Na topie

Windows 10 za darmo - skorzystaliście już z bezpłatnej aktualizacji?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Na Topie Windows 10 Producenci: Microsoft

Wyjaśniamy pojawiające się wątpliwości i pytania.

Windows 10 za darmo

AA

Windows 10 za darmo - zwrot, który od niemal miesiąca odmieniany jest na wiele sposobów. Mimo tego dla niektórych osób wciąż nie wszystko jest do końca jasne, a inni z kolei świadomie zwlekają ze skorzystaniem z przygotowanej przez producenta oferty. Pierwszym postaramy się ją jeszcze raz dokładnie przybliżyć, a drugim jedynie przypomnieć o pewnej istotnej kwestii.

Microsoft ma bardzo ambitne plany, które zakładają, iż najpóźniej za trzy lata z Windows 10 korzystać będzie ponad miliard użytkowników. Z tego też powodu zdecydowano się na darmowe aktualizacje, o których tak wiele się słyszy. Rzeczywiście nie trzeba obawiać się tutaj ukrytych kosztów, o czym producent nie raz już zapewniał. Należy jednak zaznaczyć, iż oferta skierowana jest do ograniczonego grona - osób korzystających z Windows 7 i Windows 8.1.

Opcja darmowej aktualizacji ważna jest do 28 lipca 2016 roku. O możliwości skorzystania z niej informuje stosowna ikonka na pasku zadań, po której kliknięciu można zarezerwować dla siebie aktualizację.

Niekiedy powiadomienia może jednak brakować i wtedy zaleca się przejście do Windows Update i zainstalowanie dostępnych łatek dla obecnego systemu. W ostateczności można też skorzystać z oficjalnej strony producenta.


Rzecz jasna nie wszyscy otrzymają tę samą wersję systemu. Zależności prezentujemy poniżej.

  • Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium -> Windows 10 Home
  • Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate -> Windows 10 Pro
  • Windows 8.1 -> Windows 10 Home
  • Windows 8.1 Pro Student -> Windows 10 Pro

Co z danymi? Aktualizacja sugeruje, iż zostaną one zachowane i tak też się dzieje. Jednocześnie jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w późniejszym czasie wykonać tak zwaną czystą instalację systemu. Również w tym względzie producent pozostawia użytkownikom wolną rękę.

I chociaż zdecydowana większość opinii dotyczących nowego systemu jest pozytywna, zawsze może zdarzyć się tak, iż komuś Windows 10 do gustu nie przypadnie. Co wtedy? Bez problemu można powrócić do swojej poprzedniej platformy. Nie jest to szczególnie skomplikowane, o czym zresztą pisaliśmy już wcześniej. W tym miejscu zaznaczyć trzeba, że producent przewidział na to 30 dni.

Z wielu doniesień wywnioskować można, iż opcja darmowej aktualizacji do Windows 10 cieszy się dużym zainteresowaniem. Czy w waszym przypadku również okazało się to kuszącą opcją?

Pamiętajcie, że wszystkie nasze publikacje związane z omawianym systemem, w tym także pierwsze porady dotyczące wybranych kwestii, znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: microsoft, stardock

Odsłon: 43560 Skomentuj newsa
Komentarze

101

Udostępnij
  1. czarnobrody
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:02

    Prędzej czy później większość domowych użytkowników na niego przeskoczy. Darmowa aktualizacja to zabieg, dzięki któremu uda się przegonić "siódemkę", bo inaczej byłoby z tym ciężko. Ja po aktualizacji nie narzekam.

    Skomentuj

    1. Lonnger
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-08-25 10:15

      "Darmowa aktualizacja to zabieg, dzięki któremu uda się przegonić "siódemkę", bo inaczej byłoby z tym ciężko."

      Dokładnie:) MS już nauczył się po Win8:) Lepiej rozdać za darmo z pewnymi warunkami system, niż zachęcać, zwłaszcza jeśli wielu zmian nie będzie względem poprzednika.

      Poprzez Win 10 w której system zmienienia się w usługę MS chce ewidentnie zamknąć pewien rozdział.

      Skomentuj

      1. Zurawina18
        Oceń komentarz:

        -7    

        Opublikowano: 2015-08-25 18:02

        Rozdają Windows 10 głównie dlatego by szybciej powstały gry napisane w DirectX 12. Przez pierwszy rok połowa graczy zaktualizuje system do Windows 10 i zainstaluje na nim DX12. Później zaczną wychodzić gry które będą wymagały DX12. A po roku spóźnialscy którzy obudzą się w sierpniu nagle zobaczą że promocja się skończyła i jak chcą w cokolwiek zagrać to muszą kupić system za 500zł.

        Tak jest zawsze że najłatwiej się zarabia na osobach najmniej zaawansowanych technicznie. Jak ktoś się nie zna na komputerach to nie będzie potrafił zainstalować sobie systemu za darmo. A za rok pójdzie i kupi nowy komputer gdy mu gry się nie uruchomią bo będą wymagały DX12 np. Battlefield 5.

        Skomentuj

        1. stalkerpl
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-08-25 19:02

          wypisujesz głupoty, wyssane z palca

          Skomentuj

          1. Zurawina18
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-25 21:32

            Już minął miesiąc. Czyli do końca darmowej oferty zostało 11 miesięcy. Zobaczysz że połowa osób zapomni zaktualizować za darmo. A później jak w przyszłym roku pojawią się gry takie jak Battlefield 5 to już nie będzie darmowej oferty aktualizacji dla spóźnialskich. Bo darmowa aktualizacja trwa jeszcze tylko do przyszłego lipca a później system dla kolejnych osób będzie już normalnie kosztował 500zł.

            Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2015-08-25 12:48

      Win10 w stosunku do poprzedników oferuje jedynie błędy i całkowite szpiegowanie. Większość znajomych którzy przeszli na 10tkę po kilku dniach wróciła do 7/8.1
      Myślę, że przegonienie 8.1 będzie można uznać za spory sukces a pobicie XPka za absolutny tryumf. Ale 7kę? hahahah nie sądzę.

      Skomentuj

      1. neXt___
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2015-08-25 13:43

        Tak się składa, że wg http://gs.statcounter.com:
        XP - 9.69% (spadek o 0.40% od premiery W10)
        8.1 - 13.45% (spadek o 3.6% od premiery W10)
        W10 - 6.26%.

        Wyprzedzenie W8.1 i XP jest kwestią maksymalnie dwóch miesięcy. Jedynie W7 wydaje się być absolutnie poza zasięgiem, mimo że od premiery stracił 1%. A później zaczną stopniowo pojawiać się AAA wymagające W10, co zachęci pewnie sporą część tych graczy, którzy jeszcze nie przenieśli się na W10. Twoje sny o upadku MS jeszcze się nie ziszczą ;)

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-25 14:33

          Pomyłkowo zamieniłem miejscami XP i 8.1. Właśnie kupiłem lapka z 8.1 i pomimo wcześniejszego zamiaru zmiany na win7 muszę przyznać, że w porównaniu do pierwszej 8mki z jaka miałem styczność to zupełnie inny system. Dlatego myślę, że win 8.1 będzie rosnąć jako alternatywa dla 7mki.

          Skomentuj

          1. Zurawina18
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-25 18:07

            Windows 8.1 raczej nigdzie nie urośnie skoro ludzie mogą go za darmo zmienić na Windows 10. Ósemka była trudna w obsłudze bo połowa aplikacji uruchamiała się w oknach a druga na pełnym ekranie. Zero było w tym sensu. Ja przeczekałem ósemkę i przeszedłem od razu na 10-tkę. Opłacało się zaczekać bo przy okazji zaoszczędziłem kilkaset pln

            Skomentuj

  2. Lonnger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:11

    Nie:)

    Już mam system wyczyszczony:) Teraz format i na dysku zawita jakaś dystrybucja linuksa do codziennej pracy i gier, które z Linuksa wystartują (duża część ze STEAMa) + Windows 7 na resztę gier.

    MS za bardzo ingeruje tym systemem na moją własność. To, że dane są wysyłane - nie podoba mi się to i chcę móc to ograniczyć, ale bardziej nie podoba mi się to, że MS może zdalnie usuwać zawartość dysków oraz do aktualizacji może zgodnie z regulaminem wstawiać aplikacje firm trzecich jako zalecane (kasa, kasa, kasa). Nie podoba mi się to i moim wyrazem sprzeciwu będzie linuks:) I tak powoli w większości to tylko internet się w domu przeglądnie, bo po pracy 8h przy kodzie już się nie ma ochoty na nic więcej xD.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2015-08-25 11:39

      A co jak z Linuxa korzystasz to myślisz że żadne dane nie wyciekają do internetu. Nie mówię tu o samym systemie ale z usług których się korzysta przeglądając np. internet.

      Skomentuj

      1. angelboy
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2015-08-25 12:20

        dokładnie :) sam w sobie system nie jest szkodliwy (nawet windows) bo dopiero szkodliwe jest działanie użytkownika na ten system gdy ten chce korzystać z programów i aplikacji które wewnętrznie mają wbudowane pobieranie danych ;) żeby na linuksie korzystać z internetu musisz mieć program do niego explorer, chrome, opera, firefox itd a jak już masz takie programy to furtka do zbierania danych o Tobie jest otwarta :)

        Skomentuj

        1. Marucins
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2015-08-25 15:19

          Ale głupoty wypisujesz. Twoi koledzy również nie odstają od poziomu - ciemnoty jaka się szerzy.

          Oczywiście to sam użytkownik jest szkodnikiem. System jest fajny i pachnący.
          To co powiesz na temat telemetrii, którą (tylko ci się wydaje) wyłączyłeś?

          Niby ta zbierana przez M$ telemetria to nic groźnego ale dziwnie zbiegło się to w czasie z
          http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Senat-USA-przyjal-ustawe-ktora-reformuje-telefoniczna-inwigilacje,wid,17596999,wiadomosc.html?ticaid=115777

          Do zrozumienia problemu polecam przeczytać
          http://niebezpiecznik.pl/post/jak-zbierano-metadane-w-prl/

          Teraz do szczęścia brakuje nam tylko dowiedzieć się co tak naprawdę i ile wysyła sam sobie M$ z naszego komputera
          http://dobreprogramy.pl/wielkipiec/Analiza-telemetrii-w-Windows-10-czy-ktos-wysilil-sie-sprawdzic,65392.html

          Sami wyciągajcie wnioski z wydarzeń jakie nas otaczają. Nie każcie 4 władzy tłumaczyć rzeczywistości.

          Skomentuj

          1. Fiona
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-25 18:02

            Marucins
            2 2015-08-25 15:19
            Ale głupoty wypisujesz. Twoi koledzy również nie odstają od poziomu - ciemnoty jaka się szerzy.
            .....................................

            Piekny popis buractwa, fakt na poziomie win 10

            Skomentuj

          2. angelboy
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-08-25 23:16

            ehh szkoda że ludzie są tacy ciemni i nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem ;) a kto powiedział że wyłączałem jakąś telemetrię - ja nawet nie instalowałem tego windowsa bo sam jako użytkownik robię dużo więcej na komputerze od przeciętnego kowalskiego ... mi tu chodziło o to że system nie jest sam w sobie szkodliwy podczas gdy użytkownik ma tylko włączony komputer albo przegląda internet bez wypełniania go prywatnymi danymi czy ogląda film ;) aczkolwiek praktyka jaką stosuje M$ to zwykłe chamstwo i ścierwo wobec użytkowników z uwagi na brak szacunku ale cóż takie czasy że nikt się nie ukryje przed inwigilacją i szpiegostwem ...

