Na topie

Jaki telewizor do 5000 zł? TOP 5

Autor:
Tomasz Chmielewski

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Jaki TV Najlepsze produkty

Jaki telewizor do 5000 zł? Rynek rozpieszcza tych, którzy chcą kupić dobry telewizor do 5000 zł - podaż jest ogromna. Oto krótki ranking wybranych modeli TV na rok 2018.

 • Jaki telewizor do 5000 zł? TOP 5 | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4

dobry

 

A A

Pięć tysięcy złotych to kwota, która pozwoli nam nabyć nie tylko dobry telewizor LCD, lecz także, a może przede wszystkim, superkontrastowego OLED-a. Jednakże przed zakupem należy dokonać kilku istotnych wyborów:

 • kupić telewizor mniejszy (49-55 cali), ale z lepszymi parametrami technicznymi, czy raczej większy (65 cali), lecz o gorszej specyfikacji?
 • wyświetlacz klasy 60Hz, czy 120 Hz?
 • szeroka czy standardowa paleta barw?
 • dobry HDR czy pseudo HDR?

A zatem oto nasz mały ranking telewizorów (Full HD i 4K) z ekranami o przekątnych od 49 do 65 cali, uszeregowanych w kolejności od najbardziej polecanego. Jeśli zastanawiasz się więc, jaki TV do 5000 zł wybrać, zapraszamy do lektury.

Jaki telewizor do 5000 zł? Oto polecane modele:

 

Sony KD-49XE9005

Zdecydowana większość 49-calowych telewizorów dostępnych na naszym rynku to niskokontrastowe modele z matrycą IPS klasy 60Hz. Z kolei Sony 49XE9005 jest inny. W przeciwieństwie do większości 49-calaków, wyposażono go w wysokokontrastową matrycę LCD typu VA taktowaną z częstotliwością 120Hz. Co więcej, zastosowano wydajne podświetlenie centralne o ponadprzeciętnej jasności w trybie HDR (>600 cd/m^2). Inne cechy warte wzmianki to upłynnianie ruchu, unikalna (wśród telewizorów) obsługa przestrzeni Adobe RGB (co docenią miłośnicy fotografii) oraz naprawdę solidne materiały i wykończenie. Jeżeli zatem masz na oku najlepszy telewizor 4K z ekranem 49-50 cali do oglądania materiałów HDR, to dzięki naprawdę rzetelnej, pozbawionej sztuczek inżynierii, Sony 49XE9005 może być tym, czego właśnie potrzebujesz.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
49 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
ethernet LAN, composite (CVBS), component, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4), DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

LG 55EG9A7

Czy warto kupić telewizor o rozdzielczości „tylko” Full HD za cenę „aż” czterech tysięcy złotych? Tak, o ile jest nim LG 55EG9A7. To jedyny w naszym rankingu odbiornik z wyświetlaczem OLED, co oznacza, że pod względem kontrastu nie jest to „tylko” dobry, lecz wybitny telewizor ‒ po prostu najlepszy w swojej klasie. Każdy, kto ogląda filmy późnym wieczorem, wie, jak ważna jest głęboka, prawdziwa czerń. Pod tym względem 55EG9A7 nie zawodzi oferując, dzięki niemal nieskończonemu kontrastowi, doznania filmowe, których nie jest w stanie zapewnić żaden telewizor LCD. Co ciekawe, dzięki udoskonalonym algorytmom wysterowania organicznego panelu, LG 55EG9A7 „wychodzi” z czerni w bardzo ciemne gradienty dużo bardziej gładko, deklasując pod tym względem starsze OLED-y 4K z 2016 roku (seria B6 itp.).  Całości dopełnia nowoczesny wygląd, smukła sylwetka oraz udany system operacyjny webOS (choć w starszej wersji 2.0). Warto zaznaczyć, że ze względu na pewne przekłamania barw w ustawieniach fabrycznych, najlepsze rezultaty, tj. pełnię swoich ogromnych możliwości, 55EG9A7 pokazuje dopiero po kalibracji, którą, szczególnie w tym przypadku, naprawdę warto zlecić.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
1920x1080 px
Podświetlanie ekranu
OLED
Technologia 3D
brak
Złącza
słuchawkowe, ethernet LAN, composite (CVBS), component, 3x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

