Na topie

Rysik Wacom Bamboo Tip dla mobilnych profesjonalistów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Firma Wacom wprowadza na polski rynek rysik Bamboo Tip, który ma ułatwić pracę na różnych urządzeniach i różnych systemach operacyjnych. „Akcesorium pozwoli użytkownikom wykorzystać wszystkie dostępne możliwości” – zachwala producent.

 • Rysik Wacom Bamboo Tip dla mobilnych profesjonalistów
A A

Tym, którzy cenią sobie komfortowe sporządzanie cyfrowych notatek, firmy Wacom nie trzeba raczej przedstawiać. Jej inżynierowie postanowili ostatnio rozwiązać problemy związane z kompatybilnością i parowaniem urządzeń. Owocem ich starań jest Bamboo Tip – rysik dla mobilnych profesjonalistów.

Nowe akcesorium jest kierowane do użytkowników, którzy często podróżują, a do tego są zmuszeni do korzystania z kilku różnych urządzeń – na przykład prywatnego i służbowego smartfona z Androidem, a do tego iPada. Bamboo Tip pozwala przełączać się między urządzeniami bez wymogu parowania. Dodajmy, że obsługuje między innymi Bamboo Paper i Inkspace.

„Bamboo Tip umożliwia użytkownikom płynne przełączanie się pomiędzy urządzeniami i systemami w celu zwiększenia wydajności. Jako że dostawcy systemów dodają do swoich urządzeń coraz więcej sposobów notowania i nowych funkcji, Tip pozwoli użytkownikom wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, dzięki czemu przekują pomysły w rzeczywistość” – powiedział Mike Gay z firmy Wacom.

Przykładowo możliwe jest sporządzenie szybkich notatek na iPhonie, następnie wykonanie na ich podstawie szkiców koncepcyjnych na iPadzie, by wreszcie omówić je ze współpracownikami na ekranach ich smartfonów z Androidem. – „Tym samym można skoncentrować się wyłącznie na pracy, zamiast tracić czas na koordynowanie narzędzi” – dodaje Wacom.

Producent chwali się też, że rysik jest lekki i smukły (dzięki czemu ma dobrze leżeć w dłoni), ma cienką i nierysującą ekranu końcówkę 1,9 mm (która zapewnić powinna wysoką dokładność podczas sporządzania notatek i szkiców), jest pokryty anodyzowanym aluminium i wytrzymuje do 20 godzin między ładowaniami (a w dodatku sam się wyłącza, gdy jest nieużywany).

Cena rysika Wacom Bamboo Tip to 59,90 euro. Lista kompatybilnych urządzeń dostępna jest na stronie producenta

Źródło: Wacom

Odsłon: 3027 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. patol1984
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-01-26 10:24

  Wacom robi niezłą kasiorę dzięki patentom, gdyby nie one można byłoby kupić każde ich urządzenie za 1/10 ceny.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!