            Skomentuj

    2. tjindy
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-08-25 12:43

      Ja już od miesiąca na Debianie :) Parę lat wcześniej było Ubuntu. Do czasu W7 dawałem szansę systemowi. Teraz już nie ma takiej możliwości.

      @sabaru, @angelboy: pracuję w resorcie sprawiedliwości (IT). Nawet nie wiecie jakie bzdury wypisujecie.

      Skomentuj

      1. angelboy
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2015-08-25 14:30

        nie wiem w jakim dziale ale chyba jako sekretarka bo nawet nie wiesz jakie pojęcie mamy o tym co piszemy :) to ja sobie napiszę, że pracuję w hmm departamencie obrony narodowej :) bo gdybyś faktycznie tam pracował to byś się tym nie chwalił i miał większe pojęcie o tym co oferują nam programy i aplikacje a jak widać mało wiesz ;)

        pozdrawiam

        Skomentuj

        1. Badas
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-08-26 12:58

          Od urzędnika wiedzy nie wymagaj, w końcu to Polska.

          Skomentuj

  3. Enpeiks
    Oceń komentarz:

    21    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:17

    Skorzystałem po czym wróciłem do siódemki. Nic szczególnego a aferek i pachnących kwiatuszków coraz to więcej n.t. tego systemu.

    Skomentuj

  4. michal2209
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:20

    Ja mam (jakby to powiedziała Mariolka) Te-Że-We, ponieważ podczas przechodzenia z 7 na 8 musiałem kupić nowy bluetooth bo do starego(miałem go z tydzień) nie było sterowników.
    Windows 10 okazał się na tyle przyzwoity, że poinformował mnie o tym, że będę musiał wymienić bluetooth'a ponieważ cytuję" dostawca sprzętu nie zadbał o aktualizację sterownika".
    Ps. Mam nadzieję, że nie chodzi o niebieski ząbek od myszki... no cóż i tak poczekam na SP1.
    Lonnger! masz jakieś info jeśli chodzi o DX12 pod linux? na czym chodzi ten steam?

    Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    57    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:30

    Zrezygnowałem z migracji.
    DX12 i obiecany 20% wzrost wydajności to za mała marchewka bym pozwolił W10 oddać cały komputer pod całkowitą kontrolę bez żadnych ograniczeń. Wolę kupić o 20% szybszą kartę grafiki.

    Analiza telemetrii w Win10 wykazała że to najbardziej agresywne narzędzie szpiegujące w historii MS.
    Zmiana ustawień w systemie nic nie daje. Zaszyte w systemie, niewidoczne i niedostępne dla zwykłego user-a usługi i procesy nadają na serwery MS jak najęte 24/7 nawet gdy użytkownik nic nie robi przy komputerze.
    Mikrofon jest cały czas aktywny i nagrywa nawet gdy Cortana jest wyłączona. KeyLogger cały czas przechwytuje sygnały klawiatury nawet gdy Search jest nieaktywny.

    Test wykazał że w ciągu 2 godzin bezczynności po zainstalowaniu gołego Win10 ten wysłał na serwery MS i inne ponad 160MB (!) danych.
    W tym samym czasie goły Win8.1 wysłał 780KB.
    Naturalną również konsekwencją jest szybsze zużycie baterii w laptopach w porównaniu do Win8.

    Windows 7 ma wsparcie rozszerzone do 2020 roku.
    Ale trzeba uważać, MS po cichu próbuje uruchomić podobną telemetrię na Win7/8.1

    Głownie chodzi o te aktualizacje:
    KB3075249
    KB3080149

    Ostrzega się też przed następującymi:
    KB2505438
    KB2670838 – Windows 7 Only (breaks AERO functionality and gives you blurry fonts on some websites)
    KB2952664
    KB2976978 – Windows 8 only
    KB3021917
    KB3035583
    KB3075249

    Rosyjscy prawnicy już złożyli pozew do Rosyjskiego sądu w sprawie szpiegostwa z użyciem Win10.
    Już sama licencja jest niezgodna z prawem Rosyjskim bo otwarcie mówi o totalnym prześwietleniu komputera, wysyłaniu "odpowiednich" danych po za granice oraz kontroli zainstalowanego sprzętu oraz oprogramowania wedle woli MS.
    MS przegrał w Rosji nim zaczął. Mam nadzieję że po Rosji, następne będą Chiny a potem KE.
    Ale przecież nie ma się czumy dziwić. Pamięta ktoś by MS kiedykolwiek rozdawał Windows za darmo?

    "Jeśli korporacja daje Ci coś za darmo, znaczy że to Ty jesteś towarem"

    Skomentuj

    1. PROCTON
      Oceń komentarz:

      -31    

      Opublikowano: 2015-08-25 11:04

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Jak wychodzisz z domu to pewnie w masce?

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        21    

        Opublikowano: 2015-08-25 11:09

        Poślij IP, login i hasło do swojego komputera?
        Dlaczego nie? Skoro nie masz nic do ukrycia?

        Skomentuj

        1. PROCTON
          Oceń komentarz:

          -14    

          Opublikowano: 2015-08-25 13:37

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Tobie? zrozum różnicę między wielką korporacją dla której jestem nikim i która ma mnie głęboko gdzieś a użytkownikiem, który z takimi informacjami, pierwsze co by zrobił to spróbował się dostać do kompa.

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            20    

            Opublikowano: 2015-08-25 14:12

            Serio Tobie robi to różnice?
            Moja prywatność jest prywatnością i bez względu kto co daje, ile płaci i czego chce.

            "Ktoś kto w zamian za chwilowe poczucie bezpieczeństwa dobrowolnie oddaje swoją wolność, nie zasługuje ani na jedno ani drugie".

