Smartwatch dla dziecka - jak ciekawy zegarek wybrać? Gadżety

Smartwatch dla dziecka - jak ciekawy zegarek wybrać?

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-08-13

Smartwatche kojarzą się z urządzeniami dla biznesmenów lub sportowców, ale także dla dzieci mogą to być ciekawe i funkcjonalne gadżety. Co przemawia za ich zakupem i jakie modele wybrać dla swoich pociech? Podpowiadamy!

Zanim przejdziemy do tego, jaki smartwatch wybrać, warto zastanowić się w ogóle nad tym, czy aby na pewno jest to dobry gadżet dla najmłodszych. Bez wątpienia może on bowiem rozpraszać uwagę dziecka, a funkcje, takie jak powiadomienia o wiadomościach ze smartfona czy płatności zbliżeniowe, raczej trudno byłoby takiemu młodemu człowiekowi wykorzystać. 

Wszystko to prawda, ale warto mieć świadomość, że sektor „dziecięcych smartwatchy” rozwija się prężnie i jakby niezależnie od tego głównego. W rzeczywistości mowa jest o zegarkach, będących równocześnie lokalizatorami GPS – z dość ograniczoną funkcjonalnością, ale zapewniających bezpieczeństwo dzieciom i spokój rodzicom. 

Smartwatche dla dzieci to gadżety, które mogą zastępować klasyczne zegarki i eliminować konieczność sprawiania dziecku telefonu. Poza sprawdzaniem aktualnej godziny najmłodsi mogą korzystać z takich funkcji jak liczenie kroków czy stoper. Rodzice zaś mają możliwość lokalizowania dziecka i nawiązywania z nim połączeń. Takie urządzenia są wyposażone w specjalny przycisk SOS, który wywołuje połączenie z rodzicem (lub inną zaufaną osobą) w przypadku, gdy poczuje zagrożenie. 

Jeśli więc uważasz, że warto zdecydować się na zakup, to zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji… 

Prosty i niedrogi smartwatch dla dziecka

Na początek: Xblitz LoveME, a więc prosty i tani smartwatch dla dzieci z pakietem korzyści dla rodziców. Dzięki modułowi GPS ci ostatni mogą na przykład w każdej chwili zobaczyć, gdzie znajduje się ich pociecha. Jest to opcja, z której warto skorzystać wtedy, gdy chcemy pozwolić dziecku wracać samodzielnie ze szkoły albo gdy idzie na podwórko z nowymi znajomymi. Rodzice mogą także określić „strefę bezpieczeństwa” (na przykład plac zabaw), aby otrzymywać powiadomienia, gdy chłopiec lub dziewczynka oddali się od niej. Alert pojawi się też wtedy, gdy dziecko zdejmie zegarek lub gdy akumulator zacznie się rozładowywać. 

Xblitz LoveME

A co LoveME ma do zaoferowania samym dzieciom? To przede wszystkim podgląd aktualnej godziny i funkcja alarmu, licznik kroków i dystansu, monitoring snu, a także przycisk SOS, którego wciśnięcie powoduje automatyczne połączenie z rodzicem. Do tego zegarek jest lekki i wygodny oraz ma kolorowy ekran dotykowy. 

Garett Kids razy trzy, czyli więcej niż lokalizator GPS 

Rodzicom poszukującym bardziej zaawansowanego gadżetu zdecydowanie możemy polecić trzy modele spod znaku Garett Kids. Wszystkie to smartwatche z aktywną kontrolą rodzicielską. Co to oznacza? Ano możliwość lokalizowania dzieci na mapie, ustalania geosiatki (czyli wspomnianej wcześniej „strefy bezpieczeństwa”) czy też zdalnego aktywowania wbudowanego mikrofonu. Wszystkie oddają też do dyspozycji najmłodszych przycisk SOS, z którego mogą skorzystać, gdy pilnie będą potrzebowały skontaktować się z mamą lub tatą. 

Najtańszym z polecanej trójki jest Garett Kids 3 z kolorowym ekranem o przekątnej 1,2 cala i gumowym paskiem, budzikiem i licznikiem wykonanych kroków. Sprawiając taki gadżet pociesze, rodzice mogą więc zadbać nie tylko o jej bezpieczeństwo, ale też zdrowie. 

Garett Kids 3

Nieco lepiej wyposażony Garett Kids 5 ma subtelniejszą konstrukcję i okrągły wyświetlacz 1,2 cala, oferuje monitoring snu, grę matematyczną i latarkę, a do tego ma na pokładzie aparat fotograficzny. Dzięki niemu dziecko może zrobić zdjęcie nie tylko siebie, ale też na przykład „potworowi”, którego zobaczy na swojej drodze (a które – oby zawsze – okazywało się tylko niewinnym owadem).

Garett Kids 5

Bardzo zbliżoną specyfikację do poprzedniego modelu ma Garett Kids Sweet. Jego ekran jest jednak prostokątny i ma przekątną 1,33 cala, a wykonany z przyjaznego dla skóry silikonu pasek jest smukły, dzięki czemu gadżet prezentuje się bardziej zgrabnie na nadgarstku młodego użytkownika lub młodej użytkowniczki.

Garett Kids Sweet

A może opaska sportowa dla dziecka?

Interesującą alternatywą dla smartwatcha może być opaska sportowa. Konkretnie polecamy model Garmin Vivofit 2 Junior, który liczy kroki i motywuje do aktywności przez co najmniej 60 minut każdego dnia. Spełnienie tego celu oznacza przejście do kolejnego poziomu gry i szansę na poznanie dalszej części przygód swoich ulubionych bohaterów z dużego lub małego ekranu. Dziecko może również otrzymywać nagrody za wykonanie zadań zleconych przez rodziców – odrobienie pracy domowej czy umycie zębów przed spaniem. To zabawa, która może przy okazji zbliżyć do siebie pociechy oraz mamę i tatę.

Garmin Vivofit 2 Junior

Co warte podkreślenia, opaska jest wodoszczelna (5 ATM) i działa około 12 miesięcy na jednej baterii, więc nie trzeba pamiętać o ładowaniu. Taki gadżet również może zastąpić zegarek, ponieważ na jego kolorowym ekranie wyświetlana jest aktualna godzina.

Sprawdź też nasze propozycje najlepszych smartwatchy dla studentów, które zainteresować mogą również uczniów szkoły średniej (czy może raczej – ich rodziców). Znajdziesz tam inteligentne zegarki niebędące lokalizatorami GPS.

marketplace

Komentarze

2
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Bardzo fajną marką dla dzieci jest Xonix, ich zegarki są w papuziastych kolorach :)
  • avatar
    córka ma tego smartwatcha z Garett i dobrze się sprawdza. Lokalizator jest bardzo dokładny