Na topie

Windows 10 na 400 mln urządzeń - to raczej przeciętny wynik

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Ciekawostki Przeglądarki WWW Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Miliard użytkowników w ciągu 2-3 lat od premiery. Ten cel staje się powoli dla Microsoftu nierealny.

  • Windows 10 na 400 mln urządzeń - to raczej przeciętny wynik
A A

Microsoft robił wszystko, co mógł, by zachęcić nas do zainstalowania systemu Windows 10 na swoich komputerach. Przez rok oferował go nawet za darmo. Twierdził, że w ciągu 2-3 lat zdobędzie dzięki temu miliard użytkowników. Patrząc na wyniki idzie to jednak chyba zbyt wolno.

Dzisiaj firma Microsoft ujawniła, że system Windows 10 jest już zainstalowany na 400 milionach urządzeń. Na zdobycie ostatnich 50 milionów potrzebował około trzech miesięcy. I choć gigant z Redmond zapewnia, że „dziesiątka” przyjmuje się dużo lepiej niż „siódemka”, marzenia o miliardzie użytkowników do 2018 roku wydają się już dziś nierealne.

Łatwo już było – teraz będzie tylko gorzej. Ci, którzy chcieli przerzucić się na Windows 10, zrobili to pewnie wtedy, gdy aktualizacja była darmowa. Kolejni użytkownicy dołączą najpewniej dopiero wtedy, gdy ich stare komputery wysiądą. Microsoft twierdzi teraz, że cel może zostać osiągnięty w 2019 albo 2020 roku. Pozostaje tylko pytanie, czy faktycznie będzie można wówczas mówić jeszcze o sukcesie.

Oczywiście nie można zaprzeczyć – Windows 10 ma sporą grupę użytkowników i z pewnością w najbliższym czasie się to nie zmieni. Microsoft ma też magnes, który przyciągnie kolejne osoby – programy i gry dostępne wyłącznie na „dziesiątkę”. A wy skusiliście się już na nowe „okienka”?

Źródło: The Verge, Microsoft

Odsłon: 7402 Skomentuj newsa
Komentarze

64

Udostępnij
  1. arnakus
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-09-26 16:59

    Jeśli M$ nie zmieni swojego podejścia w Win 10 w kwestii szpiegowania, telemetrii itp. to czeka go powtórka z XP.

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2016-09-26 17:58

      Zainstalowałem Windows 10 jako drugi system tylko dla niektórych gier. Tak to używam Windows 7.


      Mnie denerwuje to, że nie można wyłączyć aktualizacji.

      Aktualizuję się ciągle coś. Jak nie system to jakieś programy, których NIE CHCE np jakiś One Drive, Skype Preview (nie korzystam ani z jednego ani drugiego... ale NIE DA SIĘ nie instalować aktualizacji do nich...)


      Po za tym jak zainstalowałem Aniversary Update to system przy pierwszym uruchomieniu prosi mnie o hasło.
      JAKIE HASŁO?
      nie zakładałem żadnego hasła.

      Okazuje się, że trzeba podać hasło do konta microsoft.
      Super. A jakbym nie pamiętał hasła do konta, które zakładałem 3 lata temu, albo nie miał dostępu do netu to NIE ZALOGUJE SIĘ DO MOJEGO KOMPUTERA?

      Bezsens.


      AA. I jeszcze te reklamy w pasku Start i newsy...

      Nie. Wcale kur* system nie szpieguje (mimo, że telemetrie mam wyłączoną) - jak na DZIEŃ DOBRY wyświetla reklamy sprofilowane pode mnie.
      Programy do obliczeń, edycji 3D, obróbki zdjęć - wyświetla mi w pasku start i poleca zainstalować.
      Skąd on wie czym się interesuję? Musiał jakoś mój dysk przeskanować czy jak i wysłać do ms.


      Skomentuj Historia edycji

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-09-26 19:35

        Dziwne u mnie nie ma żadnych reklam hmmmmm

        Skomentuj

      2. Mouryn
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-09-26 19:38

        nie mam bladego pojęcia co za wersji używasz, jasne moja niby studencka ale nie sądzę żeby różnica była aż taka.

