Na topie

Jak wymusić instalację Windows 10 Fall Creators Update?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Podpowiadamy, jak zainstalować najnowszą aktualizację Windows 10 Fall Creators Update (1709), jeśli ta sama do was nie dotarła.

Jak wymusić instalację Windows 10 Fall Creators Update?

A A

Wczoraj wieczorem rozpoczęło się udostępnianie najnowszej aktualizacji systemu Windows 10, znanej jako Fall Creators Update (albo też: 1709). Jak wymusić jej instalację na komputerze?

Microsoft zaleca, by poczekać aż aktualizacja zostanie nam zaproponowana przez usługę Windows Update (co ma być gwarancją zgodności i stabilności). Jeśli jednak jesteście na tyle odważni i niecierpliwi, możecie skorzystać z poniższego rozwiązania, które sprawi, że Fall Creators Update natychmiastowo pojawi się na waszych komputerach.

Jak sprawdzić dostępność aktualizacji w Windows 10? 

Na początku najlepiej sprawdzić, czy aktualizacja nie jest już oficjalnie dostępna dla naszego urządzenia. W tym celu należy wejść w Ustawienia, następnie wybrać Aktualizacje i zabezpieczenia i w karcie Windows Update kliknąć Sprawdź aktualizacje. 

Windows 10 Fall Creators Update ustawienia

Jeśli urządzenie jest na liście aktualizacyjnej, odpowiednia paczka automatycznie zacznie się pobierać, a potem będziecie mogli wybrać, czy zaktualizować system teraz czy później. Jeśli zaś wyświetli się informacja, że „Urządzenie jest aktualne”, można czekać lub samodzielnie wymusić aktualizację. Jak to zrobić?

Jak wymusić aktualizację Windows 10 Fall Creators Update?

  • Wejdź na stronę aktualizacji systemu Windows 10
  • Pobierz narzędzie, klikając „Zaktualizuj teraz”
  • Przechodź przez kolejne ekrany…
  • Wciśnij „Uruchom ponownie teraz”, aby rozpocząć aktualizację

Windows 10 restart

Ten sposób nie wymaga żadnych umiejętności od użytkownika. Jest też druga (wcale nie trudniejsza) opcja, czyli pobranie narzędzia Media Creation Tool (które jest dostępne na tej samej stronie – pod przyciskiem „Pobierz narzędzie”).

Media Creation Tool pozwala przeprowadzić czystą aktualizację najnowszej wersji systemu Windows 10, a także pobrać plik ISO, który następnie może być wykorzystany do aktualizacji innego komputera. 

Jak przygotować komputer z Windows 10 na aktualizację?

Choć Microsoft pewnie się stara, by aktualizacje przebiegały gładko, to nie zawsze tak jest. Dlatego najlepiej będzie przed aktualizacją (także tą niewymuszaną) utworzyć kopię zapasową plików albo też nośnik naprawczy, który pozwoli szybko pozbierać się po jakiejkolwiek awarii. Jak to zrobić? Sprawdźcie: Pendrive naprawczy Windows 10. Jak stworzyć - najprostszy sposób.

Co nowego w Fall Creators Update (Windows 10 1709)?

Jeśli chcecie poznać nowości wchodzące w skład tegorocznej jesiennej aktualizacji, sprawdźcie nasze podsumowanie albo też obejrzyjcie filmy przygotowane przez zespół Windows (dla wszystkich i dla profesjonalistów):

Źródło: Microsoft, inf. własna

Odsłon: 20219 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-18 09:27

    Wczoraj kolo 20h zaczęło się u mnie automatycznie ściągać. Mimo wszystko wole dezaktywować na kilka dni (tygodni?) Windows Update, żeby nie mieć jakieś niespodzianki jak po aktualizacji Anniversary. O ile lubię Win10, to te nowe Service Packi średnio im wychodzą, po każdym update-cie fora są zalewane postami o problemach i błędach.

