Na topie

Najlepszy antywirus 2019 (według AV-TEST)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera lub smartfona i zastanawiasz się, jaki antywirus w 2019 roku najlepiej się wywiąże z tego zadania? Oto odpowiedź.

  • Najlepszy antywirus 2019 (według AV-TEST)
A A

Jaki antywirus wybrać w 2019 roku? Niezależny instytut badawczy AV-TEST stara się udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jak co roku nagrodami wyróżnił najlepsze antywirusy, czyli przede wszystkim te, które w jego testach w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy osiągały najwyższą skuteczność i cechowały się przy tym odpowiednią wydajnością. 

Najlepszy antywirus 2019

Z każdym rokiem cyberprzestępcy stają się coraz bardziej przebiegli i coraz wyraźniej pokazują, że nie brakuje im kreatywności. Dlatego też rok 2018 dla twórców programów antywirusowych był bardzo trudny – zapewniając działanie w czasie rzeczywistym musieli chronić przed różnorakimi zagrożeniami użytkowników domowych, mobilnych i korporacyjnych. 

AV-TEST nagrody

Jaki antywirus 2019 do domu?

W zastosowaniach domowych popularne programy antywirusowe trzymają ostatnio dość wyrównany poziom. Instytut AV-TEST sprawdził jednak 18 aplikacji na 18 323 030 próbkach, by wreszcie wyłonić 5 programów zasługujących na polecenie ze względu na skuteczność. Osobne nagrody zostały również przyznane za wydajność, czyli po prostu niskie zapotrzebowanie na zasoby komputera. 

  • Bitdefender Internet Security (skuteczność, wydajność)
  • Kaspersky Internet Security (skuteczność, funkcjonalność)
  • Symantec Norton Security (skuteczność, wydajność)
  • AhnLab V3 Internet Security (wydajność)
  • Avira Antivirus Pro (wydajność)
  • F-Secure Safe (skuteczność)
  • Trend Micro Internet Security (skuteczność)

Jaki antywirus do firmy?

W sektorze biznesowym, gdzie troska o cyberbezpieczeństwo jest nawet ważniejsza niż w domu, również konkurencja jest bardzo silna – zarówno jeśli chodzi o skuteczność, wydajność, jak i funkcjonalność (choć tu zdecydowanie królowały rozwiązania Kaspersky Lab) – ale ostatecznie ekspertom z AV-TEST udało się wyróżnić pewne pakiety antywirusowe dla firm. Oto te, które najlepiej chronią komputery w przedsiębiorstwach różnego rozmiaru:

  • Symantec Endpoint Protection Cloud (skuteczność, wydajność)
  • Kaspersky Small Office Security (skuteczność, funkcjonalność)
  • Kaspersky Endpoint Security (wydajność, funkcjonalność)
  • F-Secure PSB Computer Protection (skuteczność)
  • Seqrite Endpoint Security (wydajność)
  • Symantec Endpoint Protection (skuteczność)
  • Trend Micro OfficeScan (wydajność)

Jaki antywirus na telefon z Androidem?

Smartfony są coraz częściej wykorzystywane do pracy czy wykonywana transakcji finansowych, przez co z miesiąca na miesiąc stają się bardziej łakomymi kąskami dla cyberprzestępców. W 2018 roku każdego miesiąca systemy AV-TEST wykrywały ponad 250 000 nowych zagrożeń na Androida. Testy wykazały, że tylko jedno rozwiązanie pozwala dobrze się przed nimi zabezpieczyć. To:

  • Symantec Mobile Security

Jak widać (poza smartfonami) wybór jest całkiem spory i każdy może znaleźć oprogramowanie antywirusowe, które spełni jego wymagania pod każdym względem. Najważniejsze, by antywirusa w ogóle mieć – dzisiaj, gdy na naszych komputerach znajduje się tyle wrażliwych danych, to absolutna podstawa.

Źródło: AV-TEST, inf. własna. Ilustracja: rifkiedr/Pixabay

Odsłon: 17618 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-02-22 14:31

    a jednak Kaspersky :)

    Skomentuj

    1. davidoff
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-02-22 14:37

      ja tam wole Bitdefender Internet Security

      Skomentuj

      1. bleblebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-23 11:13

        A ja od 3 lat na Nortonie.

