-17 14:45

      brak konkurencji ze strony AMD będzie oznaczało że będzie drogo nawet bardzo, cieszy mnie to że nie zwiększyli pamięci wiec mój leciwy 1070 z 8GB na pokładzie będzie nadawał się na kolejny 2019 rok, bałem się że wsadza już 16GB w 2080 i 2070.

      Jestem ciekaw czy 2070 będzie na równi z 1080Ti a później go wyprzedzi cena za 2070 będzie zapewne proporcjonalnie adekwatna czyli +- 3000zł
      jeżeli wydajność będzie niższa wówczas cena będzie niższa +-2500zł i strzelał będzie do 1080

      NV nie jest głupia i na 99,9% wyceni produkt proporcjonalnie do cena/wydajność bo po co ma sama sobie robić konkurencje...

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-08-17 14:50

        Ceny beda kosmicznie bo AMD nie ma nic ponad "zwykłą" 1080.

        Osobiscie obstawiam z mojej kryształowej kuli tak (ceny w MRSP):
        2070 troche pod 1080Ti - 500$
        2080 20-30% lepiej od 1080Ti - 649$
        2080Ti absolutna miazga wszystkich benchmarków - 799$+

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-17 15:16

          Przeciez to sa takie ceny jakie miały na premierę Pascale, więc co w nich kosmicznego? te karty nawet nie są IMO drogie, po prostu Ty mało zarabiasz. 800$ wydane na swoja pasje raz na 2 lata to skąpstwo. Tak swoja drogą to zaledwie jakieś 200 paczek papierosów - przez 2 lata to paczka na 3-4 dni. Ciagle drogo?

          Skomentuj Historia edycji

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-08-17 15:33

            I tutaj sie zgodzę - ludzie kupujący takie karty maja juz zwykle wypasiony monitor 144+Hz itd - o sprzet dla pasjonatów. Dodam także, ze JEŚLI te ceny bedą realne to czeka wysyp 1070-1080 z 1-2 latami gwarancji za "grosze".

            Skomentuj

          2. Dudi4Fr
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-08-17 15:31

            Zobacz sobie jaką mam maszynę i potem powiedz mi że mało zarabiam. Inżynier Informatyki, specjalizacja z sztucznej inteligencji i architektury BigData + mieszkam i pracuje za granicą, kłaniam się.

            Do tego 800€ w Niemczech to nie to samo co w Polsce ale nie myśl sobie że wszyscy za granicą mają 1080/1080Ti w domu. Nawet twoje "800$ wydane na swoja pasje raz na 2 lata to skąpstwo" jest po za zasięgiem większości ludzi.

            1060 dopiero od niedawna jest najpopularniejszą kartą Steam, a to wiele mówi.

            Skomentuj

          3. BariGT
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2018-08-17 15:38

            Nie uwierzyłbys gdzie mieszkam i co robię. Z tym, ze ja nie uważam za stosowne chwalenie się tym. Planuje zakup 2080Ti jak tylko dam radę.

            - inzynier: nigdy nie będziesz miała rozumu człowieka
            - SI - kupiłes k. graficzna za 3 wypłaty - na **uj mi twój rozum?

            XD

            Skomentuj

          4. Dudi4Fr
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-08-17 15:51

            Pokaż jakie masz dyplomy a potem możemy pogadać o rozumie. I skąd wziąłeś to "miała"?

            A moja Ti kosztowała mnie w dniu swojej premiery ledwo 1/4 mojej podstawowej pensji.

            2080Ti leci preorder pierwszego dnia ;)

            Skomentuj

          5. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-08-17 17:31

            ... powiedzial Janusz pstykajac kolejna fotke z fleszem.

            Skomentuj

          6. altronix
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-08-19 17:10

            ale wszyscy p......cie od rzeczy, chcialem jakies sensowne komentarze poczytac a tu sie dzieci sprzeczaja jak w podstawowce

            Skomentuj

  4. suntzu
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-17 15:34

    Jedyna konkretna rzecz jaką widać to układ chłodzenia.

    Przeraża, że nie schłodzą tego zwykłymi. Boję się, że karty będą żyłowane zegarami.

    Skomentuj

      1. suntzu
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-17 18:35

        1080 to przecież była zwykła kartą, a tu masz potwora.
        1080Ti/2080Ti rozumiem.

        Skomentuj

  5. BitBaron
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-08-17 16:49

    do koparek trzeba bedzie wieksze stelaże zamówić :(

    Skomentuj

  6. Berry
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-17 18:47

    Nie narzekajcie - brzydka jest ta karta jak g. ale jest LED :D

    Skomentuj

  7. BitBaron
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-18 13:08

    6x 2080 ile to bedzie kopać ETH???