            Pętelka w około szyi jest zaciskana bardzo powoli i ostrożnie, inaczej człowiek zorientował by się w sytuacji i zaczął bronić.
            Korporacje i rządy wiedzą co robią, to są długofalowe programy kontroli i wyzysku.

            Dlatego trzeba twardo stąpać po Ziemi i patrzeć krytycznym okiem na zabawki korporacji które, niejako tylko przy okazji odbierają na kolejną odrobinę wolności.

            Skomentuj

          2. .Alx.
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2015-08-25 15:21

            W takim razie PO CO korporacje zbierają te dane, skoro jesteśmy dla nich niczym ?!

            Skomentuj

          3. Marucins
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-08-25 15:30

            Ustawa na która zgodził się murzyn w Hameryce będzie szerzyła wtykanie nosa w co tylko się da.
            I właśnie temu Win 7 również dostał pakiet logerów.
            Z tym nie da się walczyć wymieniając coś komercyjnego na inny komercyjny towar nad, którym pieczę trzyma władza.
            Z roku na rok jest coraz gorzej.

            Skomentuj

          4. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            8    

            Opublikowano: 2015-08-25 15:55

            Widać jak mało wiecie - ostatnimi czasy zbyt często włamywano się do wielkich korporacji i wykradano wrażliwe dane. Wyobraźcie sobie co się stanie jak Win 10 będzie miał znaczący procent? No właśnie - włamania na konta bankowe (to też MS może zbierać), kradzież danych, możliwość przejęcia danych przez osoby 3-cie etc. etc. W skrócie - lećcie jak te jelenie, ale nie przeklinajcie MS jak wam dane ukradną.

            Skomentuj

    2. cincin27
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-25 11:50

      Jest pełno programów, które umożliwiają wyłączenie telemetrii czy innych usług podejrzanych o szpiegowanie w Windows 10 Home.

      Ja skorzystałem z Windows Tracking Disable Tool oraz Destroy Windows Spying.

      Skomentuj

      1. RaB01BiT
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2015-08-25 12:55

        Oraz: http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Analiza-telemetrii-w-Windows-10-czy-ktos-wysilil-sie-sprawdzic,65392.html

        Skomentuj

    3. RaB01BiT
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-08-25 12:54

      Dramatyzujesz.
      Poczytaj: http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Analiza-telemetrii-odkurzamy-system-Windows-Vista,65800.html

      Skomentuj

    4. endrju_82
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2015-08-25 13:45

      "Test wykazał że w ciągu 2 godzin bezczynności po zainstalowaniu gołego Win10 ten wysłał na serwery MS i inne ponad 160MB (!) danych. "

      Hahahaha, dobre :-) Taak.. Mam dla ciebie proste zadnie matematyczne z zagadką.

      Zakładając że jeden komputer w ciągu dwóch godzin wysyła 160MB danych i na tym raczej nie poprzestaje tylko wysyła dalej przez cały czas pracy liczący 8 godzin dziennie oraz biorąc pod uwagę, że aktywacji było już około 50milionów i o tylu komputerach wysyłających dane w zagadce mówimy.
      Proszę podaj mi wynik zadania matematycznego które obrazuje ile danych w JEDNYM dniu miało by trafiać na serwer MS:
      160 * (8/2) * 50000000 = ??? MB
      (info dla słabiej liczących - dlaczego 8/2 bo 8 to czas pracy komputera a dane 160MB komputer rozsyła przez 2 godziny)

      A teraz podaj mi odpowiedź do zagadki, gdzie tyle danych mogło by być przechowywane bo ja sobie tego po prostu nie jestem w stanie wyobrazić. Szczególnie, że wynik ten prezentuje JEDEN dzień ( 8 godzin pracy ) 50 milionów komputerów z Win10. A gdzie miejsce na drugi, trzeci ... n-ty dzień??? Gdzie to wszystko pomieścić???

      Proszę zaspokój moją ciekawość

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-08-25 14:18

        1. Zapytaj MS a jeszcze lepiej NSA.
        W telemetrii W10 znaleziono bezpośrednie przekierowania na serwery NSA.

        2. Przecież nie napisałem że W10 stale wysyła 80MB/h (160MG w 2 godziny) tylko że tyle wysłał w ciągu pierwszych 2 godzin od instalacji przy bezczynności użytkownika.
        Kiedyś dane na HDD/SSD się skończą i W10 ograniczy się to tylko mikrofonu, kamery i keyloggera (abstrakcja).

        Skomentuj

      2. mgtan
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2015-08-25 14:21

        Naprawdę myślisz że oni muszą to gromadzić.

        Dane wchodzą na serwer gdzie są analizowane i zostawiane jeśli są to ważne informacje lub podejrzane i usuwane jeśli jest to bełkot w stylu "Kowalski otworzył IE z google.pl i wyszukał hasła cycki Paris Hilton". Prosta rzecz.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2015-08-25 15:18

          Czujesz taką potrzebę aby ktoś sprawdzał czego szukasz w google?

          Skomentuj

          1. BuryZenek
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-08-28 00:55

            Tak.
            Może będę potencjalnym członkiem ISIS i chciałbym, żeby MS udało się mnie powstrzymać i ocalić setki istnień.

            Skomentuj

    5. AndreoKomp
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-08-25 16:38

      Dzięki wielkie za info. Faktycznie na Windows 7 nie należy instalować aktualizacji KB3075249 i KB3080149, bo one dodają telemetrie. Kto nie natrafi na takie informacje, a zrezygnuje z Windows 10 ze względu na telemetrię, nawet nie będzie świadomy tego, że ją ma na Windows 7.

      Skomentuj

    6. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-25 21:34

      Używasz telefonu komórkowego czy się obawiasz że cię śledzi?

