Na topie

Windows 10 ma już niemal 8% rynkowych udziałów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Jeszcze chwila i Windows 10 będzie miał przed sobą jedynie zdecydowanego lidera zestawienia - platformę Windows 7.

Windows 10

AA

Microsoft dość systematycznie chwali się tym, w jakim tempie popularność zyskuje Windows 10. Czy jednak ujawniania przez producenta liczba aktywacji nowego systemu ma odzwierciedlenie w rzeczywistej liczbie jego użytkowników?

Wygląda na to, że tak. Dość jednoznacznie sugerują to dane zabrane przez Net Applications. Wedle nich, systemy z rodziny Windows kontrolują obecnie pracę 90,42% komputerów (reszta przypada Mac OS oraz, w najmniejszym stopniu, rodzinie Linux). Jaka część z takiego wyniku jest zasługą „dziesiątki”?

7,94%, co bardzo dobrze pokazuje, że każdego miesiąca mowa o kilku kolejnych punkach procentowych więcej i można przypuszczać, że już w grudniu Windows 10 wyprzedzi Windows 8.1 oraz Windows XP i znajdzie się tuż za plecami lidera.

Windows 10 udziały

Czy wynik osiągnięty przez Windows 10 powinien robić jakiekolwiek wrażenie? Biorąc pod uwagę, iż system debiutował pod koniec lipca - tak. Trzeba jednak pamiętać, iż sporej części użytkowników oferowana jest darmowa aktualizacja i w tym kontekście nie brakuje stwierdzeń, że tempo wzrostu rynkowych udziałów systemu wcale nie jest tak duże.

Źródło: netmarketshare, venturebeat

Odsłon: 7351 Skomentuj newsa
Komentarze

48

Udostępnij
  1. misiek2k
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-11-04 15:35

    Pomimo wcześniejszych moich obaw i czytanych komentarzy, postanowiłem aktualizować z 7 do 10 i jestem zadowolony. Prawdę mówiąc nie czuje różnicy - pracuje mi się tak samo jak na 7 i to jest najważniejsze. Programy wszystkie mi działają, przeglądarka EDGE nie jest taka zła jak ją opisywali - jak dla mnie spoko. Pracuje na SSD więc nie widzę żadnej różnicy jeśli chodzi o prędkość działania - dla mnie działa tak samo jak na 7. Reasumując jestem zadowolony i teraz każdemu polecam przesiadkę.

    Skomentuj

    1. chinol
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-11-04 15:48

      A EULA chociaż przeczytałeś? Jeśli nie to polecam, ciekawa pozycja do czytania, po niej u niektórych ludzi uruchomienie komputera zaczęło budzić lęki (uzasadnione).
      Ale to tak na marginesie.

      Skomentuj

      1. limera1n
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-11-04 21:30

        myślisz że jak czegoś nie ma w umowach to to nie istnieje? Szpiegują Cię na każdym kroku, Android, iOS, Windows... Co z tego że w Windows'ie 7 nie ma szpiegowania w umowie? Służby mają pełen wgląd do twojego ruchu sieciowego poprzez dostawce internetowego. To czy będziesz używał 10 czy 7 niczego nie zmieni, pogódź się z tym.

        Najlepiej postaw się za TORem, 10 proxy i używaj FreeBSD.

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-11-04 21:49

        W ELUA win 10 jest teraz choc jasno napisane że częśc danych leci do MS. W przypadku win8 i win 7 tego nie było, choć teraz pewnie po kilku updatach tez bedzie.

        ELUA od androida po zakupie telefonu czy IOS tez pewnie nie czytałes - no chyba ze nie masz smarthona.

        Naprawde ta cała sprawa ze szpiegowaniem urosła juz wrećż legendarnie a nie jest tak zle jak to sie maluje, wystarczy samemu sprawdzic a nie trzeba być do tego specjalistą./

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-11-04 23:19

          Z tym, że jest różnica pomiędzy aktualizacją która jest opcjonalna a czymś co jest wbudowane w system

          Skomentuj

          1. rgbfan2
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 10:32

            No przyznaje ze ta aktualizacja która samodzielnie czy chcesz czy nie sie sciaga to niepotrzebnie tylko wzbudzili fale krytyki.
            Ale ludzie tacy sa ze szybko zapominają, a to co chcieli osiągnąć to już osiągneli.

