Na topie

Sharkoon PaceLight P1 RGB rozświetli nawet najbardziej ponure obudowy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Podzespoły

Kategoria: Komputery Podzespoły Chłodzenie Obudowy Producenci: Sharkoon

Zestaw Sharkoon PaceLight P1 RGB obejmuje dwa podświetlane wentylatory i dwie listwy LED, a całością można zarządzać z poziomu autorskiego oprogramowania. Gratka dla modderów!

 • Sharkoon PaceLight P1 RGB rozświetli nawet najbardziej ponure obudowy
A A

Coraz więcej obudów komputerowych wyróżnia się podświetleniem RGB LED. Co zrobić w sytuacji, gdy zależy nam na efektownej stylistyce, a nasz model nie oferuje takich dodatków? Można posłużyć się dodatkowym zestawem Sharkoon PaceLight P1 RGB.

Zestaw Sharkoon PaceLight P1 RGB składa się z kontrolera PeaceLight P1 RGB, dwóch wentylatorów PeaceLight F1 120 mm RGB oraz dwóch 360 mm listw PeaceLight S1 RGB. Wszystkie te elementy w łatwy sposób można zamontować w obudowie za pomocą przyssawek magnetycznych lub na taśmę. Producent deklaruje prosty montaż dodatków, również dla użytkowników, którzy w życiu nie składali komputera.

Sharkoon PaceLight P1 RGB

Jednym z głównych atutów kontrolera jest rozbudowane oprogramowanie, które daje możliwość sterowania kolorami i efektami świetlnymi. Jakby tego było mało, to w zależności od pory dnia nasze podświetlenie może być mocniejsze lub przyciemnione, a wszystko się odbywa automatycznie jeśli tylko ustawimy taką opcję. Możliwa jest także zmiana podświetlenia i jego efektów w momencie jak odpalimy dany program lub w zależności od dnia tygodnia.

Sharkoon PaceLight P1 RGB

Kontroler daje też opcje sterowania prędkością wentylatorów, przez co latem mogą one działać z maksymalną prędkością obrotową, a zimą oferować wyższą kulturę pracy. Dodatkowo oprogramowanie ma możliwość ustawienia monitoringu wentylatorów i jeśli któryś przestanie działać – opcja ta włącza tryb awarii (czyli mruganie całego komputera na czerwono).

Sharkoon PaceLight P1 RGB

Zestaw Sharkoon PaceLight P1 RGB trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie około 299 złotych. W sprzedaży będzie można również zakupić osobno wentylator PeaceLight F1 w cenie około 49 złotych oraz listwę PeaceLight S1 w cenie około 49 złotych.

Źródło: Sharkoon

Odsłon: 2944 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-06-19 16:11

  Dziwnie im to wyszło:

  8x wejść na pasek LED RGB to za dużo

  4x wejścia na wentylatory 3-pin to trochę za mało

  Skomentuj

  1. kaylo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-06-19 16:24

   Do każdego wejścia 3-pin można zastosować splittery i podłączyć tyle wentyli ile się chce tylko wpierw trzeba sprawdzić w specyfikacji ile jedno wejście jest w stanie dostarczyć wat.

   Skomentuj

   1. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-19 16:41

    Rozdzielacze to ja wiem że są

    ale 4 kanały FAN to mało, większość kontrolerów pod zatoki 5,25 ma przy najmniej 5 kanałów do regulacji, nawet płyty głowne Z370 mają więcej wejść pod wentyle z PWM.

    mogli dać po równo:
    - 6 kanałow FAN
    - 6 kanałow LED RGB

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!