        Skomentuj

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 15:17

    Ludzie tak dbają o prywatność po czym odpalają "antywirusa" i bezkrytycznie pozwalają hasać po całej pamięci RAM i dysku twardym.

    A że Kaspersky został przyłapany na kradzieży danych? A że z pewnością nie jest w tym jedyny?
    Ostatni raz antywirusa (czuwającego) używałem w czasach WindowsXP.

    Skomentuj

    1. Piospi
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-02-22 15:22

      a jakbyś chciał chronić dane bez "hasania" w pamięci RAM i po dysku twardym?

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-26 10:12

        tu chodzi o zaufanie do producenta antywira. antywir ma wjazd wszędzie, ale jak dane z niego ciekną na zewnątrz, to jest po prostu źle.

        Skomentuj

    2. pablo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-22 15:48

      Ja w sumie używam Avasta, bo to Europejski Antywirus i jest większe prawdopodobieństwo, że nie wysyła tego co robię na kompie do centrali i nie oglądają tego ludzie z NSA i innych służb wywiadowczych. Bo to, że zna wszystkie strony jakie przeglądam itp to jestem tego świadomy.

      Skomentuj

      1. dindunuffin
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-02-22 16:03

        Zadne agencje wywiadowcze swiata na pewno nie moglyby funkcjonowac bez dokladnej wiedzy na temat tego co pablo11 robi na swoim komputerze ;) Pamietaj jeszcze o stadach chinskich hakerow czajacych sie na haslo do twojego maila ;)

        Skomentuj

  3. leon-san
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-22 15:55

    Brak ESET Nod32 - ciekawe

    Skomentuj

    1. arnakus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-22 16:21

      Wcale nie - jego skuteczność i funkcjonalność jest coraz mniejsza. Oprócz tego u mnie co jakiś czas gubił reguły zapory w trybie ręcznym (pytanie o pozwolenie dostępu do sieci) i program musiał wszystkiego uczyć się od nowa. Zmieniłem na Bitdefender i jest spoko.

      Skomentuj Historia edycji

      1. leon-san
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-02-22 18:01

        Nie chodzi mi czy wygrał lub nie. Tyle, że wg ich strony (https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/) to w ogóle nie brał udziału w testach. I to mnie dziwi.

        Skomentuj

        1. Moria
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-23 14:22

          Ich Endpoint Security jest za to w zestawieniu dla biznesu.

          Skomentuj

          1. leon-san
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-02-24 19:15

            Więc tym bardziej dziwi brak testu dla zastosowań domowych.

            Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-26 10:15

      ja w eset nod32 dawno zwątpiłem, poza tym cena nieadekwatna do możliwości. zwykle to ja widzę leżaki na półkach w MM :)

      za to brakuje też AVG / AVG Free . niestety zmienił się jakiś czas temu właściciel i robi się lipa.

      Skomentuj

  4. Tudeskok
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-22 18:12

    Najlepszy, bez abonamentu to Windows Defender :)

    Skomentuj

  5. Fourth Illusion
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 19:39

    Moze zacznijcie od tego ze zaden antywirus nie jest wart swoich pieniedzy, bo wszystkie przepuszczaja, jak juz to tylko darmowe, i odrobina rozumu :)

    Skomentuj

  6. Aquagen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-22 21:18

    Na wirusy najlepsza Izoprynozyna

    Skomentuj Historia edycji

  7. bullseye
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-23 10:55

    Ostatni Antywirus dodatkowy używałem za czasów Windows 2000 - tak, nadziewanego XP nie używałem nigdy.
    I do dnia dzisiejszego nie zauważyłem bym jakikolwiek był na komputerze. Nigdy nie miałem włamu na żadne konto, emaila, bank czy steama..... Dziwne nie ?
    A może dlatego że nie używam na co dzień konta administratora ? Jak na razie zauważyłem że większość jednak używa takowego konta zawsze, z głupoty ;)

    Skomentuj

  8. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-23 17:36

    Trochę rozumu i nie jest potrzebny żaden antywirus ;)