        W menu start - reklam brak

        one drive - brak (więc i brak aktualizacji)
        skype - jak wyżej

        co do aktualizacji to dostaje "są dostępne", ja wybieram czy jakiś program uaktualnię (włączyłem to jedynie dla sterowników grafiki - reszta ma off)

        z problemów przytoczonych przez Ciebie nie mam żadnego

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-09-26 19:44

          Aż sam sprawdziłem u siebie, reklam brak, onedrive wyłączony, skype wyłączony.

          Chyba jednak się da ;)

          Skomentuj

      3. Mouryn
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-09-26 19:38

        nie mam bladego pojęcia co za wersji używasz, jasne moja niby studencka ale nie sądzę żeby różnica była aż taka.

        W menu start - reklam brak

        one drive - brak (więc i brak aktualizacji)
        skype - jak wyżej

        co do aktualizacji to dostaje "są dostępne", ja wybieram czy jakiś program uaktualnię (włączyłem to jedynie dla sterowników grafiki - reszta ma off)

        z problemów przytoczonych przez Ciebie nie mam żadnego

        Skomentuj

        1. Mandalorian
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-27 12:29

          Wersja Education (też ją posiadam) jest o wiele bliższa wersji Pro niż wersji Home. Jeżeli mgkiller posiada wersję Home to ma o wiele mniej możliwości wyłączenia wszystkich badziewi. Gdzie w Education możesz zrobić prawie wszystko to co w wersji pro.

          Skomentuj

      4. Misio38
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-26 22:01

        Jakie reklamy w pasku zadań????

        Skomentuj

      5. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-09-27 08:37

        Potwierdzam. W menu start po zainstalowaniu Anniversary Update pojawiło się kilka "propozycji", czyli reklam. Wszystko pomimo wyłączeniu wszelkich opcji "szpiegowania" podczas instalacji aktualizacji. Usunięcie/odłączenie skrótów na razie pomogło, ale niezbyt cieszy mnie perspektywa usuwania takich skrótów przy każdej większej aktualizacji.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-09-27 09:17

          jak ?
          ja nic nie mam a mam tez zainstalowane Anniversary

          Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2016-09-27 10:59

            Ja przy instalacji Windows 10 wyłączyłem telemetrie.

            Ale przy instalacji aniversary update nie miałem żadnych pytań.

            Po prostu się zainstawało i tyle. Podczas instalacji było z 5 restartów komputera i 0 pytań...

            Więc nie pisz tekstów, że ktoś się nie zna.

            Skomentuj

          2. mgkiler
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-09-27 11:10

            Chochlik:

            "Rozpie*dala mnie jak czytam, że komuś przeszkadzają aktualizacje."


            No szczególnie jak chcesz po pracy sobie odpocząć i np pograć sobie w jakąś grę po sieci, a internet Ci chodzi chu* bo akurat Windows sobie wymyślił, że będzie pobierał sobie w tle aktualizacje DO PROGRAMU, KTÓREGO NIE UŻYWASZ.

            Albo chcesz iść spać, a tu Windows chce instalować przez 2 godziny aktualizację i nie możesz wyłączyć komputera...


            Dlaczego nie można jak w Windows 7 ustawić, by zaktualizował później. Kiedy mi nie będzie to przeszkadzać?

            Ja nie mówie, że aktualizacje są złe, tylko CHCE MIEĆ NAD NIMI KONTROLE. Taka jaką mam w Windows 7.
            W Windows 7 mam 4 opcje do wyboru w sprawie aktualizacji. W Windows 10 tylko 2.


            Skomentuj Historia edycji

          3. mgkiler
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-09-27 11:08

            Tutaj poczytaj sobie.

            Nie da się w wersji Pro wyłączyć reklam i wielu innych rzeczy.
            Od czasu Anniversary Update

            http://betanews.com/2016/07/28/windows-10-anniversary-update-takes-back-control/

            http://www.infoworld.com/article/3101947/microsoft-windows/more-forced-advertising-creeps-into-windows-10-pro.html


            Więc to Ty jesteś nie doinformowany, a nie, że ja czegoś nie umiem.