            Tutaj zwykly użytkownik nic nie poradzi - jest tak jak bedą sobie tego życzyli a jak ktoś odgraża się że "nie zainstaluje, nie chcę" itp. to MS to nie wzrusza bo upgrade jest za free, taką polityke przyjeli i jej będą się trzymać.

            Mysle ze za rok to nikt już nie będzie dyskutował w tym temacie, nie ma alternatywy dla MS (linuks ani IOS nie jest alternatywą gdyby ktoś chciał z tym wyskoczyć) ze względu na oprogramowanie.

            Ta cała afera szpiegowska to też tak na wyrost - z takim ELUA to MS nie mógł by liczyc na to że ludzie w firmach przejdą na dziesiątke a na tej migracji najwiecej zyskuje i najbardziej mu zalezy.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 18:04

            Za rok to nie będzie tematu bo po pierwsze to pojawią się gry pod DX12, a do tego win8 całkowicie prawie zniknie jesli chodzi o nowy sprzęt.
            Już teraz zaczynają pojawiać się komputery z WIN10

            Skomentuj

    2. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-11-04 18:42

      No tak, rzeczywiście nie ma żadnej różnicy! Oprócz tego że wygląda jak kaszana z miodem i szpiegują Cię 24h/d!!! Poza tym absolutnie żadnej różnicy! Idiota kompletny, albo głupi leming albo płatny klakier innych opcji nie widzę!

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-11-04 21:31

        Stawiam na 3 - przesłodzone.

        Co do tematu - jak na system który 2/3 użytkowników może mieć ZA DARMO, a jednak nie chce, to przecież katastrofa!
        I nawet sztuczki takie jak automatyczne ściągnie czy "upgrade" ukryty w zwyklych aktualizacjach tego nie zmieni.
        Jedyne co mogłoby tutaj pomóc IMO to szczera spowiedź z polityki prywatności i głębokie zmiany na tym polu.
        Nie sądzę aby tak sie stało tak jak mieli gdzieś głosy użytkowników o Menu Start i kaflach. Jak widać potrzeba następnej lekcji.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-11-04 23:22

          Mam nadzieję, że tym razem ta nauczka będzie bolesna, ja tylko nie rozumiem dlaczego wciąż jest tak mało programów na Linuxa, przecież tworzenie oprogramowania na ten system jest możliwe, a mimo to wielu programistów go omija więc o co chodzi?

          Skomentuj

        2. Franz
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-11-05 08:49

          Też uważam, że Microsoft nie ma się czym chwalić, bo wynik 10 jest fatalny - niecałe 8% po paru miesiącach - a co by było, gdyby nie był za darmo dla użytkowników poprzednich wersji systemu - 2-3%?
          I to wszystko mimo wciskania 10 w każdym nowym laptopie , darmowego przejścia z 7 i 8, mimo zachęcającego DX12, niedostępnego dla poprzednich wersji.
          Widać, że większość użytkowników nie widzi w tym systemie zmian, które powodowałyby potrzebę przejścia na 10.

          Skomentuj

          1. rgbfan2
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 10:33

            Jak porownasz go do wyniku win8 ktory tak samo był wciskany w kazdym laptopie i kompie, do tego za 50zł mozna było zrobic upgrade z win7 czy nawet xp to sytuacja win10 jest o wiele wiele lepsza.

            Sukcesem ktory przemawia za migracją do 10tki to nie tylko kwestia darmowego updatu wprzypadku uzytkownikow domowych tylko DX12.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 22:28

            Wyjdzie Vulkan i się skończy dominacja i hegemonia MS

            Skomentuj

  2. Lonnger
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-11-04 15:39

    Nie rozumiem czemu rozbijają system poprzednika na dwie pozycje: Win 8 i Win 8.1.
    Jeśli tak to czemu nie rozbijają systemów XP, Visty i Win 7 na poszczególne wersje SP?