    Skomentuj

  2. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-18 09:44

    opcja 2, MediaCreationTool , pen bootowany :) .... i jadziem :) działa na "starych dziadkach" jak już wszystko inne mi zawiodło :)

    Skomentuj Historia edycji

    1. cosby
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-18 10:21

      Nie wiem na czym tyle to trwało u Ciebie ;) Mam 6700K, 16GB i SSD EVO 950 i całość od momentu zassania to dobre 25 min...

      Skomentuj

    2. hudy1994
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-18 10:29

      u mnie na ssd jakieś 20min :(

      Skomentuj

  3. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-18 12:51

    U mnie skonczylo sie niepowodzeniem :) Go*niany ten Windows i tyle ;-)

    Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-10-18 16:10

        Chcialbys widzies tyle systemow operacyjnych, co ja w zyciu.

        Skomentuj

          1. Prototype1982
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-10-18 20:53

            Ho bohater internetowy

            Skomentuj

          2. Fiona
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-19 08:38

            zazwyczaj po drugiej stronie - idiota.

            Skomentuj

          3. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-19 10:52

            Sam chyba nie widzisz, co za bzdury wypisujesz. Po pierwsze - sam sie stosuj do zlotych rad, ktore raczysz udzielac, bo nie widzisz, kiedy przekraczasz prog smiesznosci.
            No i po drugie, popraw kulture osobista, bo na dzien dobry deprecjonowanie innej osoby to jest zwykla chamówa. Jak masz tyle lat, co ja doswiadczenia komputerowego, to bedzie juz dobrze.

            Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-19 08:10

      No patrzaj... A u mnie wszystko działa :)
      Pewnie z Windows 10 jest jak z Internetem w Plusie - "9 na 10 klientów jest zadowolonych" :D

      Skomentuj

      1. PITUCH1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-19 08:23

        a W PLAY 10 NA 10 NIE :)

        Skomentuj Historia edycji

  4. xGatki
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-18 17:18

    Po update z 15 minut, wsio działa jak i przed aktualizacją.

    Skomentuj

  5. Kadzidło
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-18 19:12

    no coz, i tak planuje zrobic formata, wiec moge zostac beta tosterem

    Skomentuj

  6. Fenio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-18 20:57

    Wymuście update już dzisiaj.
    Stańcie się darmowymi beta testerami.

    Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-10-19 08:12

      A Ty ile zapłaciłeś za swoją licencję Windows 10?
      Darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy ;)

      Skomentuj

      1. Fenio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-19 13:06

        Za darmo MS nic nie rozdaje, płaci się za system a że MS zadecydował o przejściu na 10 i wycofywaniu się ze starszych wersji to nie moja decyzja. Przejście na 10 zostało wymuszone przez DX12, bez tego W10 byłby tak samo popularny jak W8, czyli wcale. Windows 7 był najlepszym systemem, wszystko po nim to rozdwojenie jaźni MS z tworzeniem systemu opartego na interfejsie metro i jednocześnie pozostawienie części interfejsu znanego z 7. W 10 częściowo wycofali się z idiotycznego metro ale to nadal nie jest jednolity i spójny interfejs.

        Skomentuj

  7. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-19 11:19

    Czy aktualizacja systemu przez "Media Creation Tool" z zachowaniem plików użytkownika i aplikacji spowoduje "najczystsze" zaktualizowanie systemu do najnowszej wersji i nic z zainstalowano softu, własnych plików, itd nie wyleci w kosmos?

    Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-19 12:36

        Tak, a czy system będzie bardziej "świeży" niż bym wykonał normalna aktualizację?
        /wywali stare pliki systemowe, itd.

        Skomentuj

  8. Marucins
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-19 12:37

    A czy ktoś z was po aktualizacji znalazł coś takiego jak "Story Remix" ?

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-19 12:58

      Narzędzie nie występuje jako osobna aplikacja - jest częścią aplikacji Zdjęcia. Gdy ją włączysz, to u góry znajdziesz przycisk "Utwórz" i tam jest opcja "Remiks filmu". ;)

      Skomentuj

  9. Nazir50
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-19 21:39

    U mnie już hula 1709 win10 na 3 laptopach i 2 tablety :)