Na topie

The Last of Us: Part II - rewelacyjna prezentacja gry na E3

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Firma Sony podczas swojej konferencji na E3 2018 koncentruje się na czterech głównych tytułach. Jednym z nich jest The Last of Us: Part II – gra, której inni bez wątpienia będą zazdrościć posiadaczom PlayStation 4.

  • The Last of Us: Part II - rewelacyjna prezentacja gry na E3
A A

Konferencja Sony na E3 2018 rozpoczęła się od mocnego uderzenia: zwiastuna The Last of Us: Part II, który w pewnym momencie przemienił się w zapis rozgrywki.

Zwiastun pokazuje Ellie w dość nietypowej, choć luźnej sytuacji. Gameplay z kolei pozwala zobaczyć bohaterkę, jak skrada się, próbuje pozostać niezauważona i po cichu eliminuje przeciwników, jak również bierze udział w bezpośrednich starciach, nie mając litości dla bestii, które również nie mają jej dla niej czy też ucieka w deszczu pocisków. 

Ten krótki materiał doskonale „robi robotę” i pokazuje, że The Last of Us: Part II będzie wzruszające i interesujące fabularnie, a zarazem brutalne i efektowne. Jest to bez wątpienia jedna z najlepiej zapowiadających się gier na PlayStation 4, ale niestety nadal nie wiadomo, kiedy będziemy mieli okazję sprawdzić ją w akcji.

The Last of Us: Part 2 – wideo z E3 2018

Źródło: PlayStation

Odsłon: 3756 Skomentuj newsa
Komentarze

38

Udostępnij
  1. Lara-Croft
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-06-12 04:23

    Tradycyjnie kolejny exclusive na PS4 wyznaczający standardy technologiczne. W tym wypadku animacji (poruszanie się, unikanie przeszkód, interakcje, jak ciała reagują na obrażenia). Oświetlenie również nie z tej ziemi.

    Skomentuj

    1. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-12 06:09

      " W tym wypadku animacji (poruszanie się, unikanie przeszkód, interakcje, jak ciała reagują na obrażenia)"

      Hahaahahaha...wyczuwam lekki zawód w tych słowach hahahahah
      To gdzie to graficzne objawienie, które miało wysłać wszystkie pc reaktory na ksieżyc hahahahahahahahahha
      Gdzie tu do Metro Exodus na PC albo XOX hahahahahah

      Skomentuj

      1. koziołek82
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-06-12 08:11

        boże kolejny dzieciak
        ja już tłumaczyłem wiele razy ale widzę, że u dzieciaków to ciężko z kumaniem!!!!
        młody zrozum, że jak ktoś ma PS4 nie znaczy, że nie ma peceta czy xboxa
        nie wiem skąd takie przekonanie, że jak ktoś się cieszy z God of War albo Last of ... 2 to na bank siedzi na starm core 2 duo
        otóż to tak nie działa, nie mierz wszystkich własną miarką, jeśli jesteś mały i gruby i w spodniach masz mikrusa, nie znaczy, że każdego tak natura skrzywdziła
        wielu tutaj posiada mocne pecety na których ogra Metro, ale też pod dużym tv mają PS4 i Xbox bo dzisiaj to nie jest wielka sztuka kilka platform, to, że ty nie masz nie znaczy, że inni też nie mają pozdro

        Skomentuj

          1. Chong-li
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-12 17:54

            @grzech717 jeszcze nie napisałeś że masz Nintendo Switch i Oculus rifta a i że już zamówiłeś preorder nowych kart od nvidia i procesorów od Intela.

            Skomentuj

      2. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-12 12:40

        Piotruś a co tam na konferencji PC Gaming Show było? Opowiadaj jakie bomby odpalono :) Jakieś nowe karty graficzne do oglądania YouTube pokazali? :)

        Skomentuj

    2. Michał 06
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-12 10:12

      nadal zdziwieni co da się wyciągnąć z magnetowidu ? :)

      Skomentuj

    3. MakankoBzykankoPukanko
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-12 12:29

      Bez dwóch zdań znowu wyszła kapitalna gra do mojej kolekcji.

