Na topie

Star Citizen - wypróbujcie za darmo (do wtorku)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Star Citizen robi wrażenie, ale kiedy projekt zacznie zbliżać się choćby do wersji beta, nie mówić o premierowej?

  • Star Citizen - wypróbujcie za darmo (do wtorku)
A A

Kojarzycie jeszcze Star Citizen? Tak, to ta gra której twórcy zebrali od graczy miliony dolarów, a do tej pory nie ogłosili nawet przybliżonej daty premiery. Jeśli jesteście ciekawi co takiego dzieje się z tym projektem, to do 16 kwietnia macie szanse to sprawdzić bez dodatkowych opłat.

Aktualnie trwa tak zwany Free Flight Event, dzięki któremu można wypróbować grę za darmo - bowiem przypomnijmy, że pomimo tego, że Star Citizen nie wyszedł z wersji alfa, to jest ona płatna i pełna... dodatkowego płatnego kontentu.

Korzystając z okazji sprawdziliśmy działanie gry na karcie ASUS Radeon RX Vega 64 STRIX OC - w rozdzielczości 2560 x 1440 i ustawieniach bardzo wysokich. Efekt można zobaczyć na materiale wideo poniżej - został on nagrany za pomocą narzędzia Radeon ReLive, więc w rzeczywistości gra działa o kilka procent szybciej.

Darmową (do wtorku) wersję Star Citizen można pobrać ze strony Fly Free Event.

Źródło: RSI, informacja własna

Odsłon: 5539 Skomentuj newsa
Komentarze

42

Udostępnij
  1. owatanka
    Oceń komentarz:

    23    

    Opublikowano: 2018-04-15 17:49

    Gra jest platna mimo iz nie weszla jeszcze w faze beta dodatkowo projekt jest fundowany przez graczy czyli tworcy zyja na garnuszku u graczy ... a na dodatego gra jest pelna platnych dodatkow takich jak statki i to w nie malych sumach liczone ...
    ta gra powinna sie nazywac scam citizen.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-04-15 23:22

      przeciez oni teraz daja dostep za free po to by sciagnac wiecej tylko osob do tego wielkiego scamowego projektu bo zaczynało byc cicho i dotacje spadały.

      oni powinni jakiegos nobla dostac :D

      Skomentuj

    2. Pilotino
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-04-16 06:50

      Owatanka, twórcy KAŻDEJ gry żyją na garnuszku graczy...
      Z tego co napisałeś widać że nie rozumiesz działania crowdfunding https://pl.wikipedia.org/wiki/Crowdfunding
      5 minut czytania

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-04-16 16:06

        @pilotino to wlasnie TY nie rozumiesz.
        developerzy sa na garnuszku wydawcy który wykłada kase na produkt.

        W przypadku SC to developerzy wzięli kasę od ludzi ze zbiórki na swoje marzenia o grze (a także marzenia ludzi którzy uwierzyli w projekt).

        Ten projekt już od samego początku był skazany na porażkę.
        Za pieniądze które zostały w niego wpompowane można było wydać 2 gry AAA już dawno temu a ten tutaj nie zbliża się nawet do fazy beta (bo wymogi by cos nazwać betą są konkretne).

        Skomentuj

        1. Pilotino
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-04-16 16:22

          A według ciebie wydawca to skąd ma niby kase?? Z innych gier za które zapłacili GRACZE. Poza tym proszę poświęcić kilka minut i przeczytać co to jest crowdfunding bo nadal nie rozumiesz na czym to polega https://pl.wikipedia.org/wiki/Crowdfunding.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-16 16:41

            No widać ze dalej Ty nie rozumiesz ale tego co chciales chyba napisac podając link do wiki i hasła crowdfunding.

            SC to gra a nie nowatorki projekt niespotykany dotąd.
            Ktos wpadl na pomysł że można zebrac fundusze na grę na zasadzie crowdfundingu co nie jest niczym niezwykłym bo już takie projekty były i były udane.

            problem polega na tym że zebrano 180mln za techdemo gdzie do obiecanych cudów daleko w jakimkolwiek aspekcie.
            Ponadto sprzedawane są elementy z gry która nawet nie wyszła - ludzie kupowali stateczki sreczki.
            To nie jest idea crowdfundingu, to jest po prostu naciąganie na produkt którego nie ma.

