Karty graficzne

Aktualizacja BIOS-u poprawia stabilność karty Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC

z dnia 2012-08-07
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Poprawia stabilność działania

Gigabyte wydał ważną aktualizację BIOS-u dla karty graficznej GeForce GTX 670 WindForce 3X OC, która poprawia jej stabilność działania.

Niedawno mieliśmy okazję przetestować dwie autorskie karty graficzne GeForce GTX 600 od firmy Gigabyte – model GeForce GTX 670 WindForce 3X OC oraz GeFOrce GTX 680 WindForce 3X OC. Pierwszy model zaskoczył nas świetną wydajnością w rozdzielczości 1920x1080, wysoką podatnością na podkręcanie oraz cichym i wydajnym chłodzeniem.

Niestety konstrukcja ta może mieć problemy ze stabilnością i z tego powodu producent wydał dla niej specjalne aktualizacje BIOS-u.

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC karta graficzna zdjęcie 

Wersje F4 (80.04.31.00.58) i F12 (80.04.31.00.09) w zasadzie nie różnią się właściwościami i nie zmieniają taktowań akceleratora – po aktualizacji nadal pracuje on z zegarami 980 MHz (1058 MHz w trybie Boost) dla procesora graficznego i 6008 MHz dla pamięci.

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC karta graficzna zdjęcie opakowanie

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Warto również wspomnieć, iż Gigabyte poleca dwie aplikacje do aktualizacji BIOS-u w kartach graficznych - Easy Boost utility oraz VGA@BIOS utility. Dokładne instrukcje aktualizacji znajdziecie w tymw tym dokumencie.

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC BIOS aktualizacja
Pobierz BIOS dla karty graficznej Gigabyte GTX 670 WindForce 3X OC (download)
 

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: Gigabyte

marketplace

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  U was w testach błąd nie wystąpił ponieważ konfiguracja testowa składała się z komputera wyposażonego w SB. Według zagranicznych for błąd biosu ujawniał się przy Ivy Bridge z odpalonym pci-e 3.0. Wydajność w porównaniu do konkurencyjnych akceleratorów odczuwalnie spadała. Dotyczyło to zarówno 680 jak i 670 gigabyte'a. Doraźnie dało się to naprawić poprzez zmianę na pci-e 2.0 z biosu.
 • avatar
  Oba mają być instalowane?
  Zaloguj się
 • avatar
  Haha wcale mnie nie dziwi że już jakiś fial jest... Gigabyte nie stara się przy swoich kartach. Zrobić zegar to jedno, ale żeby wszystko działało poprawnie i stabilnie to trzeba testów! Dla mnie po 3 kartach gdzie każda miała usterkę dziękuję tej firmie!
  Zaloguj się
 • avatar
  A czy jeśli nabywca tej karty podczas próby aktualizacji BIOSU karty przypadkowo coś uszkodzi to gwarancja przepada?
  Zaloguj się
 • avatar
  nie miałem żadnych problemów ze stabilnością na fabrycznym biosie, zainstalowałem Version:80.04.31.00.58
 • avatar
  Jest jakiś sposób sprawdzenia którą serię się posiada? - Dzieki za wcześniejszą szybką odpowiedź
 • avatar
  zainstaluj TechPowerUp GPU-Z, tam w głównym oknie będziesz miał bios version
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie wszystkie są walnięte. Moje 2 sztuki działają prawidłowo a i wszędzie ludzie wypisują ten sam błąd że w Turbo ma 1058mhz.
  U mnie bez żadnego dodatkowego podkręcania karty chodzą na 1200mhz w trybie Turbo. Bez sensu jest pisanie recenzji skoro się nie miało tej karty chyba w ręku.
  Zaloguj się
 • avatar
  Sprzedałem tych kart sporo, osobiście również użytkuję ten egzemplarz i nie spotkałem problemów ze stabilnością. Być może objawia się ona w określonych konfiguracjach, ewentualnie w jakiejś małej partii kart, które akurat do mnie nie trafiły.
  Zaloguj się
 • avatar
  Również żadnych problemów ze stabilnością nie odczuwałem, w każdym bądź razie zaktualizowałem ;)
 • avatar
  Problemy ze stabilnością zależą od bardzo konkretnych konfiguracji, z oprogramowaniem włącznie. Wiele osób nie uświadczy problemów, inni będą je spotykać na każdym kroku.
 • avatar
  I to się nazywa obsługa. Coś się dzieje i od razu rozwiązanie problemu.
 • avatar
  Ja również używam GB GTX670 WFIII i nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością, możliwe że ujawniały się z procesorem IVY jak kolega zbx89 napisał.
 • avatar
  Kupiłem tę kartę w tym tygodniu, BIOS firmowo już był wgrany najnowszy czyli: F12 (80.04.31.00.09). Jak na razie zero problemów (mam IB 3770k).
 • avatar
  RexRX tylko że taka sytuacja nie ma prawa wystąpić w produkcie za który płacisz kupę kasy to jakbyś kupił samochód i po miesiącu czy 2 producent woła cię do serwisu że "częściowo i w pewnych okolicznościach może nie zadziałać hamulec więc proszę wgrać nowe oprogramowanie do komputera pokładowego" bez jaj
 • avatar
  Hejka.

  Mam tę karciochę z I5 2500K i zastanawia mnie wydajność. W 1080p otrzymuje 20fps np w max payne 3, czy te wartości są odpowiednie dla tej klasy karty?