    Pomijając wcześniejszą dygresję to system z tego wynika nie jest aż tak rewelacyjny jak go chcą kreować. Jest to system za darmo - teoretycznie wystarczy aktualizacja, a tempo zdobywania rynku przypomina tempo poprzednich (płatnych systemów).
    Ci którzy mieli się przerzucić już to zrobili, trochę wskaźnik mógł się dźwignąć po tym jak MS przez "przypadek" aktualizację do Win 10 oznaczył jako "opcjonalną, ale zaznaczoną" - troszkę osób się na to złapało. Czytałem, że MS ma dać tą aktualizację do aktualizacji zalecanych.

    Widać, że te działania mają generować wskaźniki, które mają reszcie zasugerować: "O wiele osób aktualizuję to i ja spróbuję"...

    MS się przejechał, podejrzewam, że liczył, że do końca roku będzie mieć min. 30% rynku.

    Skomentuj

    1. chinol
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-11-04 15:46

      Chcieli być jak nadgryzione "japko", ale nie wyszło i teraz pchają to na siłę wszedzie.

      Skomentuj

      1. Yorge
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-11-05 08:22

        Nio, z takimi cenami za OS...

        Jadę jeszcze na antycznym C2D i czas już na upgrade... ale cena nowego Wina mnie skutecznie do tego zniechęca.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-11-05 16:20

          Cena Cię zniechęca? A nie przypadkiem sama Winda?

          Skomentuj

    2. neXt___
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-11-04 16:04

      Między 8 i 8.1 różnica jest większa niż między 7 z SP i bez SP. Choćby różnica w wersji jądra (6.2 vs 6.3), która pewnie jest głównym powodem, dla którego te systemy są rozbijane. Myślę, że gdyby nie zmiana numeracji, to byłby zliczane łącznie.
      Zdaje się, że te statystyki są oparte o useragenty, a tam nie zobaczysz różnicy między XP i XP z SP3, ale zobaczysz między 8 i 8.1.

      Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-11-04 21:47

      Zmienione jądro systemu. 8.1 to nie tylko łatki i SP

      Skomentuj

  3. chinol
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-11-04 15:44

    Nie jest tak wesoło. Migration rate do 10 leci na łeb, ale nikt z POlskich redkacji o tym głośno nie powie, bo jeszcze M$ odetnie hajsy i będa musieli za same reklamy żyć :D

    Proof:

    http://i.imgur.com/q1Fb00E.png

    Source wzięte z pc l polskiego :)

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-11-04 21:53

      Ale oczywiscie ze bedzie spadac a nie rosnac, przeciez w dniu premiery był wielki boom. Teraz juz co raz to mniej osob będzie sie przesiadało.

      Interesujący to by był wynik osob które powróciły do poprzedniego systemu a nie tych które migrują bo ten nam przeciez nic nie mówi.

      Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-11-04 18:36

      A co ty ku*** islamista, że cię m$ i nsa szpieguje?

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2015-11-04 18:43

        A co Ty pożyteczny idiota, że się pytasz?

        Skomentuj

  4. mutissj
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-11-04 16:41

    Większość migracji na windows 10 jest na siłe

    więc te statystyki można sobie wsadzić w d......

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-11-04 22:00

      a czy to wazne czy na sile czy po dobroci ? wazne ze jest a liczą się udziały w rynku.

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-11-04 23:25

        Masz Ty w ogóle jakieś sumienie chłopie? Ocena moralna czynu jest Ci pojęciem znanym? Bo z pewnością nielubianym...

        Skomentuj

        1. rgbfan2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-11-05 10:36

          odnosze sie do powyzszej statystyki, bo tego ona dotyczy.
          W przeciwienstwie do innych nie odnosze sie emocjonalnie do statystyk i nie dopowiadam pod wplywem emocji tego czego nie ma.

          Druga kwestia - na sile nic tu nie ma. I tak uzytkownik musi wyrazic zgode na migracje. Autoupdate tez mozna wylaczyc i 10tka nie sciagnie sie nam na dysk.
          Tak wiec nie można tu mowic o migracji na siłe .. jescze nie można.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 16:11

            Ok ale ktos moze powiedziec ze w przyszlym roku nie bedzie komputerow z win8, a wiec niejako został zmuszony do zakupu laptopa z win10 itp.