            Jest masa projektów gdzie placi się za dostep do bety ale SC jest największym tego rodzaju wydarzeniem które przerosło twórców już kilka lat temu.

            Skomentuj Historia edycji

    3. SirMichael
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-04-16 11:29

      poczytaj jak wygląda plan wydawniczy. Teraz za wszystko się płaci $$$ bo z tego robią grę po premierze wszystko będzie zupełnie inaczej.
      Nie posiadam gry, ale też kiedyś im zarzucałem wiele rzeczy tylko w przeciwieństwie do Ciebie poświęciłem trochę czasu na research tematu co mnie uspokoiło.

      Ja tematem się nie podniecam i jak wyjdzie to wyjdzie a jak nie to płakać nie będę, chociaż na mój gust już zbyt pewnie się poczuli i szaleją ze znanymi nazwiskami.
      Mam nadzieję, że nie skończą jak Day-z, wieczna alpha i spektakularny upadek.

      Skomentuj

  2. Vandeiken
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-04-15 18:02

    Far Cry 5 CPY, mówi wam to coś ?

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-15 23:26

      Haha aż sprawdziłem i rzeczywiście xd

      Skomentuj

  3. Bocian81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-15 18:11

    Właśnie siedze sobie na pokładzie mojego Reclaimera podziwiajac zachód słońca nad Deymar. Proponuje sprawdzić ,miłośnikom kosmicznych klimatów zalecam założyc pampersa ta gra wymiata.

    Skomentuj

    1. Vandeiken
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-04-15 18:55

      szkoda, że nie działa logout save na statkach...

      Skomentuj

    2. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-04-15 20:36

      Elite chociaż skończyli i nie czuję się dymany grając w niego. A Ty jedynie pokazujesz developerom, jak głupi są gracze.

      Skomentuj

  4. kombajn
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-04-15 19:15

    Widzę że nic się nie zmieniło i nadal to tech demo nie robi na mnie (i w mojej opinie) żadnego pozytywnego wrażenia. Tekstury jak były paskudne tak są, mapy świecą pustkami (wszystko jest gołe i sterylne) a optymalizacja nie istnieje.
    P.S. Ludzie którzy wydali furmankę pieniędzy na to coś i teraz próbują przekonać cały świat że nie utopili forsy i SC to coś wspaniałego są według mnie raczej śmieszni.

    Skomentuj

  5. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-04-15 19:31

    Wedlug mnie są dwie możliwości, z racji ogromu tego świata, tylu zmiennych/niewiadomych jeśli gra zostanie wydana i będzie dawała frajdę z gry to trzeba będzie uznać gościa odpowiedzialnego za ten projekt geniuszem, jeśli wogóle nie wyjdzie albo będzie to klapa to też trzeba uznać tego kogoś za geniusza że tylu ludzi dało się wkręcić w te tech-dema i że wpłacili kasę.

    Skomentuj

    1. Pilotino
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-04-16 06:43

      Możesz na ich stronie dokładnie przeczytać na jakim etapie jest gra https://robertsspaceindustries.com/roadmap/board/1-Star-Citizen

      Skomentuj

    2. Pilotino
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-04-16 06:43

      Możesz na ich stronie dokładnie przeczytać na jakim etapie jest gra https://robertsspaceindustries.com/roadmap/board/1-Star-Citizen

      Skomentuj

  6. stach122
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-04-15 20:24

    Kurde, czyżby potajemnie sie dogadywali z EA. Wiecie, dużo rzeczy płatne a jeszcze z alphy nie wyszło :v

    Skomentuj

  7. BariGT
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-15 20:25

    totalnie bez hejtu ale ile oni juz zebrali kasy?

    Skomentuj

    1. Gucio podroznik
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-04-15 20:27

      za malo.
      jeszcze jest sporo jeleni, ktorzy im zasponsoruje dostatnie zycie dymajac ich w kakao

      Skomentuj

      1. bodziokrak
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-04-15 21:33

        Miało być bez hejtu, 175mln $ dane z 2017 roku.

