Na topie

Samsung Smart TV w centrum nowoczesnego domu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Koreański producent zapowiada spore zmiany w swoim systemie Smart TV. Został za niego nagrodzony CES 2016 Best of Innovation.

Samsung Smart TV CES

AA

Zaraz na początku przyszłego roku odbędą się targi CES 2016. Firma Samsung już teraz postanowiła się pochwalić, że otrzymała nagrodę Best of Innovation w kategorii technologii z ułatwieniami dostępu za jeden ze swoich nowych telewizorów Smart TV. Jego pełna prezentacja odbędzie się podczas styczniowej imprezy, ale już teraz zdradzono nam kilka szczegółów. Za co więc Koreańczycy otrzymali swoją nagrodę?

Jury uznało, że telewizory Samsung Smart TV wyróżniają się intuicyjną obsługą, a producent mocno stawia na ułatwianie dostępu. W jaki sposób? Między innymi poprzez przewodnik głowowy, który pozwala w wygodny sposób przeglądać strony internetowe czy zmieniać ustawienia telewizora. Głosowo użytkownik może też między innymi nagrywać ulubione programy oraz uzyskiwać informacje na temat godziny lub tytułów programów.

Nowy graficzny interfejs w telewizorach Smart TV na rok 2016 charakteryzuje się też ponoć lepszą czytelnością, między innymi dzięki wyższemu kontrastowi. Funkcje Amplify i Clear Voice pozwalają natomiast uzyskać lepszą jakość dźwięku, przede wszystkim podczas dialogów. 

Samsung Smart TV CES bok

„Zaprojektowanie telewizora zapewniającego najlepszą jakość obrazu, a jednocześnie dostępnego dla wszystkich naszych klientów – to cel, który chcemy osiągnąć w przypadku wszystkich modeli SUHD i Smart TV. Jesteśmy dumni, że nasz model zdobył uznanie jury CES Innovation Awards ze względu na ofertę najlepszych w swojej klasie funkcji ułatwień dostępu. Zamierzamy kontynuować prace nad wprowadzaniem nowych rozwiązań, które zapewnią użytkownikom najlepsze wrażenia podczas oglądania telewizji” – powiedział John Ryu z firmy Samsung.

Samsung Smart TV 2016 z obsługą Internetu Rzeczy

Jedną z najważniejszych nowości w przyszłorocznej linii Samsung Smart TV będzie pełna obsługa Internetu Rzeczy, co w połączeniu z otwartą platformą SmartThings pozwoli użytkownikom na podłączanie inteligentnych urządzeń oraz zarządzanie i sterowanie nimi z poziomu ekranu telewizora. To, jak konkretnie będzie to działać, zostanie zaprezentowane podczas targów CES 2016.

„Wszystkie telewizory Samsung SUHD z 2016 roku będą wyposażone w technologię Internetu Rzeczy, pełniąc funkcję urządzeń sterujących dla całego inteligentnego domu. Dla SUHD z serii 2016 Samsung opracował własną technologię koncentratora Internetu Rzeczy ze SmartThings. Telewizory mogą być podłączane do ponad 200 kompatybilnych urządzeń w ramach platformy SmartThings w tym urządzeń oświetleniowych, zamków, termostatów czy kamer Samsung i wielu innych producentów” – zapowiada Samsung.

Samsung SmartThings

Telewizor jako centrum nowoczesnego domu? Taki jest plan. Dzięki połączeniu go, na przykład z kamerą na zewnątrz domu, na ekranie wyświetlany będzie mógł być obraz z niej, co pozwoli sprawdzić, czy zaproszeni goście już dotarli i automatycznie otworzyć im drzwi bez wstawania z kanapy (w przypadku zamka SmartThings). Na ekranie pojawiać mogą się również alarmy z czujników wewnątrz i na zewnątrz budynku, przewodnik po tworzeniu kina domowego czy narzędzia do regulacji oświetlenia. 

Samsung SmartThings urządzenia

Źródło: Samsung

Odsłon: 6419 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij

Telewizory w marketplace

  1. Gładziu
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2015-12-29 16:57

   Patrz, mój się od 8 lat nie chce zepsuć. A może miałbym pretekst do kupna czegoś nowszego.

   Skomentuj

  2. DanyGee
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-12-29 17:14

   Mój Samsung Le40B550 (obecnie już ponad 6 lat codziennego użytkowania jako monitor) nadal działa.

   Skomentuj

  3. prime27pl
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-12-29 19:46

   Ja bym go najtańszym nie nazwał , a dwa że taki sam badziew jak i reszta .Jak chcesz mieć niepsujący tv to polecam stare kineskopowe .

   Skomentuj Historia edycji

  4. Satanski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-12-30 10:03

   Mój tv ma 9 lat i nie chce paść, co oczywiście nie znaczy, że to nie jest wyjątek od reguły.

   Skomentuj

 1. Pavilon
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2015-12-29 17:29

  Funkcjonalnosc Smart TV maleje wprosproporcjonalnie do wieku telewizora. Kolejne aktualizacje odejmuja kolejne funkcje. Kazda nastepna aktualizacja psuje cos co dzialalo dobrze i do czego zdolalismy sie przyzwyczaic. oczywiscei powrot do poprzedniej wersji jest niemozliwy.

  Odkad jestem szczesliwym posiadaczem TV od samsunga zadna aktualizacja nie spotaka sie z entuzjazmem z mej strony.

  Skomentuj

  1. KaYteck
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-12-29 20:55

   To po co aktualizujesz soft?

   Skomentuj

 2. TranceForever
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-12-29 18:10

  REDAKCJA!!! SPAMER ATAKUJE!!! TRZEBA GO UNICESTWIĆ!!!

  Skomentuj

 3. Tusiu
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-12-30 12:05

  "Między innymi poprzez przewodnik głowowy" - że niby głową się steruje, to jak te hełmy co mają w myśliwcach ;)

  Skomentuj

 4. Fiona
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-01-02 13:05

  Samsung - nie dziękuję, nawet za 50% ceny...

  Możecie minusować drodzy posiadacze szajsunga

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!