      Możecie pisać co chcecie ale dla mnie numerem jeden do grania jest konsola Sony mimo posiadania wielu platform(PC,Switch).

      Wychodzą tak grywalne gry z wciągającą a wręcz przeszywającą fabułą że dla mnie to już nie gry tylko wspaniałe przygody które mogę przeżyć.

      The Last of Us było fenomenalne więc druga część wbije mnie ponownie w fotel i pozwoli zachwycać fabułą i grywalnością.

      Polecam zakup konsoli można już kupić nowe PS4 SLIM 1TB za 900zł.

      Skomentuj

  2. kristof080
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-06-12 07:52

    Ach piotrus, to samo mowiles o Escape from Tarkov. A ona zaliczyla wiekszy downgrade, jak Wiedzmin. A jest tylko robiona na pc reaktory. Hehehe

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-12 07:55

      Nie wiem po co wchodzicie w ogóle w rozmowę z piotrusiem, dla niego białe jest czarne, a czarne białe.
      Za chwile będzie wrzucał screeny z gry o polowaniu na jelenie i króliki ;]

      Nie ma co się oszukiwać THE LAST OF US II to będzie arcydzieło i tyle, a TOMB RAIDER to w ogóle śmiech na sali ;]]]

      Skomentuj Historia edycji

      1. koziołek82
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-12 08:14

        wchodzimy bo każdy przypadek powinien być leczony
        bleblelblele, akatsuka, potreeek to typowe gimbusy, które mają pewnie stare pecety, nie mają konsol i swoje żale wylewają w komentarzach
        warto takich prostować i tłumaczyć, że nie każdy tutaj siedzi na pentium 4 z ps2 pod starym CRT ;)
        prawda jest taka, że mocny pecet i choćby jedna konsola to dzisiaj standard
        ja np. na 6600k @4.5Ghz + 1060 grywam na piecu sporo, ale z przyjemnością z piwkiem siadam i na ps4 z sąsiadem albo fifa albo f1, a o ostatnio GOD OF WAR bo co jak co tytuł przekozak

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-06-12 08:23

          Takie trole są po obu stronach, takie zachowanie śmieszy do pewnego czasu, później staje się żałosne, a na końcu żałosna staje się osobna która się tak zachowuje. Przykre jest to, że ona sama nie widzi w tym nic dziwnego, ale to jak z alkoholikiem, myśli ze nim nie jest. Takim osobom trzeba pomóc bo same w życiu nie dają sobie rady.

          Ja po prostu ciesze się że zagram sobie w takie TLOU II, będę się świetnie bawił przy tej grze na pewno, a co sobie inne osoby myślą to mam to gdzieś, za pewne grę ograją na YT, czy jakimś streamie.

          Skomentuj Historia edycji

        2. dindunuffin
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-06-12 09:32

          Czlowieku tylko co ma piernik do wiatraka? Co ma ilosc posiadanych platform do opinii o grze na jedna z nich? Moze ktos miec i komputer z nasa i serwerownie googla, a to w dalszym ciagu nie zmieni tego jak jakas gra na PS4 wyglada.
          Pomijajac sama prezentacje gry, nie bede na ten temat zdania zabieral bo mnie gra nie interestuje (ta wlazlem popatrzec na komenty).
          Jak juz jestesmy przy prostowaniu to pozwol ze ja wyprostuje Ciebie. Nie kazdy ma ps4, nie kazdy chce miec ps4, nie kazdy ma ochote pograc na ps4 i nie kazdemu sie exy z ps4 podobaja. A wiesz co jest najlepsze? Ze wiekszosc troli co bluzga na exy jakiejs platformy i tak ta platforme posiada i sobie te gierki ogrywa. Sam powiedziales ze konsola + pecet to dzis standard... no wlasnie. Ale ludzie maja jeszcze extra fun na forach i w komentach jak moga sie z takim naiwniakami jak Ty pobawic. Wiec realnie najwiekszym przegranym jestes Ty, bo dales sie sprowokowac. A oni sie smieja ;) Koziolek Matolek ;)

          Skomentuj

    1. ferox
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-06-12 12:25

      Bo jest oskryptowana xDDDDD

      Tylko debil pomyśli że to jest "naprawdę"

      Zwykły render + dodany HUD

      Skomentuj

      1. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-12 12:42

        Ha ha :D żałosny jesteś.