        Skomentuj

        1. bodziokrak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-04-15 21:38

          Jeden z fanów gry wydał 30000$ na statki w grze, miało to miejsce w 2015 roku

          Skomentuj

          1. Bocian81
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-04-15 21:44

            No ja jedynie $510.50 USD Ale dorzuce im drugie tyle jesli projekt bedzie sie rozwijał tak jak dotychczas .

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2018-04-15 23:33

            :D

            Skomentuj

          3. bodziokrak
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-15 23:57

            A jak się rozwija, czy to ktoś może wiedzieć skoro nawet twórcy tego nie wiedzą? Dotarli do połowy czy jeszcze nie.
            Ta gra zjada już swój własny ogon, w końcu ktoś się tam złapie za głowę i stwierdzi że chyba za daleko to zaszło i będzie jak z The Division. Rozdmuchane zapowiedzi o ogromnym rozległym terenie a skończyło się na ułamku.

            Skomentuj

          4. kombajn
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-04-16 08:27

            Bocian81
            "Ale dorzuce im drugie tyle jesli projekt bedzie sie rozwijał tak jak dotychczas ."
            Znaczy się jeśli przez kolejne 6 lat przejdą z alphy do wczesnej bety tak? Może dla ciebie 510 dolarów to nie są duże pieniądze, nie wiem nie oceniam, ale za ta kwotę można złożyć nowy komputer albo kupić 10-20 gotowych,pełnowartościowych gier a ty dostałeś w zamian za swoje pieniądze co dokładnie? Tech-demo i mgliste obietnice wspaniałego produktu który zostanie ukończony na świętego nigdy?

            Skomentuj

          5. Smuga
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-04-16 10:27

            Gdyby ktoś robił grę której sam koncept powoduje mi opad szczeny to sam sypał bym zacnie grosiwem, choćby po samą świadomość jakiegokolwiek wpływu na jej tworzenie. Zresztą - zakładając, że dla kogoś te 500 dolców będzie proporcjonalnie tym co dla ciebie 50 zł - nie dał byś tyle przy zrzutce na grę twoich marzeń? No i nie porównuj tego do kupna kompa - zapewnie komp za 500 USD dla osoby która wyda tyle na add-ony to rzęch.

            Skomentuj

  8. Bocian81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-15 21:40

    182,919,038 $ na chwile obecna ale to sie szybko zmienia :)....

    Skomentuj

  9. Marek2704
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-04-15 22:27

    Zawsze mnie bawią hejterzy SC (Apple'a i czego tam jeszcze chcecie) tak użalający się nad cudzymi portfelami :D :D :D Jesteście żałośni :P
    Jeśli Star Citizen wypali, czego szczerze im życzę, będzie to jedna z najciekawszych premier nadchodzących lat. Jeśli nie, to i tak będzie o czym pisać ;)

    P.S. 1 Mogliby jednak w końcu coś wydać w tej alfie, a nie jedynie zapyziały systemik słoneczny...

    P.S. 2 GTA 5 tworzyło 1000 osób przez kilka lat. SC aktualnie produkuje, o ile się nie mylę, grupa 400 osób. Jest to chyba jedyna gra, o której postępach w produkcji jesteśmy bardzo szczegółowo informowani dosłownie na bieżąco.

    Skomentuj

    1. bodziokrak
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-04-15 23:31

      I co z tego że informują to by dopiero było dziwne jakby zebrali 180mln od ludzi i o niczym nie mówili, chyba nawet najwięksi optymiści by zwątpili, powiem więcej jest to ich psi obowiązek a nie dobra wola że informują o postępach. Twórcy GTA nawet do samej premiery mogliby nie wypuścić nawet trailera, z prostej przyczyny sami finansują grę a za finalną wersję płacą gracze.

      Skomentuj

      1. Pilotino
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-04-16 06:42

        bodziorak... nie porównuj Star Citizen który jest crowdfunded do studia Rockstar Games które zostało założone w 1984 roku i ktore jest częścią Take-Two Interactive Software Inc . Take-two jest notowane na giełdzie papierów wartościowych od 1997 roku. W samym zeszłym roku mieli prawie 2mld $ przychodu.

