Na topie

Windows 10 - prosta aktualizacja z poziomu Windows Update

Autor:
Tomek Wilczyński

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Nowy system Microsoft będzie można zainstalować z poziomu Windows Uptade.

AA

Jedną z najbardziej zaskakujących, a jednocześnie najprzyjemniejszych dla naszych portfeli decyzji Microsoft jest możliwość darmowej aktualizacji do Windows 10. Dotyczy to wszystkich posiadaczy Windows 7 i 8. Teraz dowiadujemy się kolejnych dobrych informacji - aktualizację będzie można przeprowadzić z poziomu Windows Update.

21 stycznia na konferencji z Redmond Microsoft zaskoczył wszystkich informacją, iż zaoferuje posiadaczom Siódemki i Ósemki darmową "przesiadkę" na nowy system. Oferta będzie aktualna przez rok od premiery Windows 10. Jak się okazuje - to nie koniec dobrych wieści. Włodarze Microsoft poinformowali bowiem, że aktualizację będzie można przeprowadzić kilkoma kliknięciami.

Gdy system będzie gotowy do pobrania, komputer wyświetli nam odpowiedni komunikat. Wówczas wystarczy, że udamy się do Windows Update, a tam wybierzemy stosowną opcję. Co więcej, jeśli użytkownik włączy wcześniej odpowiednie ustawienia, pliki pobiorą się automatycznie. Kolejnym, ostatnim krokiem będzie potwierdzenie chęci zainstalowania Windows 10.

Prawda, że proste? Do tej pory proces aktualizacji wiązał się z koniecznością nagrywania pobranego pliku ISO na pamięć USB lub płytę DVD. Teraz zostało to znacznie uproszczone, dzięki czemu nawet użytkownicy bez szczególnych zdolności informatycznych bez problemu poradzą sobie z instalacją.

Źródło: Microsoft

Odsłon: 41309 Skomentuj newsa
Komentarze

37

Udostępnij
    1. Massacrul
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-06 01:28

      Dobre pytanie, póki co nie znalazłem na to odpowiedzi a nie ukrywam, że sam posiadam system z msdnaa i mnie to ciekawi.

      Skomentuj

      1. arkonpl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-06 08:39

        Z tego co mi wiadomo, na systemach z MSDNAA też będzie działał update do 10 :)

        Posiadałem stamtąd 7, następnie 8, którą łatwo mogłem podnieść do wersji 8.1 beż żadnego dodatkowego ściągania. Bardziej Microsoft'owi chodzi o klucz. Jeżeli masz oryginalny (na MSDNAA każdy taki ma do zainstalowania na 3 różnych stacjach) to spokojnie będziesz mógł wykonać update do MW 10.

        Skomentuj

        1. brusss
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-02-08 00:50

          Wg Dreamsparka, dopóki masz aktywne konto możesz upgradeować każdy system. Dopiero jak opuścisz uczelnię, możesz zachować zainstalowaną wersję systemu bez możliwości upgradu.

          Skomentuj

    2. Arvena_w_glanach
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2015-02-06 01:29

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Tomek Wilczyński - Uprzejmie prosze. Wreczam Panu slownik angielsko-polski .

      Co do ''arta'', to uwazam, ze win 8.1 byl bardzo udanym systemem z bajecznym przywracaniem systemu, ktory ulatwia zycie i nie trzeba juz instalowac swiezej kopii co 3 miesiace. Szkoda, ze nie wprowadzili tego wczesniej i trzeba bylo kombinowac z obrazowaniem dysku, badz systemu. Apple mial ta opcje juz baaardzo dawno temu.

      Jak zwykle wszyscy chca byc jak Apple.

      Skomentuj

        1. customrodder
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-02-06 19:50

          To nie udzielaj się, bo gówno głosu nie ma.

          Skomentuj

    3. mgtan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-06 09:19

      Nie ma czegoś takiego jak upgrade OS przy MSDNAA. Jeśli masz np. Windows Viste i chcesz zainstalować 7-kę w ramach otrzymanego klucza od uczelni MSDNAA to musisz zrobić reinstalkę.

      Tak samo jeśli posiadasz Windows 7 MSDNAA i skończysz edukacje itp to zostaje ona z tobą do końca życia.. twojego lub jej.
      Jeśli po jakimś czasie zdecydujesz się, że chcesz 8.1 i masz okazje kupić upgrade..to niestety to nie zadziała. Nie da się upgradeować 7 MSDNAA do jakiejkolwiek wersji czy to MSDNAA czy komercyjnej. Niestety w obu wersjach jest wymagane postawienie systemu od nowa.

