Systemy operacyjne

Windows 10 jak pobrać. Najprostszy sposób

opublikowano przez Wojciech Kiełt w dniu 2015-07-29

Jeden ze sposobów jak pobrać Windows 10, gdy automatyczna aktualizacja nie zadziałała lub nie chciałeś z niej skorzystać.

Windows 10 jak pobrać

Jeśli z jakichś względów nie otrzymałeś automatycznej aktualizacji Windows 10 lub zrezygnowałeś z niej, a teraz mimo wszystko zastanawiasz się jak uaktualnić system - a najlepiej jeszcze dziś - jest na to bardzo prosty sposób.

Ze strony Microsoft pobierz aplikację o nazwie MediaCreationToolx64.

Uruchom. Otrzymasz możliwe opcje wyboru jak na załączonym powyżej obrazku. Będziesz mógł uaktualnić system, lub pobrać plik z którego utworzysz nośnik instalacyjny.

Szybkość pobierania zależna jest od prędkości łącza, oraz tego, jak mocno w danej chwili obciążone są serwery MS wysyłające pliki. W naszym przypadku trwało to nie całe 60 minut. Jak widać na obrazku poniżej, podczas procesu pobierania można swobodnie używać komputera.

WIndows 10 Instalator systemu

Gdy pliki zostaną pobrane rozpoczyna się proces aktualizacji. Pojawi się okienko z akceptacją licencji. Instalator zapyta nas również czy chcemy pozostawić pliki osobiste i aplikacje.

Windows 10 - zachowaj pliki osobiste i aplikacje

W ostatnim etapie instalator przełączy się w tryb pełnoekranowy i zrestartuje komputer. Teraz rozpoczyna się właściwa instalacja.

c.d.n. Jeszcze tym tygodniu podzielimy się z Wami wrażeniami z użytkowania Windows 10.

Powinny Cię zaintersować:

marketplace

Komentarze

55
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A potem http://prntscr.com/7ydmme :D
 • avatar
  Takie samo podniecenie jak przy windows 8. Reklamy, ochy achy, co to za niesamowity system i co? G..no!! Microsoft znowu próbuje sztuczek aby wszyscy przeszli na windows 10. Tym razem wszystko za darmo. Za darmo? Już to widzę.. Zostaję z windows 7...
 • avatar
  Napiszcie proszę, czy będę mógł najpierw przy pomocy tego narzędzia utworzyć nośnik instalacyjny, a potem uaktualnić komputer? Chciałbym na przykład w weekend zrobić format dysku i zrobić czystą instalację Windowsa 10, a teraz chciałbym przez dziś, jutro i piątek zobaczyć, jak wszystko działa.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak rozumiem, ta trzecia opcja na ostatnim obrazku to pełnoprawny format?
  Zaloguj się
 • avatar
  Pytanie mam:
  Mam wersje angielską systemu a ten MediaCreationToolx64 pobiera mi polską... i nie mogę przez to zachować plików i programów.
  Jak można pobrać za pomocą tego urządzenia wersję angielska? Mam włączony angielski czas, klawiaturę oraz oczywiście resztę systemu...
 • avatar
  I właśnie tym sposobem zainstalowałem godzinkę temu na desktopie ;) win 7 x64 bez problemu się zaktualizował do Win10 Pro. Teraz aktualizuję laptopy ;)
 • avatar
  Wrzucić ktoś licencję??
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  A klucz gdzie można kupić?
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Serwery są tak zawalone, że będzie to trwało wieki :D
 • avatar
  A jest możliwość pobrania pliku iso , jak tak to w jaki sposób to zrobić?
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  Świetny system. Jak macie 30 fps w Wiedźminie 3 to przy DX 12 będziecie mieć 40-45 fps.
  Zaloguj się
  -9
 • avatar
  Wie ktoś co z dreamsparkiem? Microsoft mówił, żeby przy instalacji 10 użyć klucza 7 lub 8. Próbowałem użyć legalnego klucza do 8.1 z dreamsparka i nie działa. Po instalacji bez klucza i próbie aktywacji wywala, że "klucz jest zablokowany". Na PC nie pojawiła mi się też opcja aktualizacji pomimo pobrania wszystkich aktualizacji, tak jakby ten klucz nie miał uprawnień do upgrade. Czy mam czekać aż Microsoft doda klucze do windows 10 na stronę dreamsparka czy się kontaktować z microsoftem?
  Zaloguj się
 • avatar
  Rozpoczęłem aktualizacje przy pomocy Media Creation Tool. I zanzaczyłem opcję NIC. Komputer zrestartował się i jest czarny ekran z niebieski logo windowsa na środku i tak od godziny.
  Nie wiem czy dalej czekać. Nie wiem czy jak przerwe to nie bedzie po ptokach.
 • avatar
  Mam pytanko po instalacji/aktualizacji obraz, czcionki etc w Chrom jest jakby nieostry ma ktoś tak? Rozdzielczość ekranu jest ustawiona na natywną. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
  Zaloguj się
 • avatar
  Pomóżcie proszę. Uaktualniłem swojego Win7 Pro do Win 10 - przy pomocy MediaCreationToolx64 - i gdy chcę go aktywować - pojawia się komunikat: "Nie można aktywować systemu Windows. Spróbuj ponownie później".
  W oknie aktywacji jest też odesłanie do możliwości wprowadzenia innego klucza lub przejścia do Sklepu. Z tym, że nie ma w ogóle przycisku "Przejdź do sklepu" :-( Klikanie z kolei w "Zmień klucz produktu" nic nie daje, całe okno staje się wtedy niedostępne. Znalazłem w pomocy Microsoft informację o problemie przy aktywacji Win 10, jest tam też zdanie:
  "Jeśli na stronie aktywacji nie ma przycisku Przejdź do Sklepu, skontaktuj się z osobą odpowiadającą za pomoc techniczną w Twojej organizacji".
  Kurczę, z jaką osobą i w jakiej organizacji?! Co robić?!
  Przywrócić do Win 7 nie daje rady, gdy chcę to zrobić pojawia się komunikat, że pliki potrzebne do przywrócenia poprzedniej wersji zostały usunięte ...
  Zaloguj się
 • avatar
  mam windowsa insider. moge zaktualizowac?
 • avatar
  Ja dalej na XP'ku się kiszę:/ Dajcie info jak się sprawuje nowy system. Na nowym kompie może zdecyduję się na 10-tkę.
  Zaloguj się
 • avatar
  A jak bym wybrał opcję utworzenia nośnika instalacyjnego dla innego komputera i zainstalowało by mi windowsa 10 na pendrivie, to mógłbym później użyć tego pendriva do zainstalowania systemu po formacie kompa?
 • avatar
  no i przypał :D
  po kliknięciu aktualizuj, utrzymuję bardzo ciekawy komunikat :
  Mamy problem :)
 • avatar
  A u mnie przy próbie czystej instalacji z wcześniej zrobionej kopii ISO, wyświetla się wszystko w języku czeskim bez możliwości zmiany na polski. Ale jaja...
  Zaloguj się
 • avatar
  Uwaga, niestety podczas update na inną wersję językową nie ma możliwości wybrania "Zachowaj pliki osobiste i aplikacje", o czym informuje nawet komunikat na dole okna.
 • avatar
  Jak macie tylko 1 komputer to lepiej instalujcie przez ISO z DVD albo USB bo jak chcialem tym sposobem to sie aktualizacja niepowiodla i teraz caly czas czarny ekran.I nie mozna wejsc do starego systemu nic nie mozna zrobic.Nawet zadnego bledu nie wyswietla tylko brak sygnalu na monitorze.
 • avatar
  Co to jest K KN ?