Na topie

Days Gone – niesamowicie pozytywna niespodzianka

Autor:

Szef strefy Gry

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Po tylu opóźnieniach premiery i kilkumiesięcznym zniknięciu Days Gone z wydawniczego horyzontu pierwszy, zamknięty pokaz gry w moim przypadku okazał się sporym zaskoczeniem. Nie spodziewałem wielkiego hitu, a wygląda na to, że Sony cały czas chowało asa w rękawie.

 • Days Gone – niesamowicie pozytywna niespodzianka | zdjęcie 1

90%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

- sporej wielkości otwarty świat,
- niezwykle sugestywne miejscówki,
- ciekawie rozwijająca się fabuła,
- bohater, do którego łatwo się przywiązać,
- wyraziste postaci poboczne,
- mocno wciągająca rozgrywka z satysfakcjonującym skradaniem i strzelaniem,
- konieczność ulepszania, tankowania i naprawiania motocykla,
- satysfakcjonujący model jazdy,
- hordy „nieumarłych” liczące nawet po kilkaset osobników,
- absolutnie fenomenalny, postapokaliptyczny klimat,
- niezła oprawa audiowizualna,
- spora liczba dodatkowych, okazjonalnych wydarzeń…

Minusy

…których nie jesteśmy w stanie w pełni doświadczyć, ze względu na ich czasowość i dzielącą nas odległość,
- nieśpiesznie rozkręcająca się fabuła nie wszystkim może się spodobać,
- występujące czasami błędy w skryptach, które mogą znacząco popsuć odbiór danej sceny czy misji,
- niektóre sceny przerywnikowe aż proszą się o większą interaktywność,
- koniec niektórych misji pozostawia w nas poczucie sporego niedosytu.


A A

Przyznam szczerze, że to po tylu obietnicach i braku widocznego efektu w postaci Days Gone odpalonego wreszcie na mojej własnej PlayStation 4 Pro prawie postawiłem już na tej grze krzyżyk. „Prawie”, bo mimo wszystko w duchu cały czas liczyłem na w miarę ciekawą produkcję, która w świeży, nietuzinkowy sposób połączy postapokaliptyczne klimaty, pandemię zombie i „grę drogi”. Coś jak w niezapomnianym The Last of Us. Miejmy nadzieję, że po premierze i naszej recenzji, gra zajmie miejsce w górniej części rankingu gier.

I pewnie dlatego tworząc listę najgorętszych gier I połowy 2019 roku po prostu musiałem ująć Days Gone w tym zestawieniu, i to nawet jeśli jakoś nie przekonywały mnie nowe zwiastuny gry (takie jak ten umieszczony poniżej), które PlayStation zaczęło wrzucać na swój youtube’owy kanał. 

No, może nie na tyle bym liczył na hit pokroju God of War czy ostatniego Spider-Mana. Niesamowite ile może zmienić jeden, stosunkowo krótki pokaz gry. 

The Last of Us wiecznie żywe

Pamiętacie pierwszą zapowiedź Days Gone z targów E3 2016?  Nie było tam ani krzty porywającej fabuły ani szczególnie odkrywczej rozgrywki. Były za to hordy nieumarłych, które niczym fala zalewały lokacje, w której poruszał się nasz bohater. Aż nie chciało się wierzyć, że konsola Playstation 4 będzie w stanie uciągnąć taki tłum zombiaków. 

Days Gone - wagon zombie
Wiecie skąd w Days Gone wzięły się hordy zombie? Z wagonów pełnych umarłych, które władze wywoziły poza miasta by je spalić. Niestety, nigdy do tego nie doszło

Przypominam tylko, że to wszystko działo się jeszcze przed oficjalną zapowiedzią PlayStation 4 Pro. Wraz z premierą nowej, potężniejszej  konsoli ogłosznie Days Gone nabrało znacznie większego sensu. Szkoda tylko, że wówczas projekt ten zniknął nam z oczu na niemal rok. A potem zdarzyło się to ponownie…i ponownie.

