Jak pobrać Windows 10 w pliku ISO? Łatwy sposób
Systemy operacyjne

Jak pobrać Windows 10 w pliku ISO? Łatwy sposób

przeczytasz w 3 min.

Jak pobrać obraz ISO z Windows 10 i łatwo stworzyć za jego pomocą nośnik instalacyjny? To bardzo proste! Tutaj znajdziesz porady jak to zrobić krok po kroku. Pobranie pliku ISO pozwoli Ci zainstalować Windows bez płyty.

Jak pobrać Windows 10 w pliku ISO?

Szybka piłka: chcesz zainstalować Windows 10 na komputerze, a nie masz pod ręką płyty lub oryginalnego pendrive od Microsoftu. Co robisz? Odpowiedź jest bardzo prosta - tworzysz pendrive z Windowsem za pomocą pliku ISO. To znacznie prostsze, niż się wydaje. Zatem, do dzieła!

pobieranie Windows 10 ISO

Obraz ISO w najprostszych słowach, to taka wirtualna płyta lub dysk. Dokładna kopia nośnika instalacyjnego, tylko że nie w postaci fizycznej, lecz w pełni cyfrowej.

Windows 10 możemy pobrać z tej strony. Jedyny problem w tym, że chcąc go pobrać z poziomu innego komputera z Windowsem, jesteśmy zmuszeni skorzystać z programu Media Creation Tool, a tego nie chcemy.

Dlatego użyjemy innego sposobu.

Pobieranie obrazu ISO z Windows 10 bez Media Creation Tool

1. Kopiujemy ten link: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i otwieramy go w przeglądarce Edge.

Oczywiście może być też inna, ale nie każdy korzysta z tej samej, więc po prostu użyjmy ten jeden raz przeglądarki, która jest standardowo zainstalowana w nowym systemie Windows. Otwieramy menu start i wpisujemy Edge.

otwórz przeglądarkę Edge

... i wchodzimy na stronę pobierania.

otwórz stronę pobierania Windows 10

2. Teraz klikamy na klawiaturze przycisk F12 (lub jeśli macie klawiaturę multimedialną Fn + F12). Dzięki temu otworzy nam się panel z różnymi narzędziami dla programistów. Tutaj rozwijamy strzałkę u góry i wybieramy menu Emulacja.

otwórz narzędzia programisty

3. Będąc już w menu Emulacja, w polu Urządzenie wybieramy Niestandardowy, a w polu Ciąg agenta użytkownika wybieramy Apple Safari (iPad).

To sprawi, że strona Microsoftu zostanie przeładowana. Pojawi się w formie widocznej dla użytkowników sprzętu Apple.

ustaw agenta

4. Teraz przewijamy stronę Microsoftu lekko w dół i w polu Wybierz wersję wskazujemy oczywiście Windows 10 i klikamy Potwierdź.

wybierz Windows 10

5. Następnie pojawi się pole Wybór języka produktu, gdzie wskazujemy polski i ponownie klikamy Potwierdź.

wybierz język polski

6. Ostatnim krokiem jest wybór wersji systemu Windows 10. Dla większości współczesnych komputerów stacjonarnych i laptopów rekomendowana jest wersja 64-bit. Klikamy więc na pole 64-bit Pobierz.

pobierz obraz ISO Windows 10

Pobieranie pliku ISO Windows 10 rozpocznie się. Gdy będziemy mieć go już u siebie, to przechodzimy do drugiego, bardzo prostego etapu.

Zapisujemy ISO na pendrive - program Rufus

Jak stworzyć bootowalny pendrive piszemy w oddzielnym poradniku. Prezentujemy tam m.in. metody, które pozwalają to zrobić bez użycia żadnego programu.

Na potrzeby tego poradnika użyjemy jednak metody bardzo prostej i szybkiej - aplikacji Rufus.

1. Pobierz program Rufus z tej strony: https://rufus.ie. Najlepiej w postaci Portable, czyli nie wymagającej instalacji.

2. Do portu USB w komputerze podłącz pendrive o pojemności przynajmniej 8 GB. UWAGA! Pamiętaj, że zawartość tego pendrive zostanie usunięta. Upewnij się, że nie ma na nim żadnych ważnych danych, bo możesz ich już nie odzyskać.

3. Uruchom aplikację Rufus i w polu Urządzenie wskaż podłączony pendrive. Aby uniknąć błędów upewnij się, że do komputera nie są podłączone inne "pendrajwy" lub karty pamięci.

Rufus - wybierz pendrive przynajmniej 8 GB

4. Następnie w polu Wybór bootowania zaznacz Dysk lub obraz ISO i obok kliknij przycisk Wybierz. Teraz wskaż plik ISO, który masz pobrany na swoim dysku.

Rufus - wybierz plik ISO z Windows

5. Pozostałe opcje powinny dostosować się automatycznie. Teraz możesz kliknąć przycisk START.

Rufus - rozpocznij tworzenie nośnika

Ponownie program przypomni Ci, że wszystkie dane na tym pendrive zostaną zniszczone (usunięte). Jeśli wyrażasz na to zgodę - kliknij OK.

Rufus - potwierdź wymazanie nośnika

Proces tworzenia nośnika rozpocznie się. Na wyświetlaczu komputera mogą pojawiać się różne okienka lub komunikaty. Nie przejmuj się tym. Jeśli pasek stanu posuwa się do przodu, to wszystko jest w porządku.

Szybkość kopiowania plików zależy od szybkości pendrive'a i standardu USB. W zasadzie nie ma to wielkiego znaczenia - proces powinien się udać nawet na powolnych pendrive'ach, tyle tylko, że zajmie więcej czasu. Jeśli każda minuta jest na wagę złota, to użyj szybkiego pendrive USB 3.1 gen. 2 (lub ewentualnie USB 3.1 gen. 1) i odpowiednio szybkiego portu w komputerze.

