Karty graficzne

MSI szykuje niereferencyjne wersje kart Radeon RX 5700 i RX 5700 XT [AKT.]

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-07-17

W planach producenta są wersje Gaming X, Evoke OC, Mech OC i Air Boost. Na dostępność kart będziemy musieli poczekać do przyszłego miesiąca.

Jesteśmy po premierze kart graficznych Radeon RX 5700 i RX 5700 XT, które jak na razie są one dostępne w referencyjnych wersjach. Firma MSI już jednak szykuje swoje autorskie konstrukcje. Czego możemy się spodziewać?

Nowe modele zapowiedziano na konferencji MSI Partner Convention 2019, aczkolwiek specyfikacja i wygląd poszczególnych wersji pozostaje tajemnicą. Na premierę kart przyjdzie nam poczekać do sierpnia.

MSI Radeon RX 5700

Graczy zainteresują wersje Gaming X (najwyższy segment) i Mech OC (średnia półka), które będą pracować z fabrycznie podkręconymi zegarami i zostaną wyposażone w autorskie chłodzenia.

Ciekawostką może być nowa linia Evoke – nie tylko dla entuzjastów, ale też streamerów i twórców treści. Karty mają wyróżniać się metalową obudową o stonowanej stylistyce.

MSI Radeon RX 5700 Gaming X, Evoke OC, Mech OC i Air Boost

Oprócz tego producent planuje wersję Air Boost. Najprawdopodobniej znajdziemy tutaj chłodzenie z turbiną, które będzie przypominać referencyjne konstrukcje AMD.

Warto dodać, że wcześniej pisaliśmy też o niereferencyjnych wersjach Radeonów RX 5700 od firm ASRock i PowerColor.

Aktualizacja 17.07.2019 19:55

MSI Radeon RX 5700 XT Mech

Na najnowszym streamie, producent zaprezentował zdjęcie modelu Radeon RX 5700 XT Mech - karta została wyposażona w autorskie chłodzenie, które mogliśmy już spotkać w konstrukcjach z serii MSI Ventus.

MSI Radeon RX 5700 i RX 5700

Przy okazji producent potwierdził, że na rynku pojawi się również Radeon RX 5700 w wersji Evoke OC.

Źródło: HardwareLuxx, MSI Gaming

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  Zmieńcie stronę...
  Zaloguj się
 • avatar
  Zmieńcie stronę
 • avatar
  Miło widzieć wzdłużne finy radiatora, zawsze to w jakimś stopniu zwiększa ilość ciepłego powietrza wyrzuconego za zew. obudowy.
 • avatar
  Kurcze blaszka kusi to Navi do zakupu, ale brak ray tracingu mnie jednak gniecie :\
 • avatar
  zmieńcie stronę. wstawcie z powrotem chociaż listę aktualności