Na topie

Oto Sharp Aquos S2, smartfon z rekordowo smukłymi ramkami

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Smartfony Producenci: SHARP

Wyświetlacz zajmuje tutaj 84.95% przedniego panelu. Sharp Aquos S2 zdaje się mieć jednak także inne atuty.

  • Oto Sharp Aquos S2, smartfon z rekordowo smukłymi ramkami
A A

Kilka dni temu pisaliśmy, iż Sharp zamierza przypomnieć, kto jest przodownikiem bezramkowych smartfonów. Właśnie to zrobił, prezentując szerszej publiczności model Sharp Aquos S2.

I w tym przypadku po prostu trzeba zacząć od wyświetlacza. Zajmuje on 84.95% przedniego panelu, co jest na ten moment najlepszym wynikiem na rynku mobilnym. Producent chwali się technologią Free Form Display, która pozwala umieścić w wyświetlaczu małe wycięcia, na przykład na frontową kamerę. Przekątna wynosi tutaj 5,5 cala, a rozdzielczość 1080 x 2040 pikseli.

Wyświetlacz pokryto szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass, niestety nie wiemy, której generacji. Mimo takiej konstrukcji producent nie zdecydował się na przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył. Ciekawe, jak będzie z jego skutecznością. To bowiem najmniejszy (a uściślając - najwęższy) czytnik zastosowany w smartfonie. Obudowa to połączenie metalu (ramki) i szkła.

Sharp Aquos S2

I chociaż urządzenie przyciąga wzrok przede wszystkim z racji wyświetlacza, pozostałe parametry nie wyglądają źle. Producent postawił na system Android 7.1.1 Nougat, solidne procesory i spore zasoby pamięci.

Specyfikacja techniczna Sharp Aquos S2:

  • Android 7.1.1 Nougat
  • 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2040 pikseli, 2.5D Corning Gorilla Glass
  • procesor Qualcomm Snapdragon 630 z Adreno 508 / Qualcomm Snapdragon 660 z Adreno 512
  • 4 GB / 6 GB pamięci RAM
  • 64 GB /128 GB pamięci wewnetrznej + czytnik kart microsD
  • kamera główna 12 Mpix f/1.75 z PDAF + 8 Mpix i przednia 8 Mpix f/2.0
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11ac, LTE
  • dual SIM (hybrydowy)
  • czytnik linii papilarnych
  • akumulator 3020 mAh z Quick Charge 3.0
  • wymiary 141.8 x 72.04 x 7.9 mm

Smartfon wyceniony został na 370 dolarów (Qualcomm Snapdragon 630, 4 GB RAM + 64 GB). Wariant z lepszymi podzespołami ma być oferowany w limitowanym nakładzie za cenę 520 dolarów.

Źródło: fonearena

Odsłon: 3898 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. amon777
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-08-08 13:44

    No i już na starcie jest błąd. Te 84% to żaden szał. Radzę zgłębić temat. Xiaomi MI MIX ma 91,3 proc. powierzchni przedniego panelu! i to juz robi robotę

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-08-08 14:00

      Nie rób zamieszania. Xiaomi wprowadziło w błąd, w Mi Mix jest tak naprawdę 84,16%. Sam powinieneś się zagłębić w temat.

      Skomentuj

      1. amon777
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2017-08-08 14:25

        policzyles to sobie z proporcji czy jak? link albo troll

        Skomentuj

        1. amon777
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2017-08-08 14:40

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          no tak jak myślałem. Zwykły buc. Jak by Mi wprowadziło w błąd to raczej by była niezła afera z oddawaniem kasy. Bo telefon nie należy do najtańszych

          Skomentuj

          1. brigand
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-08-08 15:01

            Xiaomi owszem ściemniało. Były o tym artykuły w zeszłym roku. Na grafice promocyjnej była ściema, na żywo ramki są większe. Matematyk tutaj - http://www.theandroidsoul.com/mi-mix-screen-to-body-ratio/

            Skomentuj

          2. amon777
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2017-08-08 16:12

            No dobrze. To i tak więcej niż Sharp. Po drugie Xiaomi nie wystosowało oficjalnego pisma w tej sprawie, poza tym takie podawanie błędnej specyfikacji równa się z ogromnymi kosztami późniejszych spraw sądowych. Nigdzie nie znalazłem info odnośnie tego(oprócz linku, który kolega wkleił) czy to w formie pisanej czy tez rożnych recenzji na YT zagranicznych czy polskich. Po drugie może być tak, żę wartość optyczna wynosi 91% a fizycznie z proporcji matematycznych wychodzi okolo85-86%. Myślę, że zgłębiłem temat tego telefonu przez kilka tygodniu bo właśnie wczoraj złożyłem na niego zamówienie.