Rufus - finalizuj tworzenia nośnika

Na końcu dostaniesz informację potwierdzającą proces tworzenia nośnika z obrazu ISO Windows 10. Teraz już wiesz jak zainstalować Windows bez płyty.

PS. Uruchomienie pendrive'a może wymagać UEFI. Jeśli nie wiesz co to oznacza, skorzystaj z innej, jeszcze prostszej metody tworzenia takiego nośnika - zobacz poradnik poniżej.

Zobacz również:

źródła: microsoft.com

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kola01
    22
    Cyt.: "... jesteśmy zmuszeni skorzystać z programu Media Creation Tool, a tego nie chcemy." No aż zdębiałem jak to przeczytałem. Ale dlaczego nie chcecie używać Media Creation Tool??? Przecież to oryginalne, gotowe narzędzie do tego celu (raptem mały pliczek), proste jak budowa cepa. Pobiera zawsze ostatnią najbardziej aktualną wersję instalatora systemu. Jest banalne w obsłudze (2-3 czytelnie opisane kliknięcia) i dużo łatwiej się nim pobiera obraz Win10 niż w zaproponowanej tu metodzie. Redaktor proponuje jakieś rozwiązanie dla masochistów, lubiących komplikować sobie życie.
    W dodatku przy pomocy tego samego Media Creation Tool, możemy od razu też sobie zrobić bootwowalnego pendrive konfigurowania programu itp. Ot tak - jednym kliknięciem więcej. Nic prostszego chyba nie da się wymyślić ale niektórzy najwyraźniej lubią utrudniać sobie życie.
    • avatar
      facek
      5
      nie łatwiej pobrać narzędzie z microsoft do tworzenia instalacji iso na pendrive i tyle. Jest to w punkcie 1!!!!!
      • avatar
        januszb
        4
        P.. kotka za pomocą młotka. Załamałbym się jakbym miał postępować wg tej instrukcji, będąc zmuszony na szybko pociagnąc najnowsze ISO na pena. Przecież Media Creation Tool jest wygodnym, prostym jak cep narzędziem, które robi dokładnie to samo w paru krokach. Po co na siłę komplikować sprawę? Autorem jest meżczyzna - a napisał artykuł jak kobieta. Bo tylko kobiety potrafią tak zamotać najprostszą sprawę (bez urazy).
        • avatar
          junkerp
          3
          Jest też MediaCreationTool1909 - używałem go przy reinstalacji.
          • avatar
            KrissKEJ
            3
            *kola01
            I masz w 100% rację. Redaktorze po co komplikować życie. Użyj gotowego narzędzia od M$.
            • avatar
              p_lider
              3
              A czy autor tego poradnika sprawdzał o ile różnią się ISO tak ściągnięte vs ISO stworzone przez MediaCrationTool? Podpowiem - jest prawie 1GB różnicy na korzyść MediaCreationTool. Z tego powodu nie widzę sensu, aby używać opisywanej tutaj metody…
              • avatar
                MaNiAc
                3
                Co do autora to brawo, za utrudnianie życia sobie i wprowadzanie ludzi w stan umysłu autora. Ten pomysł jest boski! Można to przełożyć na tankowanie samochodu, po co z dystrybutora, lepiej nalać do garnka, następnie przelać do kanistra, następnie z kanistra poprzez lejek do baku samochodu. Tomku D. do twoich trech pasji dodaj jeszcze: utrudnianie sobie życia.
                • avatar
                  Harru
                  2
                  Dzięki. Z niewiadomych przyczyn Media Creation Tool mi nie działa.
                  • avatar
                    oxygen3
                    1
                    Nie wiem w czym wszyscy mają problem. Może ktoś woli ściągnąć sobie obraz iso na komputer. W MCT nie ma takiej opcji.
                    • avatar
                      uknw1
                      1
                      Dzięki!
                      Media Creation Tool zatrzymywał sie na 0%.
                      Bez róznicy iso / usb bootable.
                      Na szczeście tą metoda sie udało.
                      • avatar
                        qnta-kinte
                        1
                        Dzięki za świetny poradnik! Stronkę dodaję do ulubionych, a malkontentom już tłumaczę. Mam Linuxa, który nie obsługuje rozszerzeń .exe - a takie ma Media Creation Tool. Właśnie takiego poradnika szukałem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
                        • avatar
                          makavel
                          -1
                          WTF z Benchmark.pl
                          Jestem z wami już lata tutaj, ale z dnia na dzień portal spada na psy. Porady z D....y macie naprawdę co raz gorzej tutaj. To samo było z poradnikiem kupna komputera masakra jakaś. Jak tak dalej będzie to nikt nie będzie tu wchodził, bo na tym portalu redaktorzy chyba z ulicy są brani i nie mają pojęcia o czym piszą.
                          • avatar
                            Konto usunięte
                            -1
                            Dokładnie tak, jak wszyscy powyżej, świetny poradnik "jak sobie narobić dużo zupełnie niepotrzebnej roboty wg. benchmark.pl" :-)
                            • avatar
                              Birbo
                              -1
                              Proponuje zmienić nazwę poradnika na "Jak pobrać windows 10 ISO i uniknąć akceptowania licencji pozwalającej na pobierania danych o komputerze i o tobie od Media Creation Tool" bo to jest jedyna sytuacja w której widzę aby ten poradnik był przydatny..
                              • avatar
                                Isabellgracia
                                -2
                                hi,
                                I have checked so many website, your website is very amazing. you should try this
                                http://mariacotsa.manifo.com/