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-08-25 22:35

        Mój telefon ma archaiczny OS który już nie jest rozwijany więc nie jestem w pierwszej linii "frontu".
        Niemniej mam świadomość że rozmowy są podsłuchiwane oraz śledzona jest pozycja.
        Nic nie zastąpi prawdziwego spotkania face-to-face, więc kiedy trzeba, tel/smycz zostaje w domu.

        Skomentuj

  6. DanyGee
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:36

    Skorzystałem, ale doskonale wiem na co się piszę, za wiele do ukrycia nie mam - nie robię na kompie nic nadzwyczajnego niż statystyczny Kowalski a jak jakiś lamus chce, to może sobie poczytać moje sprośne wiadomości, które wymieniam z moją kobietą czy znajomymi. Bomb nikt z nas nie konstruuje, zamachów nie planuje. Prędzej czy później wszyscy uzależnieni od M$ (profesjonalne aplikacje, gry) będą musieli zatańczyć tak jak Mikroszajs im zagra. Jednak obiecałem sobie, że jak tylko M$ postanowi coklwiek zmienić w moich prywatnych plikach, to już się postaram, żeby ten proceder ukrócić. Opcje są: firewall, linux itp.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2015-08-25 11:50

      "Prędzej czy później wszyscy uzależnieni od M$ (profesjonalne aplikacje, gry) będą musieli zatańczyć tak jak Mikroszajs im zagra."

      - albo przesiąść się na alternatywę. Linux też oferuje sporo profesjonalnego, komercyjnego softu.

      "Skorzystałem, ale doskonale wiem na co się piszę, za wiele do ukrycia nie mam".

      - rozumiem Twoje podejście, lecz w takim razie poproszę Cię o IP, login i hasło do konta administratora w Twoim komputerze.

      Skomentuj

      1. DanyGee
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-25 12:19

        A po co? MS chociaż w zamian dał system operacyjny, a Ty co dasz za takie informacje?

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          7    

          Opublikowano: 2015-08-25 13:59

          W tym momencie jawnie przyznajesz że o ile dla Ciebie towarem jest OS (dziurawy jak ser szwajcarski), o tyle dla korporacji towarem jesteś TY.

          Skomentuj

          1. DanyGee
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2015-08-25 15:28

            Oczywiście. Nastąpiła niemal barterowa wymiana dóbr. Ja dostałem OS a oni więcej informacji o mnie.

            Skomentuj

          2. BariGT
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-08-25 17:29

            Czytając takie wpisy ręka sama rwie się do facepalm'u.
            Win10 jest za darmo? poważnie? Czy dostałeś go w zamian za zrzekniecie się używania nieszpiegującego win 7/8, za który zapłaciłeś?

            No właśnie...

            Skomentuj

          3. DanyGee
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-08-25 22:28

            Skoro tak się Twoja ręka rwie do facepalmu, to jej pozwól.
            1.Wcześniejsze wersje windy też szpiegują
            2.10ka jest pierwszym systemem od MS za free

            Skomentuj

          4. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-08-26 00:26

            Nie mają, bo poprawki można usunąć bez problemu i je ukryć. Nie jest to w ogóle zintegrowane z systemem.

            Skomentuj

          5. DanyGee
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-26 09:37

            A wszystkie połączenia śmigające przez Twoją kartę sieciową idzie zablokować - nie widzę tutaj problemu, by wyciąć wszystko to, co podejrzane. Efektem będzie brak możliwości MS połączenia się z moja maszyną.

            Skomentuj

        2. AkaRyupl
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2015-08-25 16:01

          No jak MS może nie wykorzystać Twoich danych to cyberprzestępcy już tak. Mało było ostatni afer, że ktoś się włamał na serwery dużych korporacji? Jak się kiedyś obudzisz z pustym kontem bankowym to miej pretensje do Siebie.

          Skomentuj

      2. Vienio43
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2015-08-25 15:30

        A nie lepiej o numer i hasło konta bankowego - przecież nie ma nic do ukrycia.

        Skomentuj

    2. Niepiskoj
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-08-25 12:03

      No i tu masz racje, nikogo to faktycznie nie obchodzi co tam sobie przeciętny kowalski robi. Ale tak sobie myślę że w tych korporacjach przecież też takie kompletne matołki nie siedzą i dobrze o tym wiedzą, takie dane mogą się ewentualnie przydać w celach marketingowych. Natomiast to że "ludzie" rządzący tym światem boją się tylko jednej rzeczy, czyli tego że "motłoch" się zbuntuje wydaje się sensowne, i tak sobie myślę czy to nie przypadkiem bardziej w tym kierunku idzie z tym całym szpiegowaniem. Bo media to już chyba każdy rozsądny człowiek wie że wiarygodne nie są a internet pozostaje nadal problemem jeśli chodzi o przekazywanie informacji takich jakie być powinny a nie takie jakie są naprawdę. Więc sobie, tak mi się wydaje, badają stado owieczek żeby łatwiej przewidywać nasze zachowania.

      Skomentuj

      1. DanyGee
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-08-25 12:31

        Tak, racja, to wszystko by gromadzić informacje i budować Twój profil. Ale jak mówiłem, niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnię z tłumu. Gorzej będzie jak nadejdzie era bezpośredniego wpływania na myśli, wówczas będzie już po imprezie. A nadejdzie...

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2015-08-25 14:04

          Nadeszła dawno temu, ale jako że przez wielu jest wykorzystywana jako czarna magia i narzędzie brutalnego wywierania wpływów politycznych, za bardzo się o tym nie mówi. Zaawansowana czarna magia służące do zastraszania i manipulacji. Jeśli by się przyjrzeć międzynarodowej scenie politycznej, widać jej działanie tam gdzie z niewiadomych powodów ktoś ulega woli innego mimo że pieniądze wcale za tym nie idą.