            P.S Na niektórych screenach oraz zdjęciach użytkowników można zauważyć, że szkło jest pod lekkim kątem(ugięciem) do środka telefonu względem ramki.

            Skomentuj

          3. R2rr0
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-08-08 17:13

            Po drugie, po drugie. Zacząłeś się jąkać? Po co było wyzywać skoro nie ma się racji? Nieźle zorientowany jesteś w sprzęcie, który kupujesz. Wlaśnie Sharp ciebie i Xiaomi pozamiatał i przebił swoim modelem :D

            Skomentuj

          4. amon777
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2017-08-08 22:03

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Jestes idiotą koniec dyskusji. Nawet linka nie potrafiles wrzucic zeby udowodnić swoją racje

            Skomentuj

          5. czarnobrody
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-08-08 22:22

            A Ty kim jesteś? Może ty wrzucisz następnym razem linka do swoich wymysłów zamiast wyzywać kogoś kto wyprowadza cie z błędu. Powinieneś bana wyłapać za takie chamstwo.

            Skomentuj

          6. amon777
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-08-09 09:29

            Czlowieku. Nic mnie nie wyprowadzil z bledu. nie potwierdzil to żadnymi FAKTAMI. Nic, po prostu napisal i tyle. PODAJ MI OFICJALNA INFORMACJE O TYM, ŻE EKRAN MA MNIEJSZĄ POWIERZCHNIE NIZ DEKLAROWANA. I CZY NIE NAPISAŁEM, ŻE OPTYCZNIE MOŻE MIEĆ TYLE ILE DEKLARUJE PRODUCENT A FIZYCZNIE MNIEJ!? I MOWIĘ ZNOWU BO CHYBA ZE ZROZUMIENIEM NIE POTRAFICIE CZYTAĆ, ŻE TAKA WAJCHA NIE PRZESZŁA BY ZA GRANICĄ BO TO WPROWADZANIE W BLAD KONSUMENTA. I TAKIE PROCESY KONCZĄ SIE MILIONOWYMI KARAMI/ODSZKODOWANIAMI. WIEC SKONCZCIE GRAC W POKEMONY I UDAWAC TEORETYKOW GAWĘDZIARZY BO SIE NACZYTALISCIE JAKIŚ GLUPOT. FAKTY TYLKO FAKTY SIE LICZĄ. BEZ TEGO TO MOZECIE SIEBIE W POMPKĘ CMOKNĄĆ.

            Skomentuj

          7. Wanisz93
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-10 09:21

            Fakt jest taki, buraku, że ekran Mi MIX nie zajmuje ma 91,3% powierzchni panelu, a o tym wspomniałeś w pierwszym poście, dlatego ktoś cię z tego błędu wyprowadził.
            Przykro mi, ale nie wybronisz się z tego, tym bardziej pisząc posty z caps lockiem... wyrzygałeś się w internecie, ulżyło Ci?

            91,3% powierzchni zajmuje ekran widoczny na zdjęciu promocyjnym mi mixa (http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/16/10/xiaomi-mi-mix-screen-to-body/-728/gsmarena_002.jpg)
            Niestety, ale w rzeczywistości wygląda to tak (http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/16/10/xiaomi-mi-mix-screen-to-body/-728/gsmarena_002.jpg).

            Skomentuj

  2. mikipl21
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-08-08 13:44

    Rekordowo smukłymi ramkami? A tego tytułu przypadkiem nie podtrzymuje dalej Mi Mix? Tam o ile sie nie myle wyswietlacz zajmuje około 90% przedniej powierzchni. Czy jednak czegos nie zrozumiałem?

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-08 14:02

      Mylisz się. W Mi Mix jest mniej - 84,16%.

      Skomentuj

  3. Bugjo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 17:42

    A mnie się podoba i tyle ciekawe jaki aparat w porównaniu do S8 ? I cena u nas.

    Skomentuj

    1. rahl_r
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-08 19:46

      No bez jaj - nie ma co porównywać - to zupełnie inne segmenty cenowe.
      S8 to model topowy, ten Sharp to co najwyżej mocny średniak.

      Skomentuj Historia edycji

  4. Qpers
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 19:38

    A dla kogo to ma znaczenie? ... to tak głupie, jak wyścig na najcieńsze telefony.

    Skomentuj

    1. rahl_r
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-08 19:47

      Mi się tam podoba gabarytowo w sam raz - jeśli będzie w rozsądnych pieniądzach i wyjdzie dobrze w recenzjach to biorę.