Samsung 55MU7002

Choć Samsung ustępuje nieco 49-calowej Bravii pod względem jakości wykonania, wierności odwzorowania w pełni nasyconych barw, czy jakości obrazów HDR, ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim jest od niej sporo tańszy ‒ około 500 złotych, za którą to kwotę możemy kupić na przykład przyzwoity odtwarzacz Blu-ray. Po drugie, Samsung ma szybszy i bardziej przyjazny użytkownikowi system operacyjny ‒ to właśnie Tizenowi 55MU7002 zawdzięcza niezwykłą prostotę i łatwość obsługi. Po trzecie, sprytna konstrukcja telewizora z wysokimi, szeroko rozstawionymi (lecz regulowanym) nóżkami, pozwala umieścić pod nim dekoder lub odtwarzacz i zaoszczędzić sporo miejsca. Dodajmy do tego matrycę klasy 120Hz (uwaga: w pokrewnym modelu 49MU7002 jest 60-hercowa), upłynnianie ruchu, niezły kontrast, ponadprzeciętne brzmienie oraz wygodnego pilota i będzie wiadomo, dlaczego Samsung 55MU7002 jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najłatwiejszych w obsłudze telewizorów 4K w swojej klasie.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
55 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
RJ-45, ethernet LAN, 4x HDMI, 3x USB, Common Interface, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

80%

Ocena benchmark.pl

Jaki dobry telewizor 4K z ekranem o przekątnej 65-cali?

Zastanawiając się, jaki telewizor kupić do 5000 złotych, pamiętajmy, że nie jesteśmy skazani na ekrany „tylko” 50 czy 55 calowe ‒ możemy sobie pozwolić nawet na 65 cali. Rzecz w tym, że taki telewizor straci sporo na specyfikacji: większy ekran kosztuje więcej, tak więc producenci poniższych modeli, chcąc utrzymać cenę poniżej kwoty 5000 złotych, wyposażyli je w tańsze matryce LCD klasy 60Hz, rezygnując przy tym z szerokiej palety barw i jasnego HDR-u.

Samsung 65MU6102

Seria MU6102 obejmuje najtańsze telewizory 4K Samsunga, w tym tak udane modele jak 50MU6102. Wbrew temu co głosi strona internetowa producenta, w telewizorach z tej serii zastosowano matryce mieszane: zarówno nisko-, jak i wysokokontrastowe. Ponadto, niektórzy twierdzą, że matryce pomieszano nawet w obrębie tego samego produktu (tzn. część telewizorów wyjeżdża z fabryki z matrycami IPS, część z VA). Według naszych informacji w modelu 65MU6102 zastosowano panel z tej drugiej grupy, co sprawia, że telewizor będzie się dobrze nadawał do oglądania w zaciemnionym pomieszczeniu. Choć panel taktowany jest z częstotliwością 60Hz, zastosowano układ kompensacji (upłynniania) ruchu, który, dzięki wielostopniowej regulacji, pozwala dopasować płynność ruchu do własnych upodobań i preferencji. Całości dopełnia przyzwoite brzmienie, dobre funkcje multimedialne oraz niezwykle przyjazny użytkownikowi system operacyjny. Choć można by mieć pewne zastrzeżenia co do braku gniazda słuchawkowego oraz jakości materiałów użytych do budowy telewizora (zwłaszcza jego podstawy), całość ogólnie sprawia pozytywne wrażenie.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
ethernet LAN, composite (CVBS), component, 3x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0, S/PDIF
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Pełna specyfikacja