            Raczej juz teraz nie spotyka sie komputerow sprzedawanych bez systemu.

            Skomentuj

          2. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 22:31

            Żarty sobie robisz? Jakie Ty masz pojęcie o branży, w której podobno pracujesz? Nie spotyka się komputerów bez systemu? A o tzw. "składakach" słyszałeś? Albo o tym, że użytkownicy na własną rękę instalują siódemkę? Są nawet laptopy, które oferują wybór systemu...Masakra, zmień profesję na kucharza może...

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 00:24

            Nie prowadze sklepu "u pana Mietka" gdzie norma jest składakowanie. Sprzedaje markowe produkty w 90% przypadkow.
            malo kiedy składam cos.
            Wyobraz sobie cos takiego jak laptop, macbook itp. wraz z systemem.

            Które to laptopy oferuja wybór systemu obecnie ? podaj przykłady firmy która takie produkuje. no chyba ze win8 z upgradem do win 10 obecnie albo mowisz o jakims laptopie z przed kilku lat.

            Najczesciej te najtansze badziewia ponizej 1300zl ktore mozna czasem "w promocji" gdzies tam kupic maja linuxa bądz o dziwo ms dos i to okrojony. Są one traktowane jako laptop bez systemu.
            Jesli mowisz o laptopach za ok 1000zł to spoko, mozesz taki w biedrze pewnie kupic.

            Skomentuj

          4. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 22:08

            Kadłubki chociażby...

            Skomentuj

          5. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 22:09

            Ponadto wielu producentów np. Lenovo dostarcza sterowniki do różnych systemów, do tych wcześniejszych Windowsów także...

            Skomentuj

          6. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 16:22

            Litości facet! Ty masz rozdwojenie jazni czy jak?!

            Skomentuj

          7. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 18:12

            moge prosic o odkoziołkowanie sie odemnie, Orlyy czy jak ty to tam masz.

            Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-11-05 16:10

          Ale co ma sumienie do tego ?

          Przeciez instalowac na sile nie musisz, noza nie przykładają do szyji.

          Skomentuj

          1. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 16:24

            To że jeszcze pytasz co ma sumienie do tego, świadczy o tym że jest to dla Ciebie niezwykle abstrakcyjne pojęcie...sprawdz przypadkiem czy nie jesteś kryptopsycho/socjo-patą

            Skomentuj

          2. rgbfan2
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 00:38

            Zdrowy się znalazl lol

            Skomentuj

          3. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 22:11

            Błagam Cię, alter ego Kitamo, uspokój się w końcu, miej odwagę odpisywać z własnego konta, stwierdzam że musisz mieć poważne problemy psychiczne, pora na leczenie...

            Skomentuj

          4. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 16:27

            Może to - kierując się dobrem innych nie zawsze dopuszczamy się wszystkich rzeczy nawet jeśli są one legalne z punktu widzenia prawa, bo mamy na względzie dobro innych właśnie...wiem, że brak Ci piątej klepki w dodatku teraz potwierdziłeś moje obawy, że piszesz z kilku kont, co śmieszniejsze - nawet sam sobie odpisujesz i to jawnie, masz niesamowicie nasrane we łbie

            Skomentuj

          5. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 18:10

            ALe nie bardzo rozumiem co to ma do tematu.
            To czy moralnym jest tajne przemycanie win10 na dysk za pomoca aktualizacji czy nie to juz kwestia indywidualna kazdego kto o tym mowi.
            Jesli chodzi o samo instalowanie systemu to nikt tu nikomu nie rozkazuje przejsc na win10.
            Przeszedłes ? Nie ? no to znaczy ze nikt jeszcze nie rozkazuje.

