Karty graficzne

PowerColor zdradza datę premiery nowych Radeonów?

z dnia 2017-04-12
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
31 komentarzy Dyskutuj z nami

Producent szykuje nową kartę graficzną. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to model właśnie z nowej serii Radeon RX 500.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę kart graficznych AMD Radeon z serii RX 500. Kiedy zadebiutują nowe akceleratory? Co prawda producent nadal milczy na ten temat, ale rąbka tajemnicy uchyliła firma PowerColor.

Filipiński oddział producenta zapowiedział na Facebooku, że szykuje coś nowego na 18 kwietnia 2017 roku i dołączył zdjęcie tajemniczej karty graficznej - z wcześniejszych przecieków wiemy, że jest to model Radeon RX 580 Red Devil. Można zatem podejrzewać, że to właśnie w najbliższy wtorek nastąpi oficjalna premiera nowych akceleratorów.

Czego możemy się spodziewać po nowej serii? Nieoficjalnie wiadomo, że producent szykuje trzy karty: Radeon RX 580, Radeon RX 570 i Radeon RX 550. Dwie pierwsze zostaną wyposażone w układ graficzny Polaris 20 oraz 8 GB lub 4 GB pamięci VRAM, a ich wydajność powinna być nieco lepsza względem starszych modeli Radeon RX 480 i RX 470. Trzeci model to całkowicie nowa konstrukcja z niższej półki – na pokładzie znajdzie się rdzeń Polaris 12 (Lexa Pro) oraz 2 GB pamięci wideo.

Źródło: PowerColor Philippines, VideoCardz

marketplace

Komentarze

31
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  czekam aż VEGA wypuszczą to stanieje jeszcze gtx1080 ;)
 • avatar
  Komu odgrzanego Kotleta po idę do domu !
  Zaloguj się
 • avatar
  Tak się kolego składa że mieszkam na wsi i dokładnie wiem skąd się bierze mięso. Nie musisz mnie uświadamiać. To nie jest forum dla fanatyków, jest to serwis poświęcony zagadnieniom komputerowym. Także twoje wpisy są nie na miejscu, wyskoczyłeś jak gumka z majtek. Zresztą nie interesuje mnie co oglądasz w sieci, to jest twój problem. Dla mnie fanatyzm wszelkiej maści jest problemem, który należy zwalczać.
  Zaloguj się
 • avatar
  Chyba Nowe Kotlety :)
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Karta dla fanatyków gry Diablo,red debil czerwony diabeł to boss Diablo w tej grze.Inne erpegi też będą śmigać.Gracze co wolą tego typu gry mają kartę dla siebie.Ci od CS:a maja Tomahawk Military Class etc a ta karta jest bardziej dla erpegowcow i hack,nslashy.Jak brać RX to najlepiej w wersji 8 GB VRAM.
 • avatar
  Jako katolik nigdy nie kupię karty z napisem ''devil'' bo kojarzy mi się z satanizmem i z czczeniem szatana!!!
  Nawet takiego producenta skreśliłbym raz na zawsze i nie kupił już jego żadnego produktu!!!
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  No trzeba bedzie sie przejsc po smietnikach tuz przed 18!! Czuje że ludzie będa masowo wyp@#$c do kosza, stare juz poczciwe Radeony RX480, zeby sobie zrobic miejsce na to cudeńko :)
 • avatar
  Dubel [delete]
 • avatar
  Po raz ostatni, jest to forum poświęcone zagadnieniom komputerowym a nie ideologicznym. Dzieciaku ogarnij się, w necie znajdziesz dużo miejsca na wypisywanie swoich mądrości. Tam się udaj i wypowiadaj. Naprawdę ciężko Tobie jest zrozumieć, że ten serwis to nie miejsce na takie dyskusje. Naprawdę jesteś tak mało ogarnięty, żeby to zrozumieć. Twoje życie i problemy nie interesują tutaj nikogo, zapisz się do "Chłopaków do wzięcia" kariera murowana.
  Zaloguj się
 • avatar
  Tak samo nowe jak Radeon HD 6xxx. Każdy posiadacz RX4xx może sobie przykleić nową naklejkę z 5 na początku i też będzie miał "nowego" radeona.