Ciekawostki

Pierwszy miliard mil Autopilota Tesli

z dnia 2018-11-29
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Czterdzieści tysięcy razy dookoła Ziemi lub pięć razy na Słońce i z powrotem – to właśnie miliard mil. Tyle samochody marki Tesla przejechały z aktywowaną funkcją Autopilot.

W pełni autonomiczne samochody to przyszłość, ale auta, które prostsze odcinki są w stanie pokonać bez pomocy kierowcy są już teraźniejszością. Jednym z systemów, który to umożliwia jest Autopilot zainstalowany w „elektrykach” marki Tesla. A wspominamy o nim ze względu na pewien kamień milowy…

I słowo „milowy” pasuje tutaj jak ulał, ponieważ (jak się okazuje) tesle przejechały już ponad miliard mil w trybie Autopilota. To oznacza, że na serwerach producenta znajduje się już wiele danych, które mogą pomóc mu w udoskonalaniu tej technologii, a także budowie systemu jazdy autonomicznej.

Aktualnie Autopilot jest bowiem raczej systemem wspomagającym kierowcę (samochód z nim pomaga utrzymywać lub zmieniać określony pas ruchu, asystuje przy hamowaniu i dodawaniu gazu, utrzymuje określoną prędkość czy też zajmuje miejsce parkingowe).

Na koniec dodajmy, że – co ciekawe – taki wynik oznacza, że średnio aż jedna mila na dziesięć jest przejeżdżana na Autopilocie. Producent poinformował bowiem wcześniej w tym miesiącu, że łącznie pół miliona tesli na drogach przejechało 10 miliardów mil.

Źródło: Electrek

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    "Źródło: Electrek"

    http://www.thedrive.com/tech/21838/the-truth-behind-electreks-dark-alliance-with-tesla    Zaloguj się