            CO innego jak za 2 lata nie bedziesz mogl kupic PC z win10, ale wtedy do kogo bedziesz mial pretensje ? no chyba nie do MS. Co najwyzej do producenta sprzetu

            Skomentuj

          6. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-05 22:26

            Ahhh...relatywizm moralny u Ciebie postępuje...Moralna ocena czynu istnieje bez względu na osobę. Nie ważne czy się to komuś podoba czy nie, wciskanie czegoś komuś na siłę jest niemoralne i koniec kropka, bo dąży do złamania woli tego kogoś, a wolna wola to nasze podstawowe prawo, zwłaszcza niemoralne jest wtedy gdy operuje się podstępem i niewiedzą bądz ignorancją jednostki, której produkt się wciska. Mylisz się będzie to zarówno wina producenta, który nie daje mi wyboru jak i wina MS, który naciska na tego producenta, a czasem wręcz nie pozostawia mu wyboru. Wina jest obustronna. Ale chyba Ci chodziło o to, że nie będę mógł kupić innego systemu lub kompa niż tego z Win10 bo z Win10 na pewno będę mógł kupić bo to ponoć ostatni system od MS

            Skomentuj

          7. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 00:32

            Ale nie rozumiem dlaczego domagasz sie prawa do wyboru w tej kwesti ?
            Chcesz narzucic producentowi sprzętu jakie to ma sprzedawac produkty ?
            Jestem wielkim fanem windows XP, i domagam sie by Sony wprowadziło do swojej oferty laptopy z tym systemem.
            I co ? myślisz że to niemoralne ?
            To jest kwestia rozwoju. Dzis masz laptopy z win7 (raczej malo spotykane, chyba ze stare jakies) albo z win8.1. Za rok jak bedziesz chcial kupic nowego laptopa to bedzie z win10 a o win 8 nikt juz nie bedzie nawet pytał tak jak dzis nikt praktycznie nie pyta o win7 czy XP.
            Wina tu nie jest producenta bo czemu on ma byc winny ?

            Wiesz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia - Ty masz wielki zal bo jestes przeciwny i wrecz rekoma i nogami bronisz sie przed win10, jednoczesnie domagajac sie tego bys mogl miec za rok prawo wyboru.
            Prawo wyboru masz - mozesz dzis kupic win8 czy win7 i za rok probowac zainstalowac go na nowym kompie zamiast dziesiatki (jesli taki komp zamierzasz kupic).
            Masz wolną wole i nikt nie zmusza do tego bys koniecznie musial przesiasc sie na tego złego win10.
            Kwestia sciągania sie instalki win10 w formie upgradu jako pakiet aktualizacji obecnie to spoko, rozumiem że krzywo to wygląda. Nic nie zaszkodzi jesli nie chcesz przejsc na win10, ale jest zupelnie zbędne i może budzic kontrowersje.
            Nie ma to jednak nic wspolnego z moralnym postrzeganiem swiata przeze mnie, mnie po prostu nie bola 4 litery z tego powodu ze tak sie dzieje.

            Skomentuj

          8. Snack3rS7X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-11-06 22:27

            W pewnym sensie chcę mu to narzucić owszem, aczkolwiek uważam, że sam powinien na to wpaść i zresztą niektórzy producenci nadal oferują Windowsa 7 na tle często wciskanego Windowsa 10. Są to wtedy głównie notebooki biznesowe albo np. kadłubki, które pozwalają na dobór systemu zainstalowanego fabrycznie. Zatem nie wszyscy idą pod dyktando MS, niektórzy jak widać - idą pod prąd panującym trendom czy chwilowej modzie. Niemoralne w moim odczucia jest niedawanie wyboru w kwestii systemu, który wciąż jest najpopularniejszym OS'em na świecie!!! Niemoralne ponadto jest to wciskanie na siłę pod pozorem aktualizacji Windowsa 10 ignorantom i użytkownikiem o niewielkiej wiedzy dot. obsługi komputera, czyli de facto - podstępem, jak to inaczej nazwać? Bo w ogóle jakim prawem, ktoś każe producentom zaprzestać sprzedawania najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego na rzecz zyskującego w żółwim tempie pomimo wciskania go na siłę - Windowsa 10?

            "Ty masz wielki zal bo jestes przeciwny i wrecz rekoma i nogami bronisz sie przed win10, jednoczesnie domagajac sie tego bys mogl miec za rok prawo wyboru.
            Prawo wyboru masz - mozesz dzis kupic win8 czy win7 i za rok probowac zainstalowac go na nowym kompie zamiast dziesiatki (jesli taki komp zamierzasz kupic)."

