Systemy operacyjne

Sony ostrzega przed instalacją Windows 10 na laptopach VAIO

opublikowano przez w dniu 2015-08-14

Windows 10 szybko zdobywa kolejnych użytkowników, ale nie wszyscy powinni śpieszyć się z przesiadką na nową platformę.

Windows 10 na laptopach VAIO

Windows 10 szybko zdobywa kolejnych użytkowników, ale nie wszyscy powinni śpieszyć się z przesiadką na nową platformę.

Odrobinę cierpliwości zaleca między innymi Sony. Właściciele laptopów z serii VAIO po aktualizacji do Windows 10 mogą zauważyć bowiem pewne problemy ze stabilną pracą systemu, co spowodowane jest brakiem stosownych sterowników i aplikacji.

Kiedy takowe zostaną przygotowane? Z oficjalnej strony producenta dowiadujemy się, że na laptopach VAIO z preinstalowanym Windows 8.1 można będzie bez obaw przejść na Windows 10 w październiku. Miesiąc dłużej poczekać mają natomiast osoby korzystające z modeli kontrolowanych przez Windows 8.

Jednocześnie nieco niepokojący jest brak wzmianki dotyczący tych urządzeń, które pracują pod kontrolą Windows 7. Czyżby o tych całkowicie zapomniano?

VAIO aktualizacja

Jak widać opcja darmowej aktualizacji do Windows 10 zaskoczyła nie tylko samych użytkowników, ale także producentów. Szkoda, że blokują oni możliwość skorzystania z czegoś, co przewidział Microsoft i na co wiele osób może mieć ochotę.

Źródło: Sony, trashbox

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ostatnio zmagałem się z problemem WIFI w laptopie SONY, po wysłaniu na gwarancje przyszedł niby naprawiony lecz nadal to samo, połączenie ograniczone i koniec.

  Po telefonie do sony dostałem odpowiedź, że technicy nad tym pracują, a na dzień dzisiejszy rozwiązanie jedno, pani przez słuchawkę zaproponowała mi WIFI na USB :D:D:D

  Przeglądając internet natrafiłem na temat gdzie ludzie mieli ten sam problem, ale to był temat z przed 3-4 lat ;))) a ich technicy nadal pracują nad rozwiązaniem.

  Może tak nigdy laptopa od SONY ;)
 • avatar
  Jesli chodzi o laptopy i support techniczny to sony wypada tragicznie. Wiecznie problemy ze sterownikami a przyjecie reklamacji tak problematyczne że nie jeden sobie odpuscił
  Zaloguj się
 • avatar
  Sony Poland nie ma osobowości prawnej, chcesz pozwać Sony, możesz, ale przed niemieckim sądem.

  Miałam problem z Sony kupionym w Niemczech - reklamacja załatwiona perfekcyjnie...
  Za to co się dzieje w Polsce podziękujcie rządowi, że nie chroni swoich obywateli, ale jak sam rząd przyznaje to już tylko kamieni kupa....

  Te firmy które traktują was jak złodzieji i oszustów już w Niemczech są do rany przyłóż....


  Można, można !!!
  Zaloguj się
 • avatar
  U mnie wynikł inny problem po aktualizacji do win 10 z win 8.1. Mianowicie "uciekł" dźwięk. Niby głośniczek nie przekreślony, źródło dźwięku realtek i cisza. Mam lapka asus n55sf. Nic nie dało zainstalowanie najnowszych sterów realteka. Wróciłem do ósemki.
  Zaloguj się
 • avatar
  akurat tutaj MS dał ciała. w win10 nie działają wszystkie sterowniki które działają bez problemów w w7 czy w8. jest to co najmniej niezrozumiałe.
 • avatar
  też posiadam sony vaio i problemem w moim przypadku, zawsze była grafika. zintegrowany radeon nie współpracuje z catalystami... czegokolwiek bym nie zrobił...
  Zaloguj się