Internet

Google Play Music jest już w Polsce

z dnia 2014-05-28
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Czy bardzo atrakcyjna oferta zaowocuje świetnymi wynikami?

Muzyka Google Play

Wreszcie jest. Usługa Google Play Music została oficjalnie udostępniona w Polsce. Sporo przyszło nam czekać, ale gigant z Mountain View postanowił nam ten czas sowicie wynagrodzić.

Muzyka Google Play, bo tak nazywać będzie się usługa w polskiej wersji językowej, to platforma złożona z trzech elementów – sklepu z albumami i pojedynczymi utworami; biblioteki, umożliwiającej zapisanie swojej prywatnej muzycznej kolekcji w chmurze; oraz All Access (płatna subskrypcja, w ramach której otrzymujemy czasowy dostęp do pełnej bazy piosenek w usłudze).

Platforma Muzyka Google Play wchodzi na polski rynek z trzyletnim opóźnieniem, a tak spóźnionemu gościowi nie wypada przychodzić z pustymi rękami. Właściciele doskonale zdają sobie z tego sprawę i dlatego też przygotowali naprawdę atrakcyjną ofertę. Pierwszym plusem, który od razu rzuci się w oczy są ceny, które w tym przypadku – w przeciwieństwie do konkurencyjnego iTunes – podane są w złotówkach. To zdecydowanie może zachęcić większą liczbę osób do skorzystania z platformy.

A jeśli już przy cenach jesteśmy, to warto się w tym miejscu na moment zatrzymać. Pojedyncze utwory możemy bowiem kupić już za złotówkę bez gorsza, a te najdroższe kosztować będą nas kilka (ok. 5) złotych. Ceny albumów wahają się natomiast w granicach od 12 do 40 złotych. Nie ma jednak – co ważne – ceny standardowej.

Ostatnia kwestia to All Access. Miesięczny dostęp do całej bazy utworów w Muzyka Google Play będzie nas kosztować 15,99 złotych. Dla porównania konto Spotify Premium to już wydatek rzędu 20 złotych. Co jednak ważne, aby skorzystać z tej ceny należy zarejestrować się do 15 sierpnia bieżącego roku. Później ceny obu usług się wyrównają. Dodajmy też, że obecnie trwa promocja, dzięki której pierwszy miesiąc dostajemy zupełnie za darmo.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

I co myślicie o tej ofercie? Czy Muzyka Google Play przyjmie się w Polsce?


Aktualizacja [godz. 11.00]:

Padają pytania o format plików. Otóż w przypadku sklepu Muzyka Google Play mamy do czynienia z MP3 w jakości 320 kbps.

Źródło: Google Play

marketplace

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alleluja! W końcu :) !
 • avatar
  Nie ma żadnej informacji na temat rodzaju plików - jeżeli to mp3 to ceny zdecydowanie za wysokie - najdroższy utwór powinien kosztować wtedy 1 zł. a album max 10-12 zł.
  Nie widze powodu by płacić więcej za słabą jakość pliku. Zdecydowanie wolę wtedy kupić CD w sklepie i zrobić sobie samemu pliki bezstratne do odtwarzacza przenośnego.
  Zaloguj się
 • avatar
  Wreszcie jest


  ŁaaaaaaaaaaaaŁ. Ma we flacu piosenki?
 • avatar
  szczerze mówiąc wolę zostać na Spotify. kożystam od 6 lat i nie widzę szans na przejście do googla bo jest 5 zł tańszy tylko po to by lepiej profilował mi reklamy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Oglądałem ceny piosenek i albumów i są na poziomie cen płyt. To wolę sobie już kupić płytkę i ściągnąć wersje cyfrową jako kopię niż kupić samą wersje cyfrową.
 • avatar
  Ja nie rozumiem, jak można sprzedawać muzykę w jakości MP3?! Na każdej płycie jest to format CD-AUDIO/WAV, czyli bezstratny a tutaj każą płacić za jakość MP3.To tak, jakby w sklepiej stacjonarnym kupić film w jakości BLU-RAY a w internetowym sklepie by sprzedawali go w jakości DVD :-)
  Zaloguj się
 • avatar
  Trochę późno startują z tą usługą. Mam nadzieję, że za chwilę pojawią się podobne usługi wideo. Warto zauważyć, a o czym zapominają właściciele i dystrybutorzy filmów i seriali (nie mam na myśli polskich sitkomów), że to BRAK dostępu do legalnych (ale, i najczęściej płatnych) usług jest powodem piractwa.
  Zaloguj się
 • avatar
  Dlatego mp3 bo 95% użytkowników nie posiada sprzętu bądź słuch, dzięki któremu mogli by odróżnić AUDO od Mp3. Duża część odtwarza muzykę na laptopie i nie jest i potrzebna wysoka jakość.

  Oraz dlatego, że zdecydowana większość nawet na dobrym sprzęcie nie odróżnia mp3 320 od Audio. Większości i tak wystarczy 128 kbps.

  A dla 5% nie opłaca się wprowadzać lepszego formatu.
  Zaloguj się
 • avatar
  jak zwykle google rwie do przodu