Na topie

Czekacie na niereferencyjne karty Radeon RX Vega 56 i 64? Będziecie musieli poczekać

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: AMD Radeon AMD Vega Producenci: AMD ASUS Gigabyte MSI Sapphire

Producenci nadal mają problemy z dostawami rdzeni, co opóźnia opracowanie i wypuszczenie niereferencyjnych konstrukcji.

  • Czekacie na niereferencyjne karty Radeon RX Vega 56 i 64? Będziecie musieli poczekać
A A

W ubiegłym miesiącu na rynku zadebiutowały karty graficzne AMD Radeon RX Vega 56 i Radeon RX Vega 64, które dzielnie stawiają czoła konkurencyjnym modelom GeForce GTX 1070 i GTX 1080. Referencyjne wersje nie należą jednak do idealnych konstrukcji, ale sytuację mogłyby uratować ulepszone, niereferencyjne modele. Niestety, według najnowszych informacji, na tego typu wersje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Jak na razie swoje autorskie wersje modeli Radeon RX Vega zaprezentowała tylko firma ASUS – w połowie sierpnia pojawił się ROG Strix RX Vega 64, a pod koniec dołączył do niego ROG Strix RX Vega 56. Problem jednak w tym, że karty nie miały swojej rynkowej premiery (po miesiącu od prezentacji nawet nie ujawniono dokładnej specyfikacji), a producent nie jest w stanie jasno określić kiedy będziemy mogli je znaleźć na sklepowych półkach. To budzi pewien niepokój.

Serwis Hardware.fr postanowił więc zapytać innych producentów o plany co do wydania autorskich wersji Vegi. Gigabyte ma problemy z dostawami rdzeni i nie przewiduje premiery swojego modelu przed połową października, natomiast firmy Sapphire i MSI nie były w stanie określić dokładnego terminu wypuszczenia takich konstrukcji (najprawdopodobniej też czekają na dostawy rdzeni).

Wygląda więc na to, że niereferencyjne wersje nowych Radeonów pojawią się dopiero pod koniec października lub nawet w listopadzie. Zainteresowani zakupem takich kart będą musieli uzbroić się w cierpliwość (no chyba, że jednak nie będą chcieli dłużej czekać i wybiorą model konkurencji). Tyle dobrze, że chociaż ceny referencyjnych wersji wracają do normalności po wcześniejszych zawirowaniach na rynku...

Źródło: Hardware.fr

Odsłon: 3570 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. rafal12322
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-09-19 17:30

    A kto czeka na te szroty :P

    Skomentuj

  2. Finear
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-19 18:01

    czemu amd ma zawsze z tym problemy??

    Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-19 18:49

      Z Ryzenem jakos nie cudowali tak.
      Widac hinduska magia nie dziala...

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-19 22:02

        Hindus poszedl na urlop, i to dlugi. Zastapi go sama LIsa Su :)

        Skomentuj

  3. johndobry
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-09-19 18:25

    2 lata później wypuścili praktycznie rebrand'a r9 fury, więc nie ma na co czekać

    Skomentuj

  4. chotnik2
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-19 18:48

    Jeszcze troche opoznien i niereferenty Vegi beda testowne w benchamarkach, ale nie vs Pascal, a vs Volta...

    Po co byla ta premiera?
    Chyba dla kopaczy, bo sterowniki do gier nie dopracowane (podobno), zadnych zapasow chipow dla producentow niereferentow...

    Zainteresowani zakupem po czekaniu tyle czasu, to chyba juz albo kupili 1070/80 albo sie doczekaja na Volte. A wtedy to juz bedzie na grubo zamiecione.

    Gdzie sie podzialy czasy konkurencji z Nvidia na szczycie wydajnosci seriami 6xxx, 7xxx, 200?
    Po grzyba bylo isc w ten HBM i sie upierac to ja nawet nie... Fury pokazalo, ze to nic nie daje (obecnie).

    Skomentuj Historia edycji

  5. rafal12322
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-19 19:03

    Po kilkukrotnych obsuwach premiery, wypuścili w końcu karty które co najwyżej dorównują pod względem wydajności kartom konkurencji które na rynku są już od przeszło roku. Natomiast pod względem poboru mocy i kultury pracy nie mają szans... Jedynym ich atutem mogła być cena, jednak i tutaj zawiedli... Górnicy pewnie zacierają ręce natomiast zwykły użytkownik raczej zwróci się w stronę konkurencji.

    Skomentuj

    1. Sora_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-19 20:23

      Z tego co czytalem Vega glowy nie urywa jesli chodzi o kopanie.
      Jest troche lepsza od 580RX ale szalu nie ma.

      Skomentuj

  6. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-19 20:13

    hahaah bo co święta idą ... tyle , że do świąt spadnie tyle hejtów, że za pół ceny ten badziew będą musieli puszczać :P

    Skomentuj

  7. frenchkiss4u
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-19 21:50

    Na święta jak znalazł zamiast farelki, żeby sobie nogi ugrzać. Spiąć to w crossfire i mamy 600 watowy piecyk. BTW ja nie czekam, mam 1080Ti.

    Skomentuj

  8. hudy1994
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-19 22:30

    Nie wiem na co tu czekać :/
    Mogli sobie odpuścić i ten cały czas przeznaczyć na wydanie czegoś mocniejszego

    Skomentuj

  9. drann
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-20 10:26

    Nie czekam. Kupiłem GTX'a 1080 miesiąc temu.

    Skomentuj

  10. Ghola
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-20 11:48

    Ja także nie zamierzam czekać (dwa lata zmarnowałem na to), w przyszłym tygodniu będzie 1080 Ti ;)