        Skomentuj

  3. echnat0n
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-06-12 09:55

    Nie ma co ukrywać, gierka zapowiada się miodnie. Konferencja potwierdziła, że Naughty Dog jest oczkiem w głowie Sony i ze swoimi grami potrafi narobić apetytu.
    Pograłbym, ale dla jednego czy nawet kilku tytułów jednak na konsolę się nie skuszę.

    Skomentuj

  4. Michał 06
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-06-12 10:09

    O kurde lesby ,czy naprawdę muszą wszędzie promować sodomitów ?

    Skomentuj

    1. echnat0n
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-06-12 10:26

      Zajrzyj do słownika i dowiedz się co znaczy słowo "sodomita".

      Skomentuj

      1. Michał 06
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-12 20:54

        Zgodnie z regułami języka polskiego rzeczownik „sodomici” oznacza mieszkańców Sodomy, o to mi chodziło bo wiadomo co się tam działo ;)

        Skomentuj Historia edycji

      2. Michał 06
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-06-12 20:59

        chodziło ci o "sodomie" ? ojojoj to masz bardzo bujną wyobraźnię :)

        Skomentuj

    2. Satanski
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-13 01:11

      No niestety. Poprawność polityczna musi być. Ja zacząłem bojkotować wszytko z tego typu wątkami, bo nie lubię, kiedy ktoś mi robi pranie mózgu. Dzięki bogu, chociaż w książkach jeszcze nie trafiam na ten badziew, bo w filmach to już jest po prostu standard :-(

      Dla jasności, proszę się nie obrażać, bo ja nie mam nic do tego, co kto robi w łóżku, ani z kim się wiąże. W..wia mnie tylko to nachalne wciskanie.

      Skomentuj

  5. rlistek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-06-12 10:39

    LuLz, jakaś gra dla gejów.

    Skrypt na skrypcie, że Call of Duty się chowa, po czym wyrenderowane. Jedyne czym Sony stoi to marketing i tacy naiwniacy jak tych paru pajacy tutaj.

    Kindly reminder:
    https://i.ytimg.com/vi/2QGp7dnak3A/maxresdefault.jpg

    Skomentuj Historia edycji

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-06-12 10:49

      Jak dla gejów to rozumiem że kupujesz???

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-06-12 11:03

        Nie. Spoko, że próbujesz mnie podrywać, ale niestety chłopaka będziesz musiał sobie znaleźć gdzie indziej. Nie jestem upośledzony, żeby mnie interesowały tego rodzaju związki z mężczyznami.
        Tobie tam życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-06-12 14:29

          Ale się rozmarzyłeś no no.

          Skomentuj

  6. xbk123
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-06-12 11:15

    Jedynka to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. W przeciwieństwie do wielu grafiką wcale się nie zachwycałem, ładna ale bez przesady. Natomiast imersja, narracja, bohaterowie zasługują na oskara.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-06-12 14:28

      I o to w grach chodzi, grafika jest istotna, ale nie najważniejsza. ND robi gry tak kompletne, że ciężko jest się do czegoś przyczepić.

      Skomentuj

  7. Fikuzi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-12 11:33

    Co prawda jeszcze nie posiadam PS4, ale sądzę, że w tym roku zakupię - oczywiście w wersji Pro. Kibicuję M$ jak i Sony bo jeśli dobre tytuły będą ukazywać się zarówno na Xbox/Windows 10 i PS4 to z całą pewnością zyskają na tym gracze. Przekomarzanie się, która platforma jest górą nie ma najmniejszego sensu. Życzę zdrowego podejścia do tematu wszystkim pasjonatom gier :) Jedno jest pewne. Jest sporo tytułów wartych uwagi niezależnie od platformy i tym powinniśmy się cieszyć.
    Pozdrawiam.

