Na topie

Sapphire Radeon RX 470 w wersji Mining Edition do koparek kryptowalut

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Jest popyt, więc też jest podaż. Klienci mają możliwość wyboru wersji z 4 lub 8 GB pamięci VRAM (również z kośćmi Samsunga).

  • Sapphire Radeon RX 470 w wersji Mining Edition do koparek kryptowalut
A A

Cena Bitcoina na tyle poszła w górę, że znowu opłaca się „kopać” kryptowaluty (pisaliśmy o tym w tym newsie). Firma Sapphire również zauważyła ten potencjał i przygotowała karty Radeon RX 470 w specjalnej wersji Mining Edition, które został zaprojektowane właśnie z myślą o koparkach kryptowalut.

Producent przygotował modele Radeon RX 470 w wersji z 4 i 8 GB pamięci VRAM. Co ciekawe, klienci mają tutaj również możliwość wyboru wersji wyposażonych w kości Samsunga – te oferują nieco wyższą wydajność: 24-27 MH/s w wersji 4 GB i 25-28 MH/s w wersji 8GB (zamiast odpowiednio 23-26 MH/s i 24-27 MH/s), ale za to są też trochę droższe.

Karty wykorzystują chłodzenie Dual-X, które mogliśmy spotkać w zwykłych wersjach Nitro. Mamy tutaj do czynienia z masywnym radiatorem, kilkoma ciepłowodami oraz dwoma wentylatorami o średnicy 95 mm. Warto jednak zauważyć, że w wersjach Mining Edition nie znajdziemy wyjść wideo, więc są to konstrukcje przygotowane stricte z myślą o koparkach kryptowalut.

Dodatkowym atutem jest również odpowiednio zoptymalizowany BIOS, który pozwala uzyskać niższy pobór energii elektrycznej – w wersjach 4 GB jest to 122 W, a w wersjach 8 GB już 128 W (w obydwóch przypadkach do działania wymagane jest podpięcie 8-pinowego zasilania).

Koparka kryptowalut
Przykładowa koparka kryptowalut z kartami Sapphire Radeon RX 470 Nitro...

Farma kryptowalut
...lub cała farma z koparkami kryptowalut

Karty Radeon RX 470 w wersji Mining Edition zostały objęte roczną gwarancją producenta. Nowe modele są dostępne w przedsprzedaży w sklepie Overclockers.co.uk – ich ceny kształtują się następująco:

  • Sapphire Radeon RX 470 Mining Edition 4GB - 248,99 funtów
  • Sapphire Radeon RX 470 Mining Edition 4GB Samsung - 259,99 funtów
  • Sapphire Radeon RX 470 Mining Edition 8GB - 289,99 funtów
  • Sapphire Radeon RX 470 Mining Edition 8GB Samsung - 299,99 funtów

Źródło: Overclockers.co.uk, Z Cash Forum (foto)

Odsłon: 6781 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. Majuss
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2017-06-23 20:28

    Niech szybko wypuszczają na rynek i zapychają jak najwięcej. Może poprawi się dostępność normalnych kart.

    Skomentuj

  2. sqnke
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-06-23 20:50

    co za głupota, zwykłą kartę zawsze można sprzedać a tę?

    Skomentuj

    1. stach122
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-06-23 20:52

      Ale przecież to już nie twój problem tylko kopaczy. Jakoś trzeba rozwiązać problem deficytu kart dla kowalskich.

      Skomentuj

      1. Adriian
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2017-06-23 21:07

        Właśnie to jest problem, bo ogarnięci kopacze wychodzą z założenia, że kupują takie 580, kopią pół roku, albo rok i sprzedają na allegro jako używkę. Oprócz pieniędzy które wykopali, to jeszcze odzyskują kilkadziesiąt procent tego co zainwestowali w kartę (przy obecnej sytuacji nawet ponad 100%). Taki kopacz nie będzie kupował kart MINING EDITION jeśli będą w tej samej cenie co zwykłe wersje, bo wie, że będzie problem z jej sprzedażą.

        Skomentuj

  3. stach122
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-23 20:51

    O, chyba mam takiego samego samsunga co na drugim zdjęciu :D

    Skomentuj

    1. Pószek okrószek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-06-24 02:11

      A ja mam taki sam wiatrak w garażu. Przybij piątkę :)

      Skomentuj

  4. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-06-23 20:52

    Człowiek już przymierzał się do TI, a te wariaty rozpiep... y cały rynek ; - )

    Skomentuj

    1. Komendator
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-06-23 21:21

      To samo chciałem napisać:) Tylko ja mierzyłem w 1070

      Skomentuj

    2. Wasek
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-06-23 23:53

      Trzeba było kupować a się nie zastanawiać! ;) Ja kupiłem na Allegro już po podwyżce cen w sklepach, bo tam zostały normalne.

      Skomentuj

    3. KOXsu
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-24 00:30

      ja na swoje Ti czekam od środy

      Skomentuj

      1. Wasek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-29 23:39

        Ja na swoje Ti czekam już 1,5 tygodnia.

        Skomentuj

    4. KOXsu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-24 00:30

      ja na swoje Ti czekam od środy

      Skomentuj

  5. sebmania
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-06-23 21:24

    Fajnie żeby zrobili wersje na usb 3 wtedy byłby na nie większy rynek.

    Skomentuj

  6. Ruter19
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-24 00:21

    Asus Strix Rx 580 Gaming OC 8gb za granicą 1440zł LoL

    Skomentuj Historia edycji

    1. vektor321
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-24 13:00

      Podaj link

      Skomentuj

  7. Eternal1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-24 15:29

    Gwarancja normalna? Pełna? Czy 3-miesięczna jak w koparkach nVidii?

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-25 14:23

      SRY, teraz doczytałem że roczna.
      Czyli 4-krotnie dłuższa względem koparek nVidii.

      Skomentuj

    1. hexenisalive
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-25 13:54

      Nie AMD, a Shapphire.

      Skomentuj

  8. Hakuren
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-26 08:00

    Patrząc na to z boku po co komu wersja 4GB? To ograniczanie koparek. 6GB to takie minimum poniżej, którego nie ma sensu inwestować. Można wtedy kopać każde altcoin jak leci.