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2015-08-25 14:07

            Można się oczywiście przed tym skutecznie bronić, ale trudno uwierzyć by że nasi politycy, w większość prezentujący umysły do bólu zamknięte w średniowiecznych dogmatach, zaczną się uczyć podstaw ochrony psychotronicznej.

            Skomentuj

  7. marekxdx
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:39

    Ludzie narzekają jak zawsze ale przechodzą. System jest udany ale nie podoba mi się tzw. szpiegostwo MS. Jeśli chodzi o funkcje to zrobili krok w przód. Ciekawe jak im wyjdzie połączenie smartfona z np. laptopem. Ogółem jest warto się przesiąść.

    Skomentuj

  8. zibiaszek
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:44

    OS bez żadnej rewolucji,prócz pulpitów"-opcja nie głupawa,ale co do reszty to M$ musi zacząć "łapankę",albo dopłacać,aby zwerbować troli na swoje dziecko,po pół roku pracy i ogólnie męczarni na systemie który jest po prostu niedopracowany po dzień dzisiejszy,z brakiem sterowników,ciężki rozruch i usypianie,M$ strzela sobie w stopę.Widzę wśród znajomych bardzo dużą chęć pozyskania wiedzy o przejściu na linuxa,dużo pytań-mało wiedzy i niestety lenistwo użytkowników windowsa trzyma bardzo dużą rzeszę przy ich systemie, a szkoda.

    Skomentuj

    1. DanyGee
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-08-25 10:54

      Jak tylko Linux wreszcie (jakimś cudem) dostanie odpowiednie wsparcie producentów sprzętu i aplikacji to od razu zostaję jego szczęśliwym użytkownikiem.

      Skomentuj

      1. ReWolver
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-08-25 12:00

        poco czekać, zmień już dziś, Linux Mint - Cię zadowoli ;D

        Skomentuj

        1. DanyGee
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-25 12:17

          Próbowałem, jeszcze nie ma dystrybucji Linuxa, która mnie zadowoli. Mint jednak jako jedyny wychodzi na przeciw popytowi na solidny desktopowy linux.

          Skomentuj

    2. lurriel
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-08-25 14:02

      dokladnie, security tu nie ma, a na dodatek obecny stan sterownikow. Znajomy zrobil aktyalizacje z 8.1 do 10 i mial do wyboru albo dzialajaca klawiature albo myszke.. Brawo MS!

      Skomentuj

  9. veluk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 10:57

    Strasznie ludzie jedziecie na to "szpiegostwo", a pewnie nie mniej danych leci ze stron takich jak facebook, czy podczas zwykłego wyszukiwania w google. Nie wspominamy o andoidach.
    Tak czy inaczej widać, że system potrzebuje jeszcze trochę pracy i bardzo chętnie widziałbym tu usunięcie debilnych okien "Ustawienia" (czy "Settings") i powrót do dobrze znanego i lepszego Panelu Sterowania, który jest milion razy lepszy, bardziej czytelny, a i tak jest w systemie. Razi pewna niekonsekwencja w wyglądzie i czasem problem ze sterownikami na niektórych kompach. MS powinien był przełożyć premierę o jakieś pół roku i dopracować co trzeba.

    Skomentuj

  10. adivxv5
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2015-08-25 11:54

    Ten system to największy trojan jaki wyszedł w ostatnich latach

    Skomentuj

  11. Wojciech Kulik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 12:00

    Na jednym laptopie mam Win7, na drugim zaktualizowałem do Win10. "Dziesiątka" jest według mnie w porządku, ale zdecydowanie nie spieszy mi się z aktualizacją numer 2 ;-)

    Skomentuj

    1. mikuta
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2015-08-25 15:46

      ŻODYN !

      Skomentuj

  12. michael85
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-25 12:12

    Zaktualizowalem laptopa do Windows 10 i po doniesieniach o szpiegostwie stosowanym przez MS przywróciłem Ghostem Widnows 7! Nie mam zamiaru instalować 10-tki. Aktualizacje Windows 7, 8 i 8.1: KB3075249 i KB3080149 szpiegują podobnie.

    Skomentuj

  13. misiek2k
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 12:28

    Ja czekam do czerwca 2016 roku. Zobaczymy jak do tego czasu ten system zostanie oceniony. Wtedy podejmę decyzję czy przejść z 7 na WIN10. Jak na razie 7 to dla mnie idealny system i jakoś nie czuje potrzeby zmiany na siłę - nawet że jest za darmo (a znając dzisiejsze chwyty, nic za darmo nie ma więc pewnie po roku Microsoft przejdzie do swojej kolejnej strategii związanej z WIN10)

    Skomentuj

  14. revan81
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-08-25 12:29

    Taka ciekawostka - klucze MSDN (win7) aktywują się do win10 (pokazuje, że system aktywowany) ale... żebyście się nie zdziwili, jak po formacie wyrzuci, że systemu nie można aktywować :) Okazuje się, że win10 nie generuje w tym wypadku hardware ID i nie zapisuje info na serwerze MS. po formacie aktywacja przepada. Męczyłem się z tym kilka dni na jednym z komputerze do momentu jak mnie miły pan na infolinii MS nie uświadomił...

    Skomentuj

      1. lurriel
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-08-25 14:06

        obrazy to madre posuniecie. Z tej strony juz byly student i W7 : )

        Skomentuj

  15. mutissj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-25 12:53

    za darmo tego nie chce,

    wole Windows 7 i DX11

    Skomentuj

    1. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-08-25 21:36

      a ja jednak wybiorę DX12 :)

      Skomentuj

  16. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-25 13:02

    Przymiotnik "rosyjski" piszemy mala (nie "z malej") litera. W dzisiejszych czasach takie pisanie z bledem rowna sie posadzeniu o rusofilie i zle wyglada na kazdym forum :)

    Skomentuj

  17. endrju_82
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-08-25 13:12

    Mnie śmieszy jedno..
    Wszyscy psioczą na MS, że szpieguje poprzez swoje systemy i nie wiadomo co robi więcej z tymi danymi a jak by tak ktoś dostał w prezencie iPhona ( gdzie notabene apple ma wgląd absolutnie we wszystko i nawet ma możliwość skasowania z telefonu aplikacji zdalnie ) to by się ze szczęścia (za przeproszeniem ) obsrał pięć razy i złego słowa by nie dał powiedzieć o apple.
    O androidzie nawet nie będę wspominał...
    Wszyscy dajemy się szpiegować na każdym kroku a wytykamy to tylko Microsoftowi... Gdzie tu logika?

