Na topie

MSI GF63 8RD-011PL - wideorecenzja laptopa do grania

Autor:
Patryk Szczepaniak

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Ultrabooki Producenci: MSI

Laptop do grania? Jeszcze nie dawno ciężko było pomyśleć, że można grać na przenośnym komputerze. Dziś laptopy gamingowe to stały segment rynku. Przetestowaliśmy jeden z nich - MSI GF63 8RD-011PL.

  • MSI GF63 8RD-011PL - wideorecenzja laptopa do grania
A A

Procesor Intel Core i7-8750H, 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q z 4 GB pamięci. Czy tyle wystarczy, aby komfortowo grać w nowe tytuły? Postanowiliśmy to sprawdzić odpalając na MSI GF63 8RD-011PL m.in. Shadow of the Tomb Raider oraz naszego ukochanego Wiedźmina 3! Nagraliśmy nawet gameplay z tych gier, abyście mogli zobaczyć czy jakość grafiki jest zadowalająca.

MSI GF63 8RD-011PL - wideorecenzja

Zapraszamy do obejrzenia wideorecenzji MSI GF63 8RD-011PL, w której nasz specjalista od laptopów - Mariusz, testuje ten gamingowy sprzęt. Pamiętaliśmy również, aby sprawdzić jak MSI daje sobie rade w roli tradycyjnego laptop - oceniliśmy czas pracy na baterii, liczbe złącz, jasność ekranu oraz przetestowaliśmy jego wielozadaniowość. 

Odsłon: 6043 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-20 20:25

    Dream Machines G1050Ti-15PL33 z SSD 480 GB i 1 TB HDD, do tego 1050ti w wersji standardowej oraz 16 GB RAM (procesor ten sam co w MSI) można kupić za 4800 zł w sieciówkach. Tyle że bez Windowsa i z odrobinę grubszą obudową. Z bajerów ma czytnik linii papilarnych i więcej złącz.

    Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-24 14:37

      Szczerze powiedziawszy to dzisiejsze ceny są mocno wygórowane za laptopa o bardzo podobnej wydajności w grach (bo w testach to 20% mniej;) zapłaciłem 5,600zł bez Windows tylko, że ja go już 4 rok użytkuje ://

      Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-21 09:25

    Ja chyba przez jeszcze wiele lat nie zrozumiem czegoś takiego jak "laptop do grania". kosztuje to koszmarne pieniądze, gdy desktopa o podobnych niezbyt wypasionych parametrach można złożyć za mniej niż pół ceny takiego lapka.

    no to teraz ręka w górę, kto z posiadaczy gamingowego laptopa często się z nim przemieszcza? nikt? no tak. plankton.

    Skomentuj

    1. gostek2012
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-09-21 11:41

      Są plusy takiego rozwiązania - zajmuje mało miejsca, zużywa mniej energii, można zabrać na lan party, czy jakiś dłuższy wyjazd, a nawet do innego pokoju jak coś przeszkadza :) Ceny w średnim segmencie nie są aż takie wygórowane biorąc pod uwagę zalety oraz że dostajemy kompletny zestaw.

      Skomentuj

    2. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-21 12:04

      1050ti - 800 zł
      i5 8400 (6 rdzeni) - 1200 zł
      płyta (w zależności od chipsetu) - 300 zł (tania opcja)
      obudowa - 150 zł
      monitor - 400 zł
      RAM 8 GB - 300 zł
      SSD 128 GB - 120 zł
      HDD 1 TB - 200 zł
      zasilacz - 150 zł
      myszka + klawiatura - 100 zł

      Ceny z komputronika na szybko - 3720 zł bez Windowsa
      Dream Machines z mojego komentarza powyżej ma dysk 512 GB SSD (ok 400 zł) i 16 GB RAM (600 zł zamiast 300)

      Czyli masz 4300 zł za stacjonarkę lub 4800 zł za laptopa.

      Skomentuj Historia edycji

    3. musslik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-23 23:57

      @BrumBrumBrum Jak się dorobisz kilku mieszkań to zrozumiesz :)
      Nie złożysz nowego komputera stacjonarnego o takich parametrach z UPS oraz peryferiami za cenę laptopa...

      Skomentuj Historia edycji

  3. Cute Pony
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-24 00:02

    Dyskwalifikacja za brak mini DP

    Skomentuj

  4. htm72
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-24 00:44

    Za to "skrzynką" robisz serie ?

    Skomentuj

  5. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-25 19:02

    Nie wyobrażam sobie grania na laptopie.
    Być może dlatego że zawsze gram na stacjonarnym PC a laptop służy mi tylko służbowo albo do oglądania filmów.
    PC - większy ekran, lepsza klawiatura , no mysz laserowa...ale mysz da radę podłączyć do lapka...więc odpada :)

    Skomentuj

  6. weed_
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-10 12:05

    Bieda ten laptop - a do tego drogi...

    https://www.ceneo.pl/Laptopy/Model_karty_graficznej:GeForce_GTX_1060,GeForce_GTX_1070/Producent_karty_graficznej:nVidia/Rodzina_procesora:Intel_Core_i7;0112-0.htm