Systemy operacyjne

Windows 10 - prosta aktualizacja z poziomu Windows Update

opublikowano przez Tomek Wilczyński w dniu 2015-02-05

Nowy system Microsoft będzie można zainstalować z poziomu Windows Uptade.

Jedną z najbardziej zaskakujących, a jednocześnie najprzyjemniejszych dla naszych portfeli decyzji Microsoft jest możliwość darmowej aktualizacji do Windows 10. Dotyczy to wszystkich posiadaczy Windows 7 i 8. Teraz dowiadujemy się kolejnych dobrych informacji - aktualizację będzie można przeprowadzić z poziomu Windows Update.

21 stycznia na konferencji z Redmond Microsoft zaskoczył wszystkich informacją, iż zaoferuje posiadaczom Siódemki i Ósemki darmową "przesiadkę" na nowy system. Oferta będzie aktualna przez rok od premiery Windows 10. Jak się okazuje - to nie koniec dobrych wieści. Włodarze Microsoft poinformowali bowiem, że aktualizację będzie można przeprowadzić kilkoma kliknięciami.

Gdy system będzie gotowy do pobrania, komputer wyświetli nam odpowiedni komunikat. Wówczas wystarczy, że udamy się do Windows Update, a tam wybierzemy stosowną opcję. Co więcej, jeśli użytkownik włączy wcześniej odpowiednie ustawienia, pliki pobiorą się automatycznie. Kolejnym, ostatnim krokiem będzie potwierdzenie chęci zainstalowania Windows 10.

Prawda, że proste? Do tej pory proces aktualizacji wiązał się z koniecznością nagrywania pobranego pliku ISO na pamięć USB lub płytę DVD. Teraz zostało to znacznie uproszczone, dzięki czemu nawet użytkownicy bez szczególnych zdolności informatycznych bez problemu poradzą sobie z instalacją.

Źródło: Microsoft

marketplace

Komentarze

45
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  a można potem powrócić do wersji 7 jak dziesiątka okaże się kiepska?
  Zaloguj się
  11
 • avatar
  A co ze sterownikami?
  Zaloguj się
 • avatar
  Zainstalowalem win 10 9926 na dwoch kompach i zauwazalnie muli wzgledem win7/8.1 wiec skorzystalem z rollback.
 • avatar
  Microsoft pod presją musiał uczynić Win10 darmowym. Pomyślcie sami: Linux? Darmowy. Mac OS X? Darmowy. To z jakiej racji miałbym płacić za Windowsa?

  Chociaż dalej sądzę,że zamiast brać się za Win10 powinni dopracować Win8/8.1. Wiele narzędzi serwisowych dalej działa TYLKO na XP lub Win7.
 • avatar
  Systemy z MSDNAA też się liczą? O ile pamiętam to miały zablokowaną możliwość upgrejdu (może nie zablokowaną, nie próbowałem, ale na pewno to łamało warunki licencji).
  Zaloguj się
 • avatar
  Mam takie pytanko: Czytałem ze W10 będzie darmowy przez ten pierwszy rok, a po tym trzeba będzie zapłacić za migracje żeby kontynuować prace na systemie.

  Może ktoś to potwierdzić albo temu zaprzeczyć?
  Zaloguj się
 • avatar
  ludzie to są głupi, za darmo to możecie dostać po mordzie, zapewne będzie rok darmochy a później wszyscy będą musieli płacić comiesięczny abonament, w zależności jak ludzie zareagują na nowego win 10, im bardziej przychylne komentarze tym szybciej pojawi sie płatna funkcja
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  UPDATE, a nie jak napisano UPTADE.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
 • avatar
  Zaloguj się
  -21
 • avatar
  Mam takie pytanko: Czytałem ze W10 będzie darmowy przez ten pierwszy rok, a po tym trzeba będzie zapłacić za migracje żeby kontynuować prace na systemie.

  Może ktoś to potwierdzić albo temu zaprzeczyć?
 • avatar
  Mam Win 7 kiedy bedę mógł to pobrać
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie obraziłbym się gdyby dało się zaktualizować nie całystem a samo jądro systemu z obsługą DX12 i innych nowych "ficzerów" pozostając jednak przy sprawdzonej i zgodnej z całym obecnym softem simce.

  Skoor da się zaktualizować system pozostając przy jego funkcjonalności to te zmiany nie mogą być aż tak gruntowne...
 • avatar
  Czyli przez rok mogę zrobić upgrade za darmo. A jak po roku będę musiał przeinstalować system to już będę musiał zapłacić?
 • avatar
  Będzie podział na 10 i 10 Pro?
 • avatar
  Dzwoniłem na infolinię Microsoft i tam mi wytłumaczyli że zaktualizować oczywiście mogę ale gdy wydzie wersja oficjalna dziesiątki, to będę musiał wrócić do poprzedniego systemu i od nowa go zaktualizować do oficjalnej już wersji systemu.
 • avatar
  zdaje się że MS zaczął się wycofywać z obietnic bezpłatnej aktualizacji do win10 w pewnych sytuacjach. szkoda że w artykule nie ma o tym mowy.