    Ja osobiście używam w domu obecnie Win 10 i jestem bardzo zadowolony. Od wielu lat korzystam też z Ubuntu począwszy od wersji 8.04 a obecnie 14.04 i jestem bardzo zadowolony z tego systemu. Ale zawsze jest ale..
    Linux jest fajny ale tylko i wyłącznie do internetu, filmów i prostych gierek - koniec. No dobra, openoffice też może od bidy zastąpić Offic'a do pisania dokumentów. Ale do profesjonalnych zastosowań się nie nadaje bo nie ma do tego aplikacji. Ma ich namiastki - Gimp ma dorównać do Photoshopa?? Blender do 3d Studio albo Maya 3D??
    I raczej wątpię, że nawet z pomocą Wine odpalisz bez problemów nowe gry jak Wiesiek itp...

    Ale wracając do tematu. Mi też się polityka MS nie podoba ale nie tylko oni nas szpiegują na każdym kroku. Więc nie rozumiem o co ten szum. Każdy ma smartfona, każdy ma Facebooka, każdy ma konto w banku itp.. a wszystkie zarządzające tym instytucje mają dostęp do naszych danych i robią z tym co chcą.
    Ale psioczmy tylko na Microsoft bo dał nam coś za darmo.
    Taak.. jest w tym dużo sensu :-)

    Skomentuj

  18. prime27pl
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2015-08-25 13:26

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Jak z archiwum x ....takie teorie spiskowe

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -10    

        Opublikowano: 2015-08-25 13:57

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Mówię ogólnie o podejściu do windows 10 .

        Skomentuj

      2. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2015-08-25 15:30

        W każdym twoim komentarzu. A najlepsze, że jesteś nimi tak zaślepiony, że w swoim irracjonalnym podejściu nie widzisz sprzeczności. Pozdrawiam twoją 4C. Tylko ubierz maskę 1 września.

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-08-25 17:36

          Tobie dziękuje za komentarz .Cwaniaków nam już wystarczy więc nara .

          Skomentuj

          1. Foxy the Pirate
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-08-25 22:07

            Dziękuje mi za koment - 3+, mój koment - 4-. Benchmark. PS. Nie było tam sarkazmu, barany 20 letnie. Wielcy janusze internetów, z "touldie" na czele. Całe szczęście do amerykańskich korpo takich jak was nie przyjmują.

            Skomentuj

          2. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-26 12:17

            :D następny pan biznesmen :D sorry że my marni biedacy śmiemy mieć swoje zdanie .

            Skomentuj

  19. SirMichael
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2015-08-25 13:41

    nie ma nic za darmo... dostajesz WIN 10 z pełną inwigilacją w pakiecie :)

    ofertą na bazy danych na pewno już są zainteresowane wszystkie służby rządowe, reklamodawcy, pożyczkodawcy, ubezpieczyciele itd.

    Skomentuj

    1. Otheim
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2015-08-25 15:06

      Windows 10 NSA Edition :D

      Skomentuj

  20. disign
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 14:58

    Ja bym przeskoczył ale nie pojawia mi się aktułalizacja

    Skomentuj

  21. Marucins
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-08-25 15:15

    Ostry bałagan dzieje się w Windows 10.
    Sądziłem że M$ dopracuje produkt a on jest gorszy niż Applowski OSX 10.x.0.

    Dodatkowo ta bezczelna telemetria.
    Microsoft ładnie przyciął. Ale jak murzyn kazał dziecko musi.

    Skomentuj

  22. Omgzpwnd
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-08-25 16:10

    Z w7 sie nie ruszam, wyjdzie vulkan to bede myslal nad linuxem.

    Skomentuj

  23. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 17:04

    Niech połatają,dopracują i wtedy można się zastanowić.

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-25 17:44

      co sie dziwisz nie raz juz sprawa jest tak rozdmuchana że latami jest gadka ...

      Skomentuj

  24. Arcin
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-08-25 19:19

    Czyli jak będę robił przelew to Microsoft może przechwycić mój login i hasło do banku? A co jak ktoś kto będzie miał dostęp do tych wszystkich informacji w Microsoft okaże się nieuczciwy i postanowi sprzedac komuś te dane ? Nie w każdym banku każda transakcję zatwierdza się sms a nawet jeśli to jak mam smartfona z Windows to też przechwyci sms z kodem?
    To już sa szczyty bezczelności. Pisza, że Win10 nawet prinscreeny robi i przesyła na serwer Microsoftu, chamstwo, że masakra. To nie powinno być legalne.

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-25 20:28

      piszą że elvis żyje i też wierzysz ? no bez takich

      Skomentuj

      1. rulax
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-08-27 06:46

        Jesteś marzeniem marketingowców -> łykasz wszystko co podsuną. M$ dał za darmo Win10 bo Cię kocha? :))))

        Osobiście zostanę przy W7 jak tylko długo się da. Mam wolny dysk SSD, postawię na nim Linuksa. Do pracy i gier zostaną okienka, do klikania w inecie - linux.

        Niby nie mam żadnych nielegalnych plików ale wpienia mnie, że byle patałach może do woli buszować po moim osobistym kompie.

