Na topie

Spadają ceny pamięci RAM - warto pomyśleć o zakupie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Pamięć RAM

Kategoria: Komputery Podzespoły Pamięć RAM Tematyka: DDR4

Już teraz można zaobserwować znaczny spadek cen pamięci DDR4, ale według analityków trend ten powinien się pogłębić na początku przyszłego roku

  • Spadają ceny pamięci RAM - warto pomyśleć o zakupie
A A

Planujecie modernizację komputera? Wygląda na to, że zbliża się dobry moment na dokupienie pamięci RAM – po niewielkich podwyżkach pamięci, najbliższe miesiące powinny przynieść spadki cen.

Według analityków z serwisu DRAMeXchange, na rynku panuje nadpodaż pamięci RAM, co ma wpływ na spadki cen przy zamówieniach kontraktowych. Już w obecnym kwartale ceny modułów o pojemności 4 i 8 GB spadły o około 10%. Przewiduje się, że sytuacja powinna się utrzymać również w pierwszym kwartale przyszłego roku.

DRAMeXchange

Spadki cen można zaobserwować również w polskich sklepach. Jeszcze do niedawna za najtańsze moduły DDR4 o pojemności 8 GB trzeba było wydać około 300 złotych, natomiast teraz bez problemu można znaleźć oferty poniżej 250 złotych.

Jeżeli zatem planujecie zakup pamięci RAM, najbliższe miesiące powinny być dobrym pomysłem na taką inwestycję. Gorzej, że ceny procesorów Intela nadal są horrendalnie wysokie (lub ich w ogóle nie można kupić).

Źródło: DRAMeXchange, inf. własna

Odsłon: 8843 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. Chiny_X
    Oceń komentarz:

    15    

    Opublikowano: 2018-11-21 17:04

    Jeżeli spadną do poziomu z przed 3 lat gdzie za 16GB zapłaciłem 300zł to się zaopatrzę

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-27 09:48

      spadną spadną bo popyt jest mały. już była cała seria artykułów, intel nie wyrabia z prockami więc ludzie nie modernizują kompów. efekt? nie kupują ramu więc ten musi potanieć.

      Skomentuj

  2. Balrogos
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-11-21 17:33

    Jak ceny spadna za do 180zl za 8GB dajcie znac

    Skomentuj

  3. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-21 18:07

    150

    Skomentuj

  4. mrocznysedes
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-21 18:11

    Ja już czekam na spadek cen pamięci DDR5. ;-) DDR4 przeczekam na tym co mam.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-27 09:56

      spoko, ja tez ciągle jadę na DDR2 :D

      Skomentuj

  5. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    22    

    Opublikowano: 2018-11-21 19:14

    Chyba niedługo zaleje jakąś fabrykę albo wybuchnie pożar xd

    Skomentuj

    1. arnakus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-22 15:49

      Raczej trzęsienie ziemi.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-27 09:57

        to wszystko już było. teraz będzie strajk z powodu fatalnych warunków pracy. prezes samsunga już bił pokłony, tylko po co one komu?

        Skomentuj

  6. shadowman333
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-11-21 19:37

    To są dopiero jaja. Mamy nadpodaż RAMu na rynku a ceny i tak dużo wyższe niż kiedyś.

    Skomentuj

    1. Doctor
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-11-21 19:47

      Ostatnio była przecena ramek do laptopa z 400zł na 300.

      Niby planuję upgrade, ale jednak poczekam aż spadnie do 250...

      Skomentuj

  7. SRBPL
    Oceń komentarz:

    21    

    Opublikowano: 2018-11-21 19:43

    Pytanko. Widzi ktoś wykres cen na CENEO? Oczywiście po zalogowaniu. Dzisiaj patrzę i wykresu z historią cen niema.

    Czyżby CENEO szykowało się na czarny piątek i promocję -50%?
    Jak tu naciągnąć klienta na zakup jak w historii cen wynika że towar podrożał?

    Skomentuj

    1. davidoff
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-22 10:04

      dokładnie ja również nie jestem w stanie zobaczyć wykresu po zalogowaniu.

      Allegro i cała grupa która ma CENEO, powinniśmy korzystać z innych konkurencyjnych portali może by się nauczyli.

      Skąpiec ? cenowarka.pl ? co znacie jeszcze

      Skomentuj Historia edycji

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-27 09:59

      ukrywają wykresy bo nie chcą by ludzie przestali kupować. niestety czarnopiątkowe "przeceny" to jest ściema, po prostu doklejają wyższą przekreśloną cenę i tyle. nie chcą by ktoś to mógł łatwo porównać.

      Skomentuj

  8. walorozo
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-11-21 20:03

    W 2012 kupowałem 16 GB RAM za cenę taką jak obecnie. Jakieś 2 lata potem, kolejne 16 GB za 300 zł. Rynek PC ma nieco ponad 30 lat, w tym 6 lat stagnacji cen RAM.

    Skomentuj

  9. Adiqq
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-11-21 20:29

    2x 8GB, 3200Mhz, CL16 od G.Skill, kupione 2,5 roku temu za 379zł. Dzisiaj w tym samym sklepie są po 629zł.
    Dziękuję bardzo, ale jeszcze długo się wstrzymam, fajnie byłoby przejść na 2x 16GB, ale nie pali się, by przepłacać ponad połowę niedawnych cen, skoro w RAMie nic się nie zmieniło poza cenami.
    Poczekam, aż cena za 32GB o podobnych parametrach, zejdzie do ~800zł.

    Skomentuj

  10. forerun668
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-21 22:53

    January 2015 Crucial Ballistix Sport 8GB DDR3-1600 Non-ECC CL9 BLS8G3D1609DS1S00CEU.Okazja Duża ilość 165,00 zl

    https://web.archive.org/web/20160115142156/http://proline.pl/?g=Pami%C4%99ci+RAM

    A dzisiaj u Polaków Januszy z Cebula nie powiem gdzie Pamięć Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9 (BLS8G3D1609DS1S00) 306,30

    Pewnie cena poszala do góry a oni to beda trzymac tak dllugo cene ze bedzie ddr8 bo im sie was zlamie.

    Skomentuj Historia edycji

  11. mutissj
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-21 23:53

    Koniec zmowy cenowej? mają dowody? dorwali ich?

    Skomentuj

  12. Matrix1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-22 00:36

    Zakupiłem w marcu tego roku 2x16 gb ram G.Skill Trident Z 3200 za 1260 zł (bardzo okazyjnie na aledrogo - nowe, hermetycznie zamknięte, tyle że bez gwarancji. Normalnie chodziły w okolicach 2 tys. Zaryzykowałem i do tej pory sprawują się doskonale. XMP został wykryty w biosie właśnie na 3200. Bo jeszcze sprawdzałem czy płyta obsługuję te pamiątki, tak żeby była pełna obsługa XMP

    Skomentuj

  13. arnakus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-22 06:53

    Lipiec 2017 - Cosair Vengeance LPX 2 x 16 GB 3000 MHz - 1100 zł (sklep)

    Skomentuj Historia edycji

  14. DIGIMAX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-22 09:42

    Jak w ostatnim czasie liczyłem sobie jakieś zestawy to nigdy powyżej 8GB nie wychodziłem - bo za drogo.

    Jakie było moje zdziwienie ze mam w pc żony 16GB a okazało się że dnia 2016-09-29 kupiłem 2x Crucial 8GB 2133MHz CL15 (2x4096) za 260zł :D
    To były ceny :)