Gry komputerowe

Świetnie wygląda i …jest świetna - słyszeliście o The Pedestrian?

z dnia 2020-02-03
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Ani nie jest realistyczna, ani pixel-artowa, ani nawet baśniowa. Mimo to The Pedestrian urzeka estetyką. I choć gatunek „logiczna platformówka” może nie brzmieć zbyt pociągająco, to ci, którzy dali jej szansę, ani trochę tego nie żałowali.

98 na 100 graczy na Steamie oceniło ją pozytywnie. Pochwał nie szczędzą też recenzenci, których oceny (według serwisu Metacritic) składają się na średnią 8,5/10. Nie ulega wątpliwości, że The Pedestrian to jedna z największych niespodzianek początku tego roku. ...A przynajmniej niespodzianka dla tych, który nie obserwowali jej rozwoju przez ostatnie lata.

The Pedestrian screen 1

The Pedestrian screen 2

Jeżeli jesteście w grupie tych, którzy o The Pedestrian czytają po raz pierwszy, to spieszymy z garścią faktów. Otóż jest to logiczna platformówka 2,5D, w której rozgrywka polega na przechodzeniu po znakach oraz przemieszczaniu i łączeniu ich, tak by eksplorować świat. Rozwiązywanie zagadek daje dużo frajdy, a grafika – choć prosta – robi olbrzymie wrażenie. Zresztą co tu dużo mówić, najlepiej jeśli po prostu na to spojrzycie… 

Zobacz najnowszy zwiastun gry The Pedestrian:

To właśnie świetny pomysł, siła tkwiąca w prostocie (choć same zagadki niekoniecznie należą do łatwych) i niebanalna estetyka sprawiają, że w The Pedestrian gra się tak dobrze. Jedynym minusem jest właściwie to, że na przejście jej od początku do końca wystarczą 3-4 godziny, ale przy cenie na poziomie 70 złotych jak najbardziej można to zaakceptować. (Przy okazji: jeśli zdecydujecie się na zakup do 5 lutego, to kilka złotówek zostanie w waszych portfelach). 

The Pedestrian screen 3

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

The Pedestrian screen 4

The Pedestrian to gra, pozwalająca sprawdzić w boju swoją uwagę i logiczne myślenie, a równocześnie zapewniająca po prostą dobrą zabawę na tych kilka godzin. Oby więcej takich produkcji!

Źródło: The Verge, Metaciritc, Shookum Arts, informacja własna

Zobacz również te newsy o grach:

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Świetna gra - Na pewno zagram bo lubię takie gierki.
  Szkoda tylko że nie ma wersji na androida - grałoby się w to idealnie na tablecie.
 • avatar
  Wolę Unravel na peesczwóreczę. Ale tą sobie obczaję na PC jak tylko pojawi się na torrentach.
  Zaloguj się
  -13