Laptopy

Biznesowy laptop Toshiba Tecra A50 z Intel Haswell i wytrzymałą obudową

opublikowano przez w dniu 2013-06-20

Zapowiedź nowego biznesowego laptopa Toshiba Tecra A50 z procesorem Intel Haswell.

Toshiba Tecra A50 laptop biznesowy Windows 8

W przygotowanym przez nas poradniku „Jaki laptop biznesowy” wskazaliśmy najważniejsze cechy komputerów z tego segmentu. Toshiba zapowiedziała właśnie wprowadzenie na rynek nowego laptopa z serii Tecra A50, który doskonale wpisuje się w tę kategorię.

Toshiba Tecra A50 wyposażona została w 15,6-calowy, antyodblaskowy wyświetlacz, procesor nowej generacji Intel Haswell oraz hybrydowy dysk twardy lub dysk SSD. Według zapewnień producenta obudowa laptopa ma cechować się odpornością na upadki z wysokości do 76 cm, a klawiatura będzie odporna na zalanie.

Jak na laptopa biznesowego przystało, Tecra A50 cechuje się dużą ilością złączy, w tym dedykowany port dokujący. Po podłączeniu dostępnego opcjonalnie Toshiba Hi-Speed Port Replicator III zyskuje się sześć dodatkowych portów USB, w tym cztery w standardzie USB 3.0. Pozwoli to na szybkie podłączenie urządzeń peryferyjnych (np. klawiatury, myszki, czy zewnętrznego dysku twardego).

Dodatkowe złącze LAN oraz porty wideo umożliwią podłączenie laptopa do zewnętrznych monitorów. Można do tego wykorzystać także technologię do bezprzewodowej transmisji danych Intel WiDi.

Toshiba Tecra A50 laptop biznesowy Windows 8 widok system

Producent zadbał także o bezpieczeństwo danych, wyposażając laptopa w technologię SED (Self Encriptic Drive), moduł TPM (Trusted Platform Module), Intel Anti-Theft, Intel Acitive Management Technology oraz czytnik linii papilarnych.

Toshiba Tecra A50 trafi na rynek w trzecim kwartale 2013 roku.

Źródło: toshiba

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pozwoli to na szybkie podłączenie urządzeń peryferyjnych (np. klawiatury, myszki, czy zewnętrznego dysku twardego) - to nie wiedziałem, że zaletą USB 3 jest szybsze podłączanie.
  Zaloguj się
 • avatar
  Tecry szczerze nie polecam. To raczej bardzo słaby sprzęt w klasie biznesowej.
  Zaloguj się
 • avatar
  Klawiatura wygląda jak zrzyna z Asusa G60JX
 • avatar
  Co prawda kiedyś tecry były rzeczywiście lepiej wykonane ale teraz też nie ma co narzekać. ostatnio mój znajomy wpadł ze swoją to fontanny (lol) i po pół godzinie schnięcia wszystko dalej ok.