Karty graficzne

Podsumowanie

z dnia 2011-02-22

Dzięki podniesionym zegarom karta HIS-a osiąga bardzo dobrą wydajność w rozdzielczości 1680x1050 i co najmniej dobrą w 1920x1200. Nie ma przeciwwskazań, aby HIS Radeon 6850 IceQ X-Turbo znalazł zastosowanie w komputerach graczy – to świetna karta dla posiadaczy monitorów z przekątną 20-22 cali. Większość obecnie dostępnych gier (z wyjątkiem Metro 2033 i Crysis z wygładzaniem krawędzi) działała płynnie i bez zastrzeżeń.

  Ranking kart graficznych
 

HIS Radeon 6850 IceQ X-Turbo ma jeszcze inną zaletę – bardzo cichy układ chłodzący. Generowany przez wentylator szum powietrza jest niewielki. W zamian za wysoką kulturę pracy wydajność autorskiego systemu IceQ nie jest zbyt wysoka. Karta graficzna osiągała znacznie wyższe temperatury niż autorskie rozwiązania konkurencyjnych firm. Na pocieszenie dodamy jednak fakt, że recenzowana karta pobierała relatywnie niewielkie ilości prądu.

Akcelerator HIS Radeon 6850 IceQ X-Turbo oferuje wydajność na porównywalnym lub wyższym poziomie niż GeForce GTX 460 1 GB. To ważna informacja dla tych, którzy rozglądają się za kartą graficzną z głównym nastawieniem na gry. Propozycja NVIDII jest jednak tańsza od Radeona 6850. Wielu z nas będzie wolało zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, co zresztą nikogo nie powinno dziwić. Mimo wszystko HIS Radeon 6850 IceQ X-Turbo to kolejna ciekawa autorska wersja Radeona 6850, którą możemy polecić naszym czytelnikom.

 

  Ocena: HIS Radeon 6850 IceQ X-Turbo
  plusy:
dobra relacja ceny do wydajności
fabrycznie podkręcony
bardzo cichy układ chłodzący
dobra wydajność w wysokich trybach graficznych
jakość wykonania
  minusy:
przeciętna wydajność systemu chłodzącego
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 690 zł
 

 

Przeczytaj także:
Przewodnik po mobilnych układach graficznych GeForce GTX 560 Ti - premiera
Najlepsze karty graficzne - luty/marzec 2011


marketplace

Komentarze

43
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wyszła z tego IceQpa...
 • avatar
  1. Dlaczego w teście Mafia II nie ma GTX 460 1 GB?
  2. Skoro ta karta jest podkręcona, to i konkurenci w testach powinni być po OC...
  Zaloguj się
 • avatar
  Znowu test karty graficznej, której producent twierdzi że jest cicha, a recenzent weryfikuje te twierdzenia 'na ucho'. No ludzie, tak się nie robi. Proponuję następnym razem wydajność karty też mierzyć 'na oko'.

  Na szczęście jest techPowerUp:
  http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6850_IceQ_X_Turbo/22.html

  Wg tych pomiarów w idle karta nie jest taka cicha, a biorąc pod uwagę temperaturę mogłaby spokojnie być.
  Zaloguj się
 • avatar
  Brakuje porównania do podkręconego/podkręconej wersji Gigabyte. Na oko to dwa śmigła wydaja się lepsze, ale dokładnie to cholera wie ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  różnica m/y dx9 i dx11 to teselacja + pare innych bzdetów z dx10, które w jednej grze widać a w drugiej nie widać

  co następny artykuł mam takie nieodparte wrażenie że ten cały dx11 zarzucili na rynek tylko po to co by ludziki karty nowe kupowali

  bo jak tak pograłem na dx11 apotem pograłem na dx9 w Civ5 to stwierdziłem że mam w ... pupie to całe kupowanie nowej karty
  Zaloguj się
 • avatar
  W tej cenie nie zachwyca, ale i tak jest dobrze.
 • avatar
  Ta karta podkręcona jest szybsza niż GTX 460 1Gb.Dajcie tu MSI Cyclone GTX 460 i pojedzie z tym radeonami nie tylko z nim.
 • avatar
  Ta karta podkręcona jest szybsza niż GTX 460 1Gb.Dajcie tu MSI Cyclone GTX 460 i pojedzie z tym radeonem i nie tylko z nim.
 • avatar
  Zauważyłem błąd w rubryce podkręcanie CMR Dirt2 daliście 62+6 fps Karcie Hisa(tej recenzowanej) na 820/1100 zamiast na 930/1200 bo przecież 820/1100 to fabryczne zegary(a raczej 'fabryczne OC')
  Zaloguj się
 • avatar
  Kurde już sam nie wiem piszecie, że MSI 6850 jest cicha w grach, a jak gram w Mafie 2 to tak wyje jak odrzutowiec. Mam niesprawny egzemplarz czy cuś??
  Zaloguj się
 • avatar
  do mnie właśnie jedzie z Komputronika HIS Radeon 6850 w wersji podstawowej (normalne zegary stockowe bez OC) za 609pln :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Czy wiadomo coś kiedy ta karta trafi do polskich sklepów?
  Jestem zainteresowany zakupem :)