        P.S. Drzwi w toalecie zamykam. Niby nie mam nic do ukrycia ale jakoś tak...wiecie sami :)

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2015-08-27 09:11

          poważnie :D a skąd masz takie dane ?

          Skomentuj

          1. rulax
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-08-27 19:54










            Sorki, dyskusja z Tobą to jak si*nie pod wiatr. Szkoda zachodu na dyskusje z osobą na poziomie 13-latka.
            Pozdrawiam.













            Skomentuj

  25. Nullmaruzero
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-08-25 20:18

    Dzisiaj wszystko szpieguje. Myślicie że W7 i W8 mniej szpiegują? Tyle samo, z tym że nie mówi się o tym oficjalnie. To co się teraz przy W10 robi to przyzwyczajanie społeczeństwa do tego, robienie z tego czegoś "normalnego" żeby nie doznało szoku. Kto jeszcze pamięta akcję z licencją Origin w której podobno mogli skanować cały dysk. Licencję zmienili, ale kto wie czy tego nie robią po cichu albo czy nie wróciło/wróci za parę aktualizacji jak już ludzie ochłoną. Generalnie nie rozumiem jak można tak bardzo bronić swojej prywatności i jednocześnie używać systemu tej samej firmy z tej samej linii, z tym że z innym numerkiem. To tak jakby twierdzić że okolica w której mieszkam jest tak okropna że się wyprowadzam... do klatki obok. Telefony, facebooki, miejski monitoring, terminale w sklepach (przy płatności kartą) – wszystko dzisiaj szpieguje a jednak nikt nie siedzi w piwnicy na anologach. Dzisiaj nawet BIOS szpieguje, podobno przecież niektóre MOBO mają dostęp do internetu z poziomu UEFI.
    Rozumiem, każdy ma prawo chronić swoją prywatność i powinien to robić, ale niech robi to poprawnie jak chce się wypowiadać i pouczać innych. To że masz Win7 nie znaczy że jesteś bezpieczny, to znaczy że czujesz się bezpieczny. To tak samo jakby posadzić ośmiolatka w szkolnej ławce z klasowym łobuzem – nie czuje się bezpiecznie/komfortowo do czasu aż się go nie posadzi ze znacznie gorszym szkolnym łobuzem, wtedy wychodzi że klasowy łobuz taki zły nie był. Tu jest podobnie z W7 i W8 w porównaniu do W10.

    Skomentuj

  26. Miras1990
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-25 20:45

    Szczerze to miałem Windowsa 10 Pro na laptopie "HP Probook 450 G2" i wróciłem do Win 8.1 Pro. Ten szajs jest tak niedopracowany, że to się w głowie nie mieści. Jeśli tak ma wyglądać system od Microsoftu to Ja podziękuję.

    Skomentuj

  27. raffal81
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-08-25 20:57

    Jest rozwiązanie na te całe szpiegowanie o co tak tutaj co niektórzy się boją, sprzedajcie komputery i idźcie się bawić na trzepak ;]]]]]

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-26 02:27

      Dzięki za link.
      Przydał by się zbiorczy, obszerny art na ten temat wraz z materiałami jak się bronić.
      Lecz za taką odwagę można szybko trafić na czarną listę MS (+ NSA) więc nie wiem BMK "wziąłby to na klatę".
      Mam nadzieję że dobro rodaków i pasjonatów po fachu będzie ważniejsze niż ewentualne profity z tytułu poprawności politycznej.

      Skomentuj

  28. wasptak
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-26 07:14

    Kijem tego szpiegowskiego shita nie ruszę...

    Skomentuj

  29. zajeBEASTY
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-26 07:29

    A ja się ciesze, z tych dodatków. Czuję się bezpieczniej wiedząc, że ktoś cały czas czuwa nade mną, ma wszystkie moje dane, pełną wiedzę o mnie - ufam w dobroć i wspaniałomyślność Microsftu.

    P.S.

    "Minion - what have you done?! They were human beings with lives, with families...

    Oh... I am totally kidding! Screw those guys!"

    :)

    Skomentuj

  30. znik70
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-08-26 09:42

    jednostronny niekompetentny artykuł. dlaczego NIE należy jeszcze przechodzić na w10?
    1. inwigilacja. kiedy KE się tym zajmie i kiedy posypią się kary?
    2. słabe wsparcie dla sterowników, producenci muszą je poprawić i dostarczyć.
    3. 10 lat wsparcia dla w10 liczone jest od pierwszego użycia, więc nie ma co się spieszyć. czas jest liczony indywidualnie dla każdej licencji
    4. aktualizację trzeba zrobić do końca lipca/połowy sierpnia w przyszłym roku, aby nie stracić darmowej aktualizacji (rok od wydania)
    5. mimo to warto wycofać się do używanej obecnie wersji systemu, w7 będzie fixowany do 2020r, a to dobry system.
    6. wiele zabezpieczeń DRM przestaje działać w W10, i zakupione produkty stają się bezużyteczne. znowu legalni nabywcy dostają po łbie, a piraci moim zdaniem słusznie nie mają problemu.

    Skomentuj

    1. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2015-08-26 12:04

      Inwigilacja xD. Najzabawniejsze są jednak osoby między 18 a 30 rokiem życia ^^

      Skomentuj

  31. marcinek02096
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-08-26 13:30

    Żałuję że zainstalowałem.

    Skomentuj

  32. dezmont
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-26 14:19

    Nie zainstalowałem, ale widziałem u kolegi i prędko nie zainstaluję

    Skomentuj

  33. GKruger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-29 10:40

    Posiadając już od dawna zakupiony system Windows 10 box. Nagle wyskoczyło mi że mam ostatnie dni na zaktualizowanie systemu do Windows 10 ... Nawet ten ich system nie potrafi sprawdzić że komputer już stoi na W10 tylko pcha na chama każdemu tą aktualizację.