Na topie

Windows 10 Technical Preview może unieruchomić niektóre smartfony [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Od tygodnia system Windows 10 testować można na większej liczbie smartfonów. W niektórych przypadkach może skończyć się to mało przyjemnie.

Windows 10 Technical Preview

AA

Od tygodnia system Windows 10 testować można na większej liczbie smartfonów. Problem w tym, że w niektórych przypadkach może skończyć się to mało przyjemnie.

Windows 10 Technical Preview został wycofany z modeli Lumia 520, Lumia 525 oraz Lumia 526. Oznacza to, że obecnie ich właściciele nie mogą zdecydować się na aktualizację. Nie mają jednak co narzekać, ponieważ w zdecydowanie gorszej sytuacji są ci, którzy pobrali testową wersję nowych mobilnych okienek wcześniej.

Pojawiło się bowiem sporo komentarzy, iż w przypadku próby skorzystania z Windows Phone Recover Tool i chęci powrotu do wcześniejszej wersji systemu występują problemy. Co gorsza, dochodzi niekiedy do uszkodzenia smartfona, a mówiąc konkretniej do jego unieruchomienia. Fizycznie nic mu się bowiem nie dzieje, ale nie da się go uruchomić, a więc staje się bezużyteczny.

Microsoft pracuje już nad wyeliminowaniem problemu. Wydaje się, że właściciele wymienionych modeli, którzy pobrali Windows 10 Technical Preview powinni na nim pozostać dopóki sytuacja się nie zmieni.

AKTUALIZACJA - 18.04.2015, 19:37

Wygląda na to, że Microsoft dość szybko uporał się z omawianą sytuacją. Wydana została bowiem nowa wersja narzędzia Windows Phone Recover Tool (1.2.4), która nie powoduje już problemów i można spokojnie powrócić do wcześniejszej wersji systemu. Zainteresowani szczegóły znajdą na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: gsmarena, neowin

Odsłon: 11747 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. czarnobrody
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2015-04-17 21:10

    No to ktoś się pewnie nieźle zdziwił :)

    Skomentuj

  2. Shamson
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-04-17 21:55

    O_O Czyli to jednak nie była moja wina, że mi telefon nie chciał wstać do próbie przywrócenia 8.1. Jestem pięć dych w plecy bo komuś nie chciało się dopracować narzędzia...Thanks Microsoft. Thanks Obama!

    Skomentuj

    1. BARTOL48
      Oceń komentarz:

      14    

      Opublikowano: 2015-04-17 22:11

      pięć dych... życie byś sobie na nowo ułożył za tą kasę.

      Skomentuj

    2. simon96
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-04-18 10:45

      Według mnie, korzystanie z testowych wersji systemu wiąże się z ryzykiem i jeśli Cię to dotknęło, to nie ma co narzekać na Microsoft. Teraz mogą to poprawić i dopracować. Na tym chyba to polega.

      Skomentuj

    3. Ravir
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2015-04-18 10:56

      Podziękuj SOBIE - bo jesteś IDIOTĄ do kwadratu :

      CZYTAŁEŚ ostrzeżenia? Przecież Microsoft WYRAŹNIE OSTRZEGA - że możesz uszkodzić telefon.

      Miej więc pretensję DO SIEBIE - nikt Ciebie nie zmuszał do wgrywania TESTOWEGO oprogramowania.

      Wgrywając Windows 10 Technical Preview - ZGODZIŁEŚ się na RYZYKO.

      Nie jęcz więc, nie nazekaj na MS - tylko miej pretensję do SIEBIE.

      Ja wgrałem na Lumię 720 - ale to mój NIE UZYWANY teleofn, na Lumę 920, której używam na codzień NIE wgrywałem.

      Nie jestem idiotą i PRZECZYTAŁEM ostrzeżenia.

      Skomentuj

      1. Shamson
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2015-04-18 18:32

        Nie, nie czytałem ostrzeżeń, poszedłem na żywioł... Przecież to oczywiste, że wiedziałem co robię! Znałem ryzyko i byłem na nie gotowy.
        Gdybym tylko ja miał problemy - spoko, widziałem co ryzykuję. Nie pisnąłbym słowem. Ale teraz dowiaduję się, że Microsoft znowu wypuścił wybrakowany program, który stwarza problemy użytkownikom(nie tylko tym, którzy wracali z 10, ale też tych , którzy mogliby korzystać z Recovery do hardware reset). Mogli olać sprawę i nie zrobić tego, nikt nie zarzuciłby im nic, bo skoro instalujemy TP to wiemy na co się piszemy(tzn. jeśli 10 nam nie podejdzie to albo wgrywamy rom od nowa, albo się męczymy), ale, koro zdecydowali się na wypuszczenie oprogramowanie, którego zadaniem jest przywrócenie systemu do stanu poprzedniego, to mogłoby działać poprawnie!
        Olałbym sprawę, gdyby nie to, że to kolejny program związany z Windows Phone, który nie działa tak jak powinien(program do synchronizacji też chodzi jakby chciał, a nie mógł).

        Skomentuj

      2. Kozmeh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-19 12:36

        Po co ta agresja? Koleś spokojnie przyznał się, że zrobił głupotę nikogo przy tym nie obrażając, a tu od razu FLAME i nazywanie go idiotą, bo napisał, że to nie on popełnił błąd podczas recovery, tylko soft miał błąd. Przy wersjach testowych to prawda, że się ryzykuje. Muszą tak napisać w umowie, bo coś się komuś popsuje i będą mieć problemy, ale w przypadku takiego giganta ryzyko nie powinno być duże i fajnie, że MS sobie poradził. Rozumiem, że użytkownicy benchmarka gdyby pracowali przy tworzeniu mobilnych OS, nic by nie poprawiali w takiej sytuacji, bo przecież użytkownik który na swoim sprzęcie testuje za nich ich wypociny jest idiotą i nie warto mu pomagać.

        Skomentuj

  3. raczy21
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-04-18 00:34

    Dlatego niech zapaleńcy bawią się w testerów.

    Skomentuj

  4. marekxdx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-18 10:08

    To jest tylko wersja testowa. Jak wyjdzie w lipcu pełna wersja nie będzie żadnych problemów. Microsoft już to dopracuje, w końcu mają te udziały w 90% na rynku systemu i takie nieprzyjemności ze smartfonami byłyby nie do zaakceptowania przez taką firmę!

    Skomentuj

  5. premoq
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-18 13:26

    A mi padł telefon ale jakoś go postawiłem na nogi