    Skomentuj Historia edycji

  8. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-12 12:17

    Microsoft pokazał ile można wycisnąć z 6TF jakie są w Xbox One X i byłem pod wrażeniem kilku tytułów ale tutaj jak wezmę takiego PS4 Pro z jego 4.2TF to jestem w szoku jak można coś takiego ogarnąć by gra wyglądała tak pięknie jak na tym filmie w tak słabym sprzęcie.
    Ludzie dalej będą się dziwić czemu gry nie mogą tak wyglądać na PC:).

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-06-12 12:20

      Ile to już gier z Playstation i nie tylko wyglądało kompletnie inaczej po premierze niż na E3? Także spokojnie z tą ekscytacją.

      Skomentuj

      1. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2018-06-12 12:40

        Kompletnie inaczej? Żadna.

        Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-06-12 12:20

      .

      Skomentuj Historia edycji

  9. decrypterie
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-06-12 14:35

    I co z tego że mam dwa titany xp w sli jak muszę po konsolę dzisiaj lecieć żeby ograć God of War I nadchodzale TLoU2 . Dzisiaj nie ma bata musi być mocny PC do wszystkiego Co na PC wchodzi i konsola tylko pod EXY .

    Skomentuj

      1. kryspin34
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-06-12 17:37

        Chyba już o tym pisałem, i to możliwe że nawet tobie. Sprzedaż konsol, abonamentów, zaangażowanie sony w tworzenie swoich gier prowadzi do produkowania takich tytułów jak god of war, spiderman czy the last of us. Gdyby wydawali to na każdą platformę to = mniejsza sprzedaż konsol = mniej abonamentów = mniejszy profit = mniejsze pieniądze, które można zainwestować w gry = mniejsza ilość takich produkcji. Nie masz pewności, że to jest kwestia czy wydać grę wieloplatformową czy tylko na PS4, równie dobrze może to być wydać grę tylko na PS4 albo nie wydawać wcale, przynajmniej na dłuższą metę.

        Skomentuj

          1. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 08:01

            Dobra ustalmy jedną rzecz. Sony to producent sprzętu do grania, a nie wydawca gier wideo. Oni finansują tworzenie gier po to żeby promować swój sprzęt, a nie robią sprzęt żeby ułatwić dostęp do swoich gier. Oni wspierali produkcję tych gier, dlatego bo promowała ich sprzęt (innymi słowy platformę). Gdyby nie playstation, nie mieliby powodu żeby to robić, co prawdopodobnie nie doprowadziłoby do powstania gier, które teraz są exclusivami.

            Poza tym nie rozumiem co ty sugerujesz. Sony, po wszystkich udanych inwestycjach, po wyrobieniu sobie marki, miałoby teraz rzucić to wszystko, i zacząć skłaniać swoje studia do wydawania gier na PC? Dlaczego? Bo ludziom którzy nie mają konsoli to się nie podoba? Bez sensu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, gdzie sprzedaż gier AAA na PC to malutki procent w porównaniu do sprzedaży gier na PS4.

            Skomentuj

          2. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 11:46

            Ok, tam powinno być drugi raz producentem. Mój błąd.

            Pod jakim względem PS nie jest niesamowitym tworem? Bo na pewno jest jeżeli chodzi o stosunek ceny co do jakości, oraz pod względem ile lat ten sprzęt obsłuży najnowsze tytuły. Dlatego między innymi nawet bez exów by się sprzedawał. Na xbox one nie masz exów i też się sprzedaje.

