Na topie

iiyama Prolite X4071UHSU - 40 cali do szczęścia

Autor:

Szef strefy Monitory

więcej artykułów ze strefy:
Monitory

Kategoria: Komputery Peryferia Monitory Producenci: iiyama

iiyama ProLite X4071UHSU test 40-calowego monitora o rozdzielczości 4K 3840x2160, matrycą MVA, szybkim czasem reakcji 3 ms i dużą liczbą złącz.

  • iiyama Prolite X4071UHSU - 40 cali do szczęścia | zdjęcie 1
  • iiyama Prolite X4071UHSU - 40 cali do szczęścia | zdjęcie 2
  • iiyama Prolite X4071UHSU - 40 cali do szczęścia | zdjęcie 3

86%

Ocena benchmark.pl

 

Plusy

olbrzymia przestrzeń robocza
dobra jakość obrazu
pilot zdalnego sterowania w zestawie
wbudowane głośniki
relatywnie niskie zużycie energii
dobra relacja ceny do możliwości

Minusy

nierównomierne podświetlenie
brak możliwości regulacji pozycji ekranu

A A

Wielkoformatowe monitory to urządzenia przeznaczone dla specyficznej grupy użytkowników, którzy mają konkretne wymagania związane najczęściej z charakterem wykonywanej pracy. Oczywiście w domowych warunkach duży monitor również znajdzie swoje zastosowanie, ale w większości przypadków będzie to jednak środowisko profesjonalne.

Monitor o przekątnej 40 cali, to sprzęt, który może zastąpić tradycyjne, wieloekranowe stanowiska pracy. Zamiast zastawiać biurko dwoma lub trzema monitorami, lepiej przecież korzystać z jednego o wystarczająco dużej powierzchni roboczej. iiyama ProLite X4071UHSU jest właśnie takim urządzeniem.

Specyfikacja iiyama ProLite X4071UHSU-B1:

Model iiyama ProLite X4071UHSU-B1
Przekątna ekranu 39,5''
Rozdzielczość 3840×2160 px
Proporcje ekranu 16:9
Czas reakcji 3 ms
Rodzaj matrycy MVA
Powłoka ekranu matowa
Podświetlenie LED
Jasność i kontrast 350 cd/m2, 5000:1 (statyczny), 12000000:1 (dynamiczny)
Kąty widzenia
poziom/pion
178º/178º
Złącza 2x HDMI, 1x HDMI/MHL, Display Port, D-Sub, RS232C
Złącza audio HDMI, słuchawkowe
Zasilacz wewnętrzny
Złącza danych 2x USB 3.0, PC-USB
Inne cechy pilot zdalnego sterowania, złącze blokady Kensington, standard VESA 200x200
Akcesoria w zestawie kabel zasilający, kabel HDMI, kabel DisplayPort, kabel audio, kabel USB, kabel mDP-DP, kabel RS232C, pilot, skrócona instrukcja obsługi, instrukcja bezpieczeństwa, stopka, śrubka (x2)
Waga 12,2 kg

Ergonomia i złącza

iiyama jest naprawdę wielka. Może to zabrzmieć jak truizm, ale czym innym jest obcowanie z telewizorem o takiej przekątnej (który notabene w dzisiejszych czasach jest powszechnie uważany za...niewielki), a czym innym ustawienie tego olbrzyma na biurku. Trzeba się przygotować na zupełnie inne doznania.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 front

iiyama ProLite X4071UHSU zajmie niemal całą dostępną przestrzeń i skutecznie zasłoni nas od reszty biura tworząc tak pożądany w pracy na otwartej przestrzeni bufor prywatności. Z pewnością nic, co znajduje się naprzeciwko nas nie będzie już rozpraszać – po prostu monitor zasłoni ją swymi gabarytami.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 bok

jakość wykonania obudowy jest dobra. Zdecydowano się na zastosowanie matowego tworzywa sztucznego, co jest dla mnie zdecydowanym plusem. Dzięki temu nic nie odbija się na ramkach wokół ekranu, a poza tym kurz i odciski palców nie są niej widoczne.

Słabym punktem tego monitora jest jego ergonomia. Nie ma tutaj żadnych możliwości regulacji pozycji ekranu – kąta nachylenia, wysokości, czy jego obracania w poziomie. Monitor ustawiony jest na dwóch przykręcanych nóżkach, które wprawdzie utrzymują go w stabilnej pozycji, ale nie oferują nic poza tym.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 podstawka

Jedynym rozwiązaniem jest zamontowanie monitora na dedykowanym uchwycie korzystając z systemu VESA 200 x 200. Odpowiednie otwory montażowe znajdziemy oczywiście w tylnej części obudowy.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 tył

Jeśli już jesteśmy w tych rejonach, to warto wspomnieć o złączach jakimi monitor dysponuje. A tych ci tutaj dostatek – 3x HDMI, DisplayPort, a nawet D-Sub. Wszystkie są skierowane w dół.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1złącza wideo

Oprócz tego znajdziemy tutaj także dwa porty USB 3.0, złącze RS232, wejście audio i wyjście słuchawkowe. Te umieszczono na lewym boku obudowy.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 złącza bok

Tuż obok umieszczono natomiast wysuwany wieszak na słuchawki. Mogę potwierdzić, że przydaje się na co dzień – jeśli oczywiście korzystamy ze słuchawek w pracy.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 wieszak na słuchawki

Kolejną przydatną cechą testowanego monitora jest pilot zdalnego sterowania. Jest poręczny i pozwala na pełną obsługę ustawień urządzenia i szybką zmianę jego parametrów np. jasności, kontrastu, czy profilu wyświetlanego obrazu.

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 pilot

W zestawie z monitorem znajduje się ponadto kabel zasilający, kabel DisplayPort, kabel, HDMI, kabel USB, kabel audio, stopka, skrócona instrukcja obsługi, instrukcja bezpieczeństwa.

 

Na kolejnych stronach prezentujemy szczegółowe wyniki testów obrazu prezentowanego monitora.

Odsłon: 26598
Komentarze

5

Udostępnij