            Skomentuj

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-27 20:37

            ja tez się pytam - jakie reklamy ? sugestie możesz wyłączyć. Ja ich nie mam.
            Gdzie Ty masz te reklamy ??

            Skomentuj

    2. hemisys
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-27 08:26

      o jakim ty szpiegowaniu piszesz???? To tylko dane telemetryczne (czy jakos tak), to już bardziej szpieguje cię google (podejrzewam)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-27 09:31

        jest pewien mit który mówi że windows 10 kopiuje dyski na zewnętrzne serwery, kasuje oprogramowanie i sam instaluje oprogramowanie Microsoftu.
        Ludziom nie wytłumaczysz ze ta czesc ELUA mowi o defenderze który można wyłączyć jak komus nie pasuje.

        Co ciekawe szpiegować to szpiegują w pełni legalnie pewien znany antywirus i robi wszystko to co powyżej opisałem :D
        Same jego autor przyznaje tez ze udostępniają dane użytkowników dla NSA w trosce o walkę z terroryzmem

        Skomentuj

        1. mgkiler
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-27 11:01

          Skąd Windows wie jakie oprogramowanie mi sugerować już przy pierwszym odpaleniu po zainstalowaniu Anniversary Update?

          Skąd wie co mnie interesuję?

          No kurde skąd?

          Dokładnie wiedział jakie reklamy wyświetlić pode mnie.

          Nie wmówisz mi, że każdy interesuję się obliczeniami matematycznymi, grafiką 3D i obróbką zdjęć :)
          Bo takie mi się sugestie wyświetliły na dzień dobry.

          Skomentuj

          1. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-27 11:17

            Trolujesz czy serio piszesz?

            Chyba jesteś jesteś jedyną osobą, która chwali reklamy.

            Ludzie to się dziwią, że ja używam netu i ad-blocka nie używam.
            A Ty takie teksty.
            Z Marsa chyba spadłeś...


            Sorry, ale zawalony do połowy pasek start wyświetlający spam mnie nie rajcuje. Jak będę czegoś potrzebował to sam sobie to znajdę.

            Skomentuj Historia edycji

          2. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-27 12:31

            Przecież wysłałem Ci 2 linki.
            Czytałeś?

            Nie da się ich wyłączyć w wersji Pro jak masz Aniversary Update.

            Poczytaj sobie pierw zanim będziesz pisał głupoty, czy komuś coś zarzucał.

            Skomentuj

          3. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-27 12:47

            Czyli widać, że troll.

            Co tam, że masz link dowodzący, że są wersje Win 10 z reklamami na których NIE DA się wyłączyć ich.

            Ty wiesz lepiej. To internet się myli...

            Nie jesteś pępkiem świata.
            To, że u Ciebie coś jest OK nie znaczy, że u każdego jest OK.
            Nie każdy ma tą samą wersję, ten sam zestaw aktualizacji.

            Reklamy wyglądają tak:

            http://media2.giga.de/2015/08/windows-10-apps-l%C3%A4sst-sich-nicht-deinstallieren.jpg

            http://static.myce.com/images_posts/2015/10/start_menu_sugested_app-600x443.jpg

            A tak wyglądają sugerowane aplikacje:

            http://www.techanger.com/wp-content/uploads/2014/09/Windows-10b.jpg

            U mnie jest i jedno i drugie.
            Po cholere ma mi się wyświetlać np komu poszła lepiej debata: Clinto, czy Trump w pasku start?
            Nie chce tego.
            Zwykle są 2 takie newsy + aplikacja sugerowana. Czyli 3 niechciane kafelki.

            Nie da się tego wyłączyć tak jak napisałeś, a wysłałem Ci linka w którym masz czarno na białym napisane o tym, że nie w każdej wersji Windows 10 da się to wyłączyć i wiele osób jest na to wkurzonych, że nie można wyłączyć tych reklam.

            Ale po co ja właściwie rozmawiam z trollem.

