Na topie

Pierwszy miliard mil Autopilota Tesli

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Czterdzieści tysięcy razy dookoła Ziemi lub pięć razy na Słońce i z powrotem – to właśnie miliard mil. Tyle samochody marki Tesla przejechały z aktywowaną funkcją Autopilot.

 • Pierwszy miliard mil Autopilota Tesli
A A

W pełni autonomiczne samochody to przyszłość, ale auta, które prostsze odcinki są w stanie pokonać bez pomocy kierowcy są już teraźniejszością. Jednym z systemów, który to umożliwia jest Autopilot zainstalowany w „elektrykach” marki Tesla. A wspominamy o nim ze względu na pewien kamień milowy…

I słowo „milowy” pasuje tutaj jak ulał, ponieważ (jak się okazuje) tesle przejechały już ponad miliard mil w trybie Autopilota. To oznacza, że na serwerach producenta znajduje się już wiele danych, które mogą pomóc mu w udoskonalaniu tej technologii, a także budowie systemu jazdy autonomicznej.

Aktualnie Autopilot jest bowiem raczej systemem wspomagającym kierowcę (samochód z nim pomaga utrzymywać lub zmieniać określony pas ruchu, asystuje przy hamowaniu i dodawaniu gazu, utrzymuje określoną prędkość czy też zajmuje miejsce parkingowe).

Na koniec dodajmy, że – co ciekawe – taki wynik oznacza, że średnio aż jedna mila na dziesięć jest przejeżdżana na Autopilocie. Producent poinformował bowiem wcześniej w tym miesiącu, że łącznie pół miliona tesli na drogach przejechało 10 miliardów mil.

Źródło: Electrek

Odsłon: 4330 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Qanon
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-29 16:58

  "Źródło: Electrek"

  http://www.thedrive.com/tech/21838/the-truth-behind-electreks-dark-alliance-with-tesla  Skomentuj

  1. owatanka
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-30 16:12

   Czasami zastanawiam sie dlaczego osobom postronnym tak zalezy na tym aby tesla nie odniosla sukcesu...

   Skomentuj

   1. Qanon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-30 18:21

    Uważam, że ogromna ilość osób trzyma kciuki i po cichu liczy na sukces. Osobiście uważam, że technologia Tesli odniesie sukces.
    Prawdziwa technologia Tesli...
    32°08'57.5"N 96°56'31.2"W

    Co do EM. Kto to wie... Pierwsza sprawa to związek SpaceX z napędem głowic ICBM. Tesla dotowana jest z budżetu US. SpaceX pośrednio z NASA. Jeśli to się potwierdzi to nie będzie za bardzo Tesli na rynku. Tym bardziej sukcesu.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!