Gry na konsole

Tak wygląda walka w grze Final Fantasy XV (która może trafić na PC)

z dnia 2016-02-03
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Najnowsza odsłona tej kultowej serii nie pojawi się na rynku przed 30 marca. Ale są też dobre wieści.

Final Fantasy XV

Nadal nie wiemy kiedy gra Final Fantasy XV pojawi się na rynku. Dowiedzieliśmy się jednak, że najbliższy możliwy termin debiutu to 31 marca. Dlaczego? Ponieważ dzień wcześniej odbędzie się oficjalna impreza, której jednym z głównych elementów będzie ogłoszenie daty premiery. Do tego czasu musimy jednak pozostawać cierpliwi. 

To jeszcze jakieś dwa miesiące – na pocieszenie mamy jednak dwie dobre wieści. Po pierwsze, wersja pecetowa nadal wchodzi w grę (a ostatnie przecieki pozwalają wierzyć, że oficjalne potwierdzenie będzie miało miejsce podczas wspomnianej imprezy). Po drugie, opublikowano gameplay, który przedstawia mechanikę walki i nowy system magii Magitek w akcji.

Final Fantasy XV walka

W Final Fantasy XV będą dwa rodzaje magii – Ring Magic dostępna tylko dla bohaterów posiadających dziedziczny artefakt rodziny królewskiej oraz bardziej klasyczna Elemental Magic. 

Ta druga zaoferuje tylko trzy elementy, co zaniepokoiło część fanów, ale zapowiadają się one całkiem ciekawie – to Burza, Śnieżyca i Pożar. Siła żywiołów będzie uzależniona od tego, gdzie się znajdujemy – Burza, na przykład, narobi więcej szkód podczas deszczu, Pożar szybciej rozprzestrzeni się na suchej trawie, a Śnieżyca zmrozi przeciwników przy zbiornikach wodnych.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Final Fantasy XV schron

Elementy tej magii będą zbierane jak inne przedmioty i będą działały jak kolejna broń – coś, jak granaty. 

W akcji zobaczyć możecie to na poniższym filmiku przedstawiającym infiltrację bazy Niflheim, co będzie jednym z zadań pobocznych w Final Fantasy XV:

Źródło: VG247, GameSpot, Square Enix

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tury? nie?
  to dziekuje
  action rpg jest juz duzo na rynku
  Zaloguj się
 • avatar
  Gdyby ff XV trafiło na pc to miałbym jeden powód mniej do kupienia konsoli pozostało by jeszcze wydanie wszystkich części halo na na blachy.
 • avatar
  Ta gra coraz mniej przypomina FF. :/ Mam nadzieję, że Atlus ze swoją Persona 5 mnie nie zawiedzie.
 • avatar
  Zawsze uwielbiałem walkę turową w FF to mnie najbardziej przyciągało. A ten obecny system walki, kompletnie mnie nie przekonuję....
 • avatar
  Graficznie nie źle, ale stanowczo preferuję klasyczny system walki. Dalej się łudzę, że wydadzą FF X na PC.
 • avatar
  Ja bym wolał, żeby zostało na konsolach ale za to skupili się na poprawianiu błędów. Niestety - teraz praktycznie każdy tytuł jest zabugowany i tylko część devsów je naprawia. Przykład? Tales of Zesteria, problemy znane od prawie roku dalej nie są naprawione (m.in. działanie kamery w ciasnych pomieszczeniach). I port był niezbyt udany. A port Tales of Symphonia na steamie to śmiech na sali!
 • avatar
  FF XV? a gdzie cloud buster sword miecze itp?
 • avatar
  ze co?
 • avatar
  Gay Simulator XV