      Temat przerobiony na żywym organizmie a także z tech suportem Microsoftu, z liniami info MSDNAA i normalnego Microsoftu, uczelni itd. W skrócie gdzie się dało tam dzwoniłem :)

      Skomentuj

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-08 12:16

        Z Windows 7 na Windows 8 z licencji MSDNAA nie przejdziesz to logiczne. Ale z Windowsa 8 na 8.1 już tak bo zrobiłem to ja i moi znajomi którzy korzystają z kluczy z dystrybucji DremSpark. Więc skoro Windows 10 jest upgradeowany przez Windows Update to również taki zabieg będzie można przeprowadzić.

        Skomentuj

  1. kamil112234
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2015-02-05 23:27

    a można potem powrócić do wersji 7 jak dziesiątka okaże się kiepska?

    Skomentuj

    1. MrPawello
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-05 23:33

      Przywracanie systemu...

      Skomentuj

    1. jinling
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-02-06 07:48

      Nie najlepszy, wystarczy zamienic plyte na podstawke 2011 z prockiem core i7 5960X i lezysz :p

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-02-06 08:38

      Kurde Andrzej, niezły upgrade! ostatnio miałeś 1 Aresa, teraz już 2. Dopisz jeszcze rzutnik na sciane, fotel gamingowy i np internet 1GB/s - wszystkim pospadają skarpetki!

      Skomentuj

    3. Maxdamage
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-02-06 09:18

      Kopia z innego newsa:

      "Ja ******** Ultra Janusz :D
      Ty serio myślisz że twoja ściema przejdzie jak wkleisz mikroskopijne 50x50 zdjęcie czyjegoś kompa za***ane z overclock'a jako "dowód"?

      http://www.overclock.net/t/1444356/official-asus-rampage-iv-black-edition-owners-club/3790"

      Skomentuj

  2. misiek2k
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-02-06 00:05

    UPDATE, a nie jak napisano UPTADE.

    Skomentuj

  3. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-06 10:17

    Mam takie pytanko: Czytałem ze W10 będzie darmowy przez ten pierwszy rok, a po tym trzeba będzie zapłacić za migracje żeby kontynuować prace na systemie.

    Może ktoś to potwierdzić albo temu zaprzeczyć?

    Skomentuj

    1. Sefto
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-02-06 12:25

      Masz rok na przejście na windows 10. Po roku aktualizacja nie będzie już darmowa. Po zainstalowaniu windows 10 nie poniesiesz żadnych kosztów.

      Skomentuj

      1. Depolonis
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-06 13:54

        a jak to będzie jak zmienie płytę główna albo zrobię formata?

        Skomentuj

        1. Sova30
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-02-06 17:48

          No właśnie dobre pytanie, co jeśli przez ten rok pobiorę za darmo tą aktualizację a po 2 latach zrobię format? Wtedy będzie trzeba płacić normalnie za win 10 czy będzie się liczyła data pierwszego pobrania aktualizacji i dożywotnio za darmo?

          Skomentuj

          1. rebus
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-02-10 19:53

            No właśnie - czy ktoś może na to pytanie odpowiedzieć?

            Skomentuj

  4. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-06 10:17

    Mam takie pytanko: Czytałem ze W10 będzie darmowy przez ten pierwszy rok, a po tym trzeba będzie zapłacić za migracje żeby kontynuować prace na systemie.

    Może ktoś to potwierdzić albo temu zaprzeczyć?

    Skomentuj

  5. prezesPL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-06 11:15

    Mam Win 7 kiedy bedę mógł to pobrać

    Skomentuj

    1. Sova30
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-06 17:52

      Pobrać możesz w każdej chwili, tyle że jest to jeszcze wersja "beta" tego systemu. Oficjalna wersja ma się pojawić jesienią tego roku.

      Skomentuj

  6. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-06 11:30

    Nie obraziłbym się gdyby dało się zaktualizować nie całystem a samo jądro systemu z obsługą DX12 i innych nowych "ficzerów" pozostając jednak przy sprawdzonej i zgodnej z całym obecnym softem simce.

    Skoor da się zaktualizować system pozostając przy jego funkcjonalności to te zmiany nie mogą być aż tak gruntowne...