            Skomentuj Historia edycji

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-29 21:10

            A może dlatego ze takowego oprogramowania używasz lub odwiedzasz strony. Przeciez w przeglądarce masz te informacje zapamiętane.

            Mgkiler wyłacz po prostu newsy w tej kafelce i tyle.
            Misie wydaje ze nie reklamy Ci się wyświetlają tylko mówisz tak na kafelke z newsami ze swiata która jest dynamiczna i działa jak RSS.

            Skomentuj Historia edycji

        2. mgkiler
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-27 11:04

          Zobacz:

          Nie da się w wersji Pro wyłączyć reklam i wielu innych rzeczy.
          Od czasu Anniversary Update

          http://betanews.com/2016/07/28/windows-10-anniversary-update-takes-back-control/

          http://www.infoworld.com/article/3101947/microsoft-windows/more-forced-advertising-creeps-into-windows-10-pro.html


          Wszystko się zgadza.

          Skomentuj Historia edycji

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-29 21:07

            U mnie nie ma zadnych reklam, nie mam tez sugestii a mam wersje PRO.

            Skomentuj

  2. david_89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-26 17:14

    Instalowalem już 2 razy i 2 razy wróciłem po 8.1. Za pierwszym razem po tygodniu, za drugim jeszcze tego samego dnia.

    Skomentuj

  3. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-26 17:15

    Mnie się W10 bardzo podoba.

    Skomentuj

  4. mutissj
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2016-09-26 17:37

    Microsoft bazuje na głupocie laików i fanów nowości
    użytkownik myśli że zyska większą wydajność PC dzięki DX12

    a potem płacz na forum:
    http://forum.benchmark.pl/topic/224760-crysis-1-windows-10/

    Rapter 5 gier obsługuje DX12 i przez to 400,000,000 ludzi zainstalowało system, gratulacje.

    Obecna oferta Windows 7
    - wszystkie programy działają
    - wszystkie urządzenia działają
    - wszystkie gry działają

    wiec jaki jest sens przejście na Windows 10?


    Skomentuj

    1. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-09-26 18:44

      deweloperzy powinni osrac dx11 i dx12 i przejsc na vulkana i to jak najszybciej, samo id software tak mówi.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-27 09:20

        nie przejdą na vulkana a powod podawałem już setki dziesiątków razu, mimo że jest bardzo prosty i logiczny.
        porównaj czym z punktu widzenia developera rozni się directx i vulkan/ogl

        Skomentuj

        1. Eyesofthesouth
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-27 10:32

          jakos dla id software nie bylo problemu

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-29 21:13

            IDS ma od lat silnik który ma support dla OPENGL, dlatego problemu nie było.
            Ile jeszcze masz zapowiedzianych gier na vulkana ?

            serio nie rozumiesz tej zaleznosci ?

            Skomentuj

      2. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-27 12:40

        To tak jakby powiedzieć, "wszyscy powinni osra.... windowsa i przejść na linuxa"

        Bez szans.

        Skomentuj

        1. Eyesofthesouth
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-09-28 15:30

          nie, to nie to samo. na przykladnie doom widac ze mozna

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-29 21:15

            to jest dokładnie to samo - olac monopolistę i robic na zupełnie innym API.
            IDS tylko dlatego ma support vulkana bo mają gotowy tytuł pod OPENGL którego swietlany powrót do łask zapowiadają co najmniej od 10 lat

            Skomentuj

    2. Misio38
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-09-26 22:03

      A choćby wygodniejsze Menu Start w W10.

      Skomentuj

    3. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-27 08:01

      Na razie wszystko czego używam działa mi pod WIN10, aaa jeszcze jedno, nie wszyscy używają windowsa tylko do grania.

      Skomentuj

  5. codowiec9
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-09-26 17:44

    Ja już kupiłem laptopa w którym był windows 10 ale niesamowicie mnie wku*wia że nie da się zatrzymać pobierania automatycznych aktualizacji. Byłem w miejscu gdzie było słabe wifi i musiałem czekać kilka godzin aż się pobierze bo nic się na komputerze nie dało zrobić... Chyba że ktoś wie jak zatrzymać aktualizacje która już się pobiera to proszę o jakieś wskazówki.

