Systemy operacyjne

Sony ostrzega przed instalacją Windows 10 na laptopach VAIO

z dnia 2015-08-14
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Windows 10 szybko zdobywa kolejnych użytkowników, ale nie wszyscy powinni śpieszyć się z przesiadką na nową platformę.

Windows 10 na laptopach VAIO

Windows 10 szybko zdobywa kolejnych użytkowników, ale nie wszyscy powinni śpieszyć się z przesiadką na nową platformę.

Odrobinę cierpliwości zaleca między innymi Sony. Właściciele laptopów z serii VAIO po aktualizacji do Windows 10 mogą zauważyć bowiem pewne problemy ze stabilną pracą systemu, co spowodowane jest brakiem stosownych sterowników i aplikacji.

Kiedy takowe zostaną przygotowane? Z oficjalnej strony producenta dowiadujemy się, że na laptopach VAIO z preinstalowanym Windows 8.1 można będzie bez obaw przejść na Windows 10 w październiku. Miesiąc dłużej poczekać mają natomiast osoby korzystające z modeli kontrolowanych przez Windows 8.

Jednocześnie nieco niepokojący jest brak wzmianki dotyczący tych urządzeń, które pracują pod kontrolą Windows 7. Czyżby o tych całkowicie zapomniano?

VAIO aktualizacja

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Jak widać opcja darmowej aktualizacji do Windows 10 zaskoczyła nie tylko samych użytkowników, ale także producentów. Szkoda, że blokują oni możliwość skorzystania z czegoś, co przewidział Microsoft i na co wiele osób może mieć ochotę.

Źródło: Sony, trashbox

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ostatnio zmagałem się z problemem WIFI w laptopie SONY, po wysłaniu na gwarancje przyszedł niby naprawiony lecz nadal to samo, połączenie ograniczone i koniec.

  Po telefonie do sony dostałem odpowiedź, że technicy nad tym pracują, a na dzień dzisiejszy rozwiązanie jedno, pani przez słuchawkę zaproponowała mi WIFI na USB :D:D:D

  Przeglądając internet natrafiłem na temat gdzie ludzie mieli ten sam problem, ale to był temat z przed 3-4 lat ;))) a ich technicy nadal pracują nad rozwiązaniem.

  Może tak nigdy laptopa od SONY ;)
 • avatar
  Jesli chodzi o laptopy i support techniczny to sony wypada tragicznie. Wiecznie problemy ze sterownikami a przyjecie reklamacji tak problematyczne że nie jeden sobie odpuscił
  Zaloguj się
 • avatar
  Sony Poland nie ma osobowości prawnej, chcesz pozwać Sony, możesz, ale przed niemieckim sądem.

  Miałam problem z Sony kupionym w Niemczech - reklamacja załatwiona perfekcyjnie...
  Za to co się dzieje w Polsce podziękujcie rządowi, że nie chroni swoich obywateli, ale jak sam rząd przyznaje to już tylko kamieni kupa....

  Te firmy które traktują was jak złodzieji i oszustów już w Niemczech są do rany przyłóż....


  Można, można !!!
  Zaloguj się
 • avatar
  U mnie wynikł inny problem po aktualizacji do win 10 z win 8.1. Mianowicie "uciekł" dźwięk. Niby głośniczek nie przekreślony, źródło dźwięku realtek i cisza. Mam lapka asus n55sf. Nic nie dało zainstalowanie najnowszych sterów realteka. Wróciłem do ósemki.
  Zaloguj się
 • avatar
  akurat tutaj MS dał ciała. w win10 nie działają wszystkie sterowniki które działają bez problemów w w7 czy w8. jest to co najmniej niezrozumiałe.
 • avatar
  też posiadam sony vaio i problemem w moim przypadku, zawsze była grafika. zintegrowany radeon nie współpracuje z catalystami... czegokolwiek bym nie zrobił...
  Zaloguj się