    Skomentuj

  7. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-02-06 11:52

    ludzie to są głupi, za darmo to możecie dostać po mordzie, zapewne będzie rok darmochy a później wszyscy będą musieli płacić comiesięczny abonament, w zależności jak ludzie zareagują na nowego win 10, im bardziej przychylne komentarze tym szybciej pojawi sie płatna funkcja

    Skomentuj

    1. Depolonis
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-06 13:55

      naucz się czytać. Przez rok za darmo jest aktualizacja, system przez cały czas

      Skomentuj

    2. Martines
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-02-06 14:18

      M$ tak bardzo obawia się tego, że Win 7 będzie "żył" tak długo jak XP, że nawet jest wstanie rozdawać za darmo aktualizację do 10'tki :)

      Skomentuj

      1. Sova30
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-06 21:18

        I co źle Ci z tym? Bo mi to bardzo pasuje, że będę miał 2 systemy w cenie jednego!
        Polakowi nigdy nie dogodzisz, dają za darmo - ŹLE, Windows kosztuje 500 zł - ŹLE, to może jakby 10-tka kosztowała 2000 zł to by było dobrze?

        Skomentuj

        1. Martines
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-02-07 09:23

          Tylko mówię jak jest, ani mnie to ziębi ani grzeje. A stereotypy bywają krzywdzące więc przystopuj.

          Skomentuj

  8. 1234567890
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-02-06 11:56

    A co ze sterownikami?

    Skomentuj

    1. Sova30
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-02-06 17:55

      A co ma być?
      Pojawi się system pojawią się sterowniki.

      Skomentuj

      1. 1234567890
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-02-06 18:52

        Do niektórych laptow z 7 nie robili sterów do 8.0 i 8.1 . To do 10 też nie zrobią, ludzię zaktualizuja do 10 a tu połowa rzeczy nie działa.

        Skomentuj

        1. Sova30
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-02-06 21:06

          To chyba logiczne, że zanim zainstalujesz dany system to należy się upewnić czy są sterowniki do Twojego sprzętu czy nie ma. Mi chodziło bardziej o PC niż o laptopy.

          Zresztą wiesz, kasa się musi zgadzać oni robią to celowo, żeby wymienić nie tylko system, ale i sprzęt bo nie wierzę, że producenci oprogramowania nie dogadują się na boku z producentami sprzętu i na odwrót.
          Powiedzmy, że masz kilku letnią kartę muzyczną, która wciąż świetnie działa i gra o niebo lepiej niż integra, zainstalujesz nowy system, na który wydałeś kilka stówek i co? I sterów brak, więc co robisz? Albo wymiana karty, albo jazda na integrze, więc pewnie wymiana karty, bo integry się nie da słuchać po przesiadce z jakiejś dobrej dźwiękówki i tak koło się zamyka.

          Skomentuj

  9. luckyboy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-02-06 12:19

    Zainstalowalem win 10 9926 na dwoch kompach i zauwazalnie muli wzgledem win7/8.1 wiec skorzystalem z rollback.

    Skomentuj

  10. Arcin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-06 18:08

    Czyli przez rok mogę zrobić upgrade za darmo. A jak po roku będę musiał przeinstalować system to już będę musiał zapłacić?

    Skomentuj

  11. PawelQ
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-06 20:11

    Będzie podział na 10 i 10 Pro?

    Skomentuj

  12. gamemaker95
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-02-06 21:24

    Microsoft pod presją musiał uczynić Win10 darmowym. Pomyślcie sami: Linux? Darmowy. Mac OS X? Darmowy. To z jakiej racji miałbym płacić za Windowsa?

    Chociaż dalej sądzę,że zamiast brać się za Win10 powinni dopracować Win8/8.1. Wiele narzędzi serwisowych dalej działa TYLKO na XP lub Win7.

    Skomentuj

  13. tomek25poznan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-08 07:35

    Dzwoniłem na infolinię Microsoft i tam mi wytłumaczyli że zaktualizować oczywiście mogę ale gdy wydzie wersja oficjalna dziesiątki, to będę musiał wrócić do poprzedniego systemu i od nowa go zaktualizować do oficjalnej już wersji systemu.

    Skomentuj

  14. znik70
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-02-09 10:27

    zdaje się że MS zaczął się wycofywać z obietnic bezpłatnej aktualizacji do win10 w pewnych sytuacjach. szkoda że w artykule nie ma o tym mowy.