    Skomentuj

      1. piotrek8x
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-26 23:16

        Trzeba ustawić połączenie jako taryfowe. Wtedy aktualizację się nie ściągają.

        Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-27 09:21

      ustaw połączenie jako taryfowe i updaty się nie sciagają.
      Można tez ręcznie te aktualizacje zablokować.

      Skomentuj

  6. androll
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-26 17:56

    Tak z innej beczki to google jutro obchodzi swoje 18 urodziny, ciekawe czym ci sie pochwala przy tej okazji?:)

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-09-26 18:54

      A dlaczego uważasz, że użytkowników należy ZMUSZAĆ do czegokolwiek? Ludzie zostali na lepszych systemach i tyle.
      Ciekae co bys zrobił jakby Ci w ASO samochód podpalili i powiedzieli "aaaa panie musisz kupić nowy bo nam się hajs musi zgadzać" -ta sama logika.

      Win7 ma wsparcie do 2020 roku, 8.1 pewnie jeszcze dłużej.
      Po numerze jaki opisujesz nie wygrzebaliby sie spod pozwów.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-27 10:26

        Wsparcie to co innego.

        To ze win7 i Win8 ma jeszcze kilka lat wsparcia to pikus, wystarczy swiadomosc ze wsparcia nie będzie miał sprzet.
        Pamietasz informacje o Skylake ?

        Idea samego certyfikowania wsparcia jest bardzo istotna dla dużych firm, gdzie nie ma szans na to by jakakolwike platforma działała bez wsparcia dla choćby jednego urządzenia.
        Nikt nikomu tu pozwów słać nie będzie bo nie ma do czego się przyczepić. MS nie ma obowiązku wspierania sprzętu który dopiero się pojawi w trakcie życia ich systemu.

        Dla Ciebie jako użytkownika domowego takie wsparcie czy certyfikowane sterowniki nie mają najmniejszego znaczenia, ale dla działu IT dużej firmy już tak.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-27 12:09

          Powaznie wierzysz w te bajki o braku wsparcia dla Kaby Lake i Zena? XD

          Juz sie nie moge doczekac jak Intel wypusci swoje nowe i tak niewiele wnoszace procesory a dodatkowo polepszy swoja sprzedaz, zawezajac grono odbiorcow do 20% rynku. Pewnie nawet tyle nie, bo w wielu firmach komputery to nie tylko procesor ale np CNC albo plotter podpiety do niego. Gracze? ci co chcieli juz wymienili, a reszta graczy ma topowe i7 i win7 z wyboru.

          AMD - po latach zmagania sie ze sprzetem budowlanym, rzeklbym bez spektakularnych sukcesow to teraz jak w koncu maja porzadny procesor zabija sobie sprzedaz bo im Ms kazal? Rada nadzorcza by im zrobila jesien sredniowiecza z d***, nie sadzisz?

          NAWET jesli, w co watpie tak sie stanie to swojego 4790K wymienie na jakiegos SL-E czy co tam bedzie dalej.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-29 21:16

            tak, oficjalnie sparcia nizej niż win10 nie będzie. Nie oznacza to ze nie będzie działac - oznacza to ze korzystanie z instrukcji w nowych procesorach będzie certyfikowane tylko pod win10. to wszystko.

            Skomentuj

  7. BariGT
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-09-26 18:48

    400mln ma zainstalowane TERAZ czy 400mln miało zainstalowanego KIEDYKOLWIEK? Bo to różnica. Wszyscy moi znajomi, co spróbowali wrócili do win 7/8.1.

    Jak dla mnie to zostaję na 7mce. Win10 niczego ciekawego nie wnosi, a te kilka gier od MS? albo wysadzą na steamie albo się obejdę. Po klapie QB nie sądzę aby szybko znaleźli sie wydawcy-samobójcy "DX12 only".

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-26 19:11

      Tyle maszyn z systemem Windows 10 jest aktywnych.

      Skomentuj

    2. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-09-26 19:38

      sam dx12 jest o niebo lepszy od tego dziada dx11 ale co z tego jak moze tylko dzialac na przypałowym win10.

      Skomentuj

      1. ohoho
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-09-26 21:06

        O właśnie, dobrze powiedziane, myślę , że kolejny service-pack dla win7 z DX12 nie byłby problemem ale MicroShit musiało czymś zachęcić do Win10.

        Takie robienie ludzi w bambuko z ich strony.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-27 09:24

          ale jak apple robi cos podobnego i pewne ficzery daje tylko w nowych iosx to już nie jest problem ? :)

          Skomentuj

          1. ohoho
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-09-27 16:42

            Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, kto kupuje cokolwiek od mac'a?

            Skomentuj

  8. Kapperro
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-09-26 21:04

    Dla mnie Windows 10 kompletnie nic nie wnosi a wręcz przeciwnie, absurdy typu dwa panele sterowania i śmieciowe, smartfonowe "aplikacje" np. pogoda itd. skutecznie odstraszają od tego "systemu".
    Do tego całkowita nieprzewidywalność, dzisiaj coś działa jutro przestanie bo MS coś wymyśli/sknoci, VLAN na sieciówkach Intela (i to nowych) nie działa do dzisiaj.
    Generalnie używam komputera jako narzędzia czy to rozrywki czy pracy, i nie mam ochoty na użeranie się z czymś tak podstawowym jak system operacyjny. Na dzień dzisiejszy mój Windows 7 (BOX zakupiony w dniu premiery) działa perfekcyjnie (na 6600K) i nie wiem dlaczego miałbym na własne życzenie z tego rezygnować, instalując coś tak niedorobionego jak Win10.

    Skomentuj

  9. musslik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-26 22:49

    Nie wiem na co wy narzekacie mi tam wszystko na W10 działa nawet sprzęty z ery XP, nic nie tnie nie zawiesza się, sterowniki są i taka sama sytuacja na wszystkich sprzętach.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-27 08:50

      Nieprawda, powyżej masz choćby przykład niedziałania VLAN, mało tego, MS celowo wyłączył możliwość łączenia kart sieciowych (teaming/bonding) w Windows 10, mimo, że we wcześniejszych wersjach Windowsa działało to świetnie. To jest celowe działanie na szkodę klienta, aby zmusić go do zakupów np. wersji serwerowej. Takich "kwiatków" znajdziesz dużo więcej, niestety.
      Może dla przeciętnego "Kowalskiego" owe braki nie są problemem, ale część osób wykorzystuje swój system w więcej niż 10%.

      Skomentuj

        1. Kapperro
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-09-27 14:59

          Litości, VLAN i NIC Teaming nie działa w żadnej edycji Windows 10, przy czym to wszystko działało do czasu gdy z kolejną aktualizacją/kompilacją działać przestało, ot tak sobie po prostu. Dla odmiany zaczęło działać poprawnie montowanie zasobów sieciowych, ten "system" obecnie to naprawdę ponury żart lub raczej kolorowa zabawka dla ćwierć rozgarniętych fejsoklikaczy.

          Skomentuj

  10. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-27 07:36

    Dodam co mnie jedynie denerwuje, nie mogę odpalić starych gier typu Hopkins Fbi...

    Skomentuj

  11. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-27 08:14

    Pozbycie sie One Drive:

    https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3f45ix/easy_way_to_uninstall_onedrive_if_you_arent_using/

    I po sprawie.
    Moj Phenom II jest szybszy na 10.

    Skomentuj

  12. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-27 09:25

    Wszyscy narzekają tak jakby ktoś ich zmuszał do kupowania i instalowania Win10, ale przecież nie musicie.
    Tak samo jak nikt nie każe wam grać w Fife17.

    jak komus pasuje to instaluje, jak ktoś potrzebuje to instaluje a jak ktoś nie potrzebuje i ma narzekać to lepiej niech zostanie przy winxp czy win7

    Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-09-27 11:36

      No jak developerzy przerzucą się w całości na DX12 to większość grających poczuje się zmuszona. A przerzucić się z rocksolid win7 na bete win10 to przykra sprawa.

      Skomentuj

        1. patol1984
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-09-27 11:53

          Nie chodzi o to czy stać, czy nie, ale to że win 10 ma jeszcze wiele problemów, których na siódemce nie uświadczysz. To żaden przywilej przesiąść się na gorszy system.

          Jak załatają to co trzeba, to ok, ale na razie ten system nie jest w pełni sprawny. Przynajmniej nie zaraz po instalacji. Trzeba doszukiwać się wielu pierdół zanim ten system zacznie być znośny w użytkowaniu.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-09-27 20:35

            większość z tych niby problemów tak naprawdę istnieje tylko w opowieściach internetowych.
            Teraz po Anniversary już raczej nie uraczysz żadnego istotnego problemu.
            Win7 nie sprawiał problemów ? ja miałem z nim pewne problemy nawet całkie mniedawno więc taki rock solid to on nie jest.

            Skomentuj

          2. patol1984
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-28 10:54

            Ja to jeszcze poczekam z kupnem 10tki do ultra anniversary update.

            Skomentuj

  13. patol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-27 11:32

    Bardzo dobry wynik jak na tą masę wiadomości o szpiegowskich zapędach nowego windowsa, samowolce microsoftu, jeszcze większym bałaganie w panelu sterowania i ogólnej personalizacji.

    Ja zupdejciłem do win 10 na lapku z ciekawości, żałuje, dużo rzeczy przestało działać. Na stacjonarce długo nie zainstaluje.

    Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-27 12:10

        Skoro taki upgrejd nie działa w 100% to po co dali taką możliwość? Zainstaluj i módl się ze wszystko pójdzie ok? Jaja sobie robisz ? :D
        Wiadomo, w każdym systemie można wszystko naprawić/zmienić, ale przecież nie o to chodzi, żeby kupić system za 400zł i się z nim babrać całymi dniami i doszukiwać problemów. Na win 7 nie musiałem tego robić.

        A lista problemów jest taka:

        - W lapku przestało działać uśpienie
        - podświetlana klawiatura nie wyłaczała się po wyłączeniu
        - migotanie ekranu przy używaniu touchpada, po którymś z kolei updejcie problem znikł
        - bardzo długie restarty choć jest SSD, wcześniej zajmowało to mniej niż minute, teraz pare minut
        - wybudzanie systemu bez powodu
        - częste podbijanie zegara GPU przez co szumi wiatrak
        - nie wszystko z pakietu office działało prawidłowo
        - programy adobe suite działay prawie ok, ale programy z pakietu corel trzeba było przeinstalować
        - niektóre zarejestrowane rozszerzenia już nie były zarejestrowane

        tyle pamiętam na tą chwile ;d

        z większością rzeczy udało się uporać, ale przecież nie o to chodzi żeby ślęczeć nad kompem i naprawiać babol po babolu, nie za to płace.

        Skomentuj Historia edycji

          1. patol1984
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-09-27 12:34

            Napisałem mniej niż minute, ale ze stoperem nie siedziałem i nie liczyłem to nie napisałem konkretnej liczby, być może to i było 20 sekund, ale nie chciałem skłamać.

            Może świeża instalka nie miała by takich problemów, ale po testach na swoim lapku i kilku innych kompach mam mieszane uczucia i nie chce być testerem który jeszcze za to płaci ;).

            Serio tylko 1 komp miał problemy? Pracujesz na nich wszystkich? Czy tylko tak pobieżnie wyglądało ok? Bo ciężko mi uwierzyć, że aż 9 kompów na 10 działało idealnie bez żadnego ale. Czy wszystkie były jako świeże instalacje czy też upgrade?

            Skomentuj

  14. luckyboy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-10-02 23:33

    Mam win10 na laptopie - leciwym, bo T3200, 4GB RAM, SSD. Korzystam z niego głównie do przeglądania neta, dzięki aktualizacji systemu do "10" ten laptop dostał skrzydeł. Wcześniej na win7 chrome gubił klatki na youtube w 720p, ciężkie strony chodziły opornie przy przewijaniu - jego dni były policzone. Dzięki win10 i edge, komp odżył, więc nie rozumiem tego hejtu.