            No dobra, ja rozumiem twój punkt widzenia, tylko tutaj nie ma doskonałego rozwiązania. Musisz zrozumieć, że gdyby nie było PSa to pewnie gry jak the last of us, uncharted, god of war itd. nigdy nie zostałyby wydane. Dlatego ja sądzę, że warto wspierać Sony, po to żeby potem dostawać świetne gry. Jeżeli ty sądzisz inaczej, to może nie zasługujesz, żeby w nie grać, bo one są na rynku w głównej mierze dzięki sony. To miałem na myśli pisząc moje posty, a nie to że wiele urządzeń i abonamentów to wygoda.

            Skomentuj

          3. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 13:03

            Pewnie że tak. Nie masz żadnej pewności, że powstałyby te same gry gdyby nie ingerencja Sony. Nawet nie masz pewności, czy te studia by przetrwały. Jeżeli potrzeba tylko komputerów, aby odnieść sukces w tworzeniu gier AAA, to czemu każde studio, które próbuje swoich sił nie odnosi sukcesu? Za słabe mają komputery?

            Skomentuj

          4. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-13 19:07

            Ja myślę, że exy PS4 są ostatnią nadzieją gier AAA. Zauważyłeś, że większość ekskluzywów które wyszły na PS4 dostały wysokie lub bardzo wysokie oceny? Z kategorii gier wieloplatformowych, które zostały dobrze ocenione, to ostatnią taką grą jest 3 letni Wiedźmin. Myślę, że wynika to z tego, że Sony jest nastawione na jakość a nie ilość. Im dużo bardziej pomoże wydanie gry raz na 4 lata jeżeli sprzeda się w 16 milionach sztuk, niż wydanie 4 gier przez 4 lata, które również sprzedadzą się w takim samym nakładzie. Natomiast na PC masz ubisoft i ea, które co roku wydaje zmodyfikowane wersje tych samych gier. Rynek PC przestawił się na gry online. Rockstar i CDPR to ostatni bastion gier AAA na PC.

            Poza tym głupi twór pod jakim względem? Ze strony Sony to świetna promocja dla ich sprzętu, ze strony klientów to wynagrodzenie za zakupienie konsoli. Jedyne osoby, które na tym tracą, to osoby bez konsoli, ale z drugiej strony nie oczekuj takich samych przywilejów jak osoby, które wspierają platformę.

            Skomentuj

          5. kryspin34
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-06-14 11:41

            Świetne porównanie z routerem i dostawcą internetu. Wiele lat borykałem się ze słabym internetem, ponieważ dostawca nie miał żadnej konkurencji. Jeżeli podpisanie umowy z nowym dostawcą, który zapewniałby mi dużo lepszy internet, wymagałoby używania ich routera, to zrobiłbym to bez zawahania. Czy wolałbym używać innego routera? Pewnie tak, ale przede wszystkim byłbym szczęśliwy, że mam lepszy internet.

            Twórcy wieloplatformówek też jadą na tych samych produkcjach. Przecież na PC, XB i PS wychodzą co roku/dwa lata te same gry: FIFA, AC, COD, BF, FC, NFS. Z tą różnicą że kiedyś te serie były dobre, ale chęć zarobienia szybkiego dolara wpłynęło negatywnie na jakość tych produkcji, i taki COD czy NFS nie jest taki sam jak 13 lat temu. Natomiast na PS masz produkcje, które powstają przez dobre kilka lat, czego rezultatem jest wysoka jakość gier. Poza tym tych exclusivów nie wychodzi tyle co gier wieloplatformowych, więc nie oczekuj tutaj ilości tylko jakości.

            Słuchaj, ja to co piszę wnioskuję tylko i wyłącznie z opinii innych ludzi. Nie nazywam gry wybitnej tylko dlatego że mi się podobała, ale robię to wtedy, gdy ta gra ma wysoką ocenę od użytkowników i krytyków na metacritic. Także to co tutaj piszę, to są tylko i wyłącznie fakty, które bazują na statystykach, i robię to tylko i wyłącznie dlatego, że społeczność BM, to głównie użytkownicy PC, a konsole zbierają tutaj dużo hejtu.