Na topie

Symbio(za) według firmy Toshiba

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Gadżety Tematyka: CES 2018 inteligentny dom Producenci: Toshiba

Toshiba wychodzi z założenia, że koncepcja inteligentnego domu polega na upraszczaniu wszystkiego do granic możliwości. Symbio to dobry przykład.

  • Symbio(za) według firmy Toshiba
A A

Symbio firmy Toshiba to urządzenie, które nie zdobędzie klientów w Polsce, ale równocześnie pokazuje, jakie gadżety mogą pojawić się w naszych domach za kilka lat. Czym Japończycy będą chwalić się podczas targów CES 2018?

Inteligentny głośnik, który pozwoli zlecać zadania Aleksie, czyli wirtualnej asystentce firmy Amazon. Kamera do monitoringu mieszkania z czujnikiem ruchu. Centralka systemu inteligentnego domu z funkcjami pozwalającymi kontrolować temperaturę, oświetlenie czy odtwarzaną muzykę. To nie kilka różnych urządzeń, lecz jedno – to właśnie Symbio.

Na pozór wygląda jak wszystkie inne inteligentne głośniki (np. Google Home czy Amazon Echo), ale wyróżnia go właśnie to, że równocześnie jest to hub systemu smart home i kamera bezpieczeństwa rejestrująca obraz w rozdzielczości Full HD (który ma być wyraźny nawet przy słabym oświetleniu). 

Toshiba Symbio głośnik

Jako inteligentny głośnik Symbio pozwoli oczywiście odtwarzać muzykę, będzie pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego podczas rozmów telefonicznych, a dodatkowo pozwoli wydawać polecenia asystentce imieniem Alexa (pytać o prognozę pogody, prosić o obniżenie temperatury czy zlecać zamknięcie zamków w drzwiach).

Toshiba Symbio to prawdopodobnie bardzo dobry przykład tego, jakie urządzenia w przyszłości będą stanowić serce domu, zapewniając bezpieczeństwo i komfort. Jeżeli chodzi o cenę, ta na razie nie jest znana.

Źródło: Toshiba, Engadget

Odsłon: 2744 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)