Na topie

Toyota i auto, które chce być twoim kumplem

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Z autem możesz porozmawiać na każdy temat. Z takiego założenia wychodzi Toyota i prezentuje bardzo ciekawy projekt - Concept-i.

  • Toyota i auto, które chce być twoim kumplem
A A

We wnętrzu samochodu spędzamy mnóstwo czasu. Między innymi dlatego producenci starają się, by było ono nie tylko praktyczne, ale też przytulne. Toyota idzie o krok dalej i prezentuje Concept-i: auto ze sztuczną inteligencją, które chce być twoim kumplem.

Jak na kumpla przystało nowa toyota potrafi odczytywać emocje kierowcy, a także jest w stanie dość dokładnie poznać jego cechy osobowości. Patrzy mu prosto w twarz i rozumie jego intencje, widzi też czy jest zmęczony lub podenerwowany. W tym pierwszym przypadku zaproponuje postój, w tym drugim zaś – odtworzy na przykład relaksacyjną muzykę. A gdy zobaczy, że jest pijany, wtedy „zabierze kluczyki” i sam zajmie się jazdą.

Toyota Concept-i przód

Kumpel to nie tylko ochroniarz, ale też towarzysz. Stąd też toyota pomoże w wyznaczeniu najlepszej trasy do celu, a nawet porozmawia z kierowcą na jego ulubione tematy – im więcej będą ze sobą rozmawiać, tym lepiej będą się rozumieć. 

Sztuczna inteligencja jest jednak tylko jednym z elementów, które świadczą o tym, że Concept-i jest projektem niezwykle futurystycznym. Sama konstrukcja samochodu jest bardzo intrygująca  – czy ładna i funkcjonalna, czy też pełna zbędnych bajerów – tutaj decyzję zostawiamy wam. Najlepiej jest wyrobić ją sobie poprzez obejrzenie promocyjnego filmiku – oto on:

Źródło: Toyota, ArsTechnica

Odsłon: 3716 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. IVPANVZERVI
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-01-07 15:24

    Ale oblecha!

    Skomentuj

  2. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-01-07 15:57

    Bardzo ciekawe 4 kółka ;)
    Ciekawe ile będzie kosztowało, jeśli będę w stanie kupić pracując na niego mniej niż 20 lat to może i nawet bym taki nabył, fajnie się prezentuje (wyróżnia się z tłumu, całkiem coś nowego zarazem intrygujące kształty).
    Naszpikowanie technologiami może i jest potem problematyczne ale to potem jeśli auto jest młode to nie powinno być z nim problemów.

    Skomentuj

  3. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-01-07 16:44

    Przerost formy nad treścią. Choćby zabudowa tylnego koła, przy której każdy próg zwalniający będzie przycierać o tę zabudowę, że nie wspomnę o zwykłych dziurach na drodze.
    Poza tym auto nie ma być kumplem, ale co najwyżej dobrym służącym, który z jednej strony bezbłędnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a z drugiej za winy swojego pracodawcy sam przeprasza...

    Skomentuj

  4. DeRej
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-01-07 16:52

    Woooo ale bym Karyne na to wyrwał!! Disco w środku disco na zewnątrz!! Tylko czy sztuczna inteligencja focha nie strzeli :D A tak na poważanie bardziej mi się podoba od tego XL1 czy i8 z gebelsowa ....

    Skomentuj

  5. czeczen
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-01-07 19:53

    Wolę jednak aby samochód pozostał samochodem a człowiek myślał sam za siebie.

    Skomentuj

  6. Ladros
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-01-07 20:23

    Przepraszam, ale za nim przeczytam artykuł muszę się już wypowiedzieć.

    Co za okropny wygląd. Te wszystkie koncepty są po prostu śmieszne. Nie wiem czy naprawdę ludzie chcą jeździć czymś takim (nawet w mniej/bardziej odległej przyszłości)?

    Niby to tylko koncept, ale i tak nie sądzę (i mam nadzieję), że nie wyjdzie na światło dzienne w takiej wersji.

    Skomentuj Historia edycji

  7. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 01:49

    Patrzę na to coś i tęsknię za samochodami bez krzty komputera w środku, (nawigacji w razie czego można używać w oddzielnym urządzeniu).

    Kiedyś "komputer pokładowy" był towarem ultra premium i taki bajer był zarezerwowany dla zamożnych klientów i robiony na indywidualne zamówienie.
    Dziś, trzeba by prosić producenta by na indywidualne zamówienie zrobił zwykły samochód bez komputera, kamer, radarów, mikrofonów oraz AI.
    Quo Vadis cywilizacjo ?!

    Skomentuj

  8. suntzu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 11:36

    Ciekawe co jak ten przyjaciel zrobi jak wiedzie w dziurę tylnymi kołami te designerskie bzdery rozdupczy.

    Skomentuj Historia edycji

  9. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 14:18

    A browara wypije ze mną?

    Skomentuj

  10. wizard2233
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 18:40

    Wstydziłbym sie wyjechać tym czymś na ulice...

    Skomentuj

  11. gamestar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 23:06

    Będzie się wnętrze niesamowicie brudzić.

    Skomentuj

  12. cyberant
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-09 11:34

    w czymś takim czułbym się jak mieszkaniec mydelniczki... o ile z zewnątrz jeszcze można to przeżyć, chociaz i tak auto przekombinowane, to ten biały plastikowo błyszczący środek jest wręcz obrzydliwy..