60%

Ocena benchmark.pl

Sony KD-65XE7005

Ciekawą alternatywą dla ww. Samsunga jest Sony 65XE7005 - 65-calowy model z najtańszej serii telewizorów 4K japońskiego producenta. I nie chodzi tu tylko o tuner satelitarny, czy gniazdo słuchawkowe, których nie znajdziemy w Samsungu, a w które wyposażono 65XE7005. Głównymi czynnikami, które przemawiają za Bravią są wyższej jakości obróbka sygnału w torze wizji (w tym lepsze skalowanie z SD do 4K) czy obsługa plików 4K o rozdzielczości pionowej wyższej 2160 linii (tego Samsungi nie potrafią). 65-calowa Bravia może się także poszczycić świetnymi możliwościami w zakresie sortowania plików multimedialnych z USB, czy serwera sieciowego (NAS-a). Pliki możemy wyświetlać według nazwy lub daty oraz zmieniać kolejność w obie strony, czego brak nie tylko w telewizorach koreańskich, lecz także w droższych „androidowych” Braviach. Całości dopełniają ładnie nasycone, lecz naturalne barwy, szybszy od Androida system operacyjny oraz wygodny, konwencjonalny pilot z cichymi przyciskami.

Najważniejsze cechy

Wyświetlacz (przekątna)
65 cale/cali
Wyświetlacz (rozdzielczość)
3840x2160 px
Podświetlanie ekranu
LED
Technologia 3D
brak
Złącza
RJ-45, ethernet LAN, 3x HDMI, Common Interface, 2x USB 2.0
Tuner TV
analogowy, DVB-C, DVB-S, DVB-T (MPEG4)

Pełna specyfikacja

60%

Ocena benchmark.pl

Zobacz również:

Odsłon: 21365 Skomentuj artykuł
Komentarze

9

Udostępnij

Telewizory w marketplace

 1. mrpetero
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-10 18:12

  Sony 9005 to najlepszy wybór, mam i jest rewelacyjny , wspomnieć można też o bajerze jakim jest wyszukiwanie głosowe - w pilocie jest mikrofon i to działa świenie !

  Skomentuj

  1. Sornik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-10 21:29

   Sony najlepszy bo ma najlepszy HDR i jakość obrazu. Pytanie brzmi czy lepiej nie zaoszczędzić 500zł i wziąć Samsunga 8002 , który jest dość blisko niego a jednoczenie ma lepszy system, ale gorszą jakość wykonania?

   Co do reszty telewizorów do LG OLED, reszta się nie liczy.
   HDR do 4500 (zakładając że mamy tv 55 cali)tak naprawdę nie istnieje a skoro tak to lepiej brać tego OLED.

   Skomentuj Historia edycji

  2. jarekzon
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-10 21:39

   Najlepszy wybór ? chyba nie wiesz, co to znaczy dobry telewizor. Ten sony to LCD, co dyskwalifikuje go na wstępie. Czerń jest beznadziejna itd. Dokładam 2 tysiące i mam OLEDA od Philipsa. Jakość w obrazie, to przepaść !!! Może ze trzy lata w do tyłu, mógłby coś zaoferować, ale nie w tym roku, kiedy to do sprzedaży wchodzą przystępne cenowo OLEDY.

   Skomentuj Historia edycji

  3. Baltazar
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-11 08:07

   lcd najlepszy, przestań. LG też ma mikrofon w pilocie i wyszukiwanie głosowe. Jeśli ktoś nie ma parcia na 4k to jedyny słuszny wybór to OLED. Ja mam 55EG910V, troszkę starszy model. Czerń i kolory biją wszystkie LCD.

   Skomentuj

 2. wielkiwac
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-10 22:46

  TV fajne, a co to za dupeczka na kanapie lol

  Skomentuj

 3. goozior
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-11 17:58


  Sony KDL-65W955 - cena na obecna chwilę 4700. Czy ktoś zna jego wady/minusy ?

  Skomentuj

 4. sceri
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-12 13:47

  Podpowiedzcie proszę, skąd brać treści wysokiej jakości umożliwiające wykorzystanie opisanych produktów?
  Szczególnie zależy mi na materiałąch wideo w 60 FPS, bo dla mnie to jest większy skok jakościowy niż 4K vs FullHD.

  Skomentuj

  1. Sornik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-02-14 21:07

   No to trzeba skalibrować, ale jak to zrobisz to w tej cenie lepszego LCD nie dostaniesz.

   Skomentuj

 5. zielony888
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-16 21:16

  Do zestawienia dopisałbym jeszcze Philipsa 7502 - telewizor nie jest idealne, ale ma dobre funkcje smart i nadaje się bardzo dobrze dla gracza. No i niektórym podoba się efekt ambilight, też polecam. :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!