            Właśnie, słowo "dziś" jest tu kluczem, a dlaczego za "jutro" czyli za rok lub dwa tego prawa wyboru mam nie mieć?, zresztą mi to wisi, bo najwyżej sam sobie zainstaluje siódemkę czy to na lapku czy na jakimkolwiek innym komputerze, gdyż uważam, że jest to ostatni udany system od MS, bardzo mocno przewyższający ergonomią, komfortem obsługi i jakością najnowszy produkt od w/w producenta oprogramowania. Ja bronię tutaj tych, którym się go wciska na siłę i tych którzy nie poradzą sobie z instalacją np. siódemki na własną rękę. Czyli albo użytkowników o niewielkiej wiedzy komputerowej albo ignorantów, bo widzisz jest coś takiego jak empatia. Czyli inaczej wczuwanie się w sytuację innych, której Ty niestety nie posiadasz...albo masz ją rozwiniętą w szczątkowym zakresie. "Nie ma to jednak nic wspolnego z moralnym postrzeganiem swiata przeze mnie, mnie po prostu nie bola 4 litery z tego powodu ze tak sie dzieje. " A no widzisz a mnie boli bo tą umiejętność jednak posiadam...

            Skomentuj

  5. darkowal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-11-04 16:47

    No to szykuje AMD Zen DDR4 DX 12 Windows 10 Xbox i streaming gier :-)

    Skomentuj

    1. apuk666
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-11-04 21:48

      Namawiają, jak tylko mogą.

      Skomentuj

  6. tjindy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-11-05 11:04

    Sądzę że temat W10 załatwia ten oto artykuł -> http://sekurak.pl/microsoft-potwierdza-nie-mozna-wylaczyc-funkcji-szpiegujacych-w-windows-10/

    Rozumiem że są pewne granice na które użytkownik się godzi ale to co M$ wyczynia to już ewidentne łamanie naszych praw zapisanych w konstytucji.
    Snobów i piewców DX12 i tak się nie przekona ale warto się zastanowić jaką drogą podążamy.
    Innym problemem są instytucje które pracują na danych wrażliwych tudzież tajnych - używanie W10 na chwilę obecną wprost konfliktuje z politykami bezpieczeństwa informacji.
    Co do reszty - system wykrzacza się na starszych programach co również nie pozostaje bez uwagi środowisk potrzebujących stabilnego środowiska.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-11-06 00:45

      Ale to o czym piszesz bylo wiadomo juz od dnia premiery ze oficjalnie nie da się tego "prosto" wyłączyc.
      Mozna wiele funkcji ograniczyc, ale nie ma wyłącznika dla telemetri.
      Glowne pytanie to "co jest w tej telemetri wysylane"
      Wiele osob tego nie wie i dlatego jest taki szum.
      Na kilku portalach rozebrali telemetrie i sprawdzili co jest wysyłane no i okazało się ze w sumie pod wzgledem kwesti prywatnosci to przecietny kowalski nie musi chowac sie w piwnicy w czapce aluminiowej na glowie bo wiekszosc z tych danych podana jest juz gdzies w necie.

      Bardziej zaskakująca jest tu polityka MS gdzie w koncu wszystkie te elementy sa wyłożone kawa na ławe w ELUA.
      Dawniej tez te mechanizmy przeciez działały - gdy wystąpił błąd wystarczyło kliknąć w przycisk wysyłający info o błędzie z pełna własnie telemetria i nie tylko do MS.
      Malo kto wiedział że tak to działa bo nie było to nigdzie jasno powiedziane.

      Mysle ze dzis to jeden z mniejszych problemow i zmartwien statystycznego kolwaskiego przed komputerem.
      Co maja powiedzieć Ci ktorzy mają taki system w firmie - nie powinni się bac ?

      Skomentuj

  7. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-11-06 04:46

    8% w cztery miesiące to dobry wynik. Mysle ze wszystko sie zmieni wraz z nadejsciem pierwszych gier pod dx12. Jezeli bedzie duza roznica w wydajnosci, to ten procent bardzo szybko sie powiększy.
    Co do inwigilacji, to juz kiedys napisalem, musicie sie przeprowadzić na bezludna wyspe. Tam bedziecie bezpieczni.