Na topie

Smartfony Blackberry z systemem Android niemal pewne

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: BlackBerry

Czy przyniosą one firmie poprawę notowań?

Blackberry z systemem Android

AA

O tym, iż BlackBerry zdecyduje się na przygotowanie smartfonów z systemem Google Android spekuluje się od dłuższego czasu. Nigdy nie było to jednak tak prawdopodobne, a nawet niemal pewne, jak teraz.

Wprawdzie przedstawiciele Blackberry oficjalnie niczego jeszcze nie potwierdzili, ale jednocześnie ostatnimi czasy przestali się od platformy Google wyraźnie odcinać. Co więcej, John Chen kila tygodni temu stwierdził, iż premiera smartfona Blackberry z systemem Android nie jest wykluczona, ale dojdzie do niej tylko wtedy, gdy uda się zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa. Czyżby już się to udało?

Blackberry zakupiło dwie domeny internetowe - AndroidSecured.com oraz AndroidSecured.net. Trzeba przyznać, że są one dość jednoznacznie i wyraźnie wskazują na to, iż producent zaczyna podejmować coraz poważniejsze kroki do realizacji nowego dla siebie projektu.

Niemal wszystkie branżowe źródła zgodne są co do jednego - prezentacja smartfonów Blackberry z systemem Android wisi w powietrzu i może dość do niej już wkrótce. Czy przyniosą one firmie poprawę notowań? Z odpowiedzią na to pytanie wstrzymajmy się przynajmniej do ich premiery. Wydaje się, że wiele zależeć będzie nie tylko od tego, jak bardzo rozbudowana zostanie tu kwestia wspomnianego bezpieczeństwa, ale także od tego, na jaką specyfikację producent postawi.

Źródło: reuters, timesofindia

Odsłon: 3681 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. dziedek5
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-07-13 09:27

    Tonący brzytwy się chwyta.

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-07-13 09:57

      True... przejadą się na tym niestety.. ;|

      Skomentuj

  2. R2rr0
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-13 09:29

    Może i krok dobry, ale zrobiony zdecydowanie za późno.

    Skomentuj

  3. moorell
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-13 09:48

    Prawdę mówiąc jeśli przedstawią interesujące rozwiązanie to przyglądnę się z zainteresowaniem. Kupno nowego telefonu wisi nade mną niczym chmura burzowa - na chwilę obecną nie mam kandydata i generalnie nie chce mi się nawet szukać. Gdyby BB wydało coś _bez_ bloatware, dobrze skrojonego, w miarę stylowego i oczywiście _dobrej_ _jakości_ - byliby kandydatem nr. 1 na mojej liście.

    Skomentuj

    1. maqmba
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-07-13 10:45

      Ja w podobnej sytuacji. Wkurza mnie przeciągająca się praca nad WM 10 do tego jako insider nie bardzo jestem zachwycony wersją preview. IOs i android odpadają, po cichu liczyłem na Ubuntu, ale zaawansowanie systemów canonical to czasy visty (wygląd) i Xp szybkość działania. Więcej wyboru właściwie niema.

      Skomentuj

  4. prime27pl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-13 10:46

    Profanacja...

    Skomentuj

    1. macieqq
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-13 13:20

      podpisuje się rencyma i nogyma

      Skomentuj

  5. Shank
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-13 11:03

    i tak BBOS 10 jest o wiele lepszy od tego całego androida

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-07-13 11:16

      Dobrze godosz, trzo Ci polać!

      Skomentuj

    2. DrathVader
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-13 13:07

      Może i lepszy, ale i tak nie sprzedaje się tak dobrze jak android.

      Skomentuj

  6. piotrll
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-07-13 11:56

    Bez sensu, jako były użytkownik Androida i obecny BB10 OS bez dwóch zdań przyjemniej pracuję się na BB10. Ja widział bym to w drugą stronę aby BB10 OS mógł być instalowany na innych słuchawkach\urządzeniach, marzy mi się taki NOTE4 z BB10OS :)

    Skomentuj

  7. mati306
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-14 10:38

    Tragedia, mam chociaż nadzieje, że nie porzucą swojego systemu i nadal będzie można liczyć na aktualizacje i kolejne wersje BBOS. Już czekam aż padnie mój stary BB 9780 aby zmienić go na coś nowszego od BlackBerry ale w takim wypadku chyba poczekam na dalszy rozwój wydarzeń :/

    Skomentuj

  8. Takumi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-15 02:15

    Chciałem kupić BB ale jak mają tam zamiar szajs wciskać to sobie już odpuszczam... Szkoda że niema normalnych komórek jak kiedyś, np. te ze Symbianem.