Na topie

Twórcy gier zaczynają dostrzegać Windows 10 - wkrótce trafi tam też WoT Blitz

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry Windows Phone

Kategoria: Gry Gry mobilne Gry Windows Phone Tematyka: Wargaming Windows 10 Producenci: Microsoft

Mobilne granie to nie tylko Android i iOS. Twórcy gier wreszcie zaczynają to dostrzegać. Kolejna produkcja zmierza na okienka.

WoT Blitz W10

AA

Przez ostatnie lata twórcy gier na smartfony i tablety zdawali się zauważać jedynie Androida i iOS. Wreszcie jednak coś zaczyna się dziać i po premierze odsłony z numerkiem „10” systemy z rodziny Windows coraz częściej pojawiają się wśród platform docelowych. 

W tym roku w wersji na mobilne okienka zadebiutowały już między innymi świetne Hitman GO, również całkiem udane Lara Croft GO, a ostatnio także Metro 2033: Wojny. Był pozbawiony włosów i skrupułów agent, była seksowna pani archeolog i była też postapokaliptyczna turówka – najwyższy czas zatem na coś z zupełnie innej beczki. Mówisz – masz, chciałoby się powiedzieć. Okazuje się, że już wkrótce na urządzeniach z Windows 10 zagramy także w World of Tanks.

Gra World of Tanks Blitz, która pozwala na toczenie walk 7 vs 7, cieszy się dobrą sławą na Androidzie i iOS – została pobrana już ponad 35 000 000 razy. Po jej premierze na Windows 10 liczba ta może znacząco wzrosnąć. Co ważne, Wargaming zapowiada pełną rywalizację międzyplatformową pomiędzy użytkownikami tych trzech systemów. 

„World of Tanks Blitz zgromadziło dużą i aktywną społeczność globalną. Cieszymy się, iż możemy skorzystać z technologii i platformy dla graczy dostarczonej przez Microsoft, aby poszerzyć zasięg jeszcze bardziej. Wraz ze wsparciem dla Windows 10, zmienimy World of Tanks Blitz w prawdziwe doświadczenie międzyplatformowe” – powiedział prezes Wargaming, Victor Kisły.

Windows 10 i Windows Phone wprawdzie powoli, ale wreszcie zaczynają oferować miłośnikom mobilnych gier jakieś możliwości. Cóż można powiedzieć – oby tak dalej.

Źródło: Windows Store, Wargaming, The Verge

Odsłon: 6990 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij

Gry Windows Phone w marketplace

 1. R2rr0
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2015-12-01 17:56

  "Przez ostatnie lata twórcy gier na smartfony i tablety zdawali się zauważać jedynie Androida i iOS. Wreszcie jednak coś zaczyna się dziać i po premierze odsłony z numerkiem „10” system Windows coraz częściej pojawia się wśród platform docelowych."

  Mam taką uwagę. Windows 10 w wersji Mobile jeszcze nie zadebiutował. Cały czas jest w wydaniu Prewiev i nie zmienia tego fakt, że pokazano go na flagowych 950-tkach. Reszta czeka na aktualizację.

  Tutaj chodzi bardziej o tablety, gdzie dostępny jest pełen Windows. Cały news napisany w złym tonie, a pierwsze z zacytowanych zdań pominę milczeniem bo to nic więcej jak stereotypy nie mające od dawna odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  Skomentuj

  1. Zurawina18
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2015-12-02 08:19

   LARA CROFT GO - dostała właśnie spore darmowe DLC. Gra jest teraz praktycznie 2x dłuższa niż była na starcie.

   Darmowe DLC pojawiło się na Windows 10 (PC), Windows Phone 8, iOS i Android. W przypadku Windows 10 na PC dostajemy wersję na Windows Phone 8 za darmo (gra jest uniwersalna więc kupuje się ją jeden raz i ma się wersje na każdą platformę MS)

   PS: Są też wyniki ze Steam z Listopada. Już 30% graczy używa Windows 10 więc nic dziwnego że producenci zaczynają wydawać gry na Windows Store. Statystki Steam pokazują że od dwóch miesięcy proces migracji jest na identycznym poziomie ok 2.6% czyli już się całkiem ustabilizował i będzie stały przez kolejne miesiące:

   Listopad:
   http://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=pc

   Windows 7 64 bit: 37.40% (-1.02%)
   Windows 10 64 bit: 30.24% (+2.56%)
   Windows 8.1 64 bit: 17.32% (-0.97%)

   Skomentuj

   1. Zurawina18
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-12-02 08:34

    W sumie z Windows Store może aktualnie skorzystać 51% graczy na PC (Windows 10, 8.1 oraz 8.0 łącznie). Sklep staje się więc powoli konkurencją dla Steam. Bo skoro ponad połowa użytkowników Steam ma dostęp do Windows Store to Valve może powoli zacząć się obawiać konkurencji. Szczególnie że na początek 2016 MS zapowiedział aktualizację Windows Store i dopuszczenie do sklepu aplikacji x86. Dzięki temu gry takie jak Fable Legends, Rise of Tomb Raider oraz Gears of War Ultimate będą sprzedawane w Windows Store.

    Listopad:
    http://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=pc

    Skomentuj

   2. neXt___
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-12-02 19:38

    Fejk. Pewien tutejszy specjalista twierdził kilka dni temu, że Windows 10 w listopadzie będzie na minusie, więc pewnie mają błąd w systemie i tak naprawdę jest -2.56%, a nie plus.

    Skomentuj

 2. silvver
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2015-12-01 20:32

  "Co ważne, Wargaming zapowiada pełną rywalizację międzyplatformową pomiędzy użytkownikami tych trzech systemów. [...] Cóż można powiedzieć – oby tak dalej."
  heh, naprawdę uważacie to za coś dobrego? Gracz na tablecie miziający ekran vs gracz na pc z klawiaturą i myszą?


  Storm has said: "We are not afraid of losing audience and we are sincerely sorry for all who play on the touch screen"


  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2015-12-01 21:11

   Nie będzie takiej sytuacji. Oto fragment informacji prasowej od Wargaming:
   "World of Tanks Blitz na Windows 10 pozwoli na pełną rywalizację międzyplatformową pomiędzy wiodącymi platformami mobilnymi – iOS, Android i Windows 10. Aby zapewnić równe szanse na zwycięstwo, gracze na komputerach osobistych PC będą mieli oddzielny od użytkowników urządzeń mobilnych system dobierający do gry".

   Skomentuj

   1. silvver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-12-01 23:19

    Hm, to trochę dziwne, że Storm o tym nie pisał.
    Swoją drogą i tak część ludzi gra w blitza na PC na emulatorze androida - i po prostu wymiata tam.

    Skomentuj

 3. XaRaDaS
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2015-12-01 22:23

  Piszcie normalnie tytuły ;) Wystarczyło dodać, że chodzi o Windowsa w wersji Mobile, bo inaczej to brzmi teraz :D

  Ot tak się czepiam :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!