Karty graficzne

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 660 Ti w sprzedaży - cena, unboxing i wyniki wydajności

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2012-08-13

Prawie jak GTX 670

W sieci pojawiły się interesujące filmiki, które przedstawiają wygląd oraz pierwsze wyniki wydajności referencyjnej karty graficznej Nvidia GeForce GTX 660 Ti.

Pomimo faktu, iż premiera karty graficznej Nvidia GeForce GTX 660 Ti została zaplanowana na 16 sierpnia, to już od kilku dni model ten jest dostępny w sieci amerykańskich sklepów BestBuy – słynących z detalicznej sprzedaży referencyjnych akceleratorów koncernu z Santa Clara. Jeden z klientów postanowił wykorzystać tą okazję, zakupił nową konstrukcję i podzielił się spostrzeżeniami z widzami swojego kanału w serwisie YouTube.

Nvidia GeForce GTX 660 Ti karta graficzna opakowanie oferta zdjęcie

Referencyjna karta graficzna wyglądem nie odróżnia się od dobrze nam znanego GeForce GTX 670. Jej chłodzeniem zajmuje się dwuslotowy układ, który wystaje poza obrys płytki drukowanej. Na śledziu znalazły się dwa wyjścia DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort, a trochę dalej dwa złącza SLI. Do poprawnego działania akceleratora wymagane jest podłączenie dwóch wtyczek zasilających typu 6-pin.

GeForce GTX 660 Ti wykorzystuje układ graficzny GK104, który został wyposażony w 1344 procesory strumieniowe, 112 jednostek teksturujących oraz 24 jednostki rasteryzujące. Całość wspomagają 2 GB pamięci GDDR5 o 192-bitowej magistrali. Standardowy model „tyka” z zegarem 915 MHz (980 MHz w trybie Boost) dla rdzenia i 6008 MHz dla pamięci.

Nvidia GeForce GTX 670 karta graficzna zdjęcie
Nvidia GeForce GTX 670 - dokładnie tak samo wyglądają referencyjne wersje GeForce GTX 660 Ti

Zadowolony klient postanowił również przeprowadzić kilka testów wydajności – zarówno w benchmarkach, jak i popularnych grach komputerowych. Poszczególne wyniki możecie zobaczyć w filmiku poniżej.

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 660 Ti została wyceniona na 299 dolarów, a więc na tyle samo co sugerowana cena pozostałych referencyjnych konstrukcji.
 

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: YouTube, WCCFTech, Videocardz

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  Kupił przed premierą ale pewnie dopiero w dniu premiery będzie mógł ją uruchomić.. :D :D
 • avatar
  Woah już myślałem, że powtórzy się akcją z 670 i wyższy model będzie strasznie nieopłacalny. Jednak nie żałuję gtx'a 670 xd, a tak do tematu to 660 zgodnie z zapowiedzią na poziomie 580. Ciekawe, w tej serii nastąpił SUPER wzrost wydajności jak na ambicje finansowe zachodnich korporacji xD
  Zaloguj się
 • avatar
  czekać na prównania z 7850/7870
  Zaloguj się
 • avatar
  Nawet jeżeli ceną będzie rozsądna to nasi pobratymcy z sejmu dowalą podatek w stylu "15% dla dyskryminowanych dzieci polityków" i cena będzie taka że każdemu się odechce karty :P
  Zaloguj się
 • avatar
  To było by dobre. Podłącza nową kartę a wyskakuje mu że nie może jeszcze jej uruchomić.
 • avatar
  Ciekawe ile pobiera prądu pobiera taka karta. Czy będzie można ją nazwać "oszczędną"

  Najbardziej interesuje mnie porównanie jej do GTX470 wydajność/pobór mocy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Gdyby cena oscylowała w granicy 1000zł to zdecydowanie byłby hit.
  Zaloguj się
 • avatar
  I na ile jest gwarancja takiego gf 660 ti prosto od nvidi (nie zadne gigabyte MSI itp).
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Dziwna sytuacja - kartę można już kupić ale nie ma jeszcze oficjalnych testów wydajności na wielu portalach. Zazwyczaj było na odwrót tzw. papierkowa premiera.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Pojawiła się dobra karta graficzna widzę. Cena w porządku jak dla mnie na taki sprzęt. Co prawda ta szyna, ale i tak jest wystarczająca aby pograć w wszystkie najnowsze tytuły i przyszłe na ultra i wysokich. Wiec jak na mnie karta spoko ;)
 • avatar
  Czyli z 570 na 660Ti nie ma co przechodzić ? jeszcze z 192 bit może będą później 256bit
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Tylko czekać na porównanie z innymi kartami :)
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  I tak powinny wyglądać premiery sprzętu (dowolnego) - w dzień premiery (albo jeszcze wcześniej) można stać się szczęśliwym nabywcą :)
 • avatar
  Tak, niby BestBuy - jak gosciu klepie w filmie, a jakos nie mozna sie doszukac tych kart na stronie. Poza tym - od kiedy userzy maja czyste blaty (bez tapety), czyste systraye i kilka ikonek na pulpicie, w tym smarki ? Echh.. nie widzi mi sie to cos przed uplywem NDA.
 • avatar
  W Polsce będzie kosztować ok.1100zł. Tylko czekać na obniżenie cen poprzedniej generacji >
 • avatar
  No ok przyznaje sie do błędu ale juz nie wiem ma szyne 192 bit ? to mało XD
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  będzie min. 1300 zł
 • avatar
  Hahahaha... Testy wydajności takiej karty w WoWie. Gościu pojechał po bandzie. :D
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Panowie, nie marudzić tylko kupować absolutnie rewelacyjny amd GT 7850 ;)

  Z drugiej strony, po co nam nowe karty za 1200 zł skoro nie ma nowych gier a te które są wydawane typu Call of Duty 18 Black Klops 2 chodzą na silniku z 2006 roku?
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Ciekawy produkt ;)