        Skomentuj

    2. kombajn
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-04-16 08:43

      Marek2704
      Podam ci tylko kilka cytatów z wiki:
      1)" Produkcja Grand Theft Auto V pochłonęła 115 mln dolarów"
      2)"Grand Theft Auto V zostało oficjalnie zapowiedziane przez Rockstar Games 25 października 2011 roku, a 2 listopada 2011 został zaprezentowany oficjalny trailer gry"
      3)"Została wydana na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 17 września 2013"
      Dwa lata od zapowiedzi, mniejsze pieniądze i gotowy ukończony produkt... Hmm czyżby różnica polegała na tym że GTA robili ludzie z normalnej firmy a nie naciągacze opowiadający bajki do poduszki? A może na tym że oni musieli wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni na wyprodukowanie gry a płacić kazali sobie za gotowy produkt? Słowem bym się nie odezwał gdyby Star Citizen było free to play z mikropłatnościami, datkami (no i sławna zbiórka na Kickstarterze) z których byłby finansowany rozwój. Wtedy proszę bardzo niech sobie dłubią latami.

      Skomentuj

      1. Pilotino
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-04-16 16:12

        Błąd w pkt 1. GTA V produkcja + marketing kosztowało 265mln$. Pracowało przy tej grze ponad 1000 ludzi. Wszystko z wikipedii. 3) Różnica polega na tym że przed GTA V Rockstar zrobiło GTA IV a wcześniej GTA III... żadna z tych części praktycznie nie wnosi nic nowego. Jedynie III była dużym przeskokiem do II.
        Zwróć uwagę że pomiędzy III a IV masz 7 lat różnicy.Czy coś jeszcze chciałbyś dodać?

        Skomentuj

        1. kombajn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-04-16 19:23

          Po pierwsze wyraźnie napisałem że produkcja, a nie produkcja + marketing, po drugie podałem ile upłynęło czasu od zapowiedzi i zwiastunu do wydania gry a SC był zapowiedziany już ho ho i jeszcze trochę temu. Po trzecie co z tego że wcześniej zrobili poprzednie części GTA? A tobie się wydaje że SC powstaje na silniku pisanym od podstaw? LOL A na koniec wyraźnie widać i to od dawna że całe to śmieszne przedsiębiorstwo próbujące wydłubać tego Star Citizena rewelacyjnie radzi sobie z marketingiem. Szkoda tylko że na produkcji gier się nie znają bo to co istnieje pod nazwą Star Citizen to jakaś kpina w żywe oczy z wszystkich którzy wydali pieniądze na ten projekt.

          Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-16 16:37

      Marek,

      star citizen jak wyjdzie za te kilka lat o których piszesz to będzie chodził na telefonach i nie będzie na nikim robił zadnego wrazenia.

      To jest nawet gorsze niż kupowanie gier w preorderze.
      To jak kupienie preorderu preorderu preorderu na preorder tyle ze robią to w sprytny sposób w formie ściepy na projekt który "może" zobaczy swiatło dzienne.
      jak nie zobaczy to powiedzą "próbowaliśmy ale się nie udało".

      Poczytaj ile już było gier w których kasa poszła na doczesne zycie twórców a nie na sama grę. Chocby znany wszystkim symulator mrówki :D gdzie za kase ze zbiórki panowie płacili paniom za wiadomo co :)

      Skomentuj

  10. Eternal1
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-04-16 00:48

    Mam nadzieję że odpowiednie organy dobiorą się im do dupy, bo widać z daleka że to największy przekręt w historii gier video.
    Tutaj chodzi o zafundowanie "developerom" życia w luksusie, gra to tylko przykrywka. Jak (!?) można przewalić miliony dolarów i nie wejść nawet do fazy beta?
    Ten cyrk pod tytułem StarCitizen będzie trwać tak długo jak naiwniacy będą płacić za dostęp do wersji Alfa oraz drogie płatne DLC... do Alfy.

    Ludzie, fundujecie oszustom życie w luksusie a oni pokazują wam środkowy palcem i są zadowoleni że golą idiotów.

    Skomentuj

  11. adrkan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-16 09:34

    Hmm, z tego co widzę w komentarzach napisaliście, że grę robi ok 400 osób. Z tego co widzę na wikipedii, oni to robią od 2012 roku. Uzbierali 178mln dolarów do lutego 2018.
    Więc wezmę tutaj bardzo ogólnikowe liczby.
    Mediana zarobków powiedzmy, że 7 tys dolarów. Jedni mniej, drudzy więcej - wiadomo. Założyłem, że tyle kosztuje ich średnio jeden pracownik miesięcznie.
    Razy 400, razy ilość miesięcy - powiedzmy, że 72.
    Daje to kwotę około 200mln dolarów.

    Więc albo nie zatrudniają tyle osób albo mediana jest dużo niższa. A no i oczywiście nie ma stałej pracowników. Wiadomo, na początku było ich dużo mniej. Tak czy inaczej wychodzi, że jeśli zatrudniają tyle osób to twierdzenie, że to wałek to... chyba nieporozumienie. Cyfry mówią same za siebie. Jeśli mają gotówkę to muszą ja trzymać na zatrudnianie kolejnych pracowników.

    Ale jak zwykle, trzeba wieścić, że to wałek. Śmieszni jesteście.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-16 17:00

      Zle liczysz.

      opierasz się na liczbach na dzień dzisiejszy, a pamiętaj ze te 180mln zostało pochłonięte w czasie kilku lat.

      Rockstar przy GTA wydało mniej niż 120mln $ a blisko polowa tego budżetu to był PR. Pieniądze te nie były wydane jednorazowo - to tez jest kwota która powstała w czasie.

      Patrzac na fakt ze GTA tworzyło 2x więcej osob wg. twoich wyliczen wychodzi na to że GTA ledwo się zwróciło.

      A pomysl jeszcze o tym ze SC jak by już wyszedł do wersji finalnej to jeszcze bys musiał go kupic po raz kolejny ;)

      Ludzie po prostu zafundowali budżet na gre.
      Gdyby ta gra była free2play to bym powiedział ze ok luz, ale ona gdyby dzisiaj wyszła to by kosztowala z 500zł za kopie.

      Skomentuj

  12. raffal81
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-16 09:40

    Pomysł na biznes niezły, do końca swojego życia będą zbierać dotacje na rozwój gry ;]]] przecież ta gra nigdy nie wyjdzie ;]
    Wypuszczają tylko co jakiś czas filmiki i inne, by ludzie sobie przypomnieli, zachwycili, oooo rany już nie możemy się doczekać no i trach rzucają baksami by gra w końcu wyszła,
    a oni się cieszą i z ludzi nabijają :D

    Ile oni tą grę już robią co ??? 6-7 lat ? to jakiś żart, a ludzie się na to nabierają ;]

    Skomentuj Historia edycji

  13. xbk123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-16 09:52

    Kibicowałem im kiedyś, kiedy wydawało się, że w 2018 produkt będzie na półce sklepowej. Na dzisiaj osoby, które wierzą, że zamieni się to w finalny produkt podziwiam za siłę wiary, że niemożliwe może być możliwe. To porównanie z kosztami produkcji i okresem produkcji GTAV mówi wszystko.

    Skomentuj Historia edycji

  14. AMJck
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-16 10:01

    Event ten trwa od 13-16. Fajnie dać o nim gorrrrące info pod jego koniec tj 15.04 ;-)

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-04-16 19:27

      Ci których to tech demo interesuje i tak już zapewne od dawna wiedzieli, a cała reszta albo ma to w nosie albo jak ja pobrała w przeszłości (bo udostępniają to co maja za free co najmniej raz w roku) praktycznie to samo tech demo i już dawno wyrobiło sobie jednoznaczną opinię o tym pożal się boże projekcie.

      Skomentuj

  15. Pixel
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-04-16 11:09

    @AMJck Spoko, ja właśnie to czytam dzisiaj.