Być może dlatego tak sceptycznie podchodziłem do obietnic twórców odnośnie klimatycznego otwartego świata po brzegi wypełnionego obozami bandytów, osadami ocaleńców, grupkami kanibali i hordami ożywieńców. A do tego jeszcze to wszysko miało być spięte podróżami motocyklem.

Days Gone - bohater broni się przed zombie

Wystarczyło jednak kilkanaście minut gry by wszelkie moje wątpliwości poszły w niepamięć. I nie chodzi już nawet o to, że większość z tego co widzieliśmy na zwiastunach okazało się wyjątkowo realne, łącznie z zakradaniem się do obozów bandytów czy szwendającymi się hordami nieumarłych. To co sie liczy to niesamowita atmosfera jaka od pierwszych chwil gry wylewa się tutaj z ekranu

Co prawda, w udostępnionym nam fragmencie nie było słynnej przelewającej się przez wszystko fali zombie, ale i bez tego klimat Days Gone okazał się absolutnie fenomenalny. Momentami czułem się wręcz jak kilka lat temu, podczas pierwszego przechodzenia The Last of Us. 

Ciche przekradanie się obok zarażonych, systematyczna likwidacja pojedynczych osobników i ciągłe poczucie zagrożenia są tutaj na porządku dziennym. Dajmy na to jedną z misji, w której musimy dostać się do warsztatu w poszukiwaniu części zamiennej do naszego motocykla, gdy wokoło nerwowo przemieszczają się pojedyncze świrusy (tak w polskiej wersji Days Gone nazwano nieumarłych) szukając źródła pożywienia. 

A że nieco wcześniej gra dość wyraźnie zakomunikowała mi, że w starciu ze zbiegającymi się zewsząd zombiakami nie mam wielkich szans, o ile nie jedzie za mną ciężarówka pełna amunicji, zadanie to trzeba było wykonać niezauważenie. I tu atmosfera zaczyna się zagęszczać, tak że po chwili można ją kroić nożem. Coś absolutnie wspaniałego.

Zresztą poczucie zagrożenia towarzyszy nam nie tylko podczas kolejnych misji, ale też w czasie swobodnego podróżowania po mapie. Na drogach Oregonu czai się bowiem mnóstwo niebezpieczeństw.

Days Gone - wilki atakujące motocykl

Na motocyklu przez niepokojąco sugestywny świat

Graliście już może w Red Dead Redemption 2? Podobały się Wam różne nieoczekiwane wydarzenia, na które natrafialiście podczas polowań bądź swobodnej jazdy konnej po świecie gry? Jeśli tak, to w Days Gone poczujecie się jak ryba w wodzie.

Widać, że twórcom z Bend Studios spodobał się ten patent, bo i w ich świecie zdarzają się podobne sytuacje. Przykład z rozciągniętą przez drogę linką widzieliście już pewnie na którymś ze zwiastunów. Ja dwukrotnie musiałem zmierzyć się z zasadzką bandytów, którą inicjował snajper. 

Co ciekawe, nasz bohater potrafi wcześniej go zauważyć i ostrzec nas o zagrożeniu, ale niestety przez te 2,5 godziny zabawy nie udało rozkminić jak uniknąć celnego postrzału, wywrotki i konieczności starcia z grupką przeciwników. Cóż, na to przyjdzie jeszcze czas, już po premierze gry.

Days Gone - ukrywanie się przed snajperem

Podobieństw do Red Dead Redemption 2 jest zresztą w Days Gone więcej. W czasie swobodnej jazdy kilkukrotnie zdarzyło mi się ujrzeć na minimapie pojawiający się na chwilę znak zapytania. Jeśli uda nam się dotrzeć na czas w to miejsce możemy natknąć się na różne wydarzenia. 

Mnie w ten sposób udało się zapobiec ścięciu przez bandytów złapanego więźnia. Dzięki temu też podniosłem sobie reputację w jednym z obozów ocaleńców, do którego skierowałem uwolnionego człowieka. 

Days Gone - przejazd przez punkt kontrolny

No i jest jeszcze kwestia motocykla, który w Days Gone służy nie tylko za środek transportu, ale i nasz przenośny arsenał. Ba, jest on tak istotnym elementem rozgrywki, że twórcy przygotowali nawet osobny zwiastun, w którym pokrótce wyjaśniają niektóre kwestie związane z obsługą maszyny. 

I wierzcie lub nie, ale wszystko to w grze świetnie działa. Już sam pomysł by trzeba było pilnować poziomu paliwa i dokonywać niezbędnych napraw polowych niesamowicie podkręca emocje. Szczególnie gdy musimy zatrzymać się w niebezpiecznej okolicy, a o takie w Days Gone nie trudno.

Twórcy pomyśleli też by kolejne zadania, choć na pierwszy rzut powtarzalne, miały w sobie coś zaskakującego. I tak podczas jednej z misji pobocznych polegających na zabiciu przywódcy bandy terroryzującej okolicę (ten typ misji będzie najprawdopodobniej powtarzał się przez całą grę, bo dzięki temu zyskujemy reputację w obozach ocaleńców) pod wieżę obserwacyjną, na której zakończył żywot mój cel, nagle podjechały motocykle pozostałych bandziorów. 

Co więcej, szybko i sprawnie zajęli oni pozycje i zaczęli wspinać się na górę skutecznie kryjąc się przed moimi strzałami. Przyznam szczerze, że tamtym momencie nie spodziewałem takiego obrotu sprawy. Podobnie zresztą nagłych ataków wilków, na które czasami można natknąć się przemierzając drogi postapokaliptycznego Oregonu. Na każdym kroku czuć, że choć przeżarty zgnilizną, koszmarnymi mutacjami i najgorszymi ludzkimi instynktami ten świat faktycznie żyje.

Days Gone - ucieczka przed hordą zombie

Days Gone – nasza wstępna opinia

Muszę przyznać, że dawno nie czułem się tak podekscytowany po pokazie gry jak w przypadku Days Gone. Być może dlatego, że zwiedziony ciągłym opóźnianiem premiery nie miałem zbyt wielkich oczekiwań co do tego tytułu. 

Tym większą Days Gone sprawił mi niespodziankę najpierw wciągając w nieźle rozkręcającą się fabułę, a potem bez reszty oczarowując niesamowitym wręcz klimatem, tak podobnym do znakomitego The Last of Us. Niby spędziłem w grze niemal 3 godziny, a nawet nie wiem kiedy one upłynęły. Ba, gdybym tylko mógł grałbym dalej, bo historia z każdą kolejną minutą robiła się coraz bardziej interesująca.

Co tu dużo pisać, po tym pokazie Days Gone niesamowicie urosło w moich oczach awansując do ścisłej czołówki najbardziej oczekiwanych gier 2019 roku. I Sony z pewnością o tym wie już szykując się na huczną premierę swojego kolejnego hitu. 

Days Gone - strzał do tyłu na motocyklu

Ocena wstępna Days Gone:

 • sporej wielkości otwarty świat
 • świetnie zapowiadająca się fabuła
 • bohater, do którego łatwo się przywiązać
 • mocno wciągająca rozgrywka z satysfakcjonującym skradaniem i strzelaniem
 • konieczność ulepszania, tankowania i naprawiania motocykla
 • satysfakcjonujący model jazdy
 • spora ilość dodatkowych wydarzeń, które ciekawie urozmaicają rozgrywkę
 • niezła oprawa audiowizualna
 • absolutnie fenomenalny klimat
   
 • sporo misji pobocznych, które wyglądają trochę na "zapchajdziury"

94% 4,7/5

Odsłon: 10018 Skomentuj artykuł
Komentarze

56

Udostępnij
 1. gameforever
  Oceń komentarz:

  -7    

  Opublikowano: 2019-03-06 10:41

  niestety ale żyjemy w krainie gimbazy i jakby tytuł nie był dobry jak np. God of War czy RDR2 przyjdą betony i będą krzyczeć o crysisie na modach, o ray tracingu
  także spodziewam się znowu debili co będą wciskać swoje minusy tylko dlatego, że gra nie wyszła na peceta

  Skomentuj

 2. SzpiegShoguna
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2019-03-06 10:45

  Krzysiu nie unoś się tak bo przez przypadek znowu wstawisz zdjęcie które za dużo pokaże.

  Skomentuj

  1. gameforever
   Oceń komentarz:

   -6    

   Opublikowano: 2019-03-06 11:54

   a co zdjęcie pokazało? lokalizację? stary jak chcesz wpaść na piwo to powiedz, podeśle Ci dokładne dane

   Skomentuj

    1. gameforever
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-03-10 08:45

     to się nazywa włamanie i dziękuję za informację, jakby kiedyś ktoś się włamał to jesteś pierwszy na liście do zgłoszenia
     gratulacje!

     Skomentuj

 3. Chong-li
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2019-03-06 10:56

  W latach 90 też robili bardzo dobre gry bo były one nastawione na rozgrywkę single,tak samo ma się sprawa w grach na wyłączność od Sony gdzie nacisk jest przede wszystkim na single player a nie na multi dlatego wychodzą tak dobrze dopracowane fabularnie gry.
  W AC:Odyssey też mi się bardzo dobrze gra do tej pory bo też jest tam obok rozgrywki multi bardzo dobry Single player z ciekawą fabułą.

  Days Gone to Otwarty świat,zaraza zombie,jazda na motorze dojrzałym bohaterem a nie nastolatkiem z wielkim ego i wciągająca fabuła myślę że to wystarczające argumenty które przynajmniej mnie przekonują do zakupu.

  Skomentuj

   1. Juan Sanchez Villa-Lobos Ramir
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2019-03-06 15:10

    Najlepsze gry były za komuny,podczas stania w kolejce po pół kilograma kaszanki i litr octu waliło się od rana do nocy w karty!

    Skomentuj

     1. YoshiTorranga
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-06 18:06

      U nas nie było komuny dobry jesteś ale wiesz co wracaj na księżyc bo jesteś chyba jedynym który mówi że w Polsce nie było komuny ale to pewnie dlatego że leżałeś w powijakach na porodówce i nauczyłeś się chodzić jak już było po komunie to faktycznie możesz tak sądzić.
      Za komuny której nie było to ja w wojsku służyłem z poboru i ja wiem co to była komuna a ty co najwyżej możesz sobie obejrzeć zdjęcia i reportaże w internecie.

      Ale żeś przesolił po całości teraz a idz Pan w....

      Skomentuj Historia edycji

     2. xbk123
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-03-07 10:24

      @yoshi

      Akurat o to się spierają sami historycy. Wielu z nich twierdzi, że PRL od połowy lat 50-tych do końca swojego istnienia, nie była państwem komunistycznym, tylko socjalistycznym. No ale komunizm gorzej brzmi i można nawet dzisiaj nim dzieci i wyborców nastraszyć, więc pis lubi to wykorzystywać.

      Skomentuj Historia edycji

     3. SzpiegShoguna
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-03-07 10:56

      @xbk123

      Wielu mówi że:

      Na Polskę napadli Naziści nie Niemcy

      Ziemia jest Płaska nie okrągła

      Dzieciom szczepionki szkodzą od różnych chorób

      W Polsce nie było komuny i tak jak piszę kitamo był ubaw po pachy i super zabawa.
      Socjalizm to nie komuna i nie było nic złego w tym ustroju było super fajne idealnie.
      Czytać mi się nie chcę tych bzdur.


      Jak ja się cieszę że nie piszę takich bzdetów i nie myślę w taki sposób.

      Skomentuj Historia edycji

     4. xbk123
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-07 12:07

      Piękny, emocjonalny wpis. Masz shogun, poczytaj sobie, jak już poprawisz makijaż

      https://www.tygodnikprzeglad.pl/polsce-nie-bylo-komunizmu/
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Walicki

      Skomentuj Historia edycji

     5. Dexterr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-07 18:31

      Na podstawie wypowiedzi JEDNEGO człowieka twierdzisz że nie było komunizmu????
      Skąd się tacy ludzie biorą...

      Skomentuj

     6. xbk123
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-07 21:03

      To utytułowany gość, z masą publikacji na koncie, i nie jedyny z takim zdaniem. A Ty jakie masz kwalifikacje? Nigdzie nie powiedziałem definitywnie, że jest tak albo tak. Stwierdziłem, że historycy i specjaliści się spierają na ten temat. Skąd się bierze gość bez wiedzy na ten temat, który z automatu podważa zdanie profesora?

      Skomentuj

     7. Dexterr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-08 09:12

      Absolutną podstawą oceny historycznej jest opieranie się na kilku źródłach. To że jakiś profesor wyraził swoje zdanie w żadnym wypadku o niczym nie świadczy. W Polsce profesorów mówiących wartościowe rzeczy mamy równie wielu co pletących bzdury. Daruj więc sobie swoje wywody bo świadczą tylko i wyłącznie o Twoim zacofaniu intelektualnym.

      Skomentuj

 4. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-03-06 10:58

  "Na motocyklu przez niepojąco sugestywny świat"

  Nienapojony świat ;) Brawo Sony! Teraz trzeba flaszkę na stół postawić! ;)

  Skomentuj

  1. Maciej Piotrowski
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-03-06 12:45

   Sorki. Literówka. Już poprawiłem:) Dzięki za zwrócenie uwagi

   Skomentuj

   1. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-06 15:08

    ;)

    Skomentuj

 5. xbk123
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-03-06 11:18

  Dla mnie taka gra jest 100x ciekawsza niż jakieś kolejne the division, anthem, ac itd.

  Skomentuj

 6. Sander Cohen
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2019-03-06 11:44

  Days Gone to gra na ktora czekam od dawna i od dawna wiem, ze ma potencjal. Zapowiada sie fajny swiat i fajna rozgrywka.

  Jak dla mnie to takie skrzyzowanie Alan Wake + GTA 5 (w czesci pozamiejskiej) + How to survive

  Skomentuj

 7. raffal81
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2019-03-06 11:47

  Czekam z niecierpliwością, świetna dynamika tych zombiaków, wielkie hordy to jest to, widać że nie jest łatwo.
  Sony wie jak robić swoje gry, a teraz następna obowiązkowa gra na PS4.

  Skomentuj

 8. Lara-Croft
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-06 14:41

  Kolejny genialny ex od Sony.

  Skomentuj

 9. piotreeeek
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-03-06 14:56

  Grafika jak w grach na pc sprzed dekady, chrupiąca animacja...poczekam aż wyjdzie w plusie. Albo jakiś remaster w 60fps na PS5.

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-03-06 15:47

   Ha ha :D Jak tam PCtowy mesjasz Metro? Już postacie dostały model obrażeń?

   Skomentuj

   1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-03-06 17:09

    Metro ma sie bardzo dobrze. Graficznie może PS6 podoła ficzerom które dziś są w tej grze na PC.

    Skomentuj

    1. PS4Ekskluzyw
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-03-06 18:23

     Kolejny ex który goni pctowe kupki :)

     Całe szczęście że mamy na rynku Sony bo inaczej byśmy mieli niezłą kupę generacyjną :)

     Skomentuj

    2. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     -2    

     Opublikowano: 2019-03-06 18:40

     A jakie to ficzery masz na myśli? Te koślawe modele postaci ze śmieszną animacją i brakiem mimiki?

     Skomentuj

     1. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-03-06 19:03

      https://www.youtube.com/watch?v=714hRUsFxkk

      Skomentuj

     2. HardCorak
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-06 19:10

      grafa jak grafa. bardzo dobra jak na tak "tanią konsolę" ale pc (oczywiście te za xx wartość konsol) jak miażdżyły konsole tak nadal to będą robić i się z tym pogódź. Ja np. sprzedałem ps4 bo co miałem ograć to ograłem a wolę mieć pełnoprawny sprzęt z windowsem i ogromnymi możliwościami niż zabawkę którą niestety jest ps4.

      Skomentuj

     3. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2019-03-06 19:46

      Co ty bajdurzysz o grafice :) Do tej pory pc nie ma takiej oprawy jak w starym exie na PS4.
      The Order
      https://www.youtube.com/watch?v=17UNxulBFuo&t

      Mam wymieniać resztę :)

      Do tej pory pcet nie ma startu w kwestii oprawy do RDR2 GOW Spider Man Uncharted Horizon ZD Detroit Become Human Until Dawn itd....

      Popatrz na nadchodzące perełki jak The Last of us 2 Death Stranding i Ghost of Tsushima.

      Ogarnij szare komórki LOL :)

      Skomentuj

     4. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-06 20:18

      Chłopak zgasił cie jak zaślinionego peta :D ciebie i tą twoją tanią konsolke :D

      Skomentuj Historia edycji

     5. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-06 22:50

      PC miażdzy konsole? Czyli na blaszaku jest już gra z otwartym światem mająca bardziej zaawansowane wizualia niż Red Dead Redemption 2? Chętnie poznam tytuł. Ogromne możliwości? Jasne. Jak ktoś sie bawi excelem :) Jakie w zeszłym roku wyszły wartościowe gry na PC? Bo ma konsoli ograłam God Of War, Detroit, SpiderMana, RDR2...

      Skomentuj

     6. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-06 20:49

      "A jakie to ficzery masz na myśli? Te koślawe modele postaci ze śmieszną animacją i brakiem mimiki?"

      Już sam raytracing to według DF "game changer". I ciężko odmówić im racji.

      https://www.youtube.com/watch?v=NZdScm6SWYw

      2:0

      Poruszający sie przez wagon cień mijanych słupów przy torach przy włączonym RTX...mały smaczek a jak podnosi imersje w tej scenie.
      Ale nie dla psa kiełbasa i niebieska gimbaza może co najwyżej lizać youtubowy ekran biedronkowego laptopa :D

      Skomentuj

     7. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-06 22:51

      Nie no, warte tych trzech kafli za karte graficzną. Te słupki mnie przekonały. Beka.

      Skomentuj

     8. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-06 23:38

      Jakościowo oświetlenie w metro exodus z włączonym raytracingiem dalej jest gorsze niż w the order 1886.

      Skomentuj

    3. wrobellito
     Oceń komentarz:

     5    

     Opublikowano: 2019-03-07 06:00

     Ciebie to chyba spłodził troglodyta bo w każdym poście twoim jest jad

     Skomentuj

  2. Eyesofthesouth
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-07 17:27

   nadal nie uzbierałes na PS4 Pro??? no nie no poitreeeeekkk ale ty słaby jestes

   Skomentuj

 10. myszka91
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-03-06 15:08

  Auto nieźle pojechał, gra pod względem technologicznym jest strasznie drewniana i satysfakcja ze strzelania jest po prostu słaba tutaj auto uważa wręcz przeciwnie, kolejny plus to - "niezła oprawa audiowizualna," przecież ta gra wygląda gorej niż Elex sprzed dwóch lat, i jak tu można być wiarygodnym?

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-06 15:51

   Gra będzie kolejnym hitem od Sony z kapitalną oprawą i wysokimi ocenami. A blacharzom pozostaje ich ulubiona rozgrywka - na youtube.

   Skomentuj

  2. xbk123
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-03-06 16:37

   Są gry, które "na papierze" są piękne i technologicznie bardzo zaawansowane, a przy tym wyglądają albo przeciętnie albo po prostu brzydko - imo the division 2. I są gry takie jak RDR2, które bez RTX, HW, GW i innych cudów są po prostu piękne. Ta akurat nie wygląda tak dobrze jak RDR2, ale grafikę ma bardzo przyjemną dla oka.

   Skomentuj

 11. SzpiegShoguna
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-03-06 18:02

  "Z resztą nie widziałes gameplaya bo był to zamkniety pokaz wiec jak mozesz w ogole oceniac? "


  @kitamo skoro nie widziałeś to jak możesz w ogóle oceniać?
  Taka sama twoja ocena jak i jego jesteście siebie obaj warci w tej jakże ujmującej konwersacji.

  Skomentuj

 12. pawluto
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-03-06 18:22

  Szkoda że nie będzie na PC ! Zagrałbym w to na pewno !

  Skomentuj

   1. Wyrwinoga
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-03-07 11:14

    A nie lepiej nie grać w gry tylko wydłubywać kozy z nosa?

    Skomentuj

 13. piotreeeek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-06 20:53

  Po tym jak już wiadomo co robi raytracing choćby w Metro Exodus, to "płaskie" oświetlenie i cieniowanie w DaysGone coraz bardziej razi po oczach.

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-06 22:52

   No wiadomo co robi - obniża klatki animacji :D Genialny ficzer za trzy tysiaki. Podczas kiedy konsolowcy dostają kolejny genialny kawałek softu, blacharze mogą za jedyne 3000 złotych zobaczyć w crossplatformowej gierce trzy efekty świetlne na krzyż więcej :D Tylko skrzywiony przy komputerku, pryszczaty blacharz może sie jarać takim pierdem. No ale jeśli największą zapowiedzią prężnego rynku PC jest remaster WarCraft 3 to nic dziwnego :D

   Skomentuj Historia edycji

  2. Wulfen4
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-06 23:53

   Po tym jak już wiadomo co robi spherical gaussian choćby w the order 1886, to "płaskie" oświetlenie i cieniowanie w metro exodus coraz bardziej razi po oczach.

   Skomentuj

   1. Lara-Croft
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-07 00:05

    Nie ma co porównywać. The Order 1886 to wciąż jedyna gra w której każda sekunda wygląda jak CGI ze stacji graficznych, a Metro ze swoimi klocowatymi postaciami, animowanymi kilkoma klatkami i pozbawionymi mimiki, to żart. Zaraz na pewno znawca koderskiego fachu piotrek, wrzuci jakieś demko Nvidii z youtuba by pokazać nam true power :D Karta graficzna za 3000, drugie tyle na reszte kompa vs RDR2 na konsoli za tysiaka :D

    Skomentuj

    1. piotreeeek
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-03-07 01:35

     Narazie mam niezłą beke widząc jak dwa gimbusiki pocieszają sie wzajemnie :D
     Nawet nie musze wrzucać żadnych demek Nvidii. Wystarczy że poczekam aż wrzucicie jakieś screeny w 4K z tych waszych killerów graficznych jak Order1886 i RDR2. Coś czuje że wtedy nawet DLSS w Metro bedzie przy tym wygladał jak wzór ostrości i szczegółowości obrazu :D

     Skomentuj

     1. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-03-07 07:54

      The Order 1886 robi niezłą bekę z Metra w kwestii oprawy i oświetlenia :) Konsola z 2013 roku.
      https://www.youtube.com/watch?v=17UNxulBFuo&t

      Kolejny tytuł wyglądający jak CGI to Detroit Become Human

      https://www.youtube.com/watch?v=f2XsfeMAqHY

      Kolejne w drodze
      https://www.gamersyde.com/hqstream_the_last_of_us_part_ii_e3_2018_trailer-42327_en.html

      https://www.gamersyde.com/hqstream_ghost_of_tsushima_e3_2018_trailer-42330_en.html

      https://www.gamersyde.com/hqstream_death_stranding_e3_trailer-42329_en.html

      Przecież to wszystko lepiej wygląda od twojego kolejnego mesjasza Metro.
      Dewastacja prowizory pc trwa w najlepsze ;)

      Skomentuj

     2. Dexterr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-07 18:41

      Z ciekawości obejrzałem i kompletnie nie rozumiem podniety..
      W the order wszystkie te cienie wyglądają jak sztywno nałożone.. Naprawdę na dzisiejsze czasy trzeba mieć niskie wymagania żeby się taką grafiką podniecać...

      Skomentuj

     3. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-10 12:05

      Tak, w the order duża część cieni i światła jest statyczna, ale za to jakością biję wszystko co do tej pory powstało. Co z tego że w metro oświetlenie jest real time skoro wygląda znacznie gorzej niż w orderze?

      Skomentuj

 14. Dragonik
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-07 11:43

  No tak bo The order 1886 musi zapewnić expirence cinematic dlatego są te czarne pasy, doznanie iście filmowe.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!