Obudowy

BitFenix Survivor Core Midi-tower Black

opublikowano przez w dniu 2012-01-23

BitFenix Survivor Core to obudowa, która pozwoli przetrwać wrażliwym komponentom nawet najbardziej zagorzałe imprezy gamingowe.

marketplace
Ocena benchmark.pl
Plusy

składany uchwyt do przenoszenia obudowy, plastikowe okładziny w newralgicznych miejscach obudowy, dobrej jakości matowe wykończenie plastików, komfortowy, zatrzaskowy montaż dysków 3,5”, wyjmowalne ruszty dysków twardych, zewnętrzny włącznik oświetlenia LED-owego, możliwość montażu długich, wydajnych kart graficznych, filtry przeciwkurzowe na dolnym panelu, zasilacz montowany w dolnej części, szereg otworów ułatwiających montaż komponentów i prowadzenie kabli, możliwość demontażu przedniego panelu, otwory dla instalacji chłodzenia cieczą, wnętrze w kolorze czarnym, szereg opcjonalnych akcesoriów BitFenix

Minusy

wytrzymałość mocowań plastikowych okładzin powinna być wyższa, brak zatrzaskowego montażu napędów 5,25”, tylko jeden wentylator montowany standardowo

BitFenix Survivor Core

Survivor to słowo oznaczające kogoś, kto przeżył katastrofę, przetrwał nawet w najcięższych warunkach. Czy opisywana obudowa BitFenix rzeczywiście zasługuje na takie miano? O tym przekonamy się w dalszej części artykułu, jednak przyznać musimy, że na pierwszy rzut oka konstrukcja robi naprawdę niezłe wrażenie.

Jakie są główne atuty obudowy BitFenix Survivor Core? Przede wszystkim uznanie należy się za atrakcyjny wygląd. Ładne zaokrąglenia widoczne głównie z profilu są wynikiem zastosowania zewnętrznych plastikowych okładzin, które chronią wewnętrzną stalową skorupę przez wgnieceniami i zarysowaniami. Samych plastików również nie uszkodzimy za łatwo (przynajmniej z zewnątrz), gdyż oferują miękką matową warstwę BitFenix SoftTouch, która jest odporna na zarysowania i bardzo łatwo się ją czyści.

Dodatkowo producent wyposażył obudowę w składany, chowany uchwyt służący do łatwego przenoszenia komputera. Jak widać jest to konstrukcja przewidziana dla aktywnych graczy, którzy często przenoszą swój cenny sprzęt na imprezy typu „LAN Party”. Na zewnątrz obudowy umieszczono też standardowy panel z portami USB, eSATA i gniazdami audio oraz dodatkowy przycisk służący do włączania i wyłączania oświetlenia LED-owego. Standardowo w obudowie świeci się jedynie logo umieszczone na froncie, ale po podłączeniu opcjonalnych wentylatorów BitFenix Spectre LED możemy również kontrolować światło przezeń emitowane.

BitFenix Survivor Core

Obudowa z zewnątrz wygląda na całkiem okazałą, ale ilość miejsca dostępnego wewnątrz nie jest imponująca. Jeśli jednak martwimy się tym, czy będziemy w stanie upchnąć do środka wydajną (a przez to długą) kartę graficzną, to odpowiedź jest prosta – tak. Zawdzięczamy to prostemu ale przydatnemu systemowi zatrzasków, dzięki któremu usuniemy górną część rusztów HDD w ciągu dosłownie 2-3 sekund. Ilość zamontowanych standardowo wentylatorów nie powala na kolana. Do dyspozycji mamy zaledwie jeden, ale za to o średnicy aż 200 mm.

 

Podstawowe dane techniczne

  INFORMACJE OGÓLNE  
  Wymiary w milimetrach (Sz/Gł/Wy) 230x510x502
  Szkielet Stal SECC
  Boki Stal SECC
  Panel przedni Plastik
  Zatoki 5,25” 4
  Zatoki 3,5” 1 (przejściówka z 5,25)
  Gniazda na twarde dyski 3,5” 7
  Ciężar (kg) 10,7
  GNIAZDA NA WENTYLATORY  
  Przód (ilość / rozmiar w mm) 1 / 200 lub 2 / 120
  Tył (ilość / rozmiar w mm) 1 / 120 lub 1 / 80
  Góra (ilość / rozmiar w mm) 1 / 200
  Dół (ilość / rozmiar w mm) 0
  Lewy bok (ilość / rozmiar w mm) 0
  Prawy bok (ilość / rozmiar w mm) 0
  Wnętrze obudowy (ilość / rozmiar w mm) 0
  WYPROWADZONE ZŁĄCZA  
  USB 4
  eSATA 1
  FireWire 0
  Słuchawki 1
  Mikrofon 1
  Miejsce wyprowadzonych złączy Panel górny
  DODATKOWE WYPOSAŻENIE  
  Bezśrubkowy montaż napędów Nie
  Bezśrubkowy montaż dysków Tak
  Bezśrubkowy montaż kart rozszerzeń Nie
  Dyski umiejscowione w poprzek obudowy Tak
  Ruszty dysków wyciągane Tak
  Chłodzenie twardych dysków Nie
  Zamykany panel boczny Nie
  Zdejmowany przedni panel Tak
  WYPOSAŻENIE  
  Wentylatory 80 x 80 mm 0
  Wentylatory 92 x 92 mm 0
  Wentylatory 120 x 120 mm 0
  Wentylatory powyżej 120 x 120 m 1
  Panel sterujący Nie
  Wyświetlacz LED/LCD Nie
  Czytnik kart pamięci Nie
  Czujniki temperatury Nie
  Regulacja wentylatorów na zewnątrz obudowy Tak
  Filtry antykurzowe Nie
  Mata wyciszająca Nie
